Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125

ajde malo da pogazimo ove apolovce sto kazu da smo dosadni

 

sprint pulser  125(pioneer pulse)

 

2008 godiste. nov 2010 kupljen

 

u principu presao sam 130km i zadovoljan sam inace sad je prljav, posto sam tek danas predao za tablice pa vozim po blatu.

 

polako ga sad razradjujem do 5000 obrt ili 6000 na sec

 

uradjen 1. servis sipano mobil extra 4t polusintetika

 

malo deru za servis 1000 din + moras da kupis i doneses ulje mislim da je malo previse za odvijanje srafa

 

http://cdn.bjbikers.com/images/imported/MM/SXSPw_dsc00921s.jpg

 

http://cdn.bjbikers.com/images/imported/po/EPLlj_dsc00920x.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

Koji lanac ide na QM200 , i koliko linkova , ko nezna dal je 420 , 428 , 520 itd ,  moze i prechnik rolera i shirina lanca , mislim ako imate shubler tj pomichno kljunasto merilo  ;D pomoc hitno potrebna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Koji lanac ide na QM200 , i koliko linkova , ko nezna dal je 420 , 428 , 520 itd ,  moze i prechnik rolera i shirina lanca , mislim ako imate shubler tj pomichno kljunasto merilo  ;D pomoc hitno potrebna

Lanac je 428, ne znam tacno koliko karika. Mislim da odgovara od Jawe karika koji god ti broj odgovara. Oko 2000din u zavisnosti od broja karika uglavnom.

 

 

Nego da ucinimo temu zanimljivom :)

 

Da li neko zna kakva je smesa ako je vatra koja izlazi pored izduvne grane plave boje?

 

Valjda je ok, ali ono sto znam je da je probio dihtung po svoj prilici. Smesi mi se skidanje auspuha u svakom slucaju.

 

Jos nesto zanimljivo se dogodilo, a to je da je automat za migavce poceo negde da gubi kontat.

Kao i labav sraf, nije mnogo vredno pominjanja, ali eto neka bude.

 

 

Automat za migavce je odlepio, ustvari na nekom mestu gubi kontakt pa cas radi cas ne radi (ne migavac - automat  ;D ).

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Kawasaki ZX6r SUZUKI DRZ 400 SM, hyosung gt 250

ljudi treba mi pomoc.

kad mi je upaljen motor nece da ubaci u ler brzine idu normalno malo teze ali idu a u ler nikako jedva nekako ako nabodem, sta bi to moglo da bude?

a kad je ugasen ubacuje normalno u ler

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

ljudi treba mi pomoc.

kad mi je upaljen motor nece da ubaci u ler brzine idu normalno malo teze ali idu a u ler nikako jedva nekako ako nabodem, sta bi to moglo da bude?

a kad je ugasen ubacuje normalno u ler

Hmmm, to je bio jedan od karakteristicnih problema za starije serije (valjda do 2007, ne znam kaci li 2008 (mozda 1 od 50 ili 1 od 500 motora, ne znam nije previse ucestala pojava), gde bi se ostetila sipka koja prenosi pritisak sa sajle na osovinu koja odvaja lamelu(ona sto strci iz agregata na koju je povezana sajla). Na novijim serijama sipka odnosno njen kritican deo je blago promenjena u svom dizajnu, tako da  ne bi trebalo da ima problema. Sve ovo sam nasao za Qingqi doduse, mada u svakom slucaju nije 100% potvrdjena prica, ali u odnosu na slucajeve na koje sam naisao po internetu prvenstveno, tako nesto sam zakljucio.

 

Da li je ovo problem i kod tebe (jedino u slucaju da je Pioneer zadrzao stari dizajn), ne verujem, jer je nov motor. Strpi se neko vreme, uradi servis - dva, mozda uticaj ima i ulje i razrada, mozda kvacilo nije dobro podeseno itd... Ako nista od ovoga nije slucaj - koristi pogodnosti garantnog roka.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ostale mi u glavi pogresne slike sa ove stranice. :D

 

Da bi proverio to sto sam pisao moras da skines dekl, korpu sa lamelama, da bi dosao do te osovine sa unutrasnje strane, a usput i ispregledao sadrzaj korpe i okolinu...

 

Za prvu ruku, mozes malo da se igras sa sajlom kvacila i da probas da problem ublazis zamenom ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Kawasaki ZX6r SUZUKI DRZ 400 SM, hyosung gt 250

menjao sam ulje, prvo sam istocio pa skinuo onaj crni deo pored zadnje kocnice gde su zupcanici za brzine i pogledao da nije zalepio koji zupcanik sve je u redu ni majstor ne zna sta bi moglo da bude u pitanju a sumnja da fali jedan deo koji zaskace izmedju kad se menjaju brzine, pa ce me zvati kad mu dodje neki suzuki pa da stavi taj deo  na moj da vidi da li je to u pitanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw F650gs twin

Koji lanac ide na QM200 , i koliko linkova , ko nezna dal je 420 , 428 , 520 itd ,  moze i prechnik rolera i shirina lanca , mislim ako imate shubler tj pomichno kljunasto merilo  ;D pomoc hitno potrebna

Lanac ima 134 linka ( 428 velicina lanaca, a ako ti bas trebaju dimenzije http://www.gizmology.net/sprockets.htm )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw F650gs twin

Jel to vazi i za 125 i 200ccm? Za SM i Enduro?

Ne znam, logicno mi je da su isti ( mada znam da se lancanici razlikuju, ne po velicini vec po rupama za srafove (disk vs dobos))

 

Btw ak' je neko rasturao masinu , il' se razume svaki savet je dobrodosao http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=55666.0

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125

jao ukenjao sam se sinoc.. operem ga ja popodne i ajde reko uvece da se provozam malo upalim kontakt ono za ler svetle sve moguce boje i sve crtice(vidis i 1,2,3,N) ubacim u prvu ono 1 zuto pola N zeleno..lelele druga ok ali malo treperi po koja visak crta, 3,4,5 ok

 

ujutru ga upalim sve normalno ;D ;D

 

pomutla mu voda malo kontakte...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

A šta ako mu crkne kompjuter? ;D ;D ;D

Nemoj ga mnogo u vodu ako nemoraš bolje prljav i da radi nego superčist i mrtav.

Kinezi i onako nisu picolovci  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

josh jednom hvala za info o lancu , oreginalni lanac u Qingqi-ju je 70e , meni je trebao hitno i na Buvljaku beogradskom u 12tom redu kupio za 1300dinara 428 sa 130linkova , ostalo mi jedno 8 linkova pa ako neko bude menjao lanac zna gde da pita i gde da kupi ... hvala svima josh jednom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Kawasaki ZX6r SUZUKI DRZ 400 SM, hyosung gt 250

ljudi hoce li smetati mom motoru ako mu izvadim prigusivac iz auspuha?

da li dobija nesto na snazi ili samo na zvuku?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja