Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Fazer & Diversion klub

  

386 članova je glasalo

  1. 1. Koji model Fazera posedujete?

    • FZ1 Gen2 2006-
      34
    • FZ1 Gen1 2001-2005
      31
    • FZ8
      19
    • FZ6 S2 2007-2009
      46
    • FZ6 S1 2007-2009 (78KS)
      8
    • FZ6 2004-2006
      68
    • Starije verzije FZ (FZS600, FZS1000, ...)
      74
    • XJ6 2009-
      10
    • XJ900
      27
    • XJ600
      69
  2. 2. Koju varijantu imate?

    • Sa poluoklopom (ili dodatnim punim oklopom)
      273
    • Bez oklopa (naked)
      76
    • Sa punim oklopom (starije verzije)
      37
  3. 3. Da li bi bilo dobro da osnujemo klub vlasnika?

    • Da
      346
    • Ne
      40


Recommended Posts

  • U prolazu, 81 postova

Stavih juce Vartu, platio 6250. Inace, prvi simptomi su mi bili da je palio check engine i prijavljivao lose napajanje na injectorima i trokirao na niskim obrtajima, tek je posle krenulo slabo paljenje. Smorio sam se ziv bio, da je nesto ozbiljno oko struje, prvi put cujem da se tako ponasa zbog loseg akumulatora, nemam pojma.

Verovatno neki znaju da imamo opciju dijagnostickog menija na samom displeju, svasta moze da se vidi pa i napon akumulatora. Ne bi bilo lose ko zna da napise ovde kako se ulazi u ovaj meni i kako sekoristi i tumaci?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vstrom DL1050XT M2

Ja sam skoro uzeo u moto landu za fz6...Rekose da nije formiran..dali mi sve sto je potrebno za formiranje (u pakovanju je sa akumulatorom) ..kad se sipa  u akumulator,ceka se nekih 2,3 sata da to odstoji,i nakon toga to je to..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z 1000 sx

Evo da javim na kraju sam kupio Metzeler M5 sportec , dobio sam krajnje korektnu ponudu u Pilot Sport d.o.o , prvi utisci su neverovatni , vratio sam fabricku sirinu jer sam kupio motor sa sirom gumom 190 50  , pa sam vratio na 180 i bas se oseti razlika. to su utisci sa prvih 100km :) Sto se tice momka koji ima problem sa akumulatorom , kumu na kawasaki er6n je crko akumulator pa je stavio bateriju za ups i radi mu bolje nego sto je radio ranije a platio ga troduplo manje nego najjeftiniji akumulator. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Futog-Ns
  • Motocikl: Yamaha fz6n 2005

Meni je stojao akumulator od skutera u motoru od kako sam ga kupio jedno godinu dana . Dok nije crkao nisam ni znao da je od skutwra. Nisam imao nikakve simptome ni dok je umirao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z 1000 sx

I mene zanima zvuk jer ne znam sta da radim jer fabricki auspuh je definitivno najlepsi ali i najlosiji zvuk pa ako je pomoglo otvaranje otisao bih i ja kod Andjel-a da i meni otvori??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Futog-Ns
  • Motocikl: Yamaha fz6n 2005

Ovako,nemam sada vremena ali videcu ovih dana da postavim. Jbg spremam se za Rumuniju trebalo bi u cetvrtak da krenem.

Sto se tice samog zvuka meni je odlican ali preslabo za ostale ucesnike u saobracaju jer je njima potrebno nesto da im probije usi. :)

Samim tim imam dogovor sa Andjelom da izlazne cevi budu sire i time ce se dobiti mnogo ozbiljniji zvuk.

Ako se nekom ne ceka neka mi ostavi broj u pp pa cu mu poslati preko vibera :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Mogu li otvoreni auspusi da predstavljaju problem zbog policije u EU? U fazonu da mu mjere decibele i sl. Neko je to pominjao negdje na forumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Kakve su vam sirene na Fazerima? Moja je takva da dizem vizir i derem se, vise se cuje... Danas planiram da stavim dva puza, ne znam samo oko struje da li treba nesto da menjam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Futog-Ns
  • Motocikl: Yamaha fz6n 2005

Uff to odavno planiram da resim,kada je duze drzim kao da hoce da umre. :D A da ne pominjem to da ljudi misle da sviram sa bicikla :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Mogu li otvoreni auspusi da predstavljaju problem zbog policije u EU? U fazonu da mu mjere decibele i sl. Neko je to pominjao negdje na forumu.

 

Naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Chicago IL
  • Motocikl: Yamaha FZ8
Kakve su vam sirene na Fazerima? Moja je takva da dizem vizir i derem se, vise se cuje... Danas planiram da stavim dva puza, ne znam samo oko struje da li treba nesto da menjam.

 

 

 

Ja sam svoju malo podesio na sarafu i osjetno je bolja, mada i dalje dobar gas daje bolje rezultate.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z 1000 sx

Ja sam stavio sirenu od vw bore nista nisam menjao samo zasrafio i prikacio malo sam joj vrh isekao da ne udara u oklop i sad sviram kao besan :-D A posto nisam hteo da otvaram lonac i da drkam komore izbusio sam rupu na cevi gde mi je na dohvat ruke da je zakrpim ako mi se ne bude svideo zvuk i mogu vam reci da sam poprilicno zadovoljan kako zvuci i mislim da cu ga ostaviti tako dok ne skupim pare za neki ozbiljan lonac. Rado bi vam pustio snimak da cujete ali mi postavljanje ne ide bas pa ako neko hoce da cuje nek mi pusti broj na pp pa cu mu poslati na viber :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Titel
  • Motocikl: Kawa z750s

Drugari prodajem bocne plastike i juce me zvao jedan covek i pita me jel pasu bocne plastike sa 600cc na 1000cc,pa me zanima jel ima neko iskustva sa tim?Mozda je covek i ovde na forumu neznam nisam pitao al ako neko zna svaka pomoc bi bila dobra...:-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: FZ6n `05

cao drugari imam jedan problem, mozda ovde neko zna da pomogne... 

juce tokom dana motor radi normalno pali sve ok... uveče stao ispred prodavnice, zadrzao se par min, nazad na masinu, nece da zavergla... ja probaj opet, on mi upali lampicu check engine, i na dispeju umesto kilometraže ispiše broj 12... probao jos par puta nece, bio u kraju pa ga odguram kuci... po forumima sam nasao da je to crankshaft position sensor - error #12... pisu ljudi da moze da se proba sa brisanjem greske, ali naravno ja nemam pojma kako se to radi, posto sam skoro uzeo masinu...

ako neko zna kako se ovo radi i sta bi mogao da uradim sam, pre nego ga oteram kod nekog majstora, bio bi mu jako zahvalam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: bmw r1250 gsa

w7ar9C9.jpg

otvarao sam zadnji lonac, izvadio poslednju pregradu, ima ih tri, i stavio izlazne cevi veceg precnika, zvuk 20 % glasniji na leru dublji,
ponekad na oduzimanju gasa slabo pucanje iz auspuha, nije lose

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd

 

nisam ugradjivao angel eyes, ali jesam bixenon projektore

po mom iskustvu nista bolje nisam video da svetli od ovoga

Imam ja xenon original kineski , radi za sve pare :D , zanima me angel eyes . Ima kod kineza ali ne bih da uzimam dok ne saznam nesto vise sta i kako :/ . Za 80 eura ima komplet projektori i angel al' mi se ne daje toliko kad vec imam xenon

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja