Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6 Fazer

Samo da pohvalim kolegu Ivana (Ivan_NI), jakna je ekstra, sve je kako si i rekao !

 

Hvala, drago mi je da si zadovoljan druže. Mesecima sam čekao sniženje za dobru jaknu u Luisu i Polo, i dočekao ali omašio veličinu jakne pribojavajući se da ne bude mala. Tako isto i za pantalone pogresio. :neznam:

Važno da sam bar nekoga usrećio. :takoje:

Kad putuješ prema jugu javi se da se družimo. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Evo jedne od danas! sad vec imam delova da sklopim jos 3 komada :) Xenon je spakovan pomocu stapa i kanapa, juce je bacao u nebo, videcemo gde ce veceras :)

post-10052-0-56839800-1349873937_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ja sam tu, al nemam nesto posebno pametno da pisem :)

Al ajd kad sam vec tu, dobili smo novog clana. Drugar je kupio plavi XF 2002. godiste, pokusacu da ga nagovorim da se pridruzi ovoj temi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Ja znam gde ima al morao bi sam da proveris cenu. Pozovi RYU motors oni su distributeri za Michelin i znam da imaju i unutarnje.

 

Aj vrbuj Djoleta da se ukljuci u sektu :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6 Fazer

Ja sam tu, al nemam nesto posebno pametno da pisem :)

Al ajd kad sam vec tu, dobili smo novog clana. Drugar je kupio plavi XF 2002. godiste, pokusacu da ga nagovorim da se pridruzi ovoj temi.

 

Oooo...čestitam, neko treba da časti! :jee: Pozdravi Đoleta pa da se okupimo negde na proleće :moto3:

 

Radimo mi ali u ilegali. Meni stigle Acerbisove nadogradnje štitnika ruku(stare već dotrajale), O-ring filtera ulja(da ne pretežem bespotrebno stari i ako nije popustio još uvek) i magnetni šraf za ulje. Takođe, stigli i ležajevi upravljača(hvala kolegi "Kosooki" na zapažanju) ali će sačekati zamenu na proleće jer je motor otputovao u južnije krajeve na "letovanje").

Pošto sam počeo ponovo da radim čekam samo povoljnu priliku za kupovinu seta DID lanac i lancanik, pa nosač kofera da odradim, kofere i spreman za vožnju.

Ostaje mi onaj "glupi" plastični štitnik lanca da zalepim na jedno mesto <_<

 

Jedno vreme sam imao "hand made" podmazivač lanca i radio je fantastično dok slavinica nije pukla, posle sam demontirao ali na proleće opet montiram jer je mnogo "kulturna stvar". Lanac je stalno podmazan, mnogo bolje nego sa sprejem koji se lepi a kad dodje vreme za čišćenje(mnogo ređe nego sa sprejem) cela procedura je lakša. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6 Fazer

Jel zna neko gde mogu da se kupe dobre unutrašnje gume ? I pošto, naravno...

 

Ja sam kupio u Motobox-u Continental, imali su u tačnim dimenzijama koje su trebale(kupio i spoljašne istovremeno). Nemogu se setiti kolika je cena bila, :stabre: pozovi ih

Imaš i Heidenau, uvozi ih firma Altes, pozovi i njih.

 

Biće sad verovatno i nekih akcija, pa ako ti se ne žuri možeš da pratiš i kupiš po nižoj ceni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Stidno moram da priznam da je Djoletov wind, ubedljivo najbolji u ovoj ekipi. Doduse, i ne iznenadjuje obzirom na godiste, ali opet je to 10 godina. Dok sam vozao motor zavideo sam mu sve vreme :D, a kad sam se vratio nisam imao obraza da vlasniku zamerim bilo sta mimo lanca i lancanika, iako bih kao savetnik kupca to trebao da uradim.

Kad vec pominjem lanac i lancanike, gde kupiti DID i koliko para to izlazi?

 

A sam Djole je obecao da ce se javiti ovde kad preveze motor, posto je jos uvek kod starog vlasnika.

 

@Ivan - cestitam za posao :). Gde si se zaposlio ako nije tajna? Za lezaj volana ne mogu da iscekam prolece i zamenu, bas me zanima da li ce se onaj mali klik srediti. Moguce da si se navikao na ovo sad, ali verujem da ces bas primetiti poboljsanje.

 

p.s. evo i javno da te pohvalim kao domacina i druga i da kazem da dugujem gostoprimstvo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 404 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: Honda CBR 900rr

da vidimo i to Djoletovo cudo,sad vec pocinjem da budem nestrpljiv :moto3:

Sto se moje voznje tice mislim da je to to sto se tice ove sezone.Kao i uvek,wind je sluzio odlicno,osim elektro davaca za brzinomer ali to je sitnica.

Plan za sledecu sezonu je da pokusam da ga malo podignem.Cini mi se da sam video negde da ima da se uzme kit za podizanje rama...Ako jos to uradim,namesticu savrsen motor! :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6 Fazer

.....

@Ivan - cestitam za posao :). Gde si se zaposlio ako nije tajna? Za lezaj volana ne mogu da iscekam prolece i zamenu, bas me zanima da li ce se onaj mali klik srediti. Moguce da si se navikao na ovo sad, ali verujem da ces bas primetiti poboljsanje.

 

p.s. evo i javno da te pohvalim kao domacina i druga i da kazem da dugujem gostoprimstvo :)

 

Hvala na čestitki za posao, firma je "Euro 07"(autodelovi....a ima potrosnih delova i za motorcikle). Na sledeću zamenu ulja sipam "Statoil", švedsko ulje iz ponude firme pa ću javiti utiske. Nisam od gužve još stigao da pogledam cene potrošnih delova, pa ako ima nešto po interesantnim cenama javiću.

Da, taj klik je ležaj volana, proverio je majstor Vlada u Yamahinom servisu u Niš-u i potvrdio, čekam da zamenim.

 

P.S. Tu smo da se družimo, Djole je morao da pogleda što više motora da bi odlučio i da mu ne bude krivo. Gazda Rajko je totalno zakazao, više nije to što je bilo od te kafane, menjamo ga sledeći put. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6 Fazer

@"savke" Koji si problem imao sa "elektro davacem za brzinomer"? Nisam ispratio... :zvizduk:

Meni je pukao prsten u tom davaču brzine koji se nalazi na točku sa strane. Da li si sa tim imao problem? Ne pokazuje mi brzinu kretanja. Video sam na češkom forumu da nemora da se kupuje, ljudi su sami pravili to tako da ću tokom zime skinuti i probati da napravim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 404 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: Honda CBR 900rr

Nisam jos konstatovao sta se tacno desilo u tocku ali kao i kod tebe nije mi ocitavao brzinu na satu.To ce mi biti zanimacija preko zime :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

"Фривиндери", да вас питам...

 

Ја бих рекао да је то на задњој виљушци које је усмерено уназад и прекрива део точка, у ствари блатобран (ал' сам промоћуран :stabre: ). Са том претпоставком (ако "то" нема функцију да редуцира прскање воде коју подигне задња гума - исправите ме), ја вас питам има ли и какава је корист од "тога", тј. прска ли вода са "њим" мање него без "њега"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

I ja mislim da je bolji efekat pogotovo sa dubljim blatobranom kao sto je moj :-)

Za one male stvarno ne znam dal su samo ukras ili imaju funkciju blatobrana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Motocikl: Vetropir

Evo i ja da se zapljunem pošto vidim da sam već provaljen :D. Prošlih mesečak dana sam proveo u traženju prvog motora za sebe. Zajedno sa Kosookim sam video dosta bajkova i najviše windova. Sitnice su presudile da uzmem baš ovaj sa slike dole, ali je generalni utisak da je većina koje smo gledali u solidnom stanju. Mehanički, ako izuzmemo lanac, nema nekih mana. Što se tiče utiska u vožnji, tu je K presudio pošto ja skoro da nemam nikakvo iskustvo (zapravo tek učim za polaganje, a i to mi nikako ne ide).

Ovaj prethodni vikend je bio prvi kako je motor kod mene i prilično sam se navozao. Sve mi je super, ali to uzmite sa rezervom jer bih to verovatno rekao za bilo koji bajk :D :D

post-26433-0-60680500-1352740846_thumb.jpg post-26433-0-94471900-1352741366_thumb.jpg

 

Pozdrav za Ivana, Nemanju i trećeg kolegu windera kojem sam nažalost zaboravio ime, ali mu mnogo zavidim na izduvu i sedištu pa će se lako prepoznati :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Pozdrav Djole, dobrodosao u klub :-)

Mnogo ti je lep wind, sigurno ces se lepo navozati sa njim. Sta god da te zanima ovde slobodono pitaj i znaj da se clanarina placa u pivima na mesecnom nivou :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja