Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: FleXeR

Ojjjj.........

 

Elem, ukratko bi to bilo ovako!!! Uza guma je upravljivija, lakse se skrece , menja pravac i sve ostalo.... a SIROKA ide samo zbog SNAGE!!!! Zato je na R motorima prednja 120, a zadnja 180 ili 190 da bi prenela snagu na asfalt! I prednja bi bila jos UZA jos ali treba i zakociti..... Zbog toga imate VI uze felne i uze gume.... a precnik veci napred naravno zbog off rouda ma kakav bio... svi znate da VECI prencik lakse prelazi preko prepreka!!!!!

Eto tako jednostavno, laicki da kazem... da NE pametujem puno!!!! Vidimo se na drumu uskoro, namestilo se tako da ipak nisam uzeo FREEWIND-a ali polako.... bice i to!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: FleXeR

Naravno ima tu svega, i otpora kotrljanja, i jos puno faktora ali u nacelu je tako.... Fabrika je to OPTIMALNO predvidela za TIP, NAMENU i SNAGU motora..... tako da kad na uzu felnu stavis presiroku gumu ona se deformise i imas manju KONTAKTNU povrsinu u nagibu pravom nego sa UZOM gumom... apsurd zar NE? Ali tako je..... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

To sam upravo hteo da napisem ;-) Steta so nisi uzeo Freewind, bas sam se ponadao da cu videti za sta je sve nas motor sposoban.

I Deki danas uze istu zadnju gumu kao i ja, cekamo malo lepse vreme pa da namontiramo i testiramo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Motocikl: Vetropir

Evo i moje Suzane još uvek u zimskoj rezidenciji s gošćom iz Japana...

post-26433-0-63832300-1364207453_thumb.jpg

 

U subotu mi je dolazio kosooki, metnuli smo akumulator, novi lanac i malo se provozali. Sad sam tek superzadovoljan makinicom, a Dule je mislim najzadovoljniji zaštitom od blata. :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 404 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: Honda CBR 900rr

Pre neki dan uzmem od dosadne da malo cackam tj da vidim kako mi izgleda vazdusni filter..otvorim i imam sta da vidim :staa:

20130131215.jpg

Crn k'o crna zemlja :lol:

Sta dalje raditi,samo ga oprati obicnom vodom,sacekati da se osisi i vratiti nazad?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Motocikl: Vetropir

Uputstvo kaže da ga izvadiš i dobro opereš (ja bih to deterdžentom) , osušiš, smočiš u ulje, iscediš i vratiš nazad. Možda se varam, ali neko će me onda ispraviti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

...samo ga oprati obicnom vodom,sacekati da se osisi i vratiti nazad?!

Za pranje sunđerastih filtera za vazduh postoji poseban tečnost ali odlično će poslužiti i deterdžent za posuđe ;) . Dobro ga osušiti i nauljiti uljem za tu namenu, Foam Filter Oil. Ulje može biti pakovano od litre kao i ostala ulja ili u spreju ( za one koji neće da se maste ;) ). Nije obično ulje, lepljivo je i ne sliva se, ne cedi se sa filtera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Evo i moje Suzane još uvek u zimskoj rezidenciji s gošćom iz Japana...

post-26433-0-63832300-1364207453_thumb.jpg

 

U subotu mi je dolazio kosooki, metnuli smo akumulator, novi lanac i malo se provozali. Sad sam tek superzadovoljan makinicom, a Dule je mislim najzadovoljniji zaštitom od blata. :D

 

 

Jos mi osmeh na licu i hanzaplast na prstu (ni za zivu glavu ne dohvatajte kocioni disk od auta ako ste pre toga vozili kao sumanuti :grr::lud: )

Elem, osmeh na licu :). Prvo sam u dolasku japanku doooobro izmorio, a onda nakon spaljivanja prsta i saniranja povrede smo se vozikali dosta po betonu, i malo po vlaznoj livadi :ooo: , pa nakon sto smo zamenili lanac i lancanike, jos malo se vozali. Moram vam priznati da mu bas zavidim koliko je kupio dobar vetropir.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ojjjj.........

 

Elem, ukratko bi to bilo ovako!!! Uza guma je upravljivija, lakse se skrece , menja pravac i sve ostalo.... a SIROKA ide samo zbog SNAGE!!!! Zato je na R motorima prednja 120, a zadnja 180 ili 190 da bi prenela snagu na asfalt! I prednja bi bila jos UZA jos ali treba i zakociti..... Zbog toga imate VI uze felne i uze gume.... a precnik veci napred naravno zbog off rouda ma kakav bio... svi znate da VECI prencik lakse prelazi preko prepreka!!!!!

Eto tako jednostavno, laicki da kazem... da NE pametujem puno!!!!

 

Sta ti je strucnjak. Dodje kratko na forum, bum tras na brzaka prospe cinjenice i ode :care::D.

Fala za koncizno, ali vrlo jasno objasnjenje

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Dule zabrinjavas me :-) Stvarno je mnogo lep ovaj Djoletov Freewind, kako je protekla zamena lanca, jeste sami to odradili? Koja je cena za set lanac i lancanike ako nije tajna?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Motocikl: Vetropir

Lanac i lančanike ( D.I.D. sa JT lančanicima) sam uzeo još pre par meseci, samo nisam stigao da ih zamenim do sada i bili su 120-ak evra (sada vidim da je set u Louis-u 116 jura). Zamena nije komplikovana, jedina zeznuta stvar je bila nastavljanje lanca. Naime, ja sam očekivao da ću dobiti jednu alku za nastavljanje sa osiguračem, što bi izgledalo ovako: post-26433-0-91158900-1364230048_thumb.jpg ... a dobio sam samo post-26433-0-17608500-1364230064_thumb.jpg .

 

U svakom slučaju, nastavljanje se onda vrši tako što se "nituje" alka kao što to objašnjava lik na ovom videu :

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

P.S. Mogao si samo dokupiti kariku sa spojnicom u guevari

 

I opet boban ulece klizeci sa iskustvenim savetom :D. Budi drug pa nemoj nikad na dugo da napustas ovu temu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Izvinjavam se svima, ali ipak ne bih da se brukam i da poklanjam nekom losu gumu koju ja ne bih vozio. Sutra cemo Deki, Dule, Boban i ja da testiramo ove nove pa javljamo utiske. Ja sad za ovaj 1km sto sam napravio imam utisak kao motor da sam promenio, a ne samo gume. I ako nekog bude zanimalo gde su najjevtinije gume i montaza sa balansiranjem nek se javi da ne reklamiram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Pa kad već niste oživeli svoje lešine :-) Ovo se pogotovo odnosi na Dekija. Sutra organizujemo test vožnjicu, samo za Duleta kupujem belu znojnicu da ne uprlja tene :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ma ja bih dosao motorom, nego ste brate malo daleko od grada :D. Cuj, ja ne mogu nista sad da obecam sto se satnice vidjanja tice jer stizem u 10 kad se i otvara sajam i trebace nekoliko sati da se obidje, a oko 5-6 bi trebalo da devojka i njene kolege krenu nazad, tako da se moramo tu negde uklapati. Ali zovi me oko 1 recimo da ti kazem prolazno vreme, jel moze?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Drugari samo da vas obavestim da sam danas u 18.00 imao vatreno krstenje, udarih u auto i to ni manje ni vise nego BMW :-)

Dok sam ga preticao covek je pukusao da skrene levo i dobio solidno veliko udubljenje iznad zadnjeg levog tocka, krivu felnu i busnu gumu. Freewind je za razliku od Bavarca prosao sa minornim povredama (nadam se da viljuska nije kriva, na oko ne deluje krivo)

Odoh sad u kafanu da zalijem, ipak je glava ostala citava, a i Freewinda cemo brzo zaleciti :-D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Motocikl: Vetropir

Ne verujem šta čitam, pa makar se tvoj wind odlično vidi u ogledalu i još bolje čuje! :( Kao što si sam rekao, glavno je da si ti zdrav i čitav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Bice on ponovo kao nov, sutra cu da porucim volan jer se ovaj savio od pada na zemlju. Slikacu pa cete videti kako je prosao wind. Krivo mi je sto nisam slikao mesto udesa, bio sam uzrujan pa nisam bas razmisljao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja