Jump to content

Moto Zajednica

Koliko goriva pije tvoj motor

Recommended Posts

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha Thunderace 1000cc & Aprilia Leonardo 250 cc i

Ne znam kako, ali tako je kako je. I ja sam bio zapanjen. Sabac-Novi Sad-Sabac 6 litara (160 km). Ima i K&N filter. Jesi cuo za ono ""rasterecena masina", koliko je obrtaja potrebno gs-u da ide tom brzinom a koliko thunderace-u ??

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Ne znam kako, ali tako je kako je. I ja sam bio zapanjen. Sabac-Novi Sad-Sabac 6 litara (160 km). Ima i K&N filter. Jesi cuo za ono ""rasterecena masina", koliko je obrtaja potrebno gs-u da ide tom brzinom a koliko thunderace-u ??

chuo sam svakakva chuda jer sam godinu dana bio opterechen potroshnjom. al nikad da litra ide sa samo 4L na 100km.

a GSa nisam terao nego vozio normalno i nije mogao ni moj ni Nixov ispod 4.2 na otvorenom putu.

proveri ti to josh jednom ako nishta bar meni uprkos, stvarno mi je neverovatno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha Thunderace 1000cc & Aprilia Leonardo 250 cc i

Meni je odlicno :D A provericu opet svakako, i ja volim da znam koliko ce da pije. Sad radim servise, ali ne pipam karburatore da ne bi promenio potrosnju 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Motocikl: Keeway speed 125

Au bre ljudi sad ste me dokusurili skroz sa ovim komentarima!!! Taman sam hteo da kupim motor i da se vozim ko covek ali posle ovoga tesko. Kiwi mi trosi 2.5, nisam zaposlen i nekako se vozim, a ako kupim motor i dignem potrosnju, kako cu da se vozim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: reci dje si i eto me tu sam
  • Motocikl: s1000xr

Ne znam kako, ali tako je kako je. I ja sam bio zapanjen. Sabac-Novi Sad-Sabac 6 litara (160 km). Ima i K&N filter. Jesi cuo za ono ""rasterecena masina", koliko je obrtaja potrebno gs-u da ide tom brzinom a koliko thunderace-u ??

chuo sam svakakva chuda jer sam godinu dana bio opterechen potroshnjom. al nikad da litra ide sa samo 4L na 100km.

a GSa nisam terao nego vozio normalno i nije mogao ni moj ni Nixov ispod 4.2 na otvorenom putu.

proveri ti to josh jednom ako nishta bar meni uprkos, stvarno mi je neverovatno...

ja sam na cbr 1000rr na 230km potrosio 9,1-2L nesecam se tacno opustene voznje B.Topola-Valjevo sipao pun u BT i ponovo pun u VA nije 4L ali oko 4.5L se moze spustiti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha Thunderace 1000cc & Aprilia Leonardo 250 cc i

Ne znam kako, ali tako je kako je. I ja sam bio zapanjen. Sabac-Novi Sad-Sabac 6 litara (160 km). Ima i K&N filter. Jesi cuo za ono ""rasterecena masina", koliko je obrtaja potrebno gs-u da ide tom brzinom a koliko thunderace-u ??

chuo sam svakakva chuda jer sam godinu dana bio opterechen potroshnjom. al nikad da litra ide sa samo 4L na 100km.

a GSa nisam terao nego vozio normalno i nije mogao ni moj ni Nixov ispod 4.2 na otvorenom putu.

proveri ti to josh jednom ako nishta bar meni uprkos, stvarno mi je neverovatno...

ja sam na cbr 1000rr na 230km potrosio 9,1-2L nesecam se tacno opustene voznje B.Topola-Valjevo sipao pun u BT i ponovo pun u VA nije 4L ali oko 4.5L se moze spustiti

 

Pa to je ono staro pravilo koliko obrtaja toliko potrosnja. Kod mene se pokazalo tacno...0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: SRBIJA
  • Motocikl: Кенондејл

Kawasaki VN1700 Voyager 2012 5-6L na 100km sa V&H auspusima

Yamaha Dragstar XVS1100A 2008 5-5.5L na 100km sa org auspusima i 6-7L sa aftermarket auspusima (otvoreni)

BMW F800GS 2012 3.5-4L na 100km

MZ ETZ 250 ne trosi nista :) ne vozim ga vise

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

YAMAHA XT 600 3AJ...na otvorenom putu(magistrala) putna brzina 80-90 km/h,neki dan izmereno 3,8 l... mesovite voznje,razlicitim tempom i putevima...od 4,5 do 5 l ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1267 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

iz iskustva - svako smanjuje potrosnju svog motora iz nemam pojima kojih raz;loga...a druga stvar - motor moze da trosi od - do ..i razlika nije bas u pola litre....meni zzr600 trosi po gradu oko 6 l...ali batice , na autoputu na preko 200 km/h - gledas kako pada kazaljka benzina ili ti trosi kol'ko 'oces ... tako da.... 0stabre.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Honda PCX 125

Suzuki DR 125 ravno 4.5l, mereno na potrosen jedan pun rezervoar.. Medjutim, uvek je pod punim gasom, nas dvoje ukupno skoro 150kg, penjanje po 3km bez prestanka uzbrdo..sa samo 12ks koliko kaze fabrika :)

 

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Honda REBEL CA125 od 3,5 do 4 l /100km (iskljucivo gradska voznja) a nisam ni malo nezan na gasu. 1lol.gif

 

P.S. Pre ciscenja karba i zamene filtera vazduha umeo je i 4,5l da popije... opet iskljucivo grad i malo ostirjim gasom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Meni Honda CBR 919 sc33 trosi "SVE aaaa.... " 1lol.gif

A na 100km oko 8l na 8-10 000 rpm.

Mozda bi moglo i manje al mi nesto neda... 1oda.gif a vise moze svakako ako ne vadis skazaljku iz crvenog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja