Jump to content

Moto Zajednica

Muzika na moto-skupovima

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

meni je totalno nebitno ko svira ako DOBRO svira i verujem da ima mladih bendova koji su jeftini, nije im bitna lova toliko, svirali bi makar i samo za pice ako treba :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Drugari picaneri iz kluba oce na skup da dovedu Seku Alexic.. :D

 

Ja bi licno doveo Prodigy ili Ajs Nigrutina.. :D

 

Ja neznam kakve to veze ima ROCK sa Motorima ? :stabre:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Od kad je i izraza Bajker (BIKER) za njima se vuce i rokenrol. Sada vise ne mora da bude tako ali je i dalje ustaljeno misljenje da oni koji vole tu slobodu i uzbudjenje koji pruza motor takodje vole tu slobodu i uzbudjenje koji pruza rokenrol.

 

Za mene je motor rokenrol na tockovima :P

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Odličan bend. Nadamo se da organizatori skupova prate ovu temu. A mogli bi i vlasnici kafana - treba negde da izlazimo i preko nedelje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Drugari picaneri iz kluba oce na skup da dovedu Seku Alexic.. :D

 

Ja bi licno doveo Prodigy ili Ajs Nigrutina.. :D

 

Ja neznam kakve to veze ima ROCK sa Motorima ? :stabre:

au gile ti retko pricas ali kad kazes nesto to bude bas glupo :lud:

kako brate kakve veze imaju rock i motori. Brate kakve veze imaju grafiti,skejt i rap, kakve veze imaju rostilj,luk i pivo. Jednostavno nesto ide u paketu i tako dobijas jedan vid kulture. Kao sto hip-hop kulturu cine odrdjena muzika,sportovi i nacin oblacenja tako i bajkere prati rock. Jednostavno je to tako. Zakleo sam se da kad prvi put na bini cujem narodnjake mene vise na moto skupu nece niko videti. Slazem se da skupovi postaju sve vecim delom vashari. Jedan od razloga je sto sad motor kupuje i kurta i murta. I onaj sto ga stvarno voli i onaj sto ga je kupio samo da voza gola dupeta. Ali nije samo to razlog. Mislim da su i poznati bendovi razlog. Jer sa dovodjenjem poznatog benda ti navlacis masu mestana koji nemaju veze sa motorima i dodju tu kao na svaki drugi koncert. Postoji u svakom gradu bar po 3-4 a u vecini slucaja i vise cover bendova koji razvaljuju. A i iskreno vise mi odgovara kad u tih nekoliko sati svirke cujem muziku od svih dobrih izvodjaca nego da slusam predosadnog corbu ili jos goreg djordja davida. Jer kako ja rece prosle godine pre Sabacki skup: Svako ce na skup da DODJE ako ne svira David Djordje :hej:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

mislim da na forumu imamo puno podvojenih licnosti a to je:

 

Podvojena ličnost je stanje koje pokazuje odsutnost jasnog i sveobuhvatnog identiteta. U većini se slučajeva u istoj osobi razvijaju dvije ili više nezavisnih prepoznatiljivih osobnosti. Svaka osobnost naizmjence može preuzimati svijest osobe, a pritom isključuje onu drugu. Različite ličnosti obično se potpuno razlikuju jedna od druge.

 

Ovo stanje je rezultat disocijativnih mentalnih procesa, a javlja se kao odgovor na situacije koje su bolne, uznemirujuće ili jednostavno neprihvatljive za osobu. Tada kontrolu preuzima druga ličnost koja se može nositi sa tim problemima. Primjerice, prva ličnost je depresivna, mrzovoljna, nekomunikativna, nema želje za radom. Druga ličnost je vesela, ohola, živahna, uvjerena, ali se ne sjeća osobina prve ličnosti, isto kao što se prva ne sjeća druge.

 

ovo povezujem sa iskustvom koje imam upravo sa moto susreta i to sa " after partya " naime susretao sam jako puno parkiranih motora ispred clubova iz kojih je treštao folk ( pravi narodnjaci su mila majka za njih ) a kolege bikeri su bili u jako dobrom raspoložennu, tj. feštali su. meni ne smeta to vec vecina ovog napisanog ispred mog posta. uvjeren sam da vecini ne smeta narodna muzika kuci na radiju, u autu, na feštama, na televiziji i u mnogim drugim situacijama, ali kada dođu na moto susret zgražaju se nad time da bi se, nedaj bog, cuo neki narodnjak. gledao sam sabor trubaca u Guci i na jednom mjestu vidio stotinjak motora parkiranih na samo jednom mjestu pa iz navedenog i donosim ovaj zakljucak. ja motor ne vozim radi ROCK & ROLLA i nisam zbog njega ni išao na susrete ( svjestan sam da neki to doista i rade ) vec zbog vožnje do mjesta održavanja i ljudi za koje tamo znam da cu sresti a šta svira manje mi je bitno tako da bi mogao slušati i Pavarottija pa to prepuštam organizatorima na volju.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Mile ne mozes da generalizujes sve ljude na skupu. Slazem se da mnogi odu po klubovim tokom svirke i hvala bogu da je tako. I ja sam nekad isao ali tek kada se svirka zavrsi a nama se ne spava. Narodnjake mrzim,ne slusam ih ni kuci ,ni u kolima. Ni ja ne vozim motor zbog rock-a, kao sto ni rock nisam poceo da slusam zbog motora. Ali jednostavno svuda u svetu bajkersku kulturu prati ta vrste muzike. I ako je nasa drzava jedno veliko selo ,ne znaci da to mora da bude i na moto skupu. Skupovi su jos jedna od retkih manifestacija gde ne polivaju narodnjaci. Nemam nista ni protiv guce,ko voli nek izvoli. Ali nemoj da od skupova pravimo gucu

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

zamislimo to da se kojim slucajem zadesimo na moto skupu u rumuniji ,pa tamo pici njihova narodna muzika (tralajlalala) kakav bi to utisak ostavilo na nas,tako da narodna je za kafane ,svatove ,za moto susrete je rock muzika,kome se to ne svidja moze da se nalazi sa svojim priljateljima u kafanama.Nazalost kod nas je takva situacija,da najvece smece od muzike najbolje prolazi.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Mile ne mozes da generalizujes sve ljude na skupu. Slazem se da mnogi odu po klubovim tokom svirke i hvala bogu da je tako. I ja sam nekad isao ali tek kada se svirka zavrsi a nama se ne spava. Narodnjake mrzim,ne slusam ih ni kuci ,ni u kolima. Ni ja ne vozim motor zbog rock-a, kao sto ni rock nisam poceo da slusam zbog motora. Ali jednostavno svuda u svetu bajkersku kulturu prati ta vrste muzike. I ako je nasa drzava jedno veliko selo ,ne znaci da to mora da bude i na moto skupu. Skupovi su jos jedna od retkih manifestacija gde ne polivaju narodnjaci. Nemam nista ni protiv guce,ko voli nek izvoli. Ali nemoj da od skupova pravimo gucu

ma nemam namjeru generalizirati ništa na svjetu pa ni to o cemu polemiziramo, samo sam konstatirao par situacija iz mog života i zakljucak je da nisu svi bikeri rokeri tj da ima i onih koji vole i nešto drugo pored roka. što se tice država i sela nije ni moja ništa bolja od tvoje a primjer koji sam ti naveo je baš iz moje države u vrijeme poslje ovog glupog zadnjeg rata. i na kraju, da ne bi bio krivo shvacen, ni ja nisam za narodnjake na moto susretima ali za razliku od nekih nebi se loše osjecao i da to doživim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

zamislimo to da se kojim slucajem zadesimo na moto skupu u rumuniji ,pa tamo pici njihova narodna muzika (tralajlalala) kakav bi to utisak ostavilo na nas,tako da narodna je za kafane ,svatove ,za moto susrete je rock muzika,kome se to ne svidja moze da se nalazi sa svojim priljateljima u kafanama.Nazalost kod nas je takva situacija,da najvece smece od muzike najbolje prolazi.

a zamisli da na moto susretu u Istri te doceka neka naša pjesma narodna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova

mislim da na forumu imamo puno podvojenih licnosti a to je:

 

Podvojena ličnost je stanje koje pokazuje odsutnost jasnog i sveobuhvatnog identiteta. U većini se slučajeva u istoj osobi razvijaju dvije ili više nezavisnih prepoznatiljivih osobnosti. Svaka osobnost naizmjence može preuzimati svijest osobe, a pritom isključuje onu drugu. Različite ličnosti obično se potpuno razlikuju jedna od druge.

 

Ovo stanje je rezultat disocijativnih mentalnih procesa, a javlja se kao odgovor na situacije koje su bolne, uznemirujuće ili jednostavno neprihvatljive za osobu. Tada kontrolu preuzima druga ličnost koja se može nositi sa tim problemima. Primjerice, prva ličnost je depresivna, mrzovoljna, nekomunikativna, nema želje za radom. Druga ličnost je vesela, ohola, živahna, uvjerena, ali se ne sjeća osobina prve ličnosti, isto kao što se prva ne sjeća druge.

 

 

Mile ove simptome koje si opisao u Neuropsihologiji se vezuju za bolest Shizofrenije !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

mislim da na forumu imamo puno podvojenih licnosti a to je:

 

Podvojena ličnost je stanje koje pokazuje odsutnost jasnog i sveobuhvatnog identiteta. U većini se slučajeva u istoj osobi razvijaju dvije ili više nezavisnih prepoznatiljivih osobnosti. Svaka osobnost naizmjence može preuzimati svijest osobe, a pritom isključuje onu drugu. Različite ličnosti obično se potpuno razlikuju jedna od druge.

 

Ovo stanje je rezultat disocijativnih mentalnih procesa, a javlja se kao odgovor na situacije koje su bolne, uznemirujuće ili jednostavno neprihvatljive za osobu. Tada kontrolu preuzima druga ličnost koja se može nositi sa tim problemima. Primjerice, prva ličnost je depresivna, mrzovoljna, nekomunikativna, nema želje za radom. Druga ličnost je vesela, ohola, živahna, uvjerena, ali se ne sjeća osobina prve ličnosti, isto kao što se prva ne sjeća druge.

 

 

Mile ove simptome koje si opisao u Neuropsihologiji se vezuju za bolest Shizofrenije !!!

to je bio metaforicki izražaj koji nije jako daleko od vecine. ujutro smo jedno, navece neko drugo bice.

 

Shizofrenija je psihijatrijski poremećaj koji označava često kroničnu, ozbiljnu mentalnu bolest koja primarno pogađa našu sposobnost razmišljanja, s otežanom percepcijom stvarnosti, što uzrokuje promjenu ponašanja i neugodne osjećaje.

 

Pojam shizofrenija dolazi od grč. σχίζω (schizo, podijeliti, cijepati) i φρενός (phrenos, razum, duša) i može se prevesti kao podijeljeni razum ili rascjep duše.

 

Prvim znakom shizofrenije smatra se dijeljenje osnovne strukture razmišljanja i spoznavanja, te nemogućnost razlikovanja unutarnjih od vanjskih iskustava. Ljudi oboljeli od shizofrenije mogu se tužiti da doživljavaju halucinacije (ili se može vidjeti da reagiraju na njih), odnosno mogu izražavati stavove koji nemaju veze s realnošću. Društvena ili radna nesposobnost uz niz drugih simptoma, i nedostatak vidljivog organskog uzroka simptoma može potvrditi dijagnozu. Istraživanja nam otkrivaju da biološki i društvenokulturni faktori utiču na pojavu bolesti, dok novija istraživanja otkrivaju biokemijske i genske uzročnike neurobiologije mozga.

 

Status shizofrenije nekima je dvojben, koji ističu manjak objektivnosti prilikom dijagnosticiranja bolesti. Trenutno ne postoji objektivan biološki test za shizofreniju, dijagnoza se bazira na iskazu pacijenta kombiniranom s opažanjima psihijatra, odnosno druge odgovorne osobe.

 

Unatoč svom imenu, shizofrenija ne uključuje poremećaj podijeljene osobnosti, i ne valja ju miješati s poremećajem raspada (disociranja) identiteta (koji se često prikazuje na filmu i u drugim oblicima popularne kulture). Također shizofrenija i agresivno ponašanje nisu povezani.

 

Jedan stupanj ili grana shizofrenije bazira se na paničnom strahu od nekoga ili nečega.

 

Shizofrenija se tijekom godina više tretira kao psihološki pojam, ali uvijek postoji povezanost sa životnom pričom i s određenim problemima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

... oni koji vole tu slobodu i uzbudjenje koji pruza motor takodje vole tu slobodu i uzbudjenje koji pruza rokenrol.

 

Za mene je motor rokenrol na tockovima :P

 

Bravo majstore... mada, strasno je kada nekome moras ovo da objasnjavas... ne znaju nesrecni ni zasto voze ni da li nesto osecaju tog trenutka...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

motor vozim samo zbog adrenalina i da bi bio brzi od ostalih :takoje:

 

nema to veze ni sa muzikom ni sa nacinom oblacenja.

 

iskreno vise mi se svidjaju klinke sa splavova nego sa moto skupova :D

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja