Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Fazer & Diversion klub

  

386 članova je glasalo

  1. 1. Koji model Fazera posedujete?

    • FZ1 Gen2 2006-
      34
    • FZ1 Gen1 2001-2005
      31
    • FZ8
      19
    • FZ6 S2 2007-2009
      46
    • FZ6 S1 2007-2009 (78KS)
      8
    • FZ6 2004-2006
      68
    • Starije verzije FZ (FZS600, FZS1000, ...)
      74
    • XJ6 2009-
      10
    • XJ900
      27
    • XJ600
      69
  2. 2. Koju varijantu imate?

    • Sa poluoklopom (ili dodatnim punim oklopom)
      273
    • Bez oklopa (naked)
      76
    • Sa punim oklopom (starije verzije)
      37
  3. 3. Da li bi bilo dobro da osnujemo klub vlasnika?

    • Da
      346
    • Ne
      40


Recommended Posts

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

 

Ljudi jel ima neko visak fabricki tegic da mu je ostao jedan ili komplet da proda?Moj otpao :(

Bio sam kod Lacky Valdano-a i video da on ima tegiće za fz6. Mislim da su 10 evrića. Probaj tamo ako ti i dalje trebaju.

 

Poklonio sam mu ja  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Futog-Ns
  • Motocikl: Yamaha fz6n 2005

Nisam. Ali meni je ekstra koliko slabe zivce i ne bas mirne ruke imam Narucivacu jos neke majice od njega pa cu naruciti za popravku :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650

Trakice su extra legle!!! Ja sam izludeo kad sam lepio na ER5, ali onda uđeš u fazon i lako ide :)

 

Još samo auspuh da promeniš i sve super ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Futog-Ns
  • Motocikl: Yamaha fz6n 2005

Hvala. Meni se cini da sada vozim drugi motor. Koliko sam poludeo na pocetku da sam mislio da cu sve pocepati. Kod zadnje sam felne samo pogresio jer sam od nje poceo pa jos nisam provalio sistem kako je najlakse. A i drugar mi je pomogao ,ima mirnije ruke i zivce.

Auspuh ide na preradu,ako nista bar se nece cuti kao fen :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Grocka, Brestovik
  • Motocikl: Yamaha FZS 600

Da li neko zna koliko tacno staje rashladne tecnosti u FZS600? U uputstvu pise 1.95L total,prelivna posuda 0.22L

Kod mene je stalo 1.5L i nekih 0.2L u prelivnu posudu do max.  Pitam zato sto je stalo manje tecnosti nego sto upustvo navodi. Ispustio sam stari antufriz na malom srafu na pumpi, kao u upustvu, dva tri puta sipao vodu da isperem sistem. Bio je neki zeleni antifriz, sada sam sipao totalov g12. Da li postoji mogucnost da je nesto od starog antifriza ostalo, pa otuda ova razlika u kapacitetu?

Ne bi volei da se pomesaju antifrizi.

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

Tacno koliko pise, 1.95 staje. Menjao sam je pre zime. Kod tebe je negde zaostalo starog antifriza verovatno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Grocka, Brestovik
  • Motocikl: Yamaha FZS 600

Kad kazes da je stalo 1.95L jel tu racunas i prelivnu posudu ili ne. Probao sam ponovo, ispustio sav antifriz u posudu, otkacio creva sa pumpe. Tu je izaslo jos malo antifriza. Jedino nisam otkacinjao hladnjak i creva koja idu ka nosacu filtera za ulje. 1.75L je isteklo tecnosti, bez prelivne posude gde je nekih 0,2L do max. Toliko je i stalo nazad tecnosti. Ako je kod mene stalo 0,2L manje u sistemu, gde moze da bude ta razlika?

Hladjenje motora je uvek bilo ok. Da, i dali neko zna na kojoj temperaturi se pali upozoravajuca  lampica na satu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

Konacno dospeo do kompa da ti odgovorim  :)

Bice da ja tebe onda nisam dobro razumeo. Ako je stalo ukupno 1.95L (prelivna posuda + sistem) onda je sve OK. Pre zamene kod mene nije bilo nista tecnosti u prelivnoj posudi, a nisam se setio da proverim koliko je isteklo starog antifriza. Posle ispiranja sistema, stalo je tacno 1.95L.  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Titel
  • Motocikl: Kawa z750s

Drugari jel zna neko zasto moze da mi se greje motor?znam da je malo opsirno pitanje al evo sta mi se desava...kad vozim brzo digne mi temperaturu cim ga malo smanjim na 110-120km/h on spusti na 3 crtice,ali kad stanem da radi u mestu on digne 4 i pali ventilator?!cak mi je danas digao svih 5 crta a vozio sam motor...jel moguce da je termostat?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8N

Malo sam neiskusan moram da priznam ali probacu da budem malo od koristi. Svakako bi trebalo da ga pogledas jer ako ne otvori eto velikog problema, a stvarno neznam sta bi drugo moglo da bude. Ako ti temperatura motora pada kad radi u leru u mestu naravno onda je ok ali svrati kod nekog „Majstora” proveri pa javi sta si uradio, pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Titel
  • Motocikl: Kawa z750s

Jao vise mi je dosta tih nazovi "majstora"...neznam sta moze da bude...probacu antifriz da promenim jer sam tek uzeo motor neznam kad je menjano mada mi je rekao da je malo dodao zimus...jel zna neko da mi objasni postupak kako da promenim antifriz a da ne bude tog vazduha u sistemu?gledao na youtubu al tamo objasne samo gde se i kako menja a nema objasnjenjja o tom vazduhu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200ZE World Traveler

Evo i ja da se upisem.  :)  Pozdrav kolege,pre oko 6 meseci sam postao vlasnik Yamahe FZ6, 2007. godiste,za sada sam zadovoljan,super je motor. Citao sam ovu temu pa rek'o i ja da se uclanim u klub.  :P  :jee1:

 
post-36271-0-20325600-1429609497_thumb.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vstrom DL1050XT M2

Kupio Fz6..motor nov,novcijat..presao 10000,Svajcarac...servisna,3 kljuca,xenon...malo reci da sam odusevljen motorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Titel
  • Motocikl: Kawa z750s

Ja ga imam 2 meseca al nisam nesto posebno odusevljen motorom, posle honde cbr f4 na kojoj je sve bezprekorno osim potrosnje(bar u mom slucaju),na fazeru mi se svidja osim male potrosnje samo prelep izgled i nista vise...nikad hondu ne bi prodao samo da mi nije trosila al je i isla ko luda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vstrom DL1050XT M2

Ja sam presao sa Bandita 600,od kog je pocela da me boli kicma,manjak konja i gabarita (ja sam 190cm)..Prezadovoljan bio motorom,al je postao mali,i neki moji zahtevi su se podigli na nisi nivo..Za sad sam pun pozitvnih utisaka sto se tice Fazera,a tek trebam da ga vozim....eventualno auspusi sto su  stvarno tihi,nisam navikao,imao sam Sebring-a na Suzi,zvuk bio dubok i bas dobar....Verujem da je f4 odlican,ali ponovo nisu isti tip motora (makar ja to mislim),vise je sportak definitivno..ispravi me ako gresim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja