Jump to content

Moto Zajednica

Na vr' brda,vrba mrda...

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6345 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Jas malo krivinarenja i tu smo...

dWGqc_stelviobato.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Taman vreme da se nesto glocne.Sta drugo nego lokalni specijalitet,kobaja sa kiselim kupusom

56QZC_kobasiceikiselikupusuob.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Naravno opet malo duza pauza.

Na vrhu nije neka preterana guzva,ali u svakom slucaju ima dosta ljudi.Motorciklisti iz svih delova Evrope,gomila biciklista...rek'o bi da je to neka grupa Madjara.Barem koliko ja divanim Madzarski.Cenovnici i uopste usluga na svim mogucim jezicima.

 

Ovaj je objekat nesto vise od mesta na kojem se nalazimo i mislim da sa pravom nosi ime koje mu je dato.Uopste osecaj mira,da ne kazem Bozanskog,sveprisutan u vazduhu.

v1F3s_tibet.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Tek sto smo se okrepili ii malo protegli noge,prekriva nas gust oblak i pocinje nekakva padavina.Reklo bi se kisa...ne smem da kazem sneg...ali kako god da okrenes mokra je.

Savrseno je jasno da ne manjim visina ovoga nema pa odlucujemo da nastavimo dalje.

Ceka na ovo.

DXE0V_stelvioe.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6345 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ovi predeli dušu dali za offroad :D

Ne znam za off-road varijantu.Znam samo da je ovo teritorija pod zastitom drzave,tj. nacionalni park,pa verujem da bi neko samoinicijativno ludovanje po Milkinoj trpezi moglo da bude i sankcionisano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6345 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ima jos dosta kilometara da se samelje za danas.Ja barem,bi trebalo da stignem i do mora.Ni Ivketov Innsbuck nije bas tako blizu.Bez obzira na to spust u laganom ritmu.Mokro je i tesno.Ima dosta saobracaja u suprotnom smeru,a i na putu ima dosta zamki.Ostataka od odrona,rizle,svega i svacega.Zaista nema potrebe da se rizikuje.Serpentine opet kriticno mesto.Obavezan pogled u daljinu da se vidi sta dolazi u susret i sirenje putanje iz preventivnih razloga.Vrlo nezgodan spust.Iako se krecem bas,bas polako osecam kako se rucica kocnice priblizava komandi gasa.KOci Suki nije problem...zato ce sad da sevnu pancir creva ;)

Ivke se zaustavio da slika.Mislim ovo.

IBzAe_passostelviosevernastra.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Onaj malopredjasnji prizor,ali odozdo.

 

Kao i do sada,sto se vise spustamo uslovi su sve bolji.Zaustavljam se da sacekam kompanjona.

FsrSK_onestrane.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

GFMzm_onestrane2.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Spust se ovde prakticno zavrsava i posle nekog vremena se ukljucujemo na put koji vodi za Merano.Vidi se odma' da je od prilicne vaznosti jer ima prilicno saobracaja.K'o za baksuz ispred nas se namontirala kola lokalne policije,a put mnogo lep za malo jaci ritam.Nas dvojca i jos par kolega u koloni po 1 guslanje iza pantrolne Pande koja juri 50.Svi kao da su cekali trenutak da se,ispostavilo se,pandurka skloni i k'o po komandi GAS.Sad vec malo radi i bezobrazluk.Onako,kako bi se reklo nasilnicki se probijamo napred i provodimo sve vise vremena u traci za suprotni smer.I vreme se opet menja.Kanda ce opet kisa.Gledam napred u oblake.Pokusavam da provalim kuda put vodi,pa da me nebi iznenadilo kako ume,stajem da navucem kisno odelo.Ivke kulira,ono njegovo cudo oklopljeno stiti od svega.Kise,vetra,uroka.... :lol:

Jos malo smo zajedno pa kud koji.Vec smo u ataru grada Merana i tu nam se putevi razdvajaju.Samo smo se malo sklonili u desno,da ne smetamo ostalima.Drugarski se pozdravili i svako svojim putem.Ivke opet u brda,ja na more ka Veneziji...

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5262 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Pa i on je trebalo (Charuga) da se pridruzi,ali nam se ocigledno vremena nisu poklopila.

Usput da pozdravim i jos par nesudjenih aktera:

:zdravo: "GhostMile" i "to crank"

 

 

U to vrjeme je to cranku gorio hodnik u stanu :D

 

p.s.put ko stvoren za suzanu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6345 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Eto drugari to bi ukratko bilo to.

Ona prica koju sam vam pricao pre nekog vremena,o Italiji i Sloveniji dogodila se dva dana kasnije.Lepih sam se stvari nagledao letos.Sve skupa predjoh blizu 4000km.

Sto se Stelvia tice hteo bih jos jednu sitnicu da dodam.Mislim da bi,iako je isti put u pitanju,totalno drugaciji efekat bio da smo isli u kontra smeru.Vrlo cesto,da bi videli lepe stvari,morali smo da se okrecemo u nazad.Odatle i ova misao.Ne samo ova ruta,mnoge druge,koje sam prosao vise puta,pruzile su mi takav dozivljaj.Bez obzira...

Kako god da krenete uzitak je zagarantovan.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Bravo majstore..............

Uzivao sam u fotografijama i tekstu, izuzetno lepi predeli, moracemo da obidjemo to pod hitno........ :moto3:

 

Pozdrav..........iz Afrike

 

:zdravo: :zdravo: :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6345 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

:zdravo: Gaviu prodjoh koji dan prije vas. :)

Eh da imam onaj jedan Skotijev bimer... a do tada moram da stizem koliko mogu, ovako "konvencionalno" jbga... :)

Mislim da imamo sliku sa istog mesta

rPlH0_65186253.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

post-16019-0-19732200-1299246106_thumb.jpgOdlična vožnja! Neke stvari sam ponovo proživeo čitajući tvoj putopis. Al' što mi kradeš slike? Ovo je šala. Voleo bih da nas je što više sa sličnim fotkama.

post-16019-0-21839000-1299245944_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja