Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ма и ја мислим да су на тим "Сузукијевим"/"Ћингћијевим" моторима магнет и калемови на сувом, као и на гомили тих малокалибарских машина, али на једном форуму http://www.mychinamoto.com/forums/showthread.php?4950-qlink-xf200-flywheel-and-magneto-stting-in-oil појавио се човек у чијем је мотору, који иначе ради како треба, има унутра толико уља, да цурка на оном поклопцу, кога одвијете и убодете цевасти кључ или гедору, којом окрећете радилицу до СМТ, да би подесили зазор вентила. Због тога овде и питам људе који имају такву машину на свом моторину.

 

Може ли још неко да потврди или оповргне треба ли или не да у том простору буде уља, да све плива?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Stigla oprema za igranje sa prenosom preko zime. Nadam se da cu brzo imati prilike za test.

 

Sa originalnim odnosom mi je menjac prekratak za voznju po asfaltu. Vrlo brzo se "potrose" sve brzine a za 100 kmh je potrebno da se vrti preko 6000rpm.

Cilj mi je da ovim dobijem mirniji i tisi rad na oko 100kmh posto ne verujem da ima snage za nesto puno preko 110 sa bilo kojim prenosom a nije ni stabilan. Ne jurim max. brzinu ali cu svakako probati koliko moze ako budem smeo.

Sad cu imati 4 varijante prenosa:

- 15 - 48 - 3.2 fabricki

- 15 - 46 - 3.06

- 16 - 48 - 3.00 mislim da bi ovaj trebalo da bude dobar

- 16 - 46 - 2.87 probacu ali mislim da ce biti predugacak

Naruceno od Bere, stiglo ekspresno.

post-23759-0-50988500-1355138757_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

 

 

Sad cu imati 4 varijante prenosa:

- 15 - 48 - 3.2 fabricki

- 15 - 46 - 3.06

- 16 - 48 - 3.00 mislim da bi ovaj trebalo da bude dobar

- 16 - 46 - 2.87 probacu ali mislim da ce biti predugacak

 

 

Ovaj odnos daje nešto malo više od 6%, odnosno smanjuje obrtaje sa 6000 na oko 5600 1/min, možda i dobiješ neki zadovoljavajući rezultat i na asfaltu, brojke su ipak nešto drugo.

 

Koji motor u pitanju: 125 ili 200ccm? (pitam jer sam vozio dugo 125 i nedostajalo mu je snage u 5oj na pravcu)

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

200ccm.

Ja sam ovog jednom prilikom isterao skoro do kraja gasa u 5. stepenu. Imao je jos malo rezerve ali je poceo da leluja a motor je vristao kao da ce se svakog trenutka razleteti pa nisam gazio bas do kraja. GPS treker je tom prilikom zabelezio 117kmh.

Siguran sam da snage ima dovoljno za malo duzi prenos. Samo da prodje ovaj hladni, snezni talas da spojim bar 2 dana voznje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

200ccm.

 

 

E da, u tvojoj varijanti motora, vrlo verovatno će ti raditi posao taj prenos.

 

Ne smem da tvrdim, ali pretpostavljam da je razlika izmedju 125 i 200 samo u cilindru (+klip i ostalo u tom sklopu) a ne i u menjaču.

 

Ipak, dok ne probaš u praksi, možemo samo da teoretišemo.

:Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Ja sam ovog jednom prilikom isterao skoro do kraja gasa u 5. stepenu. Imao je jos malo rezerve ali je poceo da leluja a motor je vristao kao da ce se svakog trenutka razleteti pa nisam gazio bas do kraja. GPS treker je tom prilikom zabelezio 117kmh.

 

Meni je bilo zao da teram Pulsera 200 preko 90kmh. Preko te brzine se mnogo drao za moj ukus i nisam hteo da akam motor. :)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Beograd - Banjica
  • Motocikl: ktm 620 Duke

cao drugari ,ja posedujem qm 200 GY po drgi put i imam problem sa pokazivacem brzine (u kojoj si brzinu) ,konstantno gubi kontakt ,ako neko ima problem resenju bio bih mu jako zahvalan :) pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

cao drugari ,ja posedujem qm 200 GY po drgi put i imam problem sa pokazivacem brzine (u kojoj si brzinu) ,konstantno gubi kontakt ,ako neko ima problem resenju bio bih mu jako zahvalan :) pozz

Prvo pogledaj iza fara a ispod brzinometra u onom kupusu od zica da se nije nesto razstekalo. Ako je tu ok, sa strane gde je prednji lancanik skin tri srafa i videces oko poluge menjaca budzu iz koje izlaze zice pogledaj da se zice nisu negde u prekidu il prikljestene, skini to, ocisti, vrati nazad i zategni lepo i poprskaj WD-om ili samo WD i ciscenje.. Ima tu slika kako to izgleda taj deo ja slikao za kolegu Zileta..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Beograd - Banjica
  • Motocikl: ktm 620 Duke

skidao sam onu plasticnu deklu sa tri srafa kod poluge menjaca (nozica menjaca i video sam tu botu sa zicama ,ima dva srafa si na to mislio ,pogledacu u kupusu zica da se nesto nije uzjebalo ,hvala druze puno pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: subotica-zednik
  • Motocikl: Qingqi 200QM

treba mi pomoc... menjam zadnju gumu na mom qm200 i na njemu je fabricka guma 130/70/17

da li je neko probao da stavi neku vecu gumu nazad i kako to izgleda,da li zulja i koja je to velicina koja moze da stane :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

treba mi pomoc... menjam zadnju gumu na mom qm200 i na njemu je fabricka guma 130/70/17

da li je neko probao da stavi neku vecu gumu nazad i kako to izgleda,da li zulja i koja je to velicina koja moze da stane :zdravo:

 

stavio sam 140/70 17 i na milimetar je bila od lanca tako da moj savet nestavljaj nista sto nije fabricki :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

pozdrav svim bajkerima a naročito vlasnicima qingqia super moto pošto sam od ljetos vlasnik jednog takvog.Kupio sam ga polovnog i podobrano zapuštenog ali bez obzira na sve prezadovoljan sam motorom ali od skoro sam imao problem sa punjenjem akumulatora,zato ako ima vas iskusnijih koji ga duže vozite da me posavjetujete da li ću trebat zamijenit samo regler ili.....Da napomenem da sam zamijenio stari akumulator novim pa bi bilo šteta da mi propadne.Inače sam iz Podgorice pa bi bilo korisno ako neko zna gdje bi mogao doć do djelova za ovaj motor-znam za N.Sad ali sam mislio ako ima nešto bliže meni.Unaprijed zahvalan svim odgovorima forumaša.P.S. svima koji slave Hristos se rodi i srećni blagi dani

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

pozdrav svim bajkerima a naročito vlasnicima qingqia super moto pošto sam od ljetos vlasnik jednog takvog.Kupio sam ga polovnog i podobrano zapuštenog ali bez obzira na sve prezadovoljan sam motorom ali od skoro sam imao problem sa punjenjem akumulatora,zato ako ima vas iskusnijih koji ga duže vozite da me posavjetujete da li ću trebat zamijenit samo regler ili.....Da napomenem da sam zamijenio stari akumulator novim pa bi bilo šteta da mi propadne.Inače sam iz Podgorice pa bi bilo korisno ako neko zna gdje bi mogao doć do djelova za ovaj motor-znam za N.Sad ali sam mislio ako ima nešto bliže meni.Unaprijed zahvalan svim odgovorima forumaša.P.S. svima koji slave Hristos se rodi i srećni blagi dani

 

Unimer u ruke, startuj motor i izmeri koliko volti struje dobijas od reglera ka akumulatoru ili da li uopste ima struje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

@pulser_driver kako je prosla ova operacija centralnog stendera? Vidjao sam po nekim kineskim sajtovima da ima da se naruci orginal, ili skinu mere sa njega :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

@pulser_driver kako je prosla ova operacija centralnog stendera? Vidjao sam po nekim kineskim sajtovima da ima da se naruci orginal, ili skinu mere sa njega :)

 

Stala je upravo onde kao na slici, nikako da uhvatim vremena a i ovi praznici pa i posao.. Realno mi treba jos jedan dan da malo varim i ofarbam i eto ga na motoru0takoje.gif

U dilemi sam da li da ga pravim za 17" tockove ili za 18"-21" jel mi moze trebati u obe varijante1aha.gif Da bi bilo odgovarajuce za obe varijante mora da bude ona "tri put meri jednom seci"..

 

Bice to gotovo do kraja januara, nadam se0takoje.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Evo par stvari sto sam skupio okolo i u ovoj temi, moze biti od pomoci nekome, a mozete i dopuniti:

 

Lancanici:

  • Prednji JTF409
  • Zadnji JTR809 (dobos model bez silenta)

Lanac:

  • 428 standardni bez ringova :) 134 linka

Filter ulja:

  • HF 132

Svecica:

  • NGK DR8EA obicna, iridijumska DR8EIX

Semering:

  • osovina menjaca 12x22x9( ili 7 ili 6 )
  • prednjeg lancanika 30x40x5 ili 30x40x7
  • gumica kod prednjeg lancanika u cauri 21,5x2,5 (Izmedju semeringa i osovine postoji jedna caura... Unutar caure se nalazi i jedna gumica)
  • semering vila 41x54x11mm
  • semering na prednjoj osovini 22x35x6 ?

Lezajevi:

  • Lezaj zadnjeg tocka 6203
  • Lezaj prednjeg tocka 6202

Plocice:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

U dilemi sam da li da ga pravim za 17" tockove ili za 18"-21" jel mi moze trebati u obe varijante1aha.gif Da bi bilo odgovarajuce za obe varijante mora da bude ona "tri put meri jednom seci"..

Направи подешавајући, па за који ти када затреба.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

@PULSER DRIVER

 

Šta je motiv da praviš varijantu štendera kačenog na motor? Da li podmazivanje lanca, krpljenje gume ili nešto treće? Radionički štender ti ne vrši posao?:neznam:

 

Samo me interesuje, ne kritikujem, naprotiv - drago mi je kad vidim preduzetništvo u bilo kom obliku.

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

@PULSER DRIVER

 

Šta je motiv da praviš varijantu štendera kačenog na motor? Da li podmazivanje lanca, krpljenje gume ili nešto treće? Radionički štender ti ne vrši posao?:neznam:

 

Samo me interesuje, ne kritikujem, naprotiv - drago mi je kad vidim preduzetništvo u bilo kom obliku.

:zdravo:

Radionicki stender sam pravio ima tema u mom potpisu, za garazu je zakon, podmazivanje, zatezanje lanca, motor mi na njemu spava preko zime..

Moj najveci strah na duzim turama je busna guma, a posto sa sobom nosim set za krpljenje, alat za demontazu, pumpu itd.. shvatio sam da mi sve to dzaba ako ja ne mogu da podignem zadnji kraj motora.. Zato i pravim ovaj stender.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja