Jump to content

Moto Zajednica

Kradena Honda Transalp

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Viđao sam nekoliko puta AT koji se voza po kraju i sakreće u ulicu ispod moje, svega pedsetek metara. Juče se potrefi da je naišo momak baš mi ispred nosa, ja gas, svirnem i zaustavim ga. On i otac vozaju, nisu na forumima. Reče mi da su i njima jesenas uzeli motor tu u kraju ispred kuće i da su ga našli u gradu sa skinutim poklopcem rezervoara. Definitivno to je ista grupa.

 

Još nešto. Motor koji nestane, ostavljaju nekoliko dana parkiranog negde i ne prilaze mu nekolkio dana. Nakon toga ga sklanjaju, verovatno trajno. Zašto, zato što kad je sveže krađa potraga je na vrhu liste ili na prvoj strani spiska ukradenih vozila i uočljivija je samim tim policiji. Posle par dana polako pada i smanjuje se uočljivost u patroliranju tako da malte ne motor može da se vozi slobodno.

 

Garažu sam ojačao poprečnim vezama da ne mogu da se skupe vrata, smanjio zazor oko brave, metuo vetar preklopnu lajsnu, palim alarm sa otvorenim vratima da se čuje da ga ima i uskoro ću uzeti neki kvalitetan cilindar pa potom napraviti neku sigurnosnu rukotvorinu za dodatno zabravljivanje.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

... i uskoro ću uzeti neki kvalitetan cilindar pa potom napraviti neku sigurnosnu rukotvorinu za dodatno zabravljivanje.

 

Samo gledaj da to bude zaista uskoro :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Najgore je sto uglavnom treba prvo da se desi nesto ovako da bi poceli dovoljno da obezbedjujemo motor. Svi mislimo... ma, nece bas meni da se desi, pod prozorom mi je, ima boljih mladjih motora u komsiluku...

Ja se preko noci uglavnom uzdam u sidrenje i alarm, ali kad god procitam da je nekome ukraden motor, i jos ako je matori Transalp kao moj, e onda paranoicno stavljam disklock i po danu ako nije bas na prometnom mestu ...kontam, jeb`o te, to je mogao biti moj motor, treb da uradim sve da ga zastitim. I to me tako drzi neko vreme pa se opustim i minimalizujem zastitu. Isto kao i sa backup-om HDD podataka... od kad se bavim racunarima 2 puta sam izgubio podatke usled crkavanja diska, jer nisu bili redovno backup-ovani, i svaki puta kazem... e sad cu biti odgovoran i azuran, i budem neko vreme, ali Marfi bane nenajavljen kad se najmanje nadam. :/

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

... i uskoro ću uzeti neki kvalitetan cilindar pa potom napraviti neku sigurnosnu rukotvorinu za dodatno zabravljivanje.

 

Samo gledaj da to bude zaista uskoro :)

 

Djunto mori znas kako svi volimo tvoje opise ali malo ih smanji kad je u pitanju nacin na koji obezbedjujes imovinu... mozes da das onako uopsteno savet ali do tancina... mislim da nije bas dobro koliko god to nama znacilo... nekome ce mnogo znaciti na neki "drugi nacin" pu pu pu daleko bilo :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Krajnje je drsko obiti garažu za "krš" od motora jer da su uvaćeni bilo bi bar 3 godine robije. Rukovodeći se time zaista bi bio apsurd da se očekuje krađa. Ovo sad čini prekretnicu u razmišljanju, sve se krade bez obzira na vrednost i zaprećenu kaznu.

 

Ako neko naumi da nešto ukrade, učiniće to uprkos svemu. Ja da oću da uzmem nekom nešto, brate, na ulici bi oteo u po bela dana, tako da sva osiguranja su samo relativna i više oslobađaju vlasnika straha nego što plaše namernika.

 

Svojevremeno sam imao garažu sa bravom od sefa i to je bilo dvoljno, no malo se nestandardno ugrađuje. Ona se jako teško češlja, mora specijalan alat, znanje i mnogo jaki prsti, plus jedno 2 sata znojenja. Nešto niža sigurnost al i dalje odlična je pravi dobar cilindar ala Keso koji se ne da bušiti ili lomiti, doduše, češlja se nekoliko sati sa pravim alatom al se tu već sužava krug. Naravno, ima lažnjaka pa je problem naći pravi, ko i sve o ovoj Srbiji.

 

Danas sam saznao da je još jedan TA bio zajmljen od jesenas, znači 6 endura Hondinih. Kakve su neznalice ovi pozajmljivači, ne znaju kako je ST dobar motor...:tenere:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

50m od mog posla bela(ili srebrna nisam video lepo) Honda Transalp sa takvim oklopima i velikim koferom registarskih tablica BG 25-406. U pitanju je Gospodara Vucica 5 i tek od jutros je ovde. Ako mogu da pomognem javi.

 

 

 

A jesi li siguran da ga nisi ti tamo parkirao??? Mozda si se malkice zaboravio, pa...

:))) :))) :)))

 

Jao znao sam da ce biti bar jedan ovakav komentar.

Evo dogovora: ja ti dam licne podatke pa me ti prati, snimaj i uhodi sve dok sam ne doneses zakljucak da li jesam ili nisam ja parkirao tamo Hondu,a zatim mi za svaki dan uhodjenja doniras 1l bezolovnog. :D

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nisam hteo novu temu da otvaram jer je u sklopu ove. Nakon silnih peripetija, Rolle 2010 je konačno pokrenuo svoj motor. Seba011 mu je tad samoinicijativno obećao revanš za pronalaženje mog motora i u znak zahvalnosti mu izradio i ugradio kreš bar. Kamo sreće da se svaka "pozjmica" ovako završava.

post-6989-0-10640300-1315692690_thumb.jpg

post-6989-0-23830400-1315692693_thumb.jpg

post-6989-0-24049900-1315692696_thumb.jpg

post-6989-0-91338200-1315692698_thumb.jpg

post-6989-0-95071700-1315692701_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda crf300l rally

Nisam hteo novu temu da otvaram jer je u sklopu ove. Nakon silnih peripetija, Rolle 2010 je konačno pokrenuo svoj motor. Seba011 mu je tad samoinicijativno obećao revanš za pronalaženje mog motora i u znak zahvalnosti mu izradio i ugradio kreš bar. Kamo sreće da se svaka "pozjmica" ovako završava.

 

Bravo ti ga Sebo ;) Covek od reci

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Outlook 150

Au bre Djunta ja svaki put kad citam neke tvoje postove ko roman da citam :D

Taman naletim na temu gde se raspitujes o kupovini vece masine,maksimalno se unesem u citanje bolje-nije bolje, TA-AT-ST :) na kraju kupio motor svi srecni,ulaganje sredjivanje... taman dolazim do kraja pun novih saznanja kad sl post ukraden motor 0staa2.gif0staa2.gif0staa2.gif0staa2.gif Presece me po stomaku ko da meni neko ukrao(morao sam da izadjem napolje da odem do garaze pogledam motor i pustim psa iz boksa 1zvizduk.gif

 

Sve u svemu drago mi je da si pronasao motor,i ako tek sad saznajem i sa srecom ga vozao i vozao i vozao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nisam hteo novu temu da otvaram jer je u sklopu ove. Nakon silnih peripetija, Rolle 2010 je konačno pokrenuo svoj motor. Seba011 mu je tad samoinicijativno obećao revanš za pronalaženje mog motora i u znak zahvalnosti mu izradio i ugradio kreš bar. Kamo sreće da se svaka "pozjmica" ovako završava.

 

Bravo ti ga Sebo ;) Covek od reci

 

Pravo prijateljstvo, da nije pored ostalog i od reči, ne bi bili drugari.

 

 

Au bre Djunta ja svaki put kad citam neke tvoje postove ko roman da citam :D

Taman naletim na temu gde se raspitujes o kupovini vece masine,maksimalno se unesem u citanje bolje-nije bolje, TA-AT-ST :) na kraju kupio motor svi srecni,ulaganje sredjivanje... taman dolazim do kraja pun novih saznanja kad sl post ukraden motor 0staa2.gif0staa2.gif0staa2.gif0staa2.gif Presece me po stomaku ko da meni neko ukrao(morao sam da izadjem napolje da odem do garaze pogledam motor i pustim psa iz boksa 1zvizduk.gif

 

Sve u svemu drago mi je da si pronasao motor,i ako tek sad saznajem i sa srecom ga vozao i vozao i vozao :)

 

Hvala na lepim željama, al ajd poželi da ga prodam jer sam u međuvremenu malko "porasto" pa prešo na drugi motor.

 

A pri svakom prilaženju garaži izdaleka krivim šiju pribojavjući se reprize. Šok je neviđen.

 

I nadm se da su ti "romani" zanimljivi, biće ih još, sad na temu novog polovnjaka.

 

Još jednom hvala sa istim lepim željama, ne samo tebi već svima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja