Jump to content

Moto Zajednica

Bokseri: Motorno ulje

Recommended Posts

  • ., 437 postova

Sale, možda dovučemo na zimu bure Motorex-a za sledeću sezonu. Imamo 3 boxera za servisiranje pa se isplati, a dobrodošao si i ti ;)

Molim molim, ne čujem? Ovo su neki novi momenti.

Tri boxera hoću ja. Ništa manje neću, jer tri su za sreću.

 

A pa dosta je bilo plastičnih luk-a-lajk-skutera. Ebote meni onaj Borčanac kaže ''ali meni troši 3,2 litre''. Ja mu velim kako te bre nije sramota to da kažeš, kako bre misliš da te neko ozbiljno sfati kad teraš ''motor'' koji troši 3,2 litre? Znaš kaćeš da navataš ribu - nikad. Beži bre tamo skuteraš.

 

 

Ako nisam nesto propustio u ovolikoj prepisci, radilo se o Moterex Boxer ulju. Imas ga u CentruS za oko 1200 dinara po litru.

 

Meni se učinilo da je Stanimir rekao da ga nema kod nas. Ali svejedno, saće stigne celo bure. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@Drvodelja, naravno da si zbunjen, nisam ni ja ništa bolje. Ovoliko ulja, modela, klasa...kako da se prbere. Većina leže na efekte majstorskih marketinga koji i debelo plaćamo, lepimo se na "zvučna" imena a po preporuci kvaliteta sipanog tek juče. Ja sam popio davno Kastrol kupljen u ondašnjoj Dubrovkinji kad nije bilo pomena lažnjacima nit se ambalaža tako lako kopirala. Na novo spakovanom agregatu počeo da se gubi pritisak, pustim gas on skoči, ponovo na turi padne i ubrzo gasi motor. Okrenuo se lager bregaste pa je pao pritisak ili će pre biti da je ulje zveketalo na visokoj turi pa bregasta zaribala. Nakon sedam dana transporta svud po motoru je bilo flekavih tragova ko blaga korozija. Pre desetak godina takođe sam kupio falš Kastrol a uzet od ondašnje Delte. Iako sam mnogo voleo Kastrol završio sam sa njim u Srbiji i verovatno skroz. Ima neka slika u nekoj mojoj temi, lepo se vidi šta sve može da se nađe u ulju kod nas. Otuda moja defanzivnost-analitičnost, preduprediti kolko se može.

 

@Sev, ulje od "fuksa" po imenici ima negativnu konotaciju u srpskom žargonu; nisam ni ja znao da je u pitanju ista reč ko Mozilin odličan brovzer. Kad sam video listu ponude kod Nemaca, odma sam digo ruke, pa ko će ovo sve da iščita. Germanski za svako zašto-zato, ja mislim da imaju i ulje za šarke na vratima. Vrlo moguće je da si video jedno ulje koje je genijalno smešano i pokriva gro agregata i traktor i turbo motor. U praksi se pokazalo izuzetno kvalitetno a Fuks je ofirao da po veoma pristupačnoj ceni može da se napravi vrhunsko ulje. Imam blizu EKO pumpu, danas točio al na pumpama samo u nuždi sam kupovao, gledam sutra. U ponudi imaju više perfektnih moto ulja al su MA i jedno bez išta, pandam predhodnom BMW mineralu, po dati podosta bolje, a ZDDP-a na nivou trkaćih ulja u svim edicijama. Očekujem da vidim šta je svakodnevno dostupno pa će se izabrati nešto iz užeg izbora. Takođe imaju i MAN-ove filtere koji su osetno jeftiniji nego BMW OM. Uz put tražim i tekućine za auto jer jednostavno iz praktičnih i sigurnosnih razloga volim da imam ista ulja i za u kosilicu.

 

I odlična ti ideja da namaknemo radioničko bure, više nego značajno jeftinije od litarke. Još samo da se složimo koje će mo. :lol:

 

Motorex ima ovde u ponudi Legend i to bez JASA, a Šnicer koji imaju je 10-40, bojim se da je malo redak za leto. Onaj što si ti Sev iz SLO nabavio bi bio adekvatniji, pedesetica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

Ne samo za šarke na vratima nego i za bandaže na željezničkim točkovima, ampule u air-bagovima i OEM maziva za bravice (prva ugradnja MB,VW koncern(AUDI PORSCHE), pa do ulja za reduktore vjetroelektrana i slične "nebuloze" :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

 

Motorex ima ovde u ponudi Legend i to bez JASA, a Šnicer koji imaju je 10-40, bojim se da je malo redak za leto. Onaj što si ti Sev iz SLO nabavio bi bio adekvatniji, pedesetica.

 

Da, 10-40 je sigurno preretko za leto, po mom iskustvu. Istina je i da sam ovaj Šnicer Motorex (15w50) vozio u servisnom intervalu kraj sep - kraj nov (doteraće do kraja dec) i da je to između ostalog razlog manje potrošnje (nije teran po vrućinama), ali sam i pored toga sa potrošnjom ZAISTA zadovoljan - još nijednom nisam dolio ulje, a pred kraj sam servisnog intervala. Meni je to jako bitna karakteristika, jer po prvi put imam poverenje da na vikend krenem bez rezervne flaše :D

 

Na bure (planiramo verovatno 60l) je značajno jeftinije i očekujem da padne ispod 1000 din/l, značajno ispod... Ja sam to zamislio kao tajm-šering ;), svako sebi zakupi planiran broj litara za sezonu 2013 i onda dovučemo... Ušteda nije mala.

 

Nego reci ti meni gde ima tih MAN filtera, original (svakakve horor priče sam čuo) i po kojoj ceni? Za sve ostalo potrošno sam našao zamenu u odnosu na Deltu (ok, osim za pločice ;), npr. svećice koje naručujem sa ebay-a (original ngk mar8b-jds) budu oko 40% jeftinije :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Dobra je ova prepiska , dok prokljuvite koje ulje je dobro za ove novije boxere ja cu da skupim novce za jedan takav (aprx 10god) 1moto3.gif

 

ja sam kroristio ovo iz Louis-a i platio ga tad oko 13e .. to je bas za BMW Boxer

 

post-8874-0-56983300-1353710490_thumb.jpg

 

 

Bilo je dobro dok je trajalo ali trajalo je samo 4000km , posle toga je bilo kao voda retko skroz ali i dalje crveno kao kad sam ga sipao. Nije isparavalo (iber lauf suv) i nije trosilo ulje mada mi ne trosi ni jedno ulje . ali posle tih 4000 je u mashini zveckalo sve zivo kad se motor ugreje dobro.. E sad nije problem sto je trajalo samo 4000 jer ja uglavnom menjam na 5000km problem je sto je skupo za tako cestu zamenu a i stize iz inostranstvo a da mi odmah donesu vecu kolicinu je velika investicija ...]

 

Probao sam i sasvim obicno ulje za auto 20w50 (MOBIL cini mi se ,) i to u startu bilo lose , na prvoj voznji kad se motor ugrejao pocelo sve zivo da zvecka unutra i da isparava na iber lauf pa mi namasnilo filter vazduha i karbove...ali ni to ulje nije trosijo ...

 

Znaci mene usustini muci samo sto mi se motor greje dosta i treba mi nesto sto ne isparava i da je sto gusce , sa potrosnjom nemam problem ...

 

vi svi imate one hladnjake pa produzavate vek ulju ...

 

sad se spremam da probam taj MOL 20w50 ako ga slucajno ne nadjem onda ELF 20W50 pa javljam utiske !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@Peco, kako gazda isparava od ženidbe tako i ulje :D. To što ti se dešava je produkt visoke temperature koju Bokser pravi, ništa drastično hladnjak ne popravlja tokom vožnje mada znači. Već sam napomenuo da taj ACT EVO nije za naše agregate. Treba ulje sa indeksom viskoznosti Vi od 140 pa na više i viskozitet cSt na 100 od bar 15 pa na više, i flash point iznad 200, znači 15/20-50 gradacija al sa predhodnim preduslovima. Upravo sam pitao Dukatijevca šta između redova daje pokazatelj o dužini zadržavanja parametara, posle tih 4 k recimo. Obično ulje za auto iako gusto jednostavno nije temperirano toliko visoko. Molovo ima više nego dobra 2 parametra al treći izgleda ima pogrešan podatak. I ima cinka ispod crte malo. Elf voza Laki.

 

@Sev- onaj Fuks je skoro sigurno tip dobrog ulja što ga pomenuh, sad je 598 kinti, odlične karakteristike al ono MB je bez JASA i odnosi se na nešto drugo.

 

Manov filter bi trebao da bude cca 1.300 kinti, a za informaciju isti je ko kod Honde a odgovara još od nekih modela auta i motora, Šampion C 301 recimo. Međutim, Manovi filteri su vr što se kaže. Mudroija kod filtera je u dužini papira koji je umotan pa iako na oko isto, unutra nije. Mislim da su i ulja u istom odnosu jeftinija nego OM BMW a specifikacije perfektne plus izbor 5 pedesetica za ova naša mezimčad, mineral do pune sintetike, najbolji miks, misliim da je PAO plus sigurno Ester plus ZDDP. Zanimljivo, ko što kaže m900, imaju ulje i za Sungericu i Bagat...dele ulja u više grupacija, Race, Ride, Of Road, Scooter i sve isto za cvaje, a posebno naglašena za V Twin agregate velike zapremine, ima razlika u podmazivanju bolcna klipa zavisno od hoda, da ne elaboriram.

 

I, ti nisi referentan, tebi nov motor, bar još 15 puta po toliko ima da pređe, neće sad ni Vital da troši. Nego, Motorex by Šnicer, proveri da nije podređeniji Race nameni više nego Ride.

 

Što se tiče burenceta pridružujem se samo ako ima nešto što bi nas interesovalo u tom pakovanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Nego, Motorex by Šnicer, proveri da nije podređeniji Race nameni više nego Ride.

 

 

Brate Đunta, gde si video race sa GS-om? :D. Ide to i na stazi, ali onako - za vrh plave grupe ;), nema šta da traži sa velikim dečacima, pa ne verujem ni da su pravili posebno Race ulje (a taj motorex je spec pravljen za bokser agregat i npr. odmah zu reagovali na promenu preporuke bmw-a, pa sa 20w50 izbacili 15w50). Inače je full sintetika, pravljeno sa idejom smanjene potrošnje (zbog dugih vožnji). Naravno, ima tu puno marketinga...

 

Videćemo kako će se taj Motorex dalje pokazati, za sada definitivno ostajem na njemu.

 

Inače, novi bokser troši mnogo više ulja nego dobro razrađen boxer, to je valjda svima ovde poznato. Između 20k i 40k vidi se VELIKO smanjenje potrošnje ulja, u istim uslovima eksploatacije i istog ulja (u prvih 41k trošio sam BMW OEM 20w50 mineralno, kao i ti).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

@Peco, kako gazda isparava od ženidbe tako i ulje :D. To što ti se dešava je produkt visoke temperature koju Bokser pravi, ništa drastično hladnjak ne popravlja tokom vožnje mada znači. Već sam napomenuo da taj ACT EVO nije za naše agregate. Treba ulje sa indeksom viskoznosti Vi od 140 pa na više i viskozitet cSt na 100 od bar 15 pa na više, i flash point iznad 200, znači 15/20-50 gradacija al sa predhodnim preduslovima. Upravo sam pitao Dukatijevca šta između redova daje pokazatelj o dužini zadržavanja parametara, posle tih 4 k recimo. Obično ulje za auto iako gusto jednostavno nije temperirano toliko visoko. Molovo ima više nego dobra 2 parametra al treći izgleda ima pogrešan podatak. I ima cinka ispod crte malo. Elf voza Laki.

 

pa dal je za nase agregate ne znam ali pise da je za BMW ???

 

Nego kad vec ispisa sve to gore sad cu da te mucim da mi prevedes na naski ...

 

Kad ja odem u prodavnicu da kupim ulje gde na kutiji ulja da procitam sledece stvari :

 

1. indeksom viskoznosti Vi od 140 pa navise

2. viskozitet cSt na 100 od bar 15 pa na više

3. flash point iznad 200

 

a ulje za kola definitivno predvidjeno za 80 - 90 stepeni pa kad sam ga ja zagrejao na 150 dobio sam furnunu na loz ulje 1lol.gif

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Zato što je Šnicer u pitanju, taj je majstor tjunovanja svega što se kreće i u tom je fazonu a i na samoj reklami stoji neki nabudženi R Bokser. Svaki agregat mora malo da srkne ulje u trećoj trećini intervala bar. Vazdušara prilokom svakog ladnog starta propušta ulje u komoru dok ne zabrekne. Neka ulja imaju mućku da se spreči trošenje. Ja držo na ćopavoj i svako jutro ko indijanac. Na centralnom nema trunke dima izjutra. Specifičan motor, al ga zato obožavam. Meni je ulje izguralo 2 leta i zimu što ne valja generalno. Na 5 k nije gram istrošio al onda letos u Germaniji utipovo na pumpi da fali i dolio neki "divljak", jedva nađo išta mineralno i preterah, ustanovio sam kasnije u BG-u da sam dolivo bez potrebe pa je višak i potrošio i izbacio u zvono, ima trag. A nisam ni znao, ko žutokljunac, nalivo skroz do kraja prozora a to ne valja, maks na pola iznad tačke. Preko toga izbacuje, bar moj model. I naravno, mora troši, prešo bar duplo po satu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@Peco, kako gazda isparava od ženidbe tako i ulje :D. To što ti se dešava je produkt visoke temperature koju Bokser pravi, ništa drastično hladnjak ne popravlja tokom vožnje mada znači. Već sam napomenuo da taj ACT EVO nije za naše agregate. Treba ulje sa indeksom viskoznosti Vi od 140 pa na više i viskozitet cSt na 100 od bar 15 pa na više, i flash point iznad 200, znači 15/20-50 gradacija al sa predhodnim preduslovima. Upravo sam pitao Dukatijevca šta između redova daje pokazatelj o dužini zadržavanja parametara, posle tih 4 k recimo. Obično ulje za auto iako gusto jednostavno nije temperirano toliko visoko. Molovo ima više nego dobra 2 parametra al treći izgleda ima pogrešan podatak. I ima cinka ispod crte malo. Elf voza Laki.

 

pa dal je za nase agregate ne znam ali pise da je za BMW ???

 

Nego kad vec ispisa sve to gore sad cu da te mucim da mi prevedes na naski ...

 

Kad ja odem u prodavnicu da kupim ulje gde na kutiji ulja da procitam sledece stvari :

 

1. indeksom viskoznosti Vi od 140 pa navise

2. viskozitet cSt na 100 od bar 15 pa na više

3. flash point iznad 200

 

a ulje za kola definitivno predvidjeno za 80 - 90 stepeni pa kad sam ga ja zagrejao na 150 dobio sam furnunu na loz ulje 1lol.gif

 

 

Na netu mora da tražiš podatke, ima ih u glavnom, kolko su tačni to niko ne zna. Verovatno jesu. Na kutiji ne piše ništa osim API, čak negde ne možeš da vidiš ni jel mineral il nešto drugo.

 

 

 

 

E, Peco, tako kupujemo mi smrtnici ;). Đunta ništa ne naručuje bez min. regionalnog tehničkog direktora!

 

Zato Vi Smrtnici i imate mene, Besmrtnog.:popovanje:. Danas kad sm svrćo na pumpu, pogledam Mobil neki, etiketa požutela ko papirus, uvrnula se, uvoznik neki Oil grup. Svrati mehos kod drugara i pitamo ga za GM jel imo problema, kaže jeste, uzo negde u radnji i mušteriji na 1,5 k sinula lampica.Divljak samo tako. Mora se pazi dobrano na žalost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Evo pronasao sam detaljne informacije o ovom MOL 20W50

 

MSDS_MOL Dynamic Moto 4T GP 20W-50_GB.pdf

 

TDS_MOL Dynamic Moto 4T GP 20W-50_GB.pdf

 

 

Sreca te imam vezu u Cern-u pa dok cekaju tu boziju cesticu moz da mi protumace ovo i kazu mu kupi to je dobro i izdrzava temperaturu 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Ajde i nešto konkretno - provera ulja kod naših boksera, revizija tu nije presudna i u ovom smislu su slični, je:

 

Zagrevanje na radnu temperaturu (dakle, vožnjica bar 10min), pa 3-5min na ćopavu, pa na centralni štender na ravnoj podlozi i onda posle 3 min pogledate nivo kroz prozorče (zbog početnika: nivo mora da bude između donje i gornje crte na prozoru).

 

Ako žurite (ovo gore je komplikovano) ima jedan empirijski trik: dok je motor hladan, ako je nivo ulja nizak gotovo izvesno biće potrebno dolivanje. Ako nemate vremena da izmerite nivo po gornjoj proceduru, dodajte max 200ml ulja (mada se generalno ne preporučuje dodavanje bez preciznog merenja!)

 

Pažnja! Nivo ulja varira od merenja do merenja i nakon pridržavanja gornje procedure (tako je to za uljem hlađen motor, zadržava se okolo po motoru), tako da nikada ne dolivate ako ulje nije na minimumu (u jednom merenju deluje vam na 1/3, pa sipate 300ml, a u sledećem ispadne da je preko max). Višak ulja je loš koliko i manjak, lako može npr. da sHebe lamelu, a i kada se ništa ne desi glupo je kroz sagorevanje bacati pare (npr. jako je lako preterati za jedno 200ml ulja, a to je u parama kao da ste prosuli 2l benzina + navedeni rizik ;).

 

Od donje do gornje crte na prozoru (opet zbog početnika i računa za dolivanje) staje tačno 500ml ulja.

 

E sad, siguran sam da moj drug Đunta ima još jedno 3-5 koraka u proveri, mada je i ovo moje komplikovano ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Kad se menja ulje i dolije novo, prati se i nivo i dal odgovara fabričkom podatku. Ako je unutar stotinak grama u redu, ako stane manje a nivo dobar, predpostavka je da je karter ulubljen, ovde ne jel je liven, ili da u karteru i po celom motoru ima naslaga cundera i blata.

 

Agregat na punu temperaturu da se ulje razredi i da se termostat na hladnjaku otvori skroz, onda na ćopavu bar petnaestak minuta, a treba duže jer jako dugo kaplje iz magistrale. Onda centralni i tad nema greške.

 

Na mom prozoru je samo tačka u sred prozora i nivo maks je da ostane jednaka tačka u vrhu, al je najbolje da nivo bude na pola, između tačke i vrha. To je generalno opšte pravilo, na polivini do gornje 2/3 šipke kod auta, figurativno. I uvek merka na istom parčetu asfalta.

 

Da, kad ispuštam ulje uvek nekako nakrenem vozilo da se iscedi i ono malo što zaostaje na dnu kartera. Auto dižem na dizalicu, motor nakrećem, parola snalaženja.

 

I uvek ispiranje sa 50% zapremine, nekad istog ulja a sad nečim jeftinim al iste baze. 5-10 minuta na leru i onda filter.

 

I otvoren čep za dolivanje da ulje što brže istekne.

Promenio član đunta
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

eh sad tek dilema .. kad motor popnes na centralni motor tu vaga .. ako imas kofere on se osloni na zadnji tocak a ako nemas kofere a pun ti rezervar on se osloni na prednji tocak ..

 

tu na staklencetu za proveru ulja ima razlike i to sigurno 7-8 grama .. sta u toj situaciji ?

 

aha sad sam vas naso 1moto3.gif

 

 

 

ja nemam staklence ali imam klasican merac pa je dilema dal se meri sa zavijenim meracem ili se samo spusti .. ja znam al necu da vam kazem 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Napred nazad nema veze, prozor u težištu. Bez zavijanja, dok se ne oženoš, a posle ćeš da zavijaš, mi smo već promukli pa nema niki da nam se smeje.:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Napred nazad nema veze, prozor u težištu. Bez zavijanja, dok se ne oženoš, a posle ćeš da zavijaš, mi smo već promukli pa nema niki da nam se smeje.:jee:

 

aha tu sam te cekao .. sa zavijanjem se meri 1zdravo.gif

 

a zenidba od nedelje neki dan ...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Po pravilu ne al ima izuetaka, će zavijaš kad meriš testo za pogaču.

 

:lol::lol:

 

Staje tacno 2L i 250ml sa filterom ... kad zavijes pokaze tacno , kad samo spustis pokazuje 200ml manje 1moto3.gif

 

"mesicu ja nece da mi skodi"

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ne da neće da ti škodi, ima ti prija.

 

Ako je numerator verikalan i može da bude ko kod tebe, čim je malo ukošen, samo spust, bar tako na gomili. Zato i rekoh gore, kad se sipa, upoređuje se nivo i mera iz kante.

 

Nije loše ono Mol al za nešto više može da se nađe +.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Iščito sam ja još onomad, sačekaj da rešim ja pa biće i za tebe. Verovatno Fuksov Silkolane. Ovaj Mol je oko 500 kinti i pitanje jel ga ima sad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Ja posalo Mail MOL-u da im ukazem da pored onog ulja stoji pogresan text (od nekog drugog ulja) a na zvanicnom sajtu stoji dobar txt ..

 

naravno pitao sam i dal ima da se kupi na svim MOL pumpama ili to samo pise na sajtu ...

 

ma ti za tebe ces lako da nadjes al ja moram da ekspermentisem pa da proam ulja redom (kad nadjem ono pravo prestace da ga proizvode) 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja