Jump to content

Moto Zajednica

Nova saobraćajna isprava

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Koliko ste čekali da dobijete novu saobraćajnu pri registraciji auta/motora?

Možemo imati velikih problema kada krene sezona zbog kašnjenja isprave, a mi ne možemo preći granicu drage nam Srbije samo sa potvrdom koju dobijemo od policije :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Vidim da mnogo ljudi planira neka putovanja (Italija, Bugarska ...) i iskreno se nadam da im put neće propasti zato što nemaju saobraćajnu, a bez toga nema šanse da izađu iz zemlje.

Neko planira odmor i na kraju može da ga p.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Eh, nemojte da ste sitničari. Šta je mesec-mesec i po prema večnosti za koju je pravljena najevropskija i najbolja saobraćajna u ovom delu galaksije? Pritrpite se malo, neće inostranstvo pobeći. A i te kamiondžije, neka prištede malo za taj period i posle će se sve udarati nogama u pedu od radosti koju će im obezbediti pomenuta saobraćajna. :D :D :D

 

Mislim, muka mi je od ovakvih stvari koje samo kod nas postoje >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Dobio sam i ja novu za kola, i ako se ne varam, vise nigde ne pise starost vozila, samo prva registracija :D

 

Ako je to tacno, eto srece pri obracunu poreza na prenos pri prodaji, bas me zanima kojim metodama ce se utvrdjivati starost vozila :Mina:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

U saobracajnim dozvolama za automobile ne pise godina proizvodnje...a za teretna ne pise nosivost... :nanana:

 

Za automobil sam odmah dobio tablice i potvrdu,a saobracajnu dobijam danas...

 

Za motocikl sam isao u Ljermontovu u ponedeljak ujutro...predao,dobio tablice i potvrdu...

rekli da zovem za 5 dana,da proverim...

 

Mislim da ce biti veliki problem za motocikle...

 

Ceo BEOGRAD sa okolinom,moze da registruje motocikl samo u Ljermontovoj na JEDNOM salteru.

 

A po nekoj logici mislim da je 60-70% motora registrovano u aprilu...

Pa vi vidite koje ce biti guzve,a samim tim se i produzuje vreme dobijanja saobracajne...

 

Ne znam sta da kazem :bljak:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Ali sobzirom da EU razmatra da nam ukine beli šengen, zbog velikog priliva ljudi,možda i ne moramo više da brinemo o tamo nekoj NOVOJ saobraćajnoj >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Ne brinite,nece nam ukinuti mogucnost odlaska u EU...

 

To samo malo drame po TV-u...nemaju sta drugo..ne mogu samo da pisu samo o Libiji i padanju snega...

 

Bice sve u redu...pa moram na Siciliju u avgustu 8)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Pre neki dan sam, igrom slučaja, razgovarao sa vrlo visoko pozicioniranim saobraćajnim inspektorom baš oko novih saobraćajnih dozvola. Prvih nekoliko hiljada komada što je izašlo iz štamparije imale su grešku u čipu pa su povučene iz upotrebe, otud u početku ono kašnjenje od 30-tak dana. Ubuduće bi trebalo čekati max nedelju dana zbog toga što se nalog za štampanje prosleđuje štampariji (Kovnici novca ispod Košutnjaka) koja štampa i vraća nazad svim Mupovima.

 

I još jedna stvar: u čipu je zapisana kompletna istorija vozila, sa brojem motora, šasije, godinom proizvodnje, prvom registracijom, prvim vlasnikom...tako da patrola koja proverava saobraćajnu radio vezom izdiktira ime i prezime i broj saobraćajne i dobije sve navedene informacije o vozilu. U postupku nabavke u Mup-u je mobilni čitač sa displejem gde će policajac u svom službenom vozilu na licu mesta očitati čip u saobraćajnoj i odmah videti sve podatke.

 

Za vozačku: Zabrana bilo koje kategorije važi za sve kategorije i upisuje se u čip a kazne za vožnju pod zabranom su veoma velike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Uopšte ne treba sumnjati da će kazne biti previsoke, da će maltretiranje biti golemo, da će se i ovako policijska država pretvoriti u Godzilla državu kojoj je sopstveni narod najveći neprijatelj i kome treba po što kraćem postupku doći glave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

famozna saobracajna je rezultat sto i ja i otac sedimo na guzici,svako u svojoj firmi! jer kombiji koje vozimo nisu dobili saobracajne! na stranu sto smo izgubili devizne dnevnice,ali paradoks je da pored firminog kombija placas uslugu nekome da ti doveze robu jer se drzava pobrinula da do toga dodje! >:( naravno sva steta je pisi propala! i de luxe registracija(kao mocni dzipovi) sa kojom ne mozes npr u ns bez posebne dozvole dok isti jipovi mogu! samo kod nas ima!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

2 godine ako ne i vise, kako su pustili nove licne karte a ja jos uvek nisam nigde video aparat za ocitavanje istih?

 

video u banci.. 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4748 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Moze se registrovati mesec dana pre isteka registracije i tako se moze dobiti mesec dana pre saobracajna. Tako ko planira neki put preko grane moze blagovremeno da obezbedi saobracajnu na vreme. Ja danas treba da dobijem new plasticni papir od auta !! :zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Moze se registrovati mesec dana pre isteka registracije i tako se moze dobiti mesec dana pre saobracajna. Tako ko :zdravo:

Moze se PRODUZITI registracija 30 dana pre isteka. Ali ovde se radi i o zameni tablica i saobracajnih, pa ce prilikom takve registracije uzeti staru tablicu i saobracajnu, a izdati nove tablice i papir koji ne vazi u inostranstvu. Dakle opet ce se cekati nova saobracajna :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Za čitanje novih dokumenata od hardevra vam treba najobičniji čitač smart kartica (isti se koriste za bankarske kartice prilikom elektronskog plaćanja i slično i može se nabaviti na svakom koraku)... Za iščitavanje podataka sa LK sa sajta MUP-a može da se skine program "Čelik" - prikazuje na ekranu podatke očitane iz LK koji mogu da se odštampaju. Pretpostavljam da će vrlo brzo na istom mestu osvanuti i aplikacija/e za čitanje saobraćajnih i vozačkih...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Za auto sam predao 28.01 i dobio je juce tj. 23.02,za motor predao danas 24.02 pa cemo videti na salteru u Ljermontovoj kazu 10-15 dana mada ja mislim da je to pre 20-25 dana....videcemo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4748 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Moze se registrovati mesec dana pre isteka registracije i tako se moze dobiti mesec dana pre saobracajna. Tako ko :zdravo:

Moze se PRODUZITI registracija 30 dana pre isteka. Ali ovde se radi i o zameni tablica i saobracajnih, pa ce prilikom takve registracije uzeti staru tablicu i saobracajnu, a izdati nove tablice i papir koji ne vazi u inostranstvu. Dakle opet ce se cekati nova saobracajna :neznam:

Tacno tako, zato sam i napisao da se ranije mesec dana produzi reg tako da se moze putovati u inostranstvo kad stigne nova plastika, znaci poenta je u planiranju puta !!! :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja