Jump to content

Moto Zajednica

(Ne)odgovornost velikog broja motociklista i sktueraša

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Kada neko ne nosi kacigu i padne i postane invalid tada zavod za zdravstveno osiguranje plaća njegovo lečenje do kraja života a samim tim i svi poreski obveznici. Tako da se ne bih složio da neko ko ne nosi kacigu ne ugrožava mene lično. Isto kao i za nenošenje pojasa. To je i jedan od razloga zašto postoje kazne za te stvari.

 

Tako je. Ugrožava te i posredno. Ako sa 20 km/h oboriš motoristu bez kacige i on razbije glavu i pogine, umesto da ima samo masnice, ti si ubio čoveka. Isto kao i za vezivanje pojasa i milion drugih stvari. Samo je pitanje gde podvući crtu. Neko je spominjao nezdrav život, ishranu... gde je granica do koje je u redu da ti se diktira šta ćeš i kako? Mislim da imamo puno većih problema od klinaca bez kaciga koji točkare.

 

 

Ne kažem da svi uvek poštujemo propise,ali jurcanje od preko 100kmh pored dece je suludo. To ne može da se poredi sa provlačenjem izmedju automobila ili brzom vožnjom po autoputu ili van naseljenog mesta.

 

Za tebe je 100 suludo, ali ima kome je 120 OK. Svi smo različiti. Suština je da svi kršimo propise, samo svi imaju različitu meru šta je preterano. A preterano je i 55 na sat u gradu kad ti izleti dete pa se posle ceo život kaješ ("Šta da sam držao 50?"). Zato pusti ljude da voze kako vole, a kad se reše ozbiljniji problemi u ovoj zemlji, onda ćemo brinuti ko vozi bez kacige.

 

Zdravstveni fond koji je neko pominjao je, kao i sve ostalo u zemlji, pokraden i očerupan za džepove "elite", a mi treba da se svađamo međusobno ko je neogdovoran što ne nosi kacigu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Prirodna selekcija je čudo a ovo je jos jedan od načina kako ona funkcioniše! Neko nauči na teži nacin a neko nikada, matematika je neumoljiva!

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

Stav da "imamo puno većih problema" možemo upotrebiti na bukvalno svaki problem koji naletimo u životu jer stvarno imamo gomilu krucijalnih problema u društvu. Ali s obzirom da je ovo moto forum i da se raspravlja o nekim životnim stvarima, smatram da je glupo okretati glavu. Ubeđen sam da je ova tema pokretana bar 50 puta i da retko kad može da se dođe do nekog pametnog zaključka.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Keeway Speed

Za mene je zivotna stvar kako da dodjem do posla i da stvaram porodicu, nosenje kacige mi je poslednja stvar na svetu koja bi me okupirala. Raspravljalo se o ovome x puta i nije donet nijedan zajednicki stav, osim stava da se ne slazemo. Mi neodgovorni koji mislimo da svako ima izbor i vi dusebriznici koji nemate druga posla nego da svima solite pamet. I bas ste se vi osetili pozvanim da nas prosvetlite o vaznosti nosenja kacige, hvala vam, mi to nismo znali.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690
Za mene je zivotna stvar kako da dodjem do posla i da stvaram porodicu,
nosenje kacige mi je poslednja stvar na svetu koja bi me okupirala

Protiv ovakvih argumenata se ne može, priznajem.

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Tako je. Ugrožava te i posredno. Ako sa 20 km/h oboriš motoristu bez kacige i on razbije glavu i pogine, umesto da ima samo masnice, ti si ubio čoveka. Isto kao i za vezivanje pojasa i milion drugih stvari. Samo je pitanje gde podvući crtu. Neko je spominjao nezdrav život, ishranu... gde je granica do koje je u redu da ti se diktira šta ćeš i kako? Mislim da imamo puno većih problema od klinaca bez kaciga koji točkare.

Granicu si već pomenuo, posredno i neposredno. Posredno se na kraju dodje do efekta leptira. Pa tako mene ugrožava neko jer ne nosi pancir jer ako ja pucam u njega i ubijem ga... svedeno na apsurd ali samo jedan korak od primera koji si naveo. A opet se takvi argumenti redovno koriste, mislim da je krajnje vreme da se uvede logika kao obavezan predmet u osnovno obrazovanje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd

Za mene je zivotna stvar kako da dodjem do posla i da stvaram porodicu, nosenje kacige mi je poslednja stvar na svetu koja bi me okupirala. Raspravljalo se o ovome x puta i nije donet nijedan zajednicki stav, osim stava da se ne slazemo. Mi neodgovorni koji mislimo da svako ima izbor i vi dusebriznici koji nemate druga posla nego da svima solite pamet. I bas ste se vi osetili pozvanim da nas prosvetlite o vaznosti nosenja kacige, hvala vam, mi to nismo znali.

Ako malo razmislis mozda ces shvatiti da ovo prvo bez drugog ne ide.... Kako ces da stvaras porodicu i sta ce ta porodica ako ti jednog dana nastradas(ne daj Boze) zbog takvog stava o nosenju opreme?!

 

NEMAMO PRAVA NA GRESKU , ZIVOT JE SAMO JEDAN !!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Tako je. Ugrožava te i posredno. Ako sa 20 km/h oboriš motoristu bez kacige i on razbije glavu i pogine, umesto da ima samo masnice, ti si ubio čoveka. Isto kao i za vezivanje pojasa i milion drugih stvari. Samo je pitanje gde podvući crtu. Neko je spominjao nezdrav život, ishranu... gde je granica do koje je u redu da ti se diktira šta ćeš i kako? Mislim da imamo puno većih problema od klinaca bez kaciga koji točkare.

 

E, zbog ovakvih (i slicnih) stvari je i uvedena "podeljena krivica". Zato je onom tipu sto je ubio motociklisu na Pancevcu, ovo uzeto kao olaksavajuca okolnost. Svidjalo se to nama ili ne.

 

Medjutim, mislim da jednostavno ne smemo kao zajednica i odgovorni ljudi dozvoliti da nas ucutkaju pojedinci koji imaju nemaran odnos prema zivotu, kako svom tako i tudjem. Jeste, bilo je ovakvih tema i na zalost bice ih dok ima potrebe za tim.

 

Pozz

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

kolega bez nervoze, on je jedan od onih koji mogu da padnu pri 150 i da im ne bude nishta, chak ni lone da im se rascepaju. zajebe i chuck norrisa.

vidio sam bilmeza pre 2-3 meseca, vani led ledeni, ma jok ne ferma frajer, chelava glava, seo na R-a i cepa ga ko da je 40 stepeni a on na pisti sa uglancanim asfaltom i naj gumama na svetu... zuji zuji okolo i nakon par prolaza eto ga sa drugarom takodje bez kacige! konjina glupa!

za takvima je sramota plakati! uprcash sebi 30 godina u guzicu i nishta ne nauchish... >:(

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Gun Hill
  • Motocikl: Keeway Superlight 150

Slobodna volja je da li ce ili nece nositi kacigu, ali je jako velika nepravda kada taj isti, koji vozi kao manijak, izazove saobracajnu nezgodu u kojoj strada covek ni kriv ni duzan, koji se sasvim slucajno nasao na tom mestu u to vreme, a manijaku koji je kriv za sve, ni ogrebotina. E, to je jako strasno i na zalost se cesto desava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac

Dosadni ste vise...i oni koji spominju "prirodnu selekciju" neka sledeci put dobro razmisle o svojim recima....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Tako je. Ugrožava te i posredno. Ako sa 20 km/h oboriš motoristu bez kacige i on razbije glavu i pogine, umesto da ima samo masnice, ti si ubio čoveka. Isto kao i za vezivanje pojasa i milion drugih stvari. Samo je pitanje gde podvući crtu. Neko je spominjao nezdrav život, ishranu... gde je granica do koje je u redu da ti se diktira šta ćeš i kako? Mislim da imamo puno većih problema od klinaca bez kaciga koji točkare.

 

E, zbog ovakvih (i slicnih) stvari je i uvedena "podeljena krivica". Zato je onom tipu sto je ubio motociklisu na Pancevcu, ovo uzeto kao olaksavajuca okolnost. Svidjalo se to nama ili ne.

 

Medjutim, mislim da jednostavno ne smemo kao zajednica i odgovorni ljudi dozvoliti da nas ucutkaju pojedinci koji imaju nemaran odnos prema zivotu, kako svom tako i tudjem. Jeste, bilo je ovakvih tema i na zalost bice ih dok ima potrebe za tim.

 

Pozz

 

E ovo sam i ja hteo da napišem ali me je Slaninar oslobodio muka opširnog kucanja. Realno, svakome može da se desi da skrivi udes, nemojmo da se zavaravamo. I u tom slučaju uopšte nije sve jedno kakvu opremu ima taj drugi, tj. da li će se ugruvati ili poginuti.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Keeway Speed

Za mene je zivotna stvar kako da dodjem do posla i da stvaram porodicu, nosenje kacige mi je poslednja stvar na svetu koja bi me okupirala. Raspravljalo se o ovome x puta i nije donet nijedan zajednicki stav, osim stava da se ne slazemo. Mi neodgovorni koji mislimo da svako ima izbor i vi dusebriznici koji nemate druga posla nego da svima solite pamet. I bas ste se vi osetili pozvanim da nas prosvetlite o vaznosti nosenja kacige, hvala vam, mi to nismo znali.

Ako malo razmislis mozda ces shvatiti da ovo prvo bez drugog ne ide.... Kako ces da stvaras porodicu i sta ce ta porodica ako ti jednog dana nastradas(ne daj Boze) zbog takvog stava o nosenju opreme?!

 

NEMAMO PRAVA NA GRESKU , ZIVOT JE SAMO JEDAN !!

 

Nije na vama da se za to sekirate, ima ko ce, gledajte vi vase probleme a ne moje.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Ma opušteno, to je onaj soj ljudi koji trči da kupi novu prvu pomoć ili da plati registraciju za moped iako je rok tamo negde krajem godine kad će morati opet, nije im žao da novac daju državi umesto svojim bližnjim samo da dokažu da su poslušni. Da sutra država propiše da se jedu go... oči bi nam povadili da dokažu da su ukusna.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Keeway Speed

Ma opušteno, to je onaj soj ljudi koji trči da kupi novu prvu pomoć ili da plati registraciju za moped iako je rok tamo negde krajem godine kad će morati opet, nije im žao da novac daju državi umesto svojim bližnjim samo da dokažu da su poslušni. Da sutra država propiše da se jedu go... oči bi nam povadili da dokažu da su ukusna.

 

Molim te budi precizan na koga se ovo odnosi, ostao si nedorecen, pa svi mogu da pomisle da je ovo bas njima upuceno. Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Molim te budi precizan na koga se ovo odnosi, ostao si nedorecen, pa svi mogu da pomisle da je ovo bas njima upuceno. Hvala.

Ne odnosi se ni na koga posebno već na epidemiju konformizma zbog kojeg smo i dospeli u nezavidnu situaciju da nas je izmanipulisao ko god je hteo. Vidiš kako i ovim minusima pokušavaju da izvrše pritisak da se uklopimo u masu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Luzern
  • Motocikl: Kawasaki VN800A

Ma opušteno, to je onaj soj ljudi koji trči da kupi novu prvu pomoć ili da plati registraciju za moped iako je rok tamo negde krajem godine kad će morati opet

Evo ja sam taj kako-ga-ti-zoves "soj"

Prvi sam se zaleteo da kupim "galeniku" prvu pomoc

Kad mi istekne registracija sledeci dan ga registrujem...

A zasto? Zato brate sto volim da vozim i da se ne tresem kad me zaustave panduri...

I svima lepo...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

nije mi jasno zbog cega ubedjujete ljude da nose kacige? ako ne zele ne moraju, svi su vise manje punoletni i odgovaraju za svoje postupke, nekada kroz zakon a nekada na tezi nacin.

 

doprinose drzavi i onako placamo, ako ne odu pare nekom invalidu otici ce ministru na novi audi, u svakom slucaju ne ostaju nama.

 

dosta vise rasprava i ubedjivanja da drugi nisu u pravu pogotovo ako je tema stvar licnog izbora.

 

sam pao sam se ubio :takoje:

 

 

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Ma opušteno, to je onaj soj ljudi koji trči da kupi novu prvu pomoć ili da plati registraciju za moped iako je rok tamo negde krajem godine kad će morati opet

Evo ja sam taj kako-ga-ti-zoves "soj"

Prvi sam se zaleteo da kupim "galeniku" prvu pomoc

Kad mi istekne registracija sledeci dan ga registrujem...

A zasto? Zato brate sto volim da vozim i da se ne tresem kad me zaustave panduri...

I svima lepo...

Obrati paznju - za moped, koji je već trajno registrovan, sada mora svake godine ali je rok još daleko. Ako se to uradi na početku godine na kraju kad je zadnji rok biće već pred istekom, jedna sezona bačena a primetio sam da to rade. Plus možda bi vlasti uvele neke olakšice kad vide da je odziv slab, ovako svi se kao bune a polovina stalno sabotira. A i prva pomoć je malo precenjena da bi se zatrčao da je kupim pre roka a ne donosi ništa zbog čega bi sam poželeo da je imam. I znaš šta, nervira me kad moram da ilustrujem svaku misao.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Lično nigdje bez opreme, volim opremu, volim motor i to mi je komplet, ne mogu da uživam bez kacige i jakne, bogami i dobre obuće. Nije u pitanju samo sigurnost, volim da lijepo izgledam na motoru i da budem sa njim jedno tijelo.

 

Sada bar ima moćnih kaciga (modernih). U naselju me klinci gledaju ko nekog idola i interesantno, većina njih je počela da nosi kacigu i na skuterima sve na moj nagovor tipa "niste face i bajkeri bez kacige, nemojte biti šminkeri....". Zbog toga sam veoma ponosan i možda je to dobar razlog da stavimo kacigu zbog onih koji dolaze.

 

Ko ne želi kacigu, bože moj, ne mora, nije ni monstrum ni luđak ni glup, neka je svakom sretno sa ili bez kacige.

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 248 postova
  • Lokacija: Pančevo

Kada neko ne nosi kacigu i padne i postane invalid tada zavod za zdravstveno osiguranje plaća njegovo lečenje do kraja života a samim tim i svi poreski obveznici. Tako da se ne bih složio da neko ko ne nosi kacigu ne ugrožava mene lično. Isto kao i za nenošenje pojasa. To je i jedan od razloga zašto postoje kazne za te stvari.

 

Ako nisi nasao nista pametnije da kazes o ugrozavanju poreskih obveznika i trosenju budzetskih para osim ovog slucaja, onda bolje da si cutao. Ja licno vozim motor prosecnom brzinom od 50km/h i ne nosim nista od opreme osim kacige. Ne bih nosio ni nju da se ne plasim kazne od 5000din i to je jedini razlog sto je nosim. Ovakvih tema je do sada bilo mnogo, zasto je vi dusebriznici stalno ponavljate i smarate nas nekom zabrinutoscu? Ko hoce da nosi opremu neka je nosi, ko nece ne mora, pustite bre ljude vise sa tim glupostima.

 

Smislite neku drugu temu ako hocete da budete "inn" i u "trendu", ova je vec bljutava.

 

 

Tema nema veze ni sa kakvim trendom. Tema je pokusaj propagiranja nošenja kacige. Zbog takvih primera koje apsolutno boli patka za druge i samo sebe gledaju ima toliko stradalih motociklista. Ne kazem da treba na silu terati nekoga da koristi opremu,vec propagiranjem povećati opštu svest motociklista.

 

 

@Acim

Podržavam.

 

 

@ratboy

Ako imaš bolji predlog iznesi ga. Ne kažem da su u pravu što na taj način povećavaju svest ljudi,samo tražim da izneseš bolji način. A što se Tomosa i kacige tiče mislim da je moj stav i više nego jasan.

 

@Slaninar

 

 

Apsolutno ne treba dozvoljavati divljanje u centru grada. Sve je u redu dok ne ugrožavaš druge ljude,ali opet ponavljam da to nije "tema ove teme".

A ako budemo čekali "rešavanje ozbiljnijih problema" to nećemo dočekati. Čak šta više,ne znam nikoga ko se ovajdio od vlasti i kome je bilo koja vlast "rešila sve probleme".

 

 

@ftj

+1.

 

@pantelija

 

Grešiš. Na arogantan stav neću da odgovaram. Takvima ništa ne bi pomoglo,ni tekstovi,slike i klipovi sa interneta niti slike iz života (ako ih je bilo) niti bilo kakav kurs bezbedne vožnje. Neki jednostavno je razumeju čemu taj oklop na glavi služi i zašto bi ga on koristio.

 

 

 

Izgleda da si ti jedina osoba kojoj je dosadno. Zaobidji temu ako te tematika ne interesuje. Možda će neko iz nje poučno izvući,a ti ako smatraš da ničemu ne služi jednostavno je zaobidji.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ako nisi nasao nista pametnije da kazes o ugrozavanju poreskih obveznika i trosenju budzetskih para osim ovog slucaja, onda bolje da si cutao. Ja licno vozim motor prosecnom brzinom od 50km/h i ne nosim nista od opreme osim kacige. Ne bih nosio ni nju da se ne plasim kazne od 5000din i to je jedini razlog sto je nosim. Ovakvih tema je do sada bilo mnogo, zasto je vi dusebriznici stalno ponavljate i smarate nas nekom zabrinutoscu? Ko hoce da nosi opremu neka je nosi, ko nece ne mora, pustite bre ljude vise sa tim glupostima.

 

Smislite neku drugu temu ako hocete da budete "inn" i u "trendu", ova je vec bljutava.

 

Vidiš baš zato što ti to ne možeš da skapiraš i treba da postoji neko više telo koje će da razmišlja umesto tebe i samo ti kaže 5,000 din je kazna i to je jezik koji ti razumeš i svi smo zadovoljni.

 

Nikako ne podržavam priču da ako neko ne nosi kacigu to je njegova stvar. U krajnjem slučaju ako i zanemarimo što ćemo mi plaćati njegov invaliditet, vozač bez kacige daje loš primer mladim vozačima koji može biti od životnog uticaja po novokomponovane vozače. Ako se samo okrene glava to je bežanje od problema. Smatram da kazna treba biti veća i da se sprovodi rigoroznije. Baš me zanima kolika je kazna u Nemačkoj ili Austriji za nenošenje kacige, mada proveo sam 2 meseca u prethodnih godiNnu dana tamo i nisam video nijednog jedinog skuteraša ili motoristu bez kacige.

 

Kakav smor od diskusije jbte.

Ti bi rigoroznije kazne i volis da ima neko da razmislja za tebe i da se brine o tebi?

Tako i djelujes, samo mi nije jasno kako si sve to ukapirao.

 

Da, kaciga je za mene obavezna oprema (bez obira sta zakon kaze) i svakome cu preporuciti nosenje kacige.

Da, zakonska obaveza nosenja kacige je lisavanje licne slobode. A ja ne da ne podrzavam ogranicenja licnih sloboda, nego sam alergican na to.

 

Ko ne nosi kacigu ugrozava iskljucivo sebe, a to za insekte u ocima moze da se nabode jednom u 10000000 slucajeva.

Meni je vise puta insekt napravio cvorugu na glavi, pa i uletio u oko, ali sam nastavio da gledam na ono drugo. Naravno da moze da uleti istovremeno i u drugo, ali sansa za to je puno manja od npr. opasnosti od mrtvog ugla koji kaciga stvara. Da ne pominjem voznju sa otvorenim vizirom (ili bez istog) sto po zakonu nije zabranjeno. Dakle realno gledano, stvar licnog izbora.

 

BTW, ako te brine dozivotno placanje invaliditeta, prebroji koliko je invalida nosilo kacigu, a koliko nije, pa da nastavimo "diskusiju".

Eto ti u sred tvoje ljubljene "die beste" Njemacke pune rehab-klinike, a sam kazes da tamo svi nose kacige.

Ja razmisljam, da je nisu nosili, bilo bi ih bar pola manje. :zdravo:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Joj kacige ovo kacige ono. Po kraju vidjam i jedne i druge, i one sa kacigom i one bez. Niti smaram one sto ne nose kacige niti im sugerisem zasto je to lose, ako je dete ima roditelje da brinu o njemu, ako je mator, tek tu onda nista ne govorim.

Prilicno sam i ravnodusan ako se desi neka nesreca, a vozac nije nosio kacigu, i ispadne da bi mu to spasilo zivot. Sto bi rekli mladi Uzbole me :D (od glagola umetnuti)

 

Licno, leti ako idem po gradu nosim samo kacigu i molim boga da ne proklizam, mada mi se i to desavalo, na svu srecu sa manjim ogrebotinama.

 

Meni je kaciga komfor. Smanjuje mi buku, sprecava suzenje ociju prouzrokovane od strane vetra, sprecava prodor kamencica i ostalih insekata, prasine u oci... Dalje da ne nabrajam. Meni je prosto nemoguce voziti sa otvorenim vizirom brzine vece od 10km/h pogotovo u gradu jer sta sve se podigne iza kamiona i autobusa to nije normalno. Ja stvarno ne znam kako izdrzavaju ovi bez kaciga ali svaka im cast ako im sve to ne smeta.

 

Mora da imaju posebne oci, otporne na spoljne uticaje :D

 

 

Inace admini pre nego sto preraste ova tema u svadju, mozda da se razmisli o Lock :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

A, jel neko ovde stvarno misli da onaj koji ne nosi kacigu čita ovo i da će da se promeni zbog ovog pisanja?

 

Da, da, a i Deda-Mraz je iza ćoška...

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja