Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • Drug član, 1127 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Mislim da nema ništa loše u tome da vodimo računa šta špricamo po lancu, zato i pitamo ovde jer očekujemo savete iskusnijih.

Na jedno mesto pročitaš petrolej (ili neka druga hemija) loš, na drugo mesto dobar, te može ovo, ne može ono. Čovek na kraju ne zna šta da misli, a kad je nov u tom svetu onda ne zna šta je stvarno. Ja lično da sam našla adekvatan odgovor po starim temama, ne bi davila nikog ovde.

Sad i da pitam čiji petrolej koristite, opet će neko da iskomentariše da pravimo nauku od svega. Tako da neću ni da pitam, šta kupim, kupila sam. :P

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2984 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Kako drugačije, tj. Drugojačije.
Ja kad čistim lanac, skinem ga sa motora, rastavim svaki član, pa to lepo potopim u famin, gumice posebno u tečnost za regeneraciju gume.
Verujte mi, tako se najbolje opere

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

....daj i meni malo

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1106 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600
pre 43 minuta, Alexandra995 je napisao:

Tako da neću ni da pitam, šta kupim, kupila sam.

Uđeš u farbaru i kažeš ovako:

 

"Jednu flašu petroleja za lampe moliću"?

 

Prosto?:D

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1974 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Aleksandra,slobodno možeš da pitaš ništa tu nema loše,ali ima nas raznih,nekom odgovara jedno nekom drugom nešto drugo i na kraju je uvek konfuzija.Istina gomila stvari je da se uzme lova.Neke stvari su dobre ako si na dužem putovanju,to ima smisla.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1357 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600
Pre sat vremena, Due je napisao:

Uđeš u farbaru i kažeš ovako:

 

"Jednu flašu petroleja za lampe moliću"?

Na flaši piše "sredstvo za osvetljenje", ne znam zašto izbegavaju da napišu petrolej...

I ja ga koristim za pranje lanca ali i za pranje felni, posebno zadnje kada je isprska lanac.

Odlično rastvara masnoću a ne šteti farbi i jedina mu je "mana" što je jeftin u odnosu na sve one fensi sprejeve.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 362 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

I ja sam ovde po savetu mnogih kupio petrolej za pranje i Mol sprej za podmazivanje... Sad ce neko da kaze, mogao si i menjacko ulje, bacanje para itd... 

 

Zadovoljan sam kako petrolej to radi, ali mi nije jasno da su sad neki tamo sprejevi fancy i toliko bacanje para? Kao da ne bacamo pare u ovom nasem hobiju na kojekakve dzidzabidze, dodatke, opremu... Menjamo ulje na 1000 km, tek tako da isperemo mashinu (naravno, nemam nista protiv svega toga).

 

A sad ispade bocica od 1000 din toliki trosak (ili od 300 din iz Lidla). :neznam:

 

Kad za jedno 5 god potrosim ovaj petrolej iz flase sto sam kupio, ima da se izbahatim za jedan sprej za ciscenje lanca... 8)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
I ja sam ovde po savetu mnogih kupio petrolej za pranje i Mol sprej za podmazivanje... Sad ce neko da kaze, mogao si i menjacko ulje, bacanje para itd... 
 
Zadovoljan sam kako petrolej to radi, ali mi nije jasno da su sad neki tamo sprejevi fancy i toliko bacanje para? Kao da ne bacamo pare u ovom nasem hobiju na kojekakve dzidzabidze, dodatke, opremu... Menjamo ulje na 1000 km, tek tako da isperemo mashinu (naravno, nemam nista protiv svega toga).
 
A sad ispade bocica od 1000 din toliki trosak (ili od 300 din iz Lidla). :neznam:
 
Kad za jedno 5 god potrosim ovaj petrolej iz flase sto sam kupio, ima da se izbahatim za jedan sprej za ciscenje lanca... 8)
Ja se svaki put upišam od smeha kad čujem da neko ispira motor uljem na 1000km...


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1357 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600
pre 6 minuta, cikamike je napisao:

A sad ispade bocica od 1000 din toliki trosak (ili od 300 din iz Lidla). :neznam:

Niko ne kaže da je to"toliki" izdatak ali je evidentno da za tu sumu možeš kupiti 4l petroleja što je dovoljno da 40 puta opereš lanac a sprejom jednom ili dva puta. Jeftin je, nema štetnih uticaja na lanac, oringe, farbu a fenomenalno pere...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2111 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Kad sve ovo pročitam, i izanaliziram, neću se ja još "skinuti" sa kaiša...jes da košta 10 hiljada, al ga ne gledam mesečno, već godišnje...:)

Mala šala, ne shvatajte ozbiljno, bilo je jače od mene...

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4623 postova
Kad sve ovo pročitam, i izanaliziram, neću se ja još "skinuti" sa kaiša...jes da košta 10 hiljada, al ga ne gledam mesečno, već godišnje...
Mala šala, ne shvatajte ozbiljno, bilo je jače od mene...
А ако купиш неку Gilera GP 800

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

Lanac perem puskom na perionici kad perem i motor. Imam jednu flasu petroleja kupio sam pre mozda 10+ god i potrosena je pola, a mazem ga uljem ili nekad spejem i to kad se setim, cesto je u blatu i pesku posto dosta vozim off. Ustvari uopste se ne opterecujem lancem i hemijama za isti, cim pokaze znakove istrosenosti ide nov sto mu dodje na isto, jedino ga dotegnem kad treba.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1127 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

To je isto kao u maketarstvu što postoje posebni razređivači za uljane boje, a u suštini kupi se Zvezdin uljani razređivač u bilo kojoj farbari koji isto završava posao, a mnogo jeftinije. A nitro sam koristila da čistim posle farbanja, pa mi je pojeo gumice na prvom airbrush-u...

Hvala svima na odgovoru. Sutra skidamo točkove pa ću taman sve da operem i nalickam, javljam kako sam prošla. Ja sam jednom u životu samo kupila petrolej za fenjer neki koji smo odavno imali... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 982 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Kad već skidaš točkove, skini poklopac na prednjem lančaniku i tu operi.
Ume dosta prljavštine da se stvori

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4623 postova
To je isto kao u maketarstvu što postoje posebni razređivači za uljane boje, a u suštini kupi se Zvezdin uljani razređivač u bilo kojoj farbari koji isto završava posao, a mnogo jeftinije. A nitro sam koristila da čistim posle farbanja, pa mi je pojeo gumice na prvom airbrush-u...
Hvala svima na odgovoru. Sutra skidamo točkove pa ću taman sve da operem i nalickam, javljam kako sam prošla. Ja sam jednom u životu samo kupila petrolej za fenjer neki koji smo odavno imali... 
Чисто информативно ја стављам петролеј и у гориво. Око 10ml /1L, одлично чисти карбураторе, дизне, комресивни простор и вентиле. Некад 1L горива заменим са петролејом али ако терам дужи пут и трудим се да га више жустрије терам и после вожње поново налијем до врха. Машина после преде ко мачка.
Мислим да сам ово веч негде писао на форуму, да се не понављам.
Sent from my SM-N960F using Tapatalk


  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1127 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 28 minuta, Krmco je napisao:

Kad već skidaš točkove, skini poklopac na prednjem lančaniku i tu operi.
Ume dosta prljavštine da se stvori

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 

Moraću svakako, ceo lanac je dlakav, zbog kera kog sam udarila prošlog četvrtka. <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4623 postova

За старије агрегате без катализатора, препоручујем. 1ml/1L је размер, поготово лети и за ваздушаре.dda4249a1dfa18ec1d91d90edec21adf.jpg

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1127 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 26 minuta, Krokodilo je napisao:

Чисто информативно ја стављам петролеј и у гориво. Око 10ml /1L, одлично чисти карбураторе, дизне, комресивни простор и вентиле. Некад 1L горива заменим са петролејом али ако терам дужи пут и трудим се да га више жустрије терам и после вожње поново налијем до врха. Машина после преде ко мачка.emoji41.png
Мислим да сам ово веч негде писао на форуму, да се не понављам.
Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Sad sam uzela, 230din/0.9l.

 

0-02-05-c234ad77cf49247c7b0a247310520bdc8b7e1f2b8454e81fe37f97ced6e92772_388464aec236c9ea.thumb.jpg.048ea5f78a92a4895a733e32c1cb33a2.jpg   0-02-05-387da433f164dad8077abe0c630afb83444af2d45c43882da889a5efdd2b6a94_d190c2aeadca6c2.thumb.jpg.3d9f3ac51f6815767b81ccd6cdbf692a.jpg   0-02-05-26444dfaec1623f84c3ceae5895f55448d0fe8380be489ed16e8ca895eac8008_a315e68b3ee2757a.thumb.jpg.68dfe6584331dfa1ed080157eb22dbec.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 486 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD
2 hours ago, Krokodilo said:

Чисто информативно ја стављам петролеј и у гориво. Око 10ml /1L, одлично чисти карбураторе, дизне, комресивни простор и вентиле. Некад 1L горива заменим са петролејом али ако терам дужи пут и трудим се да га више жустрије терам и после вожње поново налијем до врха. Машина после преде ко мачка.emoji41.png
Мислим да сам ово веч негде писао на форуму, да се не понављам.
Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Kad pogledas sastavi oni aditiva za ciscenej dizni i pise da je uglavnom petrolej, tako i mirise :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3216 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre 6 sati, Krokodilo je napisao:

Чисто информативно ја стављам петролеј и у гориво. Око 10ml /1L, одлично чисти карбураторе, дизне, комресивни простор и вентиле. Некад 1L горива заменим са петролејом али ако терам дужи пут и трудим се да га више жустрије терам и после вожње поново налијем до врха. Машина после преде ко мачка.emoji41.png
Мислим да сам ово веч негде писао на форуму, да се не понављам.
Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Hvala,baš me podseti,kanim se,sad imam priliku...Znači 200ml na 20L...taman pun...neću,šalim se,sipaću ma 10L 100ml...Znam za ovo,nikako da probam.Mislim da bi Banditu odgovaralo pošto se nije baš vozio,malko duže stajao,da ne sipam hemiju...

Eto mi razloga za auto put...ih!!!Samo...malo mu ovo,ovo ode za 100-tinak km.?!?Hm...taman...pošto Bandit troši kol'ko mu daš gas...Hvala Lalegatoru:takoje:

 

Danas ga palio malo...Prvi utisak sa Shellom,lepo radi...Čekamo Sanšajn!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova

Sve je to placebo efekat kolega moj dragi

Ovo je Srbija

Kakav Sel kakav Lukoil 

Sve je to Nis

Gde ce Sel da doveze gorivo na 5 pumpi

Uzeli fransize i udaraj po usima

Jedino nisam siguran ako je neko upucen mozda da je stvaran Omv

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3216 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre 2 sati, cr4zyzola je napisao:

Sve je to placebo efekat kolega moj dragi

Ovo je Srbija

Kakav Sel kakav Lukoil 

Sve je to Nis

Gde ce Sel da doveze gorivo na 5 pumpi

Uzeli fransize i udaraj po usima

Jedino nisam siguran ako je neko upucen mozda da je stvaran Omv

 

 

Moja greška,ostao nedorečen...mislio na ulje...ko šiša gorivo,svako je isto...manje više!?!:)

Promenio član shoyyka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja