Jump to content

Moto Zajednica

pomoc drugari honda vfr750 ili suzuki gsx600f

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

ovo o cemu se radi vfr 750 f ,1987god,prosla 80000km,prva boja,besprekorno stanje

404.jpg

ili

suzuki gsx600f,1989god,prosla 35000km,prva boja,besprekorno stanje

404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

ne mogu nikako da se odlucim izmedju ova dva motora,za hondu mi pricaju da bas ovaj model vfr ima umesto lanca samo zupcanike,i da je neunistiv,da se neobazirem na veliku kilometrazu i da ce taj motor sa dobrim uljem preci sigurno jos toliko,ali opet ova suza je 2 godine mladja,prosla znatno manje,i mozda je za nekoga i lepsa od honde,sto se mene tice oba motora su mi lepa,lepo rade,imaju nove gume,super odrzavani i ocuvani,i tek sto su uvezeni iz svajcarske,tako da bi mi mnogo znacilo vase misljenje i vase iskustvo

hvala unapred svima :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Pretpostavimo da su cene iste/približne... Sedneš na oba, provozaš ih bar 299m, opipaš, oslušneš... Honda je, kanda, malo bolja al ima poduži staž! Mnooogo bolje ide taj V4 od Suzinih 600ccm... Suzana malo mladja, a teže se proda... Za nijansu je Honda bolji izbor, al' uzmi šta se tebi bolje primi... :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

80000 km? Mnogo je i za Hondu :? GSX je bolja kupovina u ovom slucaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

koja je cena u pitanju?

 

ovo je neko moje razmišljanje, neka se drugi ne naljute...

 

ne znam koliko imaš godina i šta oèekuješ od motora, ali ja da sam na tvom mestu ne bih uzeo hondu zato što je puno prešla, nije u pitanju to da li æe ona iæi i dalje, hoæe sigurno ali kad ga ti budeš prodavao imaæe na satu 90-100 000 i 20+ godina, kome æeš je i za koje pare prodati. ako misliš da ga voziš dok se ne raspadne onda ok.

 

suzanu ne bih uzeo zato što mi se taj motor uopšte ne sviða, ali ni najmanje. ovo je stvar liènog ukusa i naravno uopšte nije bitno, ali ni sa njom se neæeš usreæiti kad budeš prodavao. mslim da je dizajn tog motora baš podlegao vremenu.

 

od dva "zla" izabrao bih manje i to je ipak suzuki.

 

aj navedi neke druge motore koji se nalaze u tvom cenovnom opsegu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
80000 km? Mnogo je i za Hondu :? GSX je bolja kupovina u ovom slucaju...

 

Takve uz redovno odrzavanje prelaze i 300.000 tako da je to najmanji problem.

 

Sto se estetike tice to je stvar ukusa ali je 600F po meni jedan od najgrdjih Suzukija.

 

Ako Honda nije skuplja vise od 500 EUR ja se ne bih mislio uopste, btw koja je cijena za nju ako nije tajna?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000
80000 km? Mnogo je i za Hondu :? GSX je bolja kupovina u ovom slucaju...

 

Takve uz redovno odrzavanje prelaze i 300.000 tako da je to najmanji problem.

 

Sto se estetike tice to je stvar ukusa ali je 600F po meni jedan od najgrdjih Suzukija.

 

Ako Honda nije skuplja vise od 500 EUR ja se ne bih mislio uopste' date=' btw koja je cijena za nju ako nije tajna?![/quote']

nije tajna cena za vfr je 1800€,a za suzukija 2000€

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Svilajnac

Kupi HONDU da je ne bi kupio neko drugi!!!!!!!!!!!!

Ako se ne odlucis jos danas kaparisacu je ja IZINATA :baeh: :klackalica: :snakeman:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Dav, druže, nije o glavu. VFR je motor snova, to najbolje znaju oni koji ga voze, ali ne uzimaj ni jedna motor po svaku cenu. Istina je da ti motori mogu da preðu mnogo kilometara, pa i 300K kao što reèe AreOut, ali da li ti zaista želiš motor koji je prošao 80K kilometara? Èak i da je odgovor pozitivan, onda bi trebao da realno sagledaš i cenu tog motora.

 

Kada slušate savete od drugih forumaša, oni se odnose na tip motora, ne na taj motor konkretno. Komentari tipa "Uzmi Hondu zato što je Honda" su potpuno bez osnove. Dok neko od nas ne vidi baš taj motor, on i ne može da prièa nisšta drugo do svoja iskustva sa tim modelom, a opet to ne mora mnogo da znaèi. Kolike su šanse da ti uleti biser, toliko možeš da naletiš i na krdžu.

 

Za taj VFR koji je toliko prešao, mislim da je 1800 evrija previše. Što se Suzukija tièe, meni je taj model OK, ali ništa posebno. Odluèio bih se za Hondu zbog V makine i uopšte karakteristika tog motocikla, ali ne bih srljao jer ovde gledamo bolje od dva zla. Ne znam koliko se kreæu Suzane, ali sam siguran da onakva Honda može da s enaðe i za manje pare.

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG
80000 km? Mnogo je i za Hondu :? GSX je bolja kupovina u ovom slucaju...

 

Takve uz redovno odrzavanje prelaze i 300.000 tako da je to najmanji problem.

 

ma to ja za svako poštovanje, ali zamisli ovo...

 

prodaješ motor i kažeš liku "brate ne brini, uz redovno održavanje ima da ti preðe još 100 000.", a on baci oko na sat i tamo vidi 200 000 :shock: ,

koji bi to doživljaj bio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
80000 km? Mnogo je i za Hondu :? GSX je bolja kupovina u ovom slucaju...

 

Takve uz redovno odrzavanje prelaze i 300.000 tako da je to najmanji problem.

 

ma to ja za svako poštovanje' date=' ali zamisli ovo...

 

prodaješ motor i kažeš liku "brate ne brini, uz redovno održavanje ima da ti preðe još 100 000.", a on baci oko na sat i tamo vidi 200 000 :shock: ,

koji bi to doživljaj bio.[/quote']

 

Ne moze da vidi 200000 zato sto ima 5 cifara a ne 6 :)

 

A i kad bi mogao da vidi on bi mogao da gura s njim jos 120.000 do tih 200.000 tako da mislim da mu se za 1800 era isplati :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

hmm, znaèi ima 5 cifara, jeeeelii...

 

pa to onda može da znaèi da ovaj nije prešao 80 veæ 280 hiljada, lepo, lepo... :D

 

šala na stranu, kilometraža koju ta honda može da preðe je fantastièna ali kad kupuješ mmotor treba gledati i neke druge aspekte a ne samo to.

 

inaèe kad imaš relativno malo novca a hteo bi nešto da uzmeš... to je uvek nezgodno. znam iz liènog iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000
hmm' date=' znaèi ima 5 cifara, jeeeelii...

 

pa to onda može da znaèi da ovaj nije prešao 80 veæ 280 hiljada, lepo, lepo... :D

 

šala na stranu, kilometraža koju ta honda može da preðe je fantastièna ali kad kupuješ mmotor treba gledati i neke druge aspekte a ne samo to.

 

inaèe kad imaš relativno malo novca a hteo bi nešto da uzmeš... to je uvek nezgodno. znam iz liènog iskustva.[/quote']

bas o tome se i radi,sto ce ovaj da me saceka malo za pare,a moze da se desi da stigne jedna sa manjom kilometrazom,koja je isto bele boje samo joj je potrebno farbanje,pa cu videti,jer ovaj radi kao sat,a tog drugog jos nisam video

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Valjevo

Ja sam prosle godine pazario moju VFR 750F 1992. za 1700 eura.Bila presla 50000km.Od tada(za 2,5 meseca efektivne voznje)presao 4000km.Za to vreme osim servisa sam samo zamenio lanac i lancanike.Inace na njoj su bile potpuno nove Miselin pilot gume.Da ne bih pricao kako izgleda i da je u fabrickom stanju evo fotki.

 

tmuuB_kropovano1uh8.th.jpg

 

qhf1w_picture019zs2qa7.th.jpg

Na ovoj slicici je jedna devojka koja je pozelela na njoj da se slika.

 

P.S. Citao sam na Internetu da su Nemci radili test i na 100 000km.nisu nasli nijedan kvar.Nadam se da sam ti bar malo pomogao.Sa srecom!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova

Uhh ti nisi za 1700 kupio motor nego san :) I kako te je to izasao 1700 kad se u inostranstvu prodaju toliko :D

 

A mogao si tu djevojku slikat i iz drugih uglova :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
...presla 50000km...

To je skroz korektna kilometraza, ali 80000 je vec nesto drugo. To je za onoga ko hoce da sahrani doticni motor. Dakle, ako planiras da ga ne mijenjas mozes uzeti Hondu, ali ako hoces poslije nekog vremena da se upgrade-ujes razmisli dobro...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Valjevo
Uhh ti nisi za 1700 kupio motor nego san :) I kako te je to izasao 1700 kad se u inostranstvu prodaju toliko :D

 

A mogao si tu djevojku slikat i iz drugih uglova :D

 

Motor je uvezen iz Svajcarske,regularan je,a kupio sam ga od Gojka iz Barica(Obrenovac).Inace od njega je vise ljudi kupilo motore,svi povoljno,i svi zadovoljni!!!

A da li ima jos fotkica ove devojcice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000
Uhh ti nisi za 1700 kupio motor nego san :) I kako te je to izasao 1700 kad se u inostranstvu prodaju toliko :D

 

A mogao si tu djevojku slikat i iz drugih uglova :D

 

Motor je uvezen iz Svajcarske' date='regularan je,a kupio sam ga od Gojka iz Barica(Obrenovac).Inace od njega je vise ljudi kupilo motore,svi povoljno,i svi zadovoljni!!!

A da li ima jos fotkica ove devojcice...[/quote']

daj neki broj,jebiga to je vise nego povoljno,ti ladno za njega mozes da dobijhes 2500€,kad god pozelis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
Uhh ti nisi za 1700 kupio motor nego san :) I kako te je to izasao 1700 kad se u inostranstvu prodaju toliko :D

 

A mogao si tu djevojku slikat i iz drugih uglova :D

 

Motor je uvezen iz Svajcarske' date='regularan je,a kupio sam ga od Gojka iz Barica(Obrenovac).Inace od njega je vise ljudi kupilo motore,svi povoljno,i svi zadovoljni!!!

A da li ima jos fotkica ove devojcice...[/quote']

 

Cekaj on je bio stranac 1700 ili te je sve s dazbinama izasao toliko?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Valjevo

Motor je kao stranac bio 1700,ali posto ja u Valjevu radim kao lekar,to znaci da lecim i carinike(hvala majko,hvala oce sto me u skolu poteraste),izasao me je sa tablicama 2000 evrica.

Gojkov broj 065/870-12-66

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja