Jump to content

Moto Zajednica

Gde da kupim sajlu za kvacilo?

Recommended Posts

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Sad mi riknula sajla kvačila, puče kod same ručice. Nemam ono sranje koje se kači za ručicu, ispalo negde usput.

 

Zna li neko gde mogu da kupim novu sajlu, u pitanju je suzuki GSR?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

ponesi sajlu ili komad i ono crevo, ili najbolje odmeri koliko ti treba, pravac brache jerkovich, drugo skretanje levo (pratish 26icu) i nakon 100 metara sa leve strane velika vrata (4x4 metra za garazhu, preko puta ti je veliki parking sa malom uzbrdicom) boban sajle, za 20 minuta imash sajlu po ultra smeshnoj ceni..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ali kao i obično, ovakvi kvarovi se dešavaju u subotu blago posle podne <_<

 

Znam za Bobana, mislio sam da ima možda negde original da se kupi ali ću izgleda ipak kod njih da idem da mi naprave.

Nikad nisam to skidao sa motora, nadam se da nije komplikovano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Original ima da se naruci iz Louisa. Moj savet ti je da kupis jednu da imas rezervnu, jer kao sto si se i uverio, uvek pukne u najgorem mogucem trenutku.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ma smorčina. <_<

 

Sad moram da raskupusam pola motora da bih povadio celu liniju sajle jer i da mi Boban pravi, pretpostavljam da mu trebaju sve one gume kroz kuju sajla ide da je stavi unutra.

Plus mislim da mi je prso onaj sistem za dotezanje sajle, metalni disk sa zarezom kao i još jedno parče. Jebi ga, nisam baš najpotkovaniji sa tim a ne mogu da mrdnem motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Kod Siniše, radionica "Grada" u Ruzveltovoj, drugi lokal do mosta sa Dimitrijalom kad se ide ka groblju. Juče ja otero motor, napravio novu, namontiro momak koji je inače naš sabrat. I uzeću kod njega sajlu za rezervu sa završetkom na jednoj strani a druga otvorena i se fiksira luster klemom, tako da može uvek da se zameni kad se desi maler na putu. Nije potrebno imati celu sa bužirom u ovakvoj varijanti koja ne zauzima ništa mesta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Čuo sam se sa Sinišom, dala mi Nadalina telefon :)

 

Skinuo sam sajlu pa ću mu u ponedeljak odneti da mi napravi. Polomio sam i neki deo kod ručice kvačila, ja mislim da to služi za štelovanje tenzije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Sve te, kod nas pravljene sajle, traju jako kratko. Sa svakodnevnim koriscenjem motora moze se racunati na 2-3 meseca do sledeceg pucanja. Te sajle imaju mali broj licni i nedostaje im elasticnost. Mogu da posluze kao rezerva, pa treba odmah naruciti orignalnu sajlu kao dugorocno resenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Te sajle kod Siniše i Grade u Ruzveltovoj su najbolje što možeš da nadješ kod nas. Najelastičnije su jer imaju veći broj tanjih žica nego sajle kod Bobana, Žike i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova

Sad mi riknula sajla kvačila, puče kod same ručice. Nemam ono sranje koje se kači za ručicu, ispalo negde usput.

 

Zna li neko gde mogu da kupim novu sajlu, u pitanju je suzuki GSR?

 

Originalan broj od Suzukija ti je 58200-44G00 cena 3000 din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Sto se kvaliteta tice to je od majstora do majstora.Par puta sam pravio sajle na raznim motorima i jos uvek se voze posle 30 i kusur hiljada i za gas,kvacilo i km sat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Sajla koja mi je bila na motoru, ne znam jel original ili ne, je bila kruta ko da nije licnasta i zato je dodatno strugala završetak bužira i išla teško. Sinišina je ko kanap mekana u odnosu na nju i sad jako lako ide ručica i kvačilo zahvata trenutno po otpuštanju ručke. Zamenio je plastični kraj bužira koji je propao. Cena simbolična i po sata prijatnog razgovora sa Sinišom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda CB500 / MZ ETZ 150

Boban ili Gradimir sto se cene i kvaliteta tice,sta mislite?ovih dana treba da odem da uradim sajlu kvacila za cb 500 pa se dvoumim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzana GSXR 750 K8

Ja sam uradio u Boban sajle i zadvoljan sam, samo odneses ranije ujutru, da bi ti zavrsili do 1,2. cena je oko 300 ili 400 dinara. Za tog Gradimira nisam cuo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Dosta ljudi dolazi kod nas u Labos sa sličnim pitanjima oko sajli i pošto imamo velikog iskustva sa kvalitetom zamenskih sajli - kvalitet izrade, količina ćelićnih žica u sajli, savitljivost i kvalitet završetaka:

 

1. Louis - kvalitetne sajle, veoma dobro izrađene, savitljive i veoma kvalitetni krajevi

2. Gradimir (Siniša) - najsličniji kvalitet Louisovom, Siniša kvalitetno radi, izuzetno se razume u posao i uvek gleda osim sajli i bužire koji su često uzrok problema

3. Boban sajle - mislim da su njihove sajle najlošije, malo žica i većina njihovih sajli traje 3 - 4 meseca, kvalitet usluge i rada dobri

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda CB500 / MZ ETZ 150

Za koliko vremenski radi sinisa znate li? posto kada budem dolazio tesko da cu imati vise od sat ipo dva slobodnog vremena, i koje su mu cene onako odokativno?:)Imam ceo buzir koji je u dobrom stanju,sajla je pukla skroz gore kod rucice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja