Jump to content

Moto Zajednica

Zadnji variomat - kako to izgleda?

Recommended Posts

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd

Koristeći zimsko zatišje, rešio sam da umastim prste i skinem kompletan variomat, kako bih zavirio u zadnji deo gde se nalazi kvačilo. Da ne bih smarao sa slikama i objašnjenjima, napravio sam mali photo-story koji prilažem, pa koga zanima ova materija, neka pogleda. Naravno, konstruktivni komentari i vaša iskustva su uvek dobrodošli!!

Zadnji variomat.pdf

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd

Lepo uputstvo, sve pohvale. Hoćeš li objaviti drugi deo (konkretnu popravku)?

Hvala na podršci. Što se tiče popravke, prvo treba da detektujem koji deo je faličan. Mislim da je glavni kandidat torque driver, jer ima dosta zazora između žlebova i tri čivije koje ga vode. Možda tako treba, nisam imao u rukama ispravan tj. nov sklop, pa ne mogu da procenim. Verovatno ću posle praznika prvo da skoknem do majstora sa celim sklopom da ga pitam "majstore, jel ovo treba ovako da landara", da vidim šta će da kaže.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd

moze li se otpustiti onim moment kljucem koji se udari cekicem? :stabre:

Nisam siguran, ali treba probati. Već vidim problem: ti udarni odvijači su namenjeni za odvijanje manjih vijaka, pa im je i adapter za gedore (ako ga ima) verovatno 3/8", a gedora koju sam ja koristio traži četvrtku od 3/4", što je povelika razlika. Trebaće ti dva adaptera (ja sam koristio jedan adapter 1/2"-3/4") da bi sklopio celu skalameriju. I zamisli sebe kako u sedećem položaju pridržavaš stopalima kvačilo, jednom rukom držiš odvijač, a drugom zamahuješ sa čekićem od pola kile iznad svoje glave!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CBR1000F Dual

Svaka cast na opsirnom pdf fajlu, i ja sam morao sam da provaljujem kako sta radi na svojim skuterima. Najlakse se skida sa pneumatskim pistoljem pozajmljenim od vulkanizera. Imam tu srecu da mi kum zivi i radi pored vulkanizerske radnje, a crevo od kompersora povece, pa se grebem kad zatreba :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Lepo odradjen tutorial, kad je vec kvacilo skinuto, i torq slobodan, ne bi bilo lose investirati u isti ali sa linernim kanalima, time bi dobio bolje ubrzanje i bez "rupa" koje nastaju usled "krivih" kanala. Za kineze se do sada pokazalo dobro Athena torque control. Nije loše kao priprema za kit ili rezonantni auspuh (ako sledi).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja