Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Na 190 km/h mi se javljaju neke cudne vibracije i vrtlozenje vazduha oko kacige (na koga ti ovo lic) :-)

 

da si rekao 150 znao bih, ovako nemam pojma :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Freewind 650

Dobro je dok nas ima1moto3.gif Iskreno,nisam video vise od 5 freewinda ukupno ,za isto toliko godina.Ali ne znam i razlog zbog cega je tako.Tvrdim da je ovo jedan od najpodcenjenijih motora kod nas...Nepravedno.I to debelo.

Elem,dvoumio sam se izmedju Pegasa,Transalpa,ali mislim da sam napravio pravi izbor.

Jednostavno,taj prvi osecaj je nepogresiv,i drago mi je zbog toga.Motor je uvezen iz CH,tj,drug je uvezo,tako da je i taj faktor relativno bitan,ipak me nece slagati u vezi nekih stvari.

'99 god,i odlicno ocuvan,stajao je u garazi solidno dugo,presao malo jace od 30,000km.Jedino sto sam radio na njemu jeste stitnik od grane,to sam prefarbao u crno,cisto eto,ae,i skinuo blatobran,jer mi je ,iskreno,lepsi ovako.Naravno,ulje ,mali servis se podrazumeva.

Posto mi je ovo prvi ozbiljniji motor,ja sam ,malo je reci,odusevljen.Lagan,dobro povlaci,malo trosi,udoban,to je sve sto sam trazio.

 

Samo sam hteo da vas pitam jednu stvar-da li je normalno da malcice puca iz auspuha kada mu se oduzme gas? Nisu sad to neka pucanja,nego cisto se javlja,ne znam da li je do svecice ,ili? Nije da mi smeta,naprotiv1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Bas je ocuvan vidi se. Nije ti ovo 99. godiste, mislim da je 98 jer 99 ima sjajne felne. Ne bih da te bunarim ali i moj je uvezen iz CH pa sam imao intervenciju na masini koliko odmah. Naravno ja sam jedini na svetu kome se to desilo na Freewind-u tako da ne moras da brines.

 

Pucka malo iz auspuha to je normalno, nadji klip na yt sa Dekijevim i mojim vetropirom da cujes kako moze da puca ako ti je to tiho :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Freewind 650

Da,znam,verovatno mu je datum prve reg 99,pa zato.Ih,nece valjda,gledao sam ga bas detaljno,ali cuo sam preporuke da je stvarno pouzdan motor,pa sta znam,,1neznam.gif Sto se tice do sada,sve u najboljem redu.Samo me je brinuo auspuh,ali posto vidim da je to normalno,onda..1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 404 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: Honda CBR 900rr

Zdravo TeletabisU :lol::zdravo:

Bas ti je lep motor,vidi se da ga je prosli vlasnik urednog drzao.

To pucanje nije nista,ja sam sada stavio otovreni auspuh,tek sada gruva kao lud :rat3:

Zene i deca se sklanjaju sa ulice kad prodjem :lol:

Reci nam ako nije tajna,koliko te je kostao motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Ma nemoj da razmisljas o tome, to se jednostavno desi ali jako retko. Sto rece Boban moj Freewind ima istoriju tako da slobodno pitaj sta god te zanima. Mislim da svaki motor puca kad mu naglo oduzmes gas, nemoj da brines zbog toga. Samo redovno menjaj ulje, steluj ventile i neces imati nikakvih problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Freewind 650

Zdravo TeletabisU :lol::zdravo:

Bas ti je lep motor,vidi se da ga je prosli vlasnik urednog drzao.

To pucanje nije nista,ja sam sada stavio otovreni auspuh,tek sada gruva kao lud :rat3:

Zene i deca se sklanjaju sa ulice kad prodjem :lol:

Reci nam ako nije tajna,koliko te je kostao motor?

 

Naravno da nije tajna,ukupno me je izasao 2000e sa registracijom.Mogu da zamislim kako to kod vas puca,kad je i kod mene bucno1care.gif

Nemanja,'fala na informacijama,drago mi je sto sam izabrao bas ovaj motor.0takoje.gif

 

Jedino ,ae da kazemo ulaganje,je vizir.Jer jednostavno vetar na 90+ sabija.Vozio sam tdm-a skoro,i ono je milina za razliku od freewinda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Ja sam presao oko 20 000km sa fabrickim vizirom i ni sad ga ne bih menjao da mi nije puko. Ako si u BG ili okolini javi se pa cu ti dati da probas sa povisenim i uporedi sta ti vise odgovara. Ja bih prvo stavio kofer i eventualno crash bar pa onda vizir i stalo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Motocikl: Vetropir

Dobro nam došao, mislim da si napravio dobar izbor. :takoje: Zanimljiv ti je nosač kofera, nisam to do sada video.

 

I meni je povišeni vizir pri vrhu unapređenja koja bih uradio. Čudo, samo oni koji ga već imaju smatraju da nije toliko bitan :nanana:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Freewind 650

Ja sam presao oko 20 000km sa fabrickim vizirom i ni sad ga ne bih menjao da mi nije puko. Ako si u BG ili okolini javi se pa cu ti dati da probas sa povisenim i uporedi sta ti vise odgovara. Ja bih prvo stavio kofer i eventualno crash bar pa onda vizir i stalo

 

'fala na pozivu,bio bih ti veoma zahvalan,a i pivce nece da manjka 1nanana.gif

Kofer moram da pojurim,a za crash barove otom potom.Mada,to je sigurno jedna od najpametnijih investicija.

 

Dmitre,hvala1zdravo.gif Upravo,nije sad da ne moze da se vozi,ali stoji da bi bilo itekako bolje ,kada bi uticaj vetra bio manji.

 

Jbg,kontam da su zato izmenili naziv ,da su stavili WindFree,morali bi da se ozbiljnije pozabave zastitom od vetra1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Posto mi je ovo prvi ozbiljniji motor,ja sam ,malo je reci,odusevljen.Lagan,dobro povlaci,malo trosi,udoban,to je sve sto sam trazio.

 

Polako, ima vremena da ti se ogadi :). Salim se, odabrao si veoma univerzalan motor, koji sa svojim vrlinama i naravno manama, predstavlja vrlo lep spoj putnog, gradskog, soft enduro i po krivinama iznenadjujuce dobrog motora. Vremenom ces poceti da uzivas u nekim stvarima, neke ce ti smetati, posebno kad budes cuo kako je to reseno na drugim motorima, ali sve u svemu bices zadovoljan siguran sam.

 

Sto se tice vizira, ja sam motor kupio sa povisenim, pa jos montiranim na neke dodatne nosace koji su taj vizir jos malo digli u vertikalu i meni je voznja preko 85-90 pravila probleme zbog tresenja kacige. Skinuo sam vizir i ostao samo sa fabrickim. Odmah popodne sam vratio poviseni, samo sada na fabricko mesto i uz pomereno drmanje kacige na 110+kmh evo vec 2 godine vozim i ne planiram da skidam. Eventualno mozda ugradim dodatni deflektor na postojeci poviseni vizir, ali skidanje i pravljenje nakeda od iole putnog motora mi ne pada na pamet :D

 

To sto govoris da puca na auspuh mi govori da ne nosis kacigu :). Stavi kacigu i neces cuti, osim ako ne stavis protocni lonac. Taj zvuk smatraj normalnim za vece jednocilindrase i sa tim se moras pomiriti.

 

Inace, motor ti mnogo ocuvano izgleda, definitivno je 97 ili 98 godiste. I dopada mi se kako si sredio auspuh, moracu da ti ukradem resenje, nemoj me tuziti za kradju intelektualne svojine :)

 

Dobrodosao u klub vetropira, sa srecom da te sluzi kao sto sluzi sve nas, sem Nemanje manijaka koji je satro motor na zadnjaku. :P:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Motocikl: Vetropir

Čitam ovo i ne znam kako mislite da je Freewind "ozbiljan" motor, meni je sav nekako blesav. Ali ajde i to nekako, ali da Dule (kosooki) kaže nekom da je manijak... mislim stvarno kuda sve ovo ide... :lol:

 

Teletabise, nemoj da se zezaš da ne nosiš kacigu, ako je to stvarno tako. :jok: Ako ništa drugo izbacićemo te iz sekte i prestaće da ti stiže na kućnu adresu onaj naš besplatan časopis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Freewind 650

Posto mi je ovo prvi ozbiljniji motor,ja sam ,malo je reci,odusevljen.Lagan,dobro povlaci,malo trosi,udoban,to je sve sto sam trazio.

 

Polako, ima vremena da ti se ogadi :). Salim se, odabrao si veoma univerzalan motor, koji sa svojim vrlinama i naravno manama, predstavlja vrlo lep spoj putnog, gradskog, soft enduro i po krivinama iznenadjujuce dobrog motora. Vremenom ces poceti da uzivas u nekim stvarima, neke ce ti smetati, posebno kad budes cuo kako je to reseno na drugim motorima, ali sve u svemu bices zadovoljan siguran sam.

 

Sto se tice vizira, ja sam motor kupio sa povisenim, pa jos montiranim na neke dodatne nosace koji su taj vizir jos malo digli u vertikalu i meni je voznja preko 85-90 pravila probleme zbog tresenja kacige. Skinuo sam vizir i ostao samo sa fabrickim. Odmah popodne sam vratio poviseni, samo sada na fabricko mesto i uz pomereno drmanje kacige na 110+kmh evo vec 2 godine vozim i ne planiram da skidam. Eventualno mozda ugradim dodatni deflektor na postojeci poviseni vizir, ali skidanje i pravljenje nakeda od iole putnog motora mi ne pada na pamet :D

 

To sto govoris da puca na auspuh mi govori da ne nosis kacigu :). Stavi kacigu i neces cuti, osim ako ne stavis protocni lonac. Taj zvuk smatraj normalnim za vece jednocilindrase i sa tim se moras pomiriti.

 

Inace, motor ti mnogo ocuvano izgleda, definitivno je 97 ili 98 godiste. I dopada mi se kako si sredio auspuh, moracu da ti ukradem resenje, nemoj me tuziti za kradju intelektualne svojine :)

 

Dobrodosao u klub vetropira, sa srecom da te sluzi kao sto sluzi sve nas, sem Nemanje manijaka koji je satro motor na zadnjaku. :P:D

 

 

 

Taman posla,samo napred,nekako mi je crna na tom delu neupadljiva,a samim tim dodje i lepse,Ae vec kada ga farbam,da promenim malo.Hvala ti na lepim zeljama,nadam se nekom okupljanju clanova kada svima bude odgovaralo 1zdravo.gif

 

A sto se kacige tice,totalno si pogresno pretpostavio,bukvalno ne mogu bez nje,sto zbog vetra i buba,te zbog bezbednosti.Nije mi to to,bez kacige,navikao sam tako ,kod ovih manjih motora,pa sta ces.1zvizduk.gif

Ali cuje se pucanje,da li je zbog kacige,koja nije nekog extra kvaliteta(u potrazi za ozbilnijom),ili je zbog toga sto ga ja stvarno ne vozim brzo,uglavnom gradska voznja,i onda kad u trecoj oduzmes gas do kraja,bogatiji sam za tri,cetiri socne psovke od strane sugradjanina1oda.gif

 

Tako da Dmitre ..1jezik.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Na zadnjaka je isao namo par puta i tad sam se da izvinete ukakio :-)

A sto se pucanja tice, dodji jednom do Zemuna da cujes :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

vetropir upravo stigao u trebinje i eno ga pase na parkingu, dok se ja sladim flajkom ladnog niksickog u basti platana. Pozdrav ekipo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

A da dodjes do BG- a ili Bečeja nema trika da te nagovorimo đubre jedno :-)

Uživaj iako nisi zaslužio :-P

 

kad jednom budes dosao u trebinje na skup, imas pravo da komentarises :):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

za trebinje ima da se ima vremena i novca :), to se ne pita

 

Naravno, svako se češe tamo gde ga svrbi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Freewind 650

vetropir upravo stigao u trebinje i eno ga pase na parkingu, dok se ja sladim flajkom ladnog niksickog u basti platana. Pozdrav ekipo :)

 

Valjda ce pasti neka razglednica 1zdravo.gif Slike pod obavezno! Uzivaj0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja