Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Fazer & Diversion klub

  

386 članova je glasalo

  1. 1. Koji model Fazera posedujete?

    • FZ1 Gen2 2006-
      34
    • FZ1 Gen1 2001-2005
      31
    • FZ8
      19
    • FZ6 S2 2007-2009
      46
    • FZ6 S1 2007-2009 (78KS)
      8
    • FZ6 2004-2006
      68
    • Starije verzije FZ (FZS600, FZS1000, ...)
      74
    • XJ6 2009-
      10
    • XJ900
      27
    • XJ600
      69
  2. 2. Koju varijantu imate?

    • Sa poluoklopom (ili dodatnim punim oklopom)
      273
    • Bez oklopa (naked)
      76
    • Sa punim oklopom (starije verzije)
      37
  3. 3. Da li bi bilo dobro da osnujemo klub vlasnika?

    • Da
      346
    • Ne
      40


Recommended Posts

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Drustvo treba mi pomoc,od nekog od vas ko je iz Beograda,a da vozi fazer 600,model 1999god.

O cemu se rado,ako vec imate takav model,znate kako vetar ubiva na njemu,pa sam kontaktirao Ivana vizire sto pravi,i on mi moze uraditi vizir ali mu je potreban motor,e sad ako je neko voljan da skokne do njega,da samo uzme mere,da nebih isao iz Svilajnca za Bg samo zbog toga,bio bih mu jako zahvalan,i od mene ima gajbu piva na prvom skupu gde se vidimo.

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Chicago IL
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Ugraditi bilo sta u dar je veoma lagano.

 

Far u rernu da omeksa ljepak.

Otvoriš far, kako je montirati je to debe da li nekom geto metodom silikona/ljepka ili pravljenjem držača za iste.

 

Ja sam svoj far otvarao da ugradim "yamaha svjetlo" i veoma je lagano ako si imalo spretan sa rukama.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Chicago IL
  • Motocikl: Yamaha FZ8

 

Po amerikama moze to i bolje  ;)

 

 

 

 

 

 

Jeste, ali kolega nam je iz Čikaga, država Ilinois gde je vreme isto malo prohladnije.

 

Hvala drugari.

 

Moja sezona jedva da traje par mjeseci snjeg je padao u junu.

A ova kilometraza je 99.9% grad i oko grada.

Ja jednostavno volim da vozim.

 

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Grocka, Brestovik
  • Motocikl: Yamaha FZS 600

Pozdrav prijatelji, znam da malo izlazim iz teme, ali ako moze mali savet. Imao sam nekada xj600, sada fzs600 Fazer vec dosta dugo godina. Neko vreme se razmisljam za TDM850, TDM900. Jel neko vozio ove motore, moze li da mi uporedi sa Fejzerom. Sve vise se vozim u dvoje,  pa mi treba neki savet iz iskustva drugih bajkera, tipa udobnost, voznost, pouzdanost motora itd. TDM850 je tu negde sa cenom kao moj fzs600 a za 900 bi morao da doplacujem. Cisto sam u fazi razmisljanja a mozda se i odlucim za zamenu. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8N

Pozdrav prijatelji, znam da malo izlazim iz teme, ali ako moze mali savet. Imao sam nekada xj600, sada fzs600 Fazer vec dosta dugo godina. Neko vreme se razmisljam za TDM850, TDM900. Jel neko vozio ove motore, moze li da mi uporedi sa Fejzerom. Sve vise se vozim u dvoje,  pa mi treba neki savet iz iskustva drugih bajkera, tipa udobnost, voznost, pouzdanost motora itd. TDM850 je tu negde sa cenom kao moj fzs600 a za 900 bi morao da doplacujem. Cisto sam u fazi razmisljanja a mozda se i odlucim za zamenu. Pozdrav

 

Ja imam FZ8 koji ima 106 konja nije neka trkačka mašina ali je po prirodi slobodno mogu da kažem malo divalj (tvoj ima oko sto ukoliko se nevaram to mu dođe isto) dok je TDM (nisam ga nikad vozio da budem iskren ali sve znam o njemu) više krstarica fazon sa motorima od 77 i 86 konjskih snaga ali fenomenalno vrši ulogu istog. Prilikom kupovine mog motora i TDM-a prevagnulo je to što FZ ima 4 cilindra u odnosu na TDM-ova 2 i mislim da je to velika prednost jer bez obzira na obrtni moment mislim da je motor za nijansu rasterećeniji, a imam mini trkalicu. Ako voliš udobna i duga putovanja, a i motor koji i te kako zna da ide ja sam svakako na strani TDM-a, pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Grocka, Brestovik
  • Motocikl: Yamaha FZS 600

Za trkalicama me je nekako prosla zelja. Ni auto putem ne vozim vise od 140-160 jer smo obicno dvoje na motoru. Posle duze voznje se malo ukocimo a tdm mi deluje da ima malo vise mesta i malo bolji polozaj sedenja. Mozda se i varam. Jedino sto me za sad odbija to sto su 850 malo zakomplikovali. Recimo koliko vidim motor nema centralni??? Po meni ludost, nema merac goriva, skinuti akumulator prava nauka. Ako se odlucim pokusacu da skupim pare za 900, videcu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Za trkalicama me je nekako prosla zelja. Ni auto putem ne vozim vise od 140-160 jer smo obicno dvoje na motoru. Posle duze voznje se malo ukocimo a tdm mi deluje da ima malo vise mesta i malo bolji polozaj sedenja. Mozda se i varam. Jedino sto me za sad odbija to sto su 850 malo zakomplikovali. Recimo koliko vidim motor nema centralni??? Po meni ludost, nema merac goriva, skinuti akumulator prava nauka. Ako se odlucim pokusacu da skupim pare za 900, videcu.

Moj 850,imao i merac goriva,centralni moze da se namunji u zavisnosti od auspuha,akumulator jes malko zeznut,ali ne skidas ga svaki dan.Da bi bio udoban mora da se uradi sediste,i onda je odlicno.Sto se tice udobnosti meni su oba podjednaka(moja supruga me i dan danas drnda sto prodadoh tdm-ke(imali i 850 i 900),ali meni ne fale ni malo.Mislim da sem potrosnje(mala prednost u za 900),nema bitnije razlike u voznji,ona je glatka,i mirna.Sto bi rekli prava penzionerska...

post-13797-0-29539300-1438936956.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z 1000 sx

Evo da prenesem svoje ne tako lepo iskustvo. Naime pre 5 dana krenuo sam standardnom rutom kod brata na kafu i vozeci se u jednom trenutku auto preko pune linije u krivini ulazi u moju traku direktno ispred mene a automobil iza njega ga je mimoilazio , kako nisam imao ni jednu slobodnu traku gde bi mogao izbeci direktan sudar oborio sam motor i zaustavio me je stub sa desne strane u koji sam udario. Kad sam ustao pozvao sam policiju misleci kako je gospodin kriv i kako treba njegovo osiguranje da isplati nastalu stetu jer on para nema policija je konstatovala da on nije kriv da jedini krivac sam ja jer ga nisam udario i samim timnema drugog ucesnika u nezgodi. tako da cu izgleda ja platiti izlazak policije , hitnu pomoc i sve ostalo , a gospodin sto je presao punu liniju i kretao se suprotnim smerom to nije bitno jer ga nisam udario. Meni je sva sreca samo desna noga povredjena , nije slomnjena ali ne mogu da stanem na nju. Tako da mi sad treba prednja maska za fz6s 2005 ako neko zna gde bi mogao nabaviti nek javi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Zna li neko ko dobro radi sedišta i koliko košta otprilike stavio bih kožna kad se malo dođe do parica?

radi Boban na Altini,oko 100 evrica je sedistance,i cekas jedno par meseci...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8N

 

radi Boban na Altini,oko 100 evrica je sedistance,i cekas jedno par meseci... :)

 

 

Ha ha taman za sledeću sezonu, nego reci mi gde je tačno pošto Altinu znam samo na mapi. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja