Jump to content

Moto Zajednica

Muzika na moto-skupovima

Recommended Posts

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Pokrećem temu koja će biti od ogromne pomoći organizatorima moto-skupova u sledećoj sezoni:

 

Koje bendove želimo da vidimo i čujemo uživo?

 

Pošto je najavljeni nastup Riblje čorbe u Futogu izazvao mnoge ogorčene komentare (uključujući i moj), hajde da budemo konstruktivni i predložimo moto-klubovima koga da pozovu. Moj prvi predlog je: Zona B.

 

Zona B je ritam & bluz bend koji vodi (moj komšija) Duda Bezuha - sigurno jedan od naših najboljih gitarista. Tu su i basista Zvonko Kolar, Dadi, Rista, Pera, Lole... Repertoar je klasični rok - Fleetwood Mac, John Mayall, Paul Butterfield i slično. Zabava garantovana, žurka do jutra!

 

Više o Zoni B na http://rocktrezor.blogspot.com/2007/12/zona-b-20-godina.html

 

Zona B & Buddy Guy -

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Au brate, da ne bude nezgodacija sa repertoarom koji izvodi predlozeni bend? Jseil pratio temu o naplati autorskih prava od strane SOKOJ-a i na ovakvim manifestacijama?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Samo mala ispravka, nije Zvonko nego Zdenko Kolar, basista Idola, a moj bivši komšija :D

 

U pravu si, Zdenko je! Nisam siguran ni za trenutnu postavu, odavno ih nisam gledao, čujem da često sviraju u Vox-u, ali tamo je suviše zadimljeno za moj ukus.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: Honda CB600F Hornet PC36

@ Milos A

Ovo su ipak ukusi a o ukusima ne vrijedi raspravljati ali ja cu ipak reci da ja i velika vecina mojih prijatelja (mladjih i starijih) ne bi sigurno dosli na moto skup na kome se vira bluz. To ne da ne pripada nego nema veze sa zdravim razumom, ova laganica bi rastjerala vise od pola posjetilaca, u to bidite sigurni.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

@ Milos A

Ovo su ipak ukusi a o ukusima ne vrijedi raspravljati ali ja cu ipak reci da ja i velika vecina mojih prijatelja (mladjih i starijih) ne bi sigurno dosli na moto skup na kome se vira bluz. To ne da ne pripada nego nema veze sa zdravim razumom, ova laganica bi rastjerala vise od pola posjetilaca, u to bidite sigurni.

 

Bluz je jedno a ritam i bluz je drugo. BB King svira bluz, a Dr Feelgood sviraju ritam i bluz. Zona B svira bluz pred publikom koja to želi, a ritam i bluz u klubovima. Sve sami hitovi. Lepo bi se proveo, veruj mi.

 

Sa druge strane, Riblja čorba malo svira (avione, slomiću ti krila i slično), a onda čeka da Bora ispriča najnovije viceve o Bilu Klintonu, hrvatima i gejevima. To vicevi nikome nisu zabavni, pa su prodali 290 ulaznica za novu godinu na Sajmu, i otkazali koncert. Loše bi se proveo, veruj mi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

ja razmisljam o dolasku u futoc, kada sam cuo da dolaze riblja corba i divlje jagode koje nisam slusao uzivo...atomsko i yu grupu sam slusao u paracinu i takodje su jako dobri..inace fun sam riblje corbe, ima jako dobrih pesama, a to sto nekom smetaju njegovi vicevi to je druga stvar...uostalom na moto skup se ne ide samo zbog svirke vec i zbog druzenja, bar ja to tako vidim...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ma daaaa ... i Arena je bila skoro prazna, umalo da je otkažu ... ;)

 

I u Subotici bilo gotovo prazno. Jedva šibicu da baciš :D Skoro sam bez karte ostao...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Jos jedna tema bez kraja...

Rasprava o ukusima uvek dovodi do ponora,a nazad se nemoze. Hvala Bogu imamo dosta moto klubova(a i novi nicu kao pecurke posle kise),a samim tim i dosta moto skupova i zurki.Za svaki vikend je ponuda da se ide na dva-tri mesta,pa svako moze prema svom ukusu da izabere gde bi isao.Pogotovo ako mu je muzika na prvom mestu i ono sto ga vodi da ide na skup. Ako je tema smisljena kao vodilja za organizatore da vide sta bi mi zeleli da slusamo na skupu,onda ima plus od mene.Ali po prvom postu mi se cini da je formirana kao reklamni pano za bend koji su drugari postavljaca teme (sto mi i ne smeta). Meni se u stvari nije dopalo pljuvanje po drugim bendovima ,koji definitivno imaju bar isto toliko obozavalaca kao i "Zona B",te ja zbog toga smatram da ova tema nece imati pravu namenu.

To sto bih ja na svakom moto skupu mogao da slusam "TIME" ,"Divlje Jagode",ili neki treci bend,ne znaci da su drugi bendovi smaraci i da ih treba proterati jer se nekom ili meni ne svidjaju. Imamo izbor od tri skupa u 200 km pa ko sta voli neka pali tamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Kod nas na skupu Osmi dan je odradio u pi..u materinu ,svake preporuke nisu skupi al j..u kevu.

 

Au, odličan bend, svaka čast momcima. Chemical Brothers i Metallica, u istom setu! Ako sviraju negde u blizini, javi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

Kod nas na skupu Osmi dan je odradio u pi..u materinu ,svake preporuke nisu skupi al j..u kevu.

 

Au, odličan bend, svaka čast momcima. Chemical Brothers i Metallica, u istom setu! Ako sviraju negde u blizini, javi.

slusao sam ih prije dvije godine u N.Sadu (Route 66) i bili su fantasticni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Kod nas na skupu Osmi dan je odradio u pi..u materinu ,svake preporuke nisu skupi al j..u kevu.

 

:care: :care: :care: :care: :care:

 

Više nego ODLIČNO! Kada sviraju i GDE?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

Kod nas na skupu Osmi dan je odradio u pi..u materinu ,svake preporuke nisu skupi al j..u kevu.

 

:care: :care: :care: :care: :care:

 

Više nego ODLIČNO! Kada sviraju i GDE?

 

U Bijeljini na 22. DANIMA GRMLJAVINE. :zvizduk:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Bicske Hungary
  • Motocikl: BMW K1200 LT

U aprilu sviraju kod nas u Temerinu na motobal-u pre neznam ali pitacu naseg clana on je kombiprevoznik i on im je vozac za svaki nastup pa vam javljam ako ima ranije nesto. :zdravo: Prosle godine su nam na humanitarnoj zurci svirali za neverovatnih DZABE napravili su pizdariju :takoje: samo tolko o Aleksi i bendu kakvi su ljudine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Mužlja, Zrenjanin, Vojvodina, Srbija
  • Motocikl: YAMAHA XJ900 iz 1983.

U aprilu sviraju kod nas u Temerinu na motobal-u pre neznam ali pitacu naseg clana on je kombiprevoznik i on im je vozac za svaki nastup pa vam javljam ako ima ranije nesto. :zdravo: Prosle godine su nam na humanitarnoj zurci svirali za neverovatnih DZABE napravili su pizdariju :takoje: samo tolko o Aleksi i bendu kakvi su ljudine.

 

 

8. dan svira kod nas, MK MUŽLJA, 05.marta 2011. - pravimo parti za devojke, a bogami i za nas povodom 8.marta...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

U aprilu sviraju kod nas u Temerinu na motobal-u pre neznam ali pitacu naseg clana on je kombiprevoznik i on im je vozac za svaki nastup pa vam javljam ako ima ranije nesto. :zdravo: Prosle godine su nam na humanitarnoj zurci svirali za neverovatnih DZABE napravili su pizdariju :takoje: samo tolko o Aleksi i bendu kakvi su ljudine.

 

 

8. dan svira kod nas, MK MUŽLJA, 05.marta 2011. - pravimo parti za devojke, a bogami i za nas povodom 8.marta...

 

Au, boga mu ... izgleda da ću početi da posećujem moto skupove! :D Ovi momci OPASNO DOBRO sviraju i neću propustiti njihov nastup, bar u Temerinu.

 

HVala obojici za info!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronicar Svakodnevnice, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Brod i to onaj prekookeanski :D

http://www.facebook.com/osmidan

 

nisam veceras uspeo da odem na svirku, jer me jako bole ledja od danasnjeg sredjivanja motora, a znate i sami da na takvoj svirci nema stajanja. :jee:

 

imao sam priliku da ih pratim po novom sadu od kad su poceli. slucajno sam naleteo na njih u nekom malom lokalu i tada sam shvatio da su najbolji cover band u srbiji i da im niko ne moze prismrdeti. navuko sam dosta ljudi na njihove koncerte i svi su se nalozili i nastavili da idu na njihove svirke. ortak i ja smo se sa njima vec "odomacili", uvek dobijemo ono suptilno pokazivanje prstom kad udjemo u lokal, a kad imaju pauze malo se ispricamo i nazdravimo naravno. :) motoskup sa njima bi bio sigurno nenadje8iv. :moto3:

 

jedna losa vest: pre par nedelja je preminuo bubnjar i iskreno bas me je potreslo. znate vec i sami kako je, a covek bio mlad 70 i neko godiste ako se ne varam, a i nije bitno, bog da mu dusu prosti...

ne znam kako, ali eto oni su nastavili, verovatno jer bi i on tako zeleo.

 

ne znam ko je pitao kad sviraju u okolini bg-a, jedino sto znam da su jako popularni i redovni u dangubi, pa prvom prilikom pravac svirka i to bih preporucio svima.

 

da napomenem nikakve veze sa bendom nemam, privatno ih ne poznajem i nikakvu finansijsku dobit nemam od ovoga, oni su ovu moju pohvalu zasluzili svojim kvalitetom a to govori vise od svega!

 

pozz

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja