Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Jel mogu da mi kazu ljudi koji imaju qingqi-je, a iz Beograda su gde servisiraju svoje motore??? Mislim na bas servis, ne na servisiranje kod kuce. Treba mi dobar majstor da mi pogleda motor cisto iz preventivnih razloga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ma znam sta si mislio, al ne proizvode nista jace. Isli kinezi i na Dakar sa 250ccm pre sezonu - dve, samo nisam siguran koji je proizvodjac i koliko je serijski.

 

Uglavnom su blago modifikovane fabricke verzije. Mape i GPS uredjaji i nosaci za iste, jaca svetla, dodatni kanister za gorivo odgovarajuce gume, otvoren auspuh i jos mozda po neka sitnica u smislu dodatne opreme koja odgovara vozacu. Neki od ovih su u "SP" verziji (ono sto bi drugi proizvodjaci nazvali "Dakar") koja ima duzi hod amortizera , ali oni postoje na malom broju trzista. Primerci su regularni uzeti iz prodaje, nisu dodatno fabricki modifikovani. Motor sa prve i sa trece slike (ako zanemarimo gume i boju) su cini mi se identicni kao sto se i kod nas prodaju bez posebnih modifikacija.

 

Evo jos dva primerka sa nekih takmicenja.

 

4548_1160264732009_1389524136_419728_5427946_n.jpg

9416_1262391005102_1389524136_763886_1695673_n.jpg

9416_1262418765796_1389524136_763992_2584162_n.jpg

6328_1183515873273_1389524136_498477_6989043_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Nisam strucnjak, ali mi se cini da gume za put nisu bas za onako blato. Jel klizao kao lud? Ma ne izgleda kao da si nesto ozbiljno ostetio. Na svu srecu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Nisam strucnjak, ali mi se cini da gume za put nisu bas za onako blato. Jel klizao kao lud? Ma ne izgleda kao da si nesto ozbiljno ostetio. Na svu srecu :)

I ja se nadam da nisam  :),inace dok sam se spustao nisam imao nekih vecih problema ali posle duzeg silazenja vidim da kraja nema a usput mi jedan domacin sto cuva koze rece da put neizlazi nigde to jest zavrsava u sumi.Pocinjem da brinem za povratak pa okrecem nazad, tu nastaje borba naravno klizam ko lud podpomazem se nogama dva puta lezem u mekanu zemlju a motor udara u kamencinu,gledam u crno nebo i cekam da padne kisa pa da napravim kolibu i zanocom tu ;D.Inace nisam siguran za ove gume ni na putu kakve su,mislim da su kingstone fabricke nove,da li ima potrebe da ih menjam za neke kvalitetnije sobzirom na ovo promenjivo sugavo vreme,kako bi podneo motor kad bi mu za of stavio enduro gume,znam da ovo nije tema za gume al se dotakosmo toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Inace nisam siguran za ove gume ni na putu kakve su,mislim da su kingstone fabricke nove,da li ima potrebe da ih menjam za neke kvalitetnije sobzirom na ovo promenjivo sugavo vreme,kako bi podneo motor kad bi mu za of stavio enduro gume,znam da ovo nije tema za gume al se dotakosmo toga.

Savet koji sam ja dobio je to da ih menjam sto pre mogu za neke kvalitetnije. Po kisi sam se uverio i zasto, te kingston hoce da proklizaju, pogotovo preko tramvajskih sina i horizontalnih oznaka na putu. Moj savet ti je da radis isto sto i ja. Izbegavaj da kocis na zebrama i linijama, kao i na sinama, a kada je kisa ja potpuno usporavam i trudim se da sto vise ispravim motor kada skrecem.

A za off-road gume to ce ti reci neko drugi, sigurno mogu da se stave ako imaju dimenzije, ali nisam siguran za prednji tocak posto je on veci na enduro modelu u odnosu na sm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Moze SM sasvim lepo da se vozi i van puta, dok nije previse strmo i blatnjavo.

 

Enduro gume na ove felne malo teze. Da je veci motor, pa da se stave SM kisne gume, posluzile bi bolje za van puta.

 

Ovako, ne bi bilo lose staviti Continental SM gume, spominjane su u Apollo temi na poslednjim stranicama, pa pogledajte tamo.

Ove Kingston fabricke su jako tvrde, pa ako nije temperatura koja "topi" asfalt, ne cudi me nista da ne drze.

 

 

@Landser

Kad ides u Off skidaj retrovizore, a nizbrdo kad kocis presaltaj u brzinu nize (prvu, ako ne ides prebrzo), tako da se motornim kocenjem tocak okrece nesto sporije u odnosu na podlogu, oseti se to blagim zanosenjem zadnjeg kraja. Efikasnije je od samo kocnice, eventualno kocnicu mozes malo da pridodas. Prednju stiskas koliko mozes naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw F650gs twin

Po kisi sam se uverio i zasto, te kingston hoce da proklizaju, pogotovo preko tramvajskih sina i horizontalnih oznaka na putu..

 

Bilo koje gume znaju da proklizavaju na zebrama  , ja imam Pirelli MT 75 , i one znaju, al mnogo manje nego one 'orginalne'

 

Btw ja sam vozio sa njima i off (makadam, prasina, sljukovito...) i moze da prodje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

7fRlw_newmoonstill.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

iJusv_newmoonstill2.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Jel prepoznaje neko svoj motor?  :P ne mozete da zamislite koliko sam se iznenadio kad sam gledajuci jedan od najocekivanijih filmova prosle godine ugledao neke pomalo poznate delove,a ono kad sam malo bolje pogledao dobro sam se nasmejao  ;)

Mala pomoc,zanemarite rezervoar i sedista...  :) inace,koliko se secam knjige onaj crni u pozadini predstavlja Harley Sprint is 60-tih godina... Lice  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ima neki model njihov koji je donekle slican ovome, ali se prodaje na malo kom trzistu. Uglavnom, sklopise ga od razlicitih komponenata Qingqi motora i uz male izmene da bude malo specificniji.

 

P.S. Naleteo sam negde da info da ce se koristiti ovaj motor za snimamanje filma, ali ne rece niko koji je film u pitanju (ili sam zaboravio).

Joe902 ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

Ima neki model njihov koji je donekle slican ovome, ali se prodaje na malo kom trzistu. Uglavnom, sklopise ga od razlicitih komponenata Qingqi motora i uz male izmene da bude malo specificniji.

 

P.S. Naleteo sam negde da info da ce se koristiti ovaj motor za snimamanje filma, ali ne rece niko koji je film u pitanju (ili sam zaboravio).

Joe902 ?

 

Ima negde u filmu trenutak kad je rasklopljen,vidi se samo ram,to sam zaboravio da postavim,a i neznam kako vam ram izgleda tako da nisam znao dal je to to... U pitanju je obavezan film u kolekciji svake srednjoskolke  :P New moon (ili naski Mlad mesec)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Imam par dilema.. Naime,pre nekog vremena sam rasturio svoj motor te sam sada na noznom prevozu. Moje pitanje se odnosi na sledece: vredi li dati 1550e za QM200GY-B(A) ? Oko cega se kolebam? Za tri puta manje para mogu da sredim Suzanu do savrsenstva te opet da sijem kineze ove kubikaze,ali mi brzina vise nije primarna stvar. Ni udobnost jer je mali Suzuki barem duplo udobniji od Qingqi-a.. Zapravo meni treba SM masina za zezanciju po gradu (u prevodu za "divljanje" na asfaltu). Sprint masine sam takodje gledao,ali nigde ne mogu naci zvanicni cenovnik,niti cenu Pulser-a.. Inace QM200GY-B(A) sam merkao i pre japanca,ali nemam predstavu zasto sam presudio u korist japanca.. Dakle ako moze neki savet ili hint oko Sprint-a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

@Thaedass,

dodji u temu o Apollo Sprint, pa da vidis koliko hintova ima... :D

A da dajes soma i po+registracije+ovo ono- mislim da ti se ne isplati uopste. :-X

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

RX250 bih zaobisao u sirokom luku jer mi ne odgovara masina.. Jes' da mi servisiranje nije problem (radim sam svoje motore i zanemarujem "garanciju" kod kineza),ali mi se ne svidja motor  :)

 

Vidim ja da mi ne gine "restauracija" Suzane  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ne moras bas novog Qingqija. Nadji nekog polovnog sa manjom kilometrazom. Inace ne verujem da ima udobnijih kineza od Qingqija. Bas  je mek sa velikim hodom amortizera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Polovni su precenjeni.. Za te pare bih mogao uzeti italijana ili japanca u SM izvedbi.. Al' fora je bila da uzmem novo jer znam kako se razradjuju ove masine te ne bih voleo nekog "lenjivca" da ubodem. Ne kazem da je Qingqi neudoban vec da je RG mnogo udobniji od QM200GY - B(A) kojeg sam imao prilike da zavrcem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Hmmm, mozda tebi licno odgovara polozaj, ali po meni je udobnost sasvim korektan, sto rece bogda ozbiljan hod amortizera lepo pegla neravnine, a sam polozaj je uspravan i prirodan (malo kome ne odgovara), a uz ravno i ne preterano udobno, ali sasvim solidno sediste omogucava odlicnu kontrolu (savet - sedeti skroz napred sa blago izbacenim laktovima  ;) ).

 

Imas dosta napisano u ovoj temi, imas i tri, ako se ne varam testa iz casopisa od kojih je jedan hrvatski, ako ne vladas engleskim.

 

Za sada deluju prilicno neunistivo. Ne znam sta podrazumevas pod divljanjem, ali ako u to spada offroad, gradska voznja uz trkanje na semaforima, obaranje po krivinama i redovno zavrtanje gasa do kraja - uz dobro odrzavanje vise nego dobro podnosi.  :D

 

Ja svog vozim za sve pare, i cini mi se da sam dobro prosao sa muzikom. Ti sam proceni, licno smatram da vredi.

 

Slabe tacke, ako se tako moze reci su - stopaljka koja prestane da funkcionise zbog slabijih lemova, ili tako nesto, i ponekad propisa semering prednje vile. I jedno i drugo je lako resivo i jeftino u slucaju da ti se desi. Svaki drugi kvar je do primerka samog po sebi ako ga bude, mada nisam nesto cuo/citao o njima, ukljucujuci i domace i strane forume. Uglavnom se majstorisanje na stranim forumima stvari svode na tuning i styling.

 

Ako planiras zanosenje kroz krivine u SM stilu  gledaj da uzmes verziju sa diskom pozadi, ako ne onda ti je svejedno, dobos sasvim lepo zavrsava posao.

 

Sto se tice razrade, mislim da znam na sta mislis, ali ipak bih preporucio da vozis lagano bar prvih 100-150km, jer ipak izrada nije visokotehnoloskog nivoa, prospi to ulje, pa onda upotrebi metodu koju smatras pogodnom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Realno glupavo poredjenje pravish jako,poredish jako matoru cvaju "r" a i kineski supermoto.. Ja sam imao gammu 125 i ako ti nije do divljanja i vristanja u visoke obrtaje sigurno cesh biti zadovoljniji potrosnjom goriva,o ulju da ne pricham,o delovima takodje.. Tako da verujem da necesh pogreshiti ako ga kupish,ako vec u startu ne ochekujesh previshe od njega.. pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

@Blackbite: znam da motor vredi svaki dinar - ima ih par u gradu i svaki jedan se zavrce do poslednjeg obrtaja (sta i ocekivati od momaka sa 16/18 godina koji zamisljaju da su na RS-u) i nisam cuo da su imali nekih havarija sa masinom. Elektronika je stara boljka kod dalekoistocnih motora,ali mi ne bi smetalo cim sam spreman da ga kupim  :) Zanimljivo da Sprintov katalog/cenovnik ne mogu da nadjem. Niti mi se neko javlja u prodavnici u NS-u. Novi Pulser 200 je izgleda skup k'o otrov (nasao sam polovan,star 3 dana za 1900e sto je vec preterano). 125ccm je opet sa druge strane malo jeftinija te je vrlo isplativo dodati jos malo para za jaci model (slucaj kod Qingqi-a)

 

@gio: pa bas i nije jako matora cvaja  :) '95-o godiste je motor. GAMMA motori pripadaju "F" klasi odnosno "sportsko turisticki" fazon. Takodje ti mogu reci da 80-ka trosi 3.5-4l na 100km te je i pitanje potrosnje isto kao i kod SM-a. Ulje manje vise,1l na 1200km i nije neki trosak. Da se razumemo,volim ja i dalje visoke obrtaje,zustriju voznju,ali nisam vise napaljeni klinac da se utrkujem sa svakim autom/motorom na putu te bi mi SM odgovarao vise jer zelim da malo vise uzivam u voznji. Da ne pricam na duzem putu (tipa 140km),treba i slusati cvaju i njeno ringdingding...

 

Stvarno sam u rebusu.. Videcu sta jos mogu da iskopam (u smislu cena Sprinta) te cu pratiti cene polovnjaka.. Iskreno me mrzi da radim Suzukija (koji eto traje od kad je sastavljen u fabrici,samo jedan klip menjan) jer ima puuuno toga da se zameni (perfekcionista sam po pitanju sredjivanja :D),a opet,ponavljam,zelim da uzivam u voznji jer polozaj sedenja na Suzukiju je i dalje agresivan (a opet udoban) te pomalo i diktira taj stil voznje. Sa druge strane motor je smesan po pitanju postavljanja kofera jer izgleda kao da ima dzinovski tumor na repu.. Kod SM-a to na neki nacin izgleda prirodno. Jako sam zagrejan da predjem na SM

 

P.S.: Blackbite sry na poduzem off-u  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Onda je to josh super,meni je 125 ica znala i po 10 l da posisa,a ulje na 800 km maks ode cela litra..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja