Jump to content

Moto Zajednica

Pozeraj po Srbiji

Recommended Posts

  • Xtreme, 391 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Ok,razumem da je decko dobro gradjen i da definitivno ima sta da pokazuje,ali nije li glupo sesti na motor u mini sorcu,majici bez rukava i japankama? Mene bi bilo sramota tako obucen da odem i na pijac',a ne da se ukljucim u saobracaj na motoru..

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rodjena na motoru, 735 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda hornet - Night Fury

Koliko kapiram, srž ove teme je vožnja motora u zaštitnoj opremi koja se sastoji od Fila papuča i Rayban naočara, nije tema ko je bolji bajker. Što je najgore, viđam gomilu tinejdžerki koje voze skutere bez ikakve opreme.

 

Nazalost ima ih previse 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Za vikend sam bio u Arandjelovcu. I ono malo sto sam video je bilo uglavno varijanta sminkeraja. Bio je samo jedan sa kacigom.(Mora da je zalutao) Ostali su imali kacige ali ili na rezervoaru ili laktu. A sto se tice sminkeraja tice po meni je to licni izbor i nije ni malo za osudu. Svako treba sam da brine o sebi i svom suvozacu. A sto se tice izbacenih guzica i napucanih likova lepse mi je za oko njih da vidim nego neke prljave i masne sa debelim "ribama" u martinkama kojima ne bih ni orah iz ruke uzeo ;)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

ajde sve kapiram ali što vam sada papuče smetaju...šta, ako padnem, oguliću stopalo...ooo neee...to mi je najveća briga ako padnem..ja sam vozio u papučama prošlu sezonu al sam pokidao papuču i to onu rider..a bile su tako udobne, platio sam ih ko par patika..eto možda zato ne treba nositi papuče.. :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

ajde sve kapiram ali što vam sada papuče smetaju...šta, ako padnem, oguliću stopalo...ooo neee...to mi je najveća briga ako padnem..ja sam vozio u papučama prošlu sezonu al sam pokidao papuču i to onu rider..a bile su tako udobne, platio sam ih ko par patika..eto možda zato ne treba nositi papuče.. :nanana:

 

 

Ruzno je brate :nanana:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

Danas na pauzi na poslu,sednem na motor da odem 300m do prodavnice da kupim cokoladicu,(nesto mi pao secer),i kaze mi prodavac"Sta ce ti kaciga odatle-dotle?".Ja mu rekoh:"A,kako bi bilo da vidis tvog sina na motoru bez kacige?"

Al izgleda je ostvario svoj cilj:Jos vise mi je pao secer pa sam kupio dve cokoladice!!!

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR 7 S

Koliko kapiram, srž ove teme je vožnja motora u zaštitnoj opremi koja se sastoji od Fila papuča i Rayban naočara, nije tema ko je bolji bajker. Što je najgore, viđam gomilu tinejdžerki koje voze skutere bez ikakve opreme.

 

Joj, ježim se od toga.... Užasavam se od tih šminkera što kupe motor da ga izvezu i pokažu se nedeljom na Obilićevom vencu ili u Strahinjića Bana... :motka:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Aco, dolaze novi ljudi pa ne traže stare teme, već postavljaju jedne te iste ponovo i ponovo. Šta da se radi, razglabamo jedno te isto, sve to ide u rok službe :takoje:

 

Pa vidi, nisam baš od juče na ovom forumu ali jesam postavio ovu temu. I nIje mi bila za cilj polemika da li treba nositi opremu ili ne. Za mene je to pitanje odavno rešeno. Tema je samo osvrt na vozačku kulturu motociklista u različitim sredinama, a ja nošenje opreme (kacige pogotovo) smatram vozačkom kulturom. Primetno je da je npr. Beograd poprilično evoulirao po tom pitanju i da je veoma teško videti motociklistu bez kacige (ne računam klince na skuterima).

 

Ne toliko davno, i Beograd je bio pun likova na motorima sa cvikerima i fila papučama ali nije više tako. I ne mislim da je to zbog kazni, što je jako dobro. Unutrašnjost (barem neki delovi) još kaskaju po tom pitanju.

 

To je bila poenta teme. Ako je otišla u drugom smeru, nisam ja kriv :)

 

Ajd' uzdravlje!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPz 550 uni-trak, Bt 50s

Padnes u papucama i posle molis Boga dal ces moci da hodas normalno, mozes da izgulis clanak ko jabuku o rendalicu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPz 550 uni-trak, Bt 50s

Padnes u papucama i posle molis Boga dal ces moci da hodas normalno, mozes da izgulis clanak ko jabuku o rendalicu :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

52ABU_kaciga.jpg

 

:moto3:

 

Lepa uniforma,samo jos da se tablica vidi

 

 

 

 

Sta? Sad kao treba i ovaj da nosi kacigu? Mozda po nekom idiotskom zakonu i mora, ali to cudo se lako pretekne na malo boljem biciklu posle dobrog dorucka.

Da napisemo peticiju i da se biciklistima uvede obavezna kaciga? Pa kad smo vec tu, da odmah i pjesake obezbjedimo? Ali, ako hocemo da budemo 100% sigurni,

trebali bi i TV gledati sa kacigom. Nikad se ne zna, moze neka slika da padne sa zida.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPz 550 uni-trak, Bt 50s

Alo sine, kad mogu oni "nama" da pisu kazne zbog toga sto "ne nosimo" kacige i na mopedima, ko ima onda j*** mater, trebamo i mi na njima da se izivljavamo... :takoje:

 

P.S.

 

Ja uvek nosim kacigu, al sam morao da napisem ovo. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Novi Bgd
  • Motocikl: Transalp 650

Da napisemo peticiju i da se biciklistima uvede obavezna kaciga?

 

Nisam 100% siguran,ali mislim da i biciklisti moraju imati kacige. Doduse one biciklisticke. :moto3:

Ali ne verujem da ce bicikliste kaznjavati zbog nenosenja iste, jedino ako neko sr*nje naprave...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

po zakonu jos ne moraju nositi kacige, ali mislim da ce im se uvesti to

i jeste cimanje i maltretiranje, ali sa bicikla se lakse pada nego sa motora, a cesto se ne ide uopste sporo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1284 postova
  • Lokacija: Caltavuturo
  • Motocikl: Air cooled flat six

 

 

Sta? Sad kao treba i ovaj da nosi kacigu? Mozda po nekom idiotskom zakonu i mora, ali to cudo se lako pretekne na malo boljem biciklu posle dobrog dorucka.

Da napisemo peticiju i da se biciklistima uvede obavezna kaciga? Pa kad smo vec tu, da odmah i pjesake obezbjedimo? Ali, ako hocemo da budemo 100% sigurni,

trebali bi i TV gledati sa kacigom. Nikad se ne zna, moze neka slika da padne sa zida.

 

Slažem se da ne mora, ali vozačima sličnih mašinica pišu kazne za nenošenje iste.

 

Možda sam omašio temu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

po zakonu jos ne moraju nositi kacige, ali mislim da ce im se uvesti to

i jeste cimanje i maltretiranje, ali sa bicikla se lakse pada nego sa motora, a cesto se ne ide uopste sporo

 

 

 

Ne iznenadjuje mene da se to uvodi, vec da raja aplaudira. Jedno je pozdravljati zdravu inicijativu, a drugo pozdraviti lanac oko vrata.

 

BTW, da ne offtopicarim vise, te se vratim na temu "pozeraja".

Primjecujem da mnogi ne mirisu pozere, zato sto su naduvani, ljacise, ovakvi, onakvi... Nista nelogicno u tome.

Sta je meni nelogicno jeste kriterijum raspoznavanja tih pozera, koji se svodi na otprilike: nema kacige = pozer.

 

Ja bih prvi otisao npr. na pice u obliznji kafic u sorcu i kratkoj majci (sto ponekad i uradim), a kacigu pri tome nosim jer moram,

a da ne moram, nebih je nosio. Pri svemu tome, ne prelazim brzinu koja se moze postici biciklom, a da imam neki mali tomos (za koji ne treba kaciga),

sigurno bih u takvim situacijama isao njim. Ali nemam ga jbga.

 

E sad je moje pitanje, kako sam na motoru pozer, a na biciklu nisam?

Naravno da sam svjestan mnogo veceg rizika koje to sa sobom nosi, ali ako sam ga ja vec prihvatio, zasto bi neko drugi trebao piti tablete za smirenje zbog toga?

 

Imam prijatelja koji biciklom dostize 50-60 km/h po ravnoj holandiji. Znaci, bez kacige, cizama, protektora, rukavica.... Njegov zaustavni put je u toj situaciji bar jedno 2-3 puta duzi od mog. Njegov kapacitet da pobjegne (ubrzavajuci) je jedno 7000 puta manji od mog. (ili tu negdje 8))

 

Koja je logika onda da on nije lud, ni pozer, a ja kad bih isao u istoj "opremi" kao on, bih onda dakle bio zlocesti pozer?

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7132 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ne dao Bog nikome, neko se zaleti, opali te od iza, padnes, udaris glavu u zardinjeru... Skoro je decko na Peugeot Satelisu 500 tako poginuo i cini mi se prosle godine, jos jedan na parkingu, noseci kesu iz Merkatora a kacigu na laktu. Nemoj da neko slucajno kaze i da se vadi na ono, sudjeno ne sudjeno... Pazimo na sebe i druge koliko god smo u mogucnosti.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW R1100RT

U USA ima drzava gde nije obavezna kaciga !

U Subotici po mojoj proceni 60 % sigurno ne nosi kacige !

Ako ne nosis kacigu uglavnom stetis samo sebi ali mozes i drugome pa mislim da je to razlog sto je obavezna

manje su sanse da nastetis drugome ako nisi stavio pojas !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja