Jump to content

Moto Zajednica

Bokseri: Motorno ulje

Recommended Posts

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

prosto ... nemam pare !

 

i za ovo sam se uzajmio , sad i cigare bataljujem koliko me kriza udarila .. jos malo i leba cu batalim 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

trenutno se nema , jbg ali tako je , posla nema i ko zna dal ce biti ... ceka me jos gomila stvari na motoru da se urade , plocice , gume , amortizeri .

 

Kad sam imao uzimao sam iz Louis-a onaj castrol i placao 1200din litar ali sad se nema .. nadam se da vec sledece zime mogu da uzmem nesto kvalitetnije ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: Aprilia Pegaso; BMW R 1200 GS

Ljudi, jedno pitanje. Zašto ne sipate sintetička ulja? U čemu je fora? Recimo ja sam planirao u svoga R1200 GS usuti sintetiku.

Jeli mi to pameto ili ne? 0zbunjen.gif0zbunjen.gif0zbunjen.gif0zbunjen.gif0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Đunta, gde si kupio mann mw75 uljni filter? Znas li gde moze da se ode i kupi, bez komplikacija? Daj neki kontakt.

 

Ma retko šta ima bez komplikacija kod nas. Mogu da se naruče filteri i ulja i bude u jednoj maloprodaji za dan dva, gde će inače biti u narednom periodu dobar asortiman. A bez komplikacije dođeš do mene il ja do tebe.

 

(Nije baš umesno za ovde, pregovori pri kraju da se obezbedi paleta Mann filtera i Silkolen ulja i maziva po pristojnim cenama)-(ako se smatra propagandom, saglasan da se obriše.)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: Aprilia Pegaso; BMW R 1200 GS

Pratim i čitam temu i tek sad ništa ne znam,,,,

Pod sintetičim uljem sam mislio sintetičko ulje što se sipa u automobile.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pratim i čitam temu i tek sad ništa ne znam,,,,

Pod sintetičim uljem sam mislio sintetičko ulje što se sipa u automobile.

 

Jovonanovo :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nego, kad Sev pomenu filter ulja. Kod nekih agregata uopšte, potrebno je da filter u sebi ima nepovratnu klapnu da se sistem ne bi ponašao pri svakom paljenju figurativno ko kad se menja filter, na prazno. Uobičajeni je kiks kod Juga 45 i 55. Kod Boksera je filter vertikalan i sistem nema ceđenje tako da nije potrebno uzimati neki skup koji se diči jednosmernim zaptivanjem. Mnogi smatraju da je filter-filter a nije. Dobri filteri imaju trostruku filtraciju različitih propustljivosti i na taj način obezbeđuju da se separatno izdvajaju čestice prema veličini i time izdržavaju pun interval zamene uz ujedno zadržavanje nečistoća i neometan protok ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ništa, čitam temu ponovo od početka1zvizduk.gif ali sad sa razumijevanjem 0takoje.gif

 

Moraš, ne može se 14 strana sažeti osim da ti svako iznese svoj izbor a to ništa ne znači.:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8245 postova

Rešio sam filter za ulje (naravno MANN, najbolji je, a jeftiniji od BMW oem, a čak je jeftiniji i od značajno lošijeg HIFLO).

 

MANN distribuira Multicompany, veleprodaja iz Vojvodine. U Beogradu sa njima radi AUTO MIKA – Zemun (http://www.automika.co.rs/), BOJAN 011 3077 064 , 011 316 37 56 , 316 38 38, ali obično nemaju moto filtere i na zahtev poruče od Multicompany. Prilikom naručivanja ostavite depozit i bude kod njih za 24h.

 

Ja sam kupio u Auto Miki u Prvomajskoj. Košta nešto manje od 1000din. Za R1200GS odgovara model MW75. Za filter pasuje uobičajeni ključ (isti kao za bmw oem, tako da je mw75 sve u svemu pravo i najbolje rešenje, bez nekih kompromisa da sam ih ja svestan).

 

Za ove informacije, bez nepotrebnih mistifikacija :takoje:, zahvalnost dugujemo spredrag-u.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1222 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

severian, Druze mislim da su kod bmw r1200gs filteri kraci nego kod bmw r1100 i r1150 i verovatno je i cena niza (kako kazes oko 1000d) jer u NS-u je za nas manov 1320d. Vidim da za 1200 najcesce stavljaju filter MAHLE OC 306 koji je oko 10 evra. i ima ovor kljuca 76mm. Trebalo bi Mile (Djunta) da proveri, odnosno uporedi duzine filtera. Ja stavljam manov i kljuc je 75mm.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8245 postova

Dane, tako je - za 1150gs (1999-2004) odgovarajući MANN uljni filter je mw-712, kao i za 1100 (1993-1999), a on je fizički duži.

 

Za 1200gs ide ovaj mw75 kako sam i naveo.

 

Uostalom, evo link kataloga, pa svako može da pogleda za sebe (važi i za filtre vazduha):

 

https://www.mann-hummel.com/mf_prodkata_eur/

 

PS: inače, MAHLE 306 se najčešće stavlja, jer je to identičan filter bmw oem. Mann je po svim testovima bolji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

drugari,

ako neko zna gde ima da se kupi kljuc 75mm za filter neka javi. prevashodno me zanima liveni kljuc. danas sam zvao nekoliko radnji po bg i po ns, ali nigde ih nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8245 postova

drugari,

ako neko zna gde ima da se kupi kljuc 75mm za filter neka javi. prevashodno me zanima liveni kljuc. danas sam zvao nekoliko radnji po bg i po ns, ali nigde ih nema.

 

Pogledaj donji link, iz MANN kataloga koji sam ranije naveo:

 

https://www.mann-hummel.com/mf_prodkata_eur/index.html?ktlg_page=6&prdsl=2533&ktlg_lang=1&ktlg_01_mrksl=6&ktlg_01_mdrsl=12&ktlg_01_modsl=1&ktlg_01_fzkat=&ktlg_01_fzart=4&ktlg_subpage=0&gobackToPage=1

 

To je mann filter za tvoj motor. Rekao bih da ti treba ipak ključ 76mm, pogledaj dimenziju označenu sa A na shemi. Obavezno proveri pre kupovine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1222 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Samo ti kupi kljuc 75mm i ne brini za R1150 i 850 kao i r1100. Danas sam kupio manov filter (dosad vec nekih 30 komada) i svi su isti 14zuba 75mm MW 712 :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8245 postova

Ok, ne sumnjam naravno u toliko tvoje iskustvo, mada sam MANN kaže 76mm (pogledaj link gore za mw712).

 

Očito neka razlika u interpretaciji tih mm u dimenzijama ključa ;). Inače moj ključ je 76/12, tj. 76mm i 12 zubaca. Filtri nam se u prečniku ne razlikuju, tj mw75 i mw712 su istog prečnika, neko čak i za 1200gs koristi mw712, mada je (osim dužine) razlika i bajpas na 2.5 umesto 2.2Bara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Đunta, gde si kupio mann mw75 uljni filter? Znas li gde moze da se ode i kupi, bez komplikacija? Daj neki kontakt.

 

Ma retko šta ima bez komplikacija kod nas. Mogu da se naruče filteri i ulja i bude u jednoj maloprodaji za dan dva, gde će inače biti u narednom periodu dobar asortiman. A bez komplikacije dođeš do mene il ja do tebe.

 

(Nije baš umesno za ovde, pregovori pri kraju da se obezbedi paleta Mann filtera i Silkolen ulja i maziva po pristojnim cenama)-(ako se smatra propagandom, saglasan da se obriše.)

 

 

@đunta

Ma, treba mi jedan filter. Ako nema nigde sada, bice opet oem, cena je slicna, mann je bolji. Ako moze, cujemo se...

 

 

Filter čeko al :neznam:

 

Rešio sam filter za ulje (naravno MANN, najbolji je, a jeftiniji od BMW oem, a čak je jeftiniji i od značajno lošijeg HIFLO).

 

MANN distribuira Multicompany, veleprodaja iz Vojvodine. U Beogradu sa njima radi AUTO MIKA – Zemun (http://www.automika.co.rs/), BOJAN 011 3077 064 , 011 316 37 56 , 316 38 38, ali obično nemaju moto filtere i na zahtev poruče od Multicompany. Prilikom naručivanja ostavite depozit i bude kod njih za 24h.

 

Ja sam kupio u Auto Miki u Prvomajskoj. Košta nešto manje od 1000din. Za R1200GS odgovara model MW75. Za filter pasuje uobičajeni ključ (isti kao za bmw oem, tako da je mw75 sve u svemu pravo i najbolje rešenje, bez nekih kompromisa da sam ih ja svestan).

 

Za ove informacije, bez nepotrebnih mistifikacija :takoje:, zahvalnost dugujemo spredrag-u.

 

Odmah i bez kapare MW75 - xxx, nema duga zahvalnosti.

 

 

severian, Druze mislim da su kod bmw r1200gs filteri kraci nego kod bmw r1100 i r1150 i verovatno je i cena niza (kako kazes oko 1000d) jer u NS-u je za nas manov 1320d. Vidim da za 1200 najcesce stavljaju filter MAHLE OC 306 koji je oko 10 evra. i ima ovor kljuca 76mm. Trebalo bi Mile (Djunta) da proveri, odnosno uporedi duzine filtera. Ja stavljam manov i kljuc je 75mm.:zdravo:

 

MW712 - xxx.

 

Filter ravno na ravno je 74 mm, a špic na špic 75,5, 14 zuba. Luisov ključ jeste 76 al 12 zuba, zato neće iako ga prodaju za "various BMW".

Promenio član đunta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8245 postova

Ako jos stoji filtar, uzimam naravno. Meni to cesto treba ;). Kada si poslao poruku bio sam na kopu, posle nije bilo ni glasa itd, zamolio drugara iz tog kraja i on resio u auto miki za pola dana.

 

Za info o nabavci, mislim da je bilo normalno da objavis ovde javno kontakt prodavaca mann filtera, nisam video razlog za tajnovitost i mistifikaciju, no mozda sam nesto i lose shvatio... Mislim, cilj je valjda da svi znaju...

 

Za kljuc pogledaj nippynormans.com - jasno je navedena razlika po modelima za 12 i 14 zuba, stize za 7 dana, obicnom postom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja