Jump to content

Moto Zajednica

konverzija zicane feluge sa unutrasnjom gumom u tubeless

Recommended Posts

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Naisao sam na netu na traku za konverziju zicane feluge na tubeless gume, pa me interesuje koliko je ovo realno izvodivo i da li je iko to radio ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Moze i kucna radinost, na svaku zicu malo silikona, pa sve posle okolo sa onom sivom

DUCK trakom. Gledao uzivo!!! Ali to rade samo na SM trkama, za gradsku voznju nemam

iskustva niti znam da je neko uradio. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

I mene ovo interesuje, nazalost ja mislim da ima manu. ovo sam prostom logikom isao ne znam za sigurno. Posto vidim da stavljaju na SM i to za trke, verovatno je to kratkog veka, jer oni na trkama trose gume brzo. Posle toga kad skinu gumu, verovatno se postupak ponavlja. Pitanje je dal bi posle dve godine i 20 000 km centrifugalna sila na mom motoru odlepila ovu duck traku i ispustila gumu. Mnogo mi se svidja ideja, i sigurno bih ugradio na svoj motor AKO je to pouzdano resenje i ako moze da traje do sledece zamene gume, na primer 3-4 godine ili 20-ak hiljada km...

Dobar link! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XT660R

Ja sam cuo da postoji neki fazon da se prevuce nekom gumom i lepkom umesto silikona i trake ali nigde nisam uspeo da nadjem nesto o tome na netu. Po nekoj logici trebalo bi da moze jedino ne znam da li pravi problem ako treba da se spanuju zice.

U svakom slucaju nastavljam da trazim neko uputstvo, a ako neko nesto vise zna o tome nek pise! :takoje:

Ma doci cemo mi njoj glave! :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ima već tema sa ovom problematikom:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/50582-tubeles-na-felne-sa-zbicama/

 

Na temu folije preko žica, postoji guma u kartuši za lepljenje šoferšajbni koja je fleksibilna. Takođe Sika ima niz preparata od gume za različite namene i možda bi mogli oni da preporuče neki proizvod. Nego, mene interesuje jel žica radi unutar obruča ili samo postoji zazor. Takođe je moguće uzeti neku unutrašnju, manjeg prečnika ili jednostavno naručiti kod gumara traku debelu recimo 2 mm koja bi se vulanizacijom zalepila u krug pi potom onim tečnim vulkanizerskim lepkom za mazanje ivica felne pri motazi tjubeles guma zalepila za bandaš. Zumbom se otvori rupa za tjubeles ventil i mislim da bi to funkcionisalo pogotovu što su iskustva sa navedonog linka pozitivna, Lazić.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Džabe pratimo svi, jel ima neko potvrdu pozitivnog iskustva iz prakse. Svi kao moglo bi, al bolje meti unutarnju, može da se odvoji od felne i spadne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Zdravo Miško. Upravo sam hteo da postavim link za Neutech. Cena je i dalje visoka al bi možda moglo da se nađe negde povoljnije. Kad bi oba bila toliko, super. Baš tragam za rešenjem.

 

Nije problem da se zatvore žice, ventil postoji, metalni, koji ima dihtung gumice sa obe strane, znači zadihtuje i on kroz otvor. Najvća opasnost je da se guma smakne sa obruča iz nekog razloga. Neka bude i da izgubi lagano pritisak usled bušenja, neispravnog ventila... Sada su sve gume uglavnom TT/TL, nije problem u njima već u felni. Ovaj neutech upravo drži bokove guma pritisnute uz ivice felni. Ne znam koliko lepljenje onim crnim lepkom može da sigura ne spadanje gume sa obruča.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Na jednoj od ovih ADVRider tema sam nasao informaciju da se 21" zicane feluge ne praktikuju bez unutrasnje. Ako sam dobro shvatio, nemaju onu dodatnu sigurnosnu ivicu na koju nalijeze rub gume, kao sto to imaju druge feluge.

 

Takodje, u istoj temi se javio jedan od majstora kojem je posao konverzija feluga za offroad masine i on u praksi radi samo zadnje feluge, a prednje ostavlja sa unutrasnjom. Mada, dosta je cesce busenje zadnje gume nego prednje, pa to i nije toliki problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

TT felna nema zub u koji nalegne bok spoljne gume i to jeste ta razlika. Kod TL seta, jako teško se smiče guma prema unutrašnjosti felne baš zbog tog anjzica, plus što se dodatno ivica premazuje onim lepkom koji dodatno osigurava zaptivenost i formu gume prilikom ispuštanja. To i ovaj Neutech radi, drži gumu napetu uz ivicu felne i menja praktično nedostatak kanala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

TT felna nema zub u koji nalegne bok spoljne gume i to jeste ta razlika. Kod TL seta, jako teško se smiče guma prema unutrašnjosti felne baš zbog tog anjzica, plus što se dodatno ivica premazuje onim lepkom koji dodatno osigurava zaptivenost i formu gume prilikom ispuštanja. To i ovaj Neutech radi, drži gumu napetu uz ivicu felne i menja praktično nedostatak kanala.

 

Samo sto Neutech ne pravi set za 17" :( .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

I mene interesuje isto.

Milsim da sam video u nekoj temi da je @đunta to radio ali je to bilo davno, tako da vise nisam ni siguran....

Promenio član lestra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Jarkovo / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750

Mukotrpan posao, koji lako može biti sizifovski. U prevodu srećno pa ako uspete, javite. S obzirom da dugo nije pisano o problematici, ne verujem da je dugotrajno rešenje. Ipak je vazduh pod pritiskom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1701 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Nedavno sam imao susret sa ovakvim tockom,navodno je fabricki sa KTM-a.Umesto trake koja pokriva niple od zica je neka malo deblja guma koja je zalepljena za felnu.Problem je izazvala puknuta zica koja je upala unutra u probusila taj gumeni deo.S obzirom da nije bilo vremena ni mogucnosti za eksperimentisanje,morala se ubaciti unutrasnja guma.Sve u svemu taj metod koji sam video nije bas neko srecno resenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Vidija san kako silikonom zadihtaju vijke, to je horor scenario pošto silikon nagriza alufelgu, drugi problem se javlja kad treba izbalansirati felgu.
Mantese ćorava posla.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja