Jump to content

Moto Zajednica

MZ popravke i štelovanja

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Usput, nisam baš pri parama ali do sledeće sezone ima vremena, važno je da znam šta radim.

 

Digni kredit, opljačkaj banku, smisli nešto... samo daj sredi to i šalji slike !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Pa jeste malo dugačka ali bar po skicama vidim da je to podnošljivo. Unutra ima više mesta za putnika nego u većini automobila, bar u pogledu dužine. Skicu stavljam u prilog, možda nešto vidite što ja nisam.

 

Nego, nisam se bavio prikolicom, rasturio sam motor u stanu (pametno, a  ;)) radi zamene lanca i lančanika. Užas, prezirem radove, nemam adekvatan alat, nemam prostor za radove i nisam majstor ali polako po uputsvu i sve je složeno kako treba iako nema rezultata.

 

Muke su oko izbijanja ležajeva uz pomoć rerne i zamrzivača, ma neopisivo nešto, divim se Svakaku koji eto tako lepo rasturi motor bez trošenja živaca. Mada, i ima druge uslove, ne radi ga u dnevnoj sobi....

 

Ja sam ''ljubimcu'' psovao majku nacističku, verbalno sam ga vređao onoliko koliko sam znao i umeo (a pomoglo je naročito  ;D ) i u najgorim trenutcima sam poželeo da proverim da li ume da poleti sa 3. sprata... Uopšte se ne sećam lepih trenutaka malih vožnji i dugih putovanja, đubre gvozdeno se savršeno lako rasklopi, to je njegova preciznost no kada se sklapa nema govora o ''toleranciji'' kod delova, kao da nisu rađeni za njega. Najradije ne bih ni stavljao ove druge kao i Stari Vujadin sa iglom ali smatrao sam da nije neka pamet zameniti lančanike. Prednji pa i 'ajde, kada se odvrne ''šrafče'' prednjeg - brige nema. Ali zadnji je horor, eto ništa nisam budžio, stavljao sam nove delove, pa to bi bar trebalo da ide lakše od rasklapanja, valjda je novo majku mu... Sva je sreća što ležajeve zadnjeg lančanika nisam kupio jer sam zaboravio, njegovi su super, očiste se, debeeelo podmažu u sigurno su bolji od ovih sada.

 

Zadnji paknovi nemaju veze sa životom u odnosu na original, napravljeni su od ultralake legure aluminijuma pa u odnosu na prave zaista izgledaju smešno. A rađeni su u toj leguri jer ne pasuju uopšte pa da bi se olakšao postupak šmirglanja - turpijanja...

 

No, složeno je sve ali i ne radi. Sada kad treba da nabijem osovinu sa leve strane ne ulazi do kraja dok mi je desni šraf za dotezanje točka (po uputstvu ''svonjak'') tako kratak da nema mesta a za šajbnu pa matica nema dovoljno mesta da prihvati navoj. Sa unutrašnje strane nisam mogao više da ga nabijem, upao je do osigurača, sve po uputstvu. Nisam uspeo ni da napasujem sistem zupčanika za brzinomer, kada je rasklopljeno sve deluje Ok, zupci nisu istrošeni ali eto, neradi...

 

Toliko mi se sve smučilo da se bavim zalečenjem upale mišića koju sam dobio verovatno ubacujući motor u lift koji može da stane samo ako se popne na zadnji... I komšiju sam izmaltretirao, morao čovek pošteno da se nalije rakije nako bi istrpeo moje napade besa...

 

Eto, prvi put od kako uživam u MZ-u, pad motivacije. :(

 

post-1570-12878991117363_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Slatko se nasmejah ovom tekstu jer sam i ja prolazio kroz slicne probleme. Veruj mi sve se to zaborvi kada sednes na motor, ostane samo osmeh na licu. A nakon duze voznje dodje ti da ga poljubis u rezervoar,  jer nisi imao nikakvih problema. ;D ;D ;D

Pa da prikolica zapravo odgovara samo su mu malo produzili onaj deo iza sedista, po meni je mogao da bude malo kraci, ali i ovako je ok. Srecno sa radovima. :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Vujo kam gu prikolica , kam gi slikčki?

 

Muka.

 

Majstor zida kuću (loše im ide od nas ;)) pa nema vremena da radi. Kaže, još samo ploča, pa još samo krov (ej, KROV!), izgubio mi delove po kući jer su zidarski radovi u toku pa nezna gde šta stoji, katastrofa.

 

Nisam nečovek, zidati kuću radi dva sina naših godina nije mala stvar, iskazujem razumevanje pa će se sve završiti za sledeću sezonu. Za sada raduckam oko motora, skidam sve moguće i radim kako bih tokom zime mogao da se bavim samo prikolicom.

 

A i ovi radovi oko motora su robija kada nemaš uslove. Staviću sliku pa ti vidi kako to stoji u dnevnoj sobi uz grafitnu mast i razbacane delove...

Još deca kada se muvaju tuda, užas bre, kao da sam crnce pravio  :)

 

Treba ovih dana Juga da dođe do mene pa ću ti poslati neki materijal po njemu. Moćni i uticajni ljudi misle da su nešto postigli u životu, oni pametniji su zadovoljni ako su voljeni i imaju sebi neke privržene a Juga je OMILJEN, što neumem da objasnim, u takvoj vrsti osećanja okoline može da uživa samo on, ne postoje slični...

 

Nego imam utisak da je zamrlo nešto ovde. Baš bih voleo da znam šta se dešava. Svakak je menjao karike i neznamo ništa dalje. Stari Vujadin je namestio karburator ali neznamo koliko troši i kako se pokazao sa pravom iglom. Wolflord čeka pravu mašinu pa bi bilo lepo čuti šta se ustvari sada nudi i po kojim cenama. Quantislaw pored svoja četiri komada sigurno nije besposlen. Okrad je prodao motor i šta sada, kakvi su planovi? TS Chopper kao Proka Pronalazač stalno ima neke ideje pa bi i to bilo lepo čuti... Major Gashpar sklapa ali neznamo dokle se stiglo i šta je ostalo. Nash i MZ Rider se ne oglašavaju... I kod ostalih vlada neki muk.

 

Zanima me i šta radi MZ svet u Hrvatskoj, ima li nekih dešavanja i kakve su preokupacije...

 

Ljudi, pa 'ajde da održavamo temu, naša je, raspišite se malo...

 

post-1570-12878991157606_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Da se pohvlaim s jučerašnjim širem - krenuo sam ujutro oko 6 sati za Fužine (10km od mora) i negdje oko 100km od kuće mi eMZo počne štucati. Ništa se ja ne sekiram, jer znam da mi je već bilo tako i rješenje je istresti želatinastu tvar iz čašice karburatora. Ništa, stanem i po magluštini skinem čašicu s karba, kad ono nema smeća! Pogledam malo bolje i vidim da se glavna dizna odšarafila :D Stegnem ja to i samo gas dalje. Na cilj sam stigao oko podne, s pređenih 350km. Tamo malo pojeli popričali (bio skup ljudi s hr.rec.motocikli usenet grupe). Krenuo kući oko 15 sati, stigao oko 21. Sveukupno prešao 693km i smrzao se kao govno.

 

Evo prilažem i grupnu sliku te ekipe:

http://www.togs.biz/josip/tmp/2007-09-23_hrm-group-photo.jpg

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

A i ovi radovi oko motora su robija kada nemaš uslove. Staviću sliku pa ti vidi kako to stoji u dnevnoj sobi uz grafitnu mast i razbacane delove...

Još deca kada se muvaju tuda, užas bre, kao da sam crnce pravio  :)

 

Vujo, ovo sam uvek hteo da napravim - da popravljam motor u sobi - ti si moj uzor - LEGENDO!!! :D

 

Nego imam utisak da je zamrlo nešto ovde. Baš bih voleo da znam šta se dešava. Svakak je menjao karike i neznamo ništa dalje. Stari Vujadin je namestio karburator ali neznamo koliko troši i kako se pokazao sa pravom iglom. Wolflord čeka pravu mašinu pa bi bilo lepo čuti šta se ustvari sada nudi i po kojim cenama. Quantislaw pored svoja četiri komada sigurno nije besposlen. Okrad je prodao motor i šta sada, kakvi su planovi? TS Chopper kao Proka Pronalazač stalno ima neke ideje pa bi i to bilo lepo čuti... Major Gashpar sklapa ali neznamo dokle se stiglo i šta je ostalo. Nash i MZ Rider se ne oglašavaju... I kod ostalih vlada neki muk.

 

Drugari, trenutno mi je paznja okrenuta na nesto sto nema mnogo veze sa motorima pa ne posecujem BJ toliko mnogo kao pre (ali ovu temu pratim 100%). Vozim se motorom skoro svaki dan do posla i nazad i jos nisam potrosio ono gorivo sto sipah pre 15 dana! Potrosnju jos nisam izracunao ali definitivno je mala! A motor bukvalno LETI! ;) Kad potrosim sve sto sam sipao, izracunacu i obavestavam sigurno!

 

Molim vas pomozite mi oko jedne sitnice. Zimus sam menjao gumice u glavnom kocionom cilindru na mom mezimcu i nazalost vec su propisale (nikad nisu ni valjale 100% . Ako odem ponovo na buvljak po delove plasim se da ce situacija da se ponovi posle 6 meseci.

 

GDE DA KUPIM GUMICE (ili ceo cilindar)? Mislim da je postojeci cilindar zapravo dobar (ima lepu glatku povrsinu) ali mi treba resenje da pumpa proradi kako treba, a ne ovako da curi...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Inace sam pre neki dan imao malu avanturu sa zadnjom gumom. Prvo je trajala jedno 2 dana pa ispusti i na kraju je ispustila skroz (kad sam izasao sa posla imao sam sta da vidim). Muka me je naterala pa sam seo na rezervoar, nagnuo se napred koliko je moglo pa se odvezao do dejtonke dok mi je zadnji kraj ljujao u ritmu salse.

 

U dzepu ni zute banke, ali zato u kuferu 2 pajsera i nova unutrasnja! Napadoh ja tu zadnju sa pajserima i otkrih da je spoljasnja potpuno cela a da je unutrasnja pukla bas pored ventila - verovatno los kvalitet. :( Ljudi sa pumpe su imali novu razonodu - da posmatraju budalu kako mlati pajserima i to u trajanju celovecernjeg filma. Posle jedno 1.5h, dosta prljavstine i znoja junak ove price je shugav ali ponosan seo na svog konjica i odjahao kuci tako da se sve srecno zavrsilo! :)

 

Felna je prezivela 100% - uprkos mom debelom dupetu nemacki aluminijum se pokazao vrednim poverenja! Naturlich!!!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Osijek

Quantislaw pored svoja četiri komada sigurno nije besposlen.

 

Kad sam već prozvan... ;)

 

Nažalost, jesam besposlen - što se tiće MZ-a naravno!

 

Nije da sad ovdje kukam, ali u 01/06 sam slomio nogu na skijanju (Podkoljenica spiralno - 4 mjesta), te već jaaako dugo nisam vozio MZ-e, budući da smo maminu kuću srušili, a ja sam na 2 katu, MZ-i spavaju u Podravlju (selo 20 km od Osijeka) te ih samo obiđem cca svakih 2 mj. i na suho zakurblam...

Kada izvadim šarafe i pločice iz noge, te kad završe maminu kuču (GARAŽA!!!) vračam se u sedlo....

Nažalost ne ide baš sve po planu; Oko kuće se zakompliciralo nešto sa dozvolama (To je bila obiteljska kuća tate i mame, kada je tata nedavno umro - mama i ja smo odlučili da je glupo da ona sama živi u cijeloj kući koju treba po zimi i zagrijati, te smo mijenjali plac sa "poduzetnikom" koji će na njemu sagraditi 3 stana - 2 njemu za prodaju, 1 + garaža meni... Već je trebalo biti maltene pod krovom, ali susjedi se žalili da će im balkoni gledati u dvorište.... >:(

Ni noga baš ne ide po planu, nesmijem voziti dok ne povadim šarafe, nadao se da ću ove jeseni, odgodili mi za još 3 mjeseca...

Tako da se nadam da ću ove zime ako ništa drugo onda barem završiti skeniranje svih preostalih knjiga....

 

Nego jedno pitanje - Negdje prije rata je navodno Tehnička knjiga, Beograd izdala mehaničarski priručnik za MZ (Ako se nevaram TS), jel ima netko scan - da upotpunim kolekciju ;) ??? 

 

Što se tiće popravljanja MZ-a u sobi - imao sam jednog prijatelaj koji je to radio prije nego je odselio u Australiu, a ako se zakomplicira ovo sa kućom i garažom - Vujo jel me primaš u klub :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Osijek

 

GDE DA KUPIM GUMICE (ili ceo cilindar)? Mislim da je postojeci cilindar zapravo dobar (ima lepu glatku povrsinu) ali mi treba resenje da pumpa proradi kako treba, a ne ovako da curi...

 

 

Za doljnje gumice - ili Madja pa zamjena svako malo ili org iz Njeme, naravno samo gumice, mandžete mogu i iz Madje...

(Za tako sitnije stvari odeš na www.MZ-B.de, kontaktiraš ih Mailom na Eng ili De , pitaš za poštarinu do YU, skupiš picaboca do neke okrugle cifre - npr 30 Eura, pošalješ u koverti i za 15 dana su kod tebe! (Koverta putuje cca. 7 dana, kao i paketić)

 

Za gornju gumicu u ručki - umjesto nje semering (NIKAKO MADJARSKI -  rastopi ga UK ulje, nego SKF, po mogučnosti dupli!!!) dimenzije 20x10x7.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova

Da Juga je bas lik , nije sto je moj burazer ali tako je.

Eh moj MZ je gotov sto se estetike tice , ali nikako se ne usudjujem da otvorim menjac i petljam po njemu , tj. psihicki se spremam za tu operaciju.

Moj problem je sto kvacilo neodvaja lepo , naime kada ga ubacim u brzinu i vrtim tocak on neide slobodno vec zapinje , sumnjam na sajlu , pa cu sada da pazarim novu rucku i onaj m8 sraf-stimer za istu te cu probati da zamenim sajlu i da vidim sta dalje.

Vidim da si imao problema sa brzinometrom , i ja sam pokusavao da ga opravim ali neide , kupio sam kod Jozefa sve delove osim onog limenog drzaca koji se srafi u plastiku ali to moze i da se naprai , petljao , petljao i na kraju odustao.

Onaj deo koji ide na lancanik kao da nije za MZ kada se stavi landara tako da ...

U bre na ovim skicama ova prikolica bas izgleda veliko , komfor nema sale

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Nije da sad ovdje kukam, ali u 01/06 sam slomio nogu na skijanju (Podkoljenica spiralno - 4 mjesta), te već jaaako dugo nisam vozio MZ-e, budući da smo maminu kuću srušili, a ja sam na 2 katu, MZ-i spavaju u Podravlju (selo 20 km od Osijeka) te ih samo obiđem cca svakih 2 mj. i na suho zakurblam...

Kada izvadim šarafe i pločice iz noge, te kad završe maminu kuču (GARAŽA!!!) vračam se u sedlo....

Nažalost ne ide baš sve po planu; Oko kuće se zakompliciralo nešto sa dozvolama (To je bila obiteljska kuća tate i mame, kada je tata nedavno umro - mama i ja smo odlučili da je glupo da ona sama živi u cijeloj kući koju treba po zimi i zagrijati, te smo mijenjali plac sa "poduzetnikom" koji će na njemu sagraditi 3 stana - 2 njemu za prodaju, 1 + garaža meni... Već je trebalo biti maltene pod krovom, ali susjedi se žalili da će im balkoni gledati u dvorište....

Ni noga baš ne ide po planu, nesmijem voziti dok ne povadim šarafe, nadao se da ću ove jeseni, odgodili mi za još 3 mjeseca...

 

Auh ala najeba čovek. Stvar oko noge je ozbiljna i zaista zabrinjavajuća. A tog ''poduzetnika'' bih tužio za obeštećenje zbog probijanja rokova. To se dobija ovde na sudu samo traje a u Hrvatskoj i ne traje toliko, malo su ažurniji...

 

Tehničku Knjigu sam zvao. Rekli su mi da je celo izdanje odavno rasprodato, iako niko za tim nije pokazivao interesovanje knjiga je planula mimo svih očekivanja i nema je u prodaji duži niz godina. Malo sam se pozvao na neke zajedničke prijatelje  ;D  pa ako je ostao bilo koji komad u arhivi ili biblioteci viška, dobiću je. Međutim, niko ništa ne garantuje mada dobra volja postoji.

 

(Za tako sitnije stvari odeš na www.MZ-B.de, kontaktiraš ih Mailom na Eng ili De , pitaš za poštarinu do YU, skupiš picaboca do neke okrugle cifre - npr 30 Eura, pošalješ u koverti i za 15 dana su kod tebe! (Koverta putuje cca. 7 dana, kao i paketić)

 

Ma čini se meni da više ništa ne treba kupovati ovde, cene su kod Jozefa visoke a kvalitet nikakav. Svaki deo koji se na motor stavi a nije MZ-ov umanjuje MZ u njemu, uopšte nema, ambicija ka po kvalitetu vozim Mađarski ili Turski motor pa koju god oznaku na sebi nosio.

 

Posle jedno 1.5h, dosta prljavstine i znoja junak ove price je shugav ali ponosan seo na svog konjica i odjahao kuci tako da se sve srecno zavrsilo!

 

Imaš živce za medalju! To se ne uči i ne stiče, takav se rodiš... Stvarno si pozitivan do kraja, ja bih umro na pumpi 100 puta...

 

Tamo malo pojeli popričali (bio skup ljudi s hr.rec.motocikli usenet grupe). Krenuo kući oko 15 sati, stigao oko 21. Sveukupno prešao 693km

 

Da li si nešto osetno dobio zamenom karika? Prošli put si rekao da nema nekle vidne razlike bar po ponašanju motora. Da li si prešao na mešavinu od 2-2,5 %? da li je još neko na skupu bio sa MZ-om?

 

Moj problem je sto kvacilo neodvaja lepo , naime kada ga ubacim u brzinu i vrtim tocak on neide slobodno vec zapinje , sumnjam na sajlu , pa cu sada da pazarim novu rucku i onaj m8 sraf-stimer za istu te cu probati da zamenim sajlu i da vidim sta dalje.

 

Naravno, ne otvaraj ništa dok nevidiš šta je sa ovim spolja. Pametno je te sajle menjati i dok ne puknu  ;D makar se manje iznenadiš...

Veća je verovatnoća da ti šraf nevalja, ume da pravi probleme...

 

Onaj deo koji ide na lancanik kao da nije za MZ kada se stavi landara tako da ...

 

Ja sam taj deo jedva nabio na lančanik (koji je valjda Mađarski) a i da nije tako na njemu bočno gledano ima mala rupa kroz koju prolazi osigurač od čelične žice koji jednim krajem prolazi kroz nazubljeni deo i ulazi u lančanik a ostatak se obavije oko njega. Tako je planirano da se onemogući kretanje tj. slobodno kruženje ili stajanje mimo lančanika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova

Pa u tome i jeste problem , kada se nacentrira rupa na ovom delu i rupa na lancaniku , on ne lezi na lancaniku tj , ima lufta , a i nemam taj osigurac nego sam nesto pravio , ma muka ziva , jedino mi je zao love , jer sam kupio bukvalno sve , i sajlu i onaj plasticni valjak sto ide u stitnik i onaj drugi zupcanik sto ide u valjak , ma mislim da ti nepricam i ono malo zivaca sto sam imao - izedoh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Pa u tome i jeste problem , kada se nacentrira rupa na ovom delu i rupa na lancaniku , on ne lezi na lancaniku tj , ima lufta , a i nemam taj osigurac nego sam nesto pravio , ma muka ziva , jedino mi je zao love , jer sam kupio bukvalno sve , i sajlu i onaj plasticni valjak sto ide u stitnik i onaj drugi zupcanik sto ide u valjak , ma mislim da ti nepricam i ono malo zivaca sto sam imao - izedoh

 

Za živce - razumem, tu sam najtanji.

 

Kupio si sve sem najvažnijeg, osigurača. Tu nema budženja, čelična je žica u pitanju i to dosta jaka a opet krta. Taj žičani osigurač tačno ulazi u rupu i žljeb brzinomera a koji je na lančaniku i čvrsto se obmotava oko njega. Inače, za taj deo mi je pomogao Qlantisw jer je u njemu našao razliku broja zubaca 250 i 251. No, kao i što sam predpostavio, Jozef nema u glavi tu razliku, za njega je to isto kod oba modela a košta 650 dinara pa ako je taj veliki zupčanik stari pokazivaće ti kako treba ali ako je tek kupljen lako može da se desi da je od 251.

 

E sad bi ja trebao da skinem svoj jer nije dovoljno prebrojati zubce, da ga odnesem tamo da njega uverim u celu priču i da vidim šta ustvari ima što opet nije garancija da ima od 250 koji meni ustvari treba. Mnogo veliko zezanje. Sa druge strane, ako je ceo zupčanik 650 dinara taj osigurač ne bi smeo da bude preko 50, pa ipak je o žici reč.

 

Kupi bre tu žicu, dao si toliko para pa greota da zbog 50 dinara neradi. Sa druge strane mislim i da je 50 dinara mnogo, takve žice imaš na poslu sigurno u kilometrima...

 

Sve ovo možeš da namestiš samo dok ne sklopiš ceo motor, posle nema para da ga rasturaš opet...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Samo da se pohvalim konasno sam izmerio ubrzanje mog mezimca. 0-100km/h za 6s. Drug me je snimao digitalcem kako ubrzavam do stotke pa sam gledao duzinu klipa do trnutka kocenja. ko ne veruje poslacu mu klip ma pp (oko 15kb).

 

post-1795-12878991176382_thumb.jpg

post-1795-12878991176768_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

ČESTITAM! :D :D :D

 

Da je sreće pa da imamo više ovakvih stvari...

 

Pusti na PP, nije zbog neverovanja nego zbog ponosa, imam klipove kojekakvih belosvetskih zaluđenika pa će ovaj oplemeniti kolekciju.

 

E stvarno za smeh, čoper takvog ubrzanja  :) . Vozio sam čopere ali ovo je stvarno čudo od performansi za taj dizajn...

 

Ustvari, uopšte ne poznajem čoper motor od 250 ccm sa takvim ubrzanjem, bez obzira kada je proizveden...

 

Jedno je sigurno, mnogi će se zajebati! ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Wolflord čeka pravu mašinu pa bi bilo lepo čuti šta se ustvari sada nudi i po kojim cenama.

 

Bez brige, pratim temu redovno.

 

Jos uvek cekam masinu, razgledam MZ-ove ali i kineze. Jos uvek imam taj los trip da mi neko ne uvali neku krntiju od motora pa sam na oprezu i razmisljam sta mi je najpametnije da uradim. Do pocetka sezone ima jos vremena... samo strpljivo... a inace sam po prirodi nestrpljiv pa mi je ovo malo naporan period za zivce :D

Ali vec sam se par puta "opeko" zbog nestrpjlivosti tako da sam sada "on hold" i samo cekam, razmisljam i vrebam ;D

 

Sto se tice cena nije se nista specijalno promenilo. Jos uvek merkam trziste MZ-ova ali i kineza kao sto sam gore naveo. Ili kinez ili MZ, videcemo sta ce biti najpametnije da uradim, ali jedno je sigurno... neki motor moram kupiti do sledece sezone!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Samo da se pohvalim konasno sam izmerio ubrzanje mog mezimca. 0-100km/h za 6s. Drug me je snimao digitalcem kako ubrzavam do stotke pa sam gledao duzinu klipa do trnutka kocenja. ko ne veruje poslacu mu klip ma pp (oko 15kb).

 

Ajde šalji, ali ne na PP, nego stavi ovdje i daj nam link

http://omploader.org/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Tamo malo pojeli popričali (bio skup ljudi s hr.rec.motocikli usenet grupe). Krenuo kući oko 15 sati, stigao oko 21. Sveukupno prešao 693km

 

Da li si nešto osetno dobio zamenom karika? Prošli put si rekao da nema nekle vidne razlike bar po ponašanju motora. Da li si prešao na mešavinu od 2-2,5 %? da li je još neko na skupu bio sa MZ-om?

 

Nikakve vidljive razlike u snazi nisam primjetio, ali razlika u zazoru karika definitivno postoji pa valjda ona nove karike ipak malo bolje brtve. Čim uhvatim vremena idem u Mađu po novi klip i dajem honovati cilindar po tom klipu (imam jedan cilindar rezerve) i onda ću vidjeti šta će biti kad se to namontira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Da vas pitam - kako vam eMZo koči po kiši? Meni ako se smoči disk i pločice više ne koči skoro nimalo. Moram stisnuti kočnicu do kraja i onda držati stisnuto dobrih 10sek dok se valjda disk malo osuši i tek onda počne hvatati kočnica.

 

Disk pločice sam mijenjao, brusio,... promijenio sam i disk, odmašćicvao ga.... Dok je sve suho koči kao lud, bez problema zablokiram prednji točak koliko god išao, ali čim se smoči ode moje kočenje u qrtz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja