Jump to content

Moto Zajednica

honda cbr 500 f gusenje u srednjim obrtajima

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 202 postova
  • Lokacija: Bileca
  • Motocikl: MZ chopper

Pomazite!!!

Imam problem sa hondom cbr 500 f,odlicno pali, malo broj obrtaja varira u leru ali najveci problem imam prilikom voznje.Naime motor se normalno ponasa na malom gasu ali prilikom dodavanja gasa motor se gusi kao da mu nestaje goriva ili se prekida struja medjutim kada zavrnem gas do kraja posle par trenutaka povuce svom snagom normalno bez prekida do maksimalnog broja obrtaja.Karburatori su ocisceni detaljno osim vakumskog dijela to nisam zelio da rastavljam.Sve je radjeno po manualu ali nisam rijesio problem.Dali je iko imao slicno iskustvo i kako rijesiti problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CB900F Bol D'or iz 1982g.

Moj savet nije merodavan, jer ne poznajem ovaj tip motora, ali uopsteno treba da lici.

Probaj veoma lagano dodavati gas sve do opsega preko kojih ti se javlja ovaj problem.

Ako radi kako treba onda mislim da je do krburatora problem, i to bas tamo gde nisi imao hrabrosti da diras, kako si nazvao: Vakumskoi deo. U prelaznim obrtajima kad se intenzivnije ubrzava karbovi trebaju davati bogatiju smesu, sto verovatno kod tebe izostaje. A tu se vec specificno razlikuju resenja, od masine do masine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Moglo bi biti:

 

Pored ovoga što je rečeno, namotaji koji daju visok napon za paljenje na svećicama (ne znam kako se to stručno zove) mogu isto praviti ovaj problem.

 

Ili nešto drugo. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6351 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ako vec kazes da si radio sve po manualu...jesi li sinhronizovao karburatore???

Hoce reci,ravnomerno i jednako otvaranje oba leptira gasa.

Naravno pod uslovom da su karburatori cisti i ispravne membrane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Ako si siguran da se guši usled manjka goriva podigni iglice šibera za jedan zarez pošto su one najodgovornije za srednje područje. Mada je neobicno, najčešće se pohaba igla i njena dizna pa treba spuštati jer ima viška goriva. Znaćeš da je višak ako ima crnog dima na izduvu, ako su garave svećice i oseća se nesagoreli benzin, miris potpuno različit od onog kad je siromašna smeša. Neispravno paljenje uzrokuje trzanje manje zavisno od opterećenja i režima rada motora pa se tako može razlikovati od problema sa dovodom goriva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 202 postova
  • Lokacija: Bileca
  • Motocikl: MZ chopper

Nisam vise siguran nizasta :neznam:

Karburatore smo opet rastavili i ocistili detljno leptiri otvaraju ravnomjerno motor ne dimi jako i svecice nisu garave pozabavicemo se malo strujom provjeriti i to.

Hvala puno za savjete svaka ideja znaci mnogo lako je rjesit problem kada nesto definitivno otkaze promenis i vozi ovde covjek nikako nemoze biti pametan :-

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

mene je isto tako zezala penta na camcu i nisam mogao da verujem da su svecice bile problem.

lepo pali,nepravilno radi negde na sredini gasa a pod punim vuce normalno.

stavio sam stare svecice od motora koje sam promenio i penta je proradila sasvim normalno.

tipujem na jednu ili mozda obe svecice(ali pre jedna).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Honda cbr 500f

A kako ti se motor gusi? Jel kada mu das gas pa dok je u niskim obrtajima neki mali period ima kao neku knedlu pa kada to proguta nastavi normalno da vuce, ili cim mu das naglo gas odmah se gusi? Sta se desava ako ga recimo drzis na 5000 obrtaja pa mu onda zavrnes gas, Jel se i onda gusi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 202 postova
  • Lokacija: Bileca
  • Motocikl: MZ chopper

Svjecice sam promjenio nije do njih.Motor radi normalno na skroz malom gasu ali cim dodam gas zamrsi i pocne da se gusi mrsice sve dok ne oduzmem opet gas ili dok ga ne dodam do kraja i presaltam u manju tek onda posle par sekundi probije sve dok drzim gas do kraja vuce i radi kako treba cim malo otpustim gas zapuca par puta na auspuh i zamrsi.Mogu da vozim skroz polako na malom gasu oko 2000 obrtaja ili na punom gasu na maximalnom broju obrtaja bez saltanja u vecu brzinu jer zamrsi opet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Honda cbr 500f

Padaju mi na pamet vise stvari koje mogu da budu. Mozda imas problem sa dovodom goriva, Jel si proveravao pumpu za gorivo? Mozda ti jednostavno nisu karburatori dobro sinhronizovani. Moze jos nesto da bude u pitanju. Kakav ti je lanac bregaste? Moguce je da ti je on opusten pa da ti brljavi paljenje a ako je to problem onda automatski ne mozes ni karburatore lepo da ustelujes. Postoji vise stvari koje mogu da budu uzrok toga :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 202 postova
  • Lokacija: Bileca
  • Motocikl: MZ chopper

Kraburatori su sinhronizovani pumpu smo probali i ona baca gorivo.Dali je moguce da pumpa daje slabiji pritisak znas li mozda koliko bara treba da dava da to izmjerim ?????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CB900F Bol D'or iz 1982g.

Trokiranje, i ne primanje turaze prilikom ubrzavanja na prelaznim obrtajima, a na leru ili malo preko toga ima ujednacen rad motora, a sve to jako izrazeno kad jos nije dovoljno zagrejan motor, kad se dovoljno ugreje malo je bolje. To sam imao na mojoj Boldorki, koja ima jake karter gasove i kad su cevi za karter gasove bile spojene na filtar za vazduh, zaprljao mi je uljem i filtar za vazduh ali sto je najvaznije, i karburatore.

Namucio sam se dok sam ocistio dizne i kanale u kucistu karbova. Slicno mi se dogodilo samo manje izrazeno, i kad sam na pumpi dobio prljavo gorivo. Ako su vasi simptomi slicni ovima onda mislim da su i dalje vasi problemi u nekim zapusenim kanalima karbova. Ali i neispravna elektronika za varnicu mislim da moze praviti ovakve probleme, Vredelo bi proveriti kvalitet varnice i tacku pretpaljenja na kriticnim obrtajima. Tu napominjem jedno moje iskustvo sa elektronskim paljenjem, po uputstvu pise da zazor elektroda svecica treba da bude 0,7mm ali se trokiranje mnogo intenzivnije javlja sa ovim zazorom. Ako su elektrode na oko 1,5mm motor mnogo bolje radi.

 

Sve navedeno se odnosi na klasicne vakumske karburator i elektronsko beskontaktno paljenje kakve ima Boldorka.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Honda cbr 500f

Joj ne znam koliko pumpa jako treba da gura gorivo. Mada onda ne verujem da je do pumpe, nesto drugo je u pitanju. Verovatno je neka sitnica pa je teze uociti je :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8591 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Zaprljan/zapusen filter vazduha moze izazvati takve probleme. Izvadi ga (filter) pa provozaj, bice siromasnija smesa ali ako je do njega osetices razliku odmah.

Naravno, bez filtera vozis samo probe radi.

 

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja