Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Fazer & Diversion klub

  

386 članova je glasalo

  1. 1. Koji model Fazera posedujete?

    • FZ1 Gen2 2006-
      34
    • FZ1 Gen1 2001-2005
      31
    • FZ8
      19
    • FZ6 S2 2007-2009
      46
    • FZ6 S1 2007-2009 (78KS)
      8
    • FZ6 2004-2006
      68
    • Starije verzije FZ (FZS600, FZS1000, ...)
      74
    • XJ6 2009-
      10
    • XJ900
      27
    • XJ600
      69
  2. 2. Koju varijantu imate?

    • Sa poluoklopom (ili dodatnim punim oklopom)
      273
    • Bez oklopa (naked)
      76
    • Sa punim oklopom (starije verzije)
      37
  3. 3. Da li bi bilo dobro da osnujemo klub vlasnika?

    • Da
      346
    • Ne
      40


Recommended Posts

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Da se i ja upišem u klub. Od juče sam vlasnik xj600S. Oduševljen sam motorom, jedino mi smeta položaj retrovizora, jer u njima vidim samo svoje laktove i ramena i mali deo puta. 1moto3.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

Aj i ja da se zapljunem u ovu grupu :D evo vec imam godinu dana yamahu fz6 2005, sa njom sam presao nesto malo vise od

10 000 km. Motor je odlican, malo trosi, na otvorenom 4,5 u lokalu izadje na 5,5. Veoma je povozan, ima solidne kocnice, polozaj vozaca je odlican itd. Na njega bi jos dodao neki veci vizir, posto na fabricki zna da trese kaciga posle 130km/h, i valjalo bi da mu je malo mekse sjediste, to bi bilo to sto bi uradio na mog ljubimca :) dok ne skupim pare za bmw gs 1150 :jee:

 

Evo i par slicica kako fz6 izgleda :moto3:

post-15938-0-42685000-1415566741_thumb.jpg

post-15938-0-14155200-1415566742_thumb.jpg

post-15938-0-36419300-1415567136_thumb.jpg

post-15938-0-94616800-1415567144_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rodjena na motoru, 734 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda hornet - Night Fury

1461137_10205072872367602_7773775739986774558_n.jpg?oh=8f5ee78e5f0e59ef4bb7c0f0f25a580c&oe=550E1696&__gda__=1424037807_e98c1dcda4e07e2b1609bdad1e8e81a4

 

Ja sam danas obrnula krug sa jos 5 cica na motorima...bile smo gavna atrakcija...

 

Nego lanac i lancanici za moju bebanu '91 god je...jel neko menjao u skorije vreme?

 

ja sam nasla na netu da je prednji 16 zuba a zadnji 48 valjda...lanac 110 karika...ali nisam sigurna u ove podatke pa bi mi znacilo ako neko ima tacnu informaciju..

 

pozz svima ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: novi becej
  • Motocikl: fz1n,fzs600,shineray 200,kreidler80

za nensy,ne zaleci se sa kupovinom ,posto je u louis svaki drugi mesec na popustu taj komplet,prati pa ces da vidis imas celu zimu,pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rodjena na motoru, 734 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda hornet - Night Fury

sada je na popustu, zato i hocu da ga kupim...a i sa ovim lancem i lancanicima ne mogu vise ni iz dvorista da izadjem koliko su mrtvi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rodjena na motoru, 734 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda hornet - Night Fury

sada je na popustu, zato i hocu da ga kupim...a i sa ovim lancem i lancanicima ne mogu vise ni iz dvorista da izadjem koliko su mrtvi...

 

PS...ja se inace vozim i zimi kad god vreme to dopusta ...pa mi je malo hitno ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • slàinte mhath, 1071 postova
  • Lokacija: Holandija
  • Motocikl: FZS1000 Fazer

Voznja i posjedovanje motora je ipak neka vrsta luksuza. Tri stvari na koje se ne stedi su po meni, gume, kocnice i lanac. O njima vodim racuna da su zamjenjeni na vrijeme. Predugo cekanje zamjene moze da dovede do jos vecih troskova, a svi mi imamo neke svoje racunice i obaveze. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: 2009-Versys 650 ABS, BMW R1150GS

Nego lanac i lancanici za moju bebanu '91 god je...jel neko menjao u skorije vreme?

 

ja sam nasla na netu da je prednji 16 zuba a zadnji 48 valjda...lanac 110 karika...ali nisam sigurna u ove podatke pa bi mi znacilo ako neko ima tacnu informaciju..

 

pozz svima ;)

Pogledaj kod Milana iz Loznice. On može da ti nabavi zlatnu Reginu, ako ti odgovara. Pozoveš ga, kažeš mu godište i model motora i ne brineš. Čovek poznaje i obožava Yamahe (i vozi). Siguran sam da povoljnije ne možeš naći.

 

Ako hoćeš, mogu da ti pošaljem njegov broj na p.p, pa se raspitaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

Molim samo vlasnike Fazera da učestvuju u ovoj temi i eventualno oni koji bi to želeli da budu. Anketa je samo za sadašnje vlasnike Fazera. Razmišljam da osnujemo klub vlasnika Fazera :moto3:

 

Možda bi i vlasnici Diversiona bili zainteresovani, obzirom da se radi o srodnom modelu.

 

Malo je glupo posle toliko godina da ovo primetim, ali iskreno do sada i nisam čitao inicijalni post, sada već bivšeg vlasnika Yamahe.

Samo mi se čini da je naslov trebalo da asocirao na najuspešnije modele turinga iz ove ergele,za nas niskobudžetne.

Kako mi se čini, ovo nikako nisu srodni modeli, čak su dijametralno koncepcijski osmišljeni-počev od vrste agregata (voda/vazduh),pogona (lanac/kardan), vešanja, pozicije za sedenje i slično, što mi nikako ne smeta da budu u istom košu obzirom da su lepi, pouzdani i dugotrajni, i ni malo se ne bih ljutio da pored jednog imam i drugi. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rodjena na motoru, 734 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda hornet - Night Fury

Rimtu...ne stedim gledajuci na kvalitet...samo cekam da bude na popustu i tako ustedim koji dinar... a i pritom sam imala srece i did je bio na akciji u luisu i stigli lanac i lancanici posle nedelju dana ;)

 

Izuzetan je luksuz voziti motor u srbiji...ja jedva skupljam kintu za svaki servis i voznju da ga ne bi prodala...

 

tako da molila bih te da ne komentarises ako vec ne znas ko je u kakvoj finansijskoj situaciji ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • slàinte mhath, 1071 postova
  • Lokacija: Holandija
  • Motocikl: FZS1000 Fazer

 

 

tako da molila bih te da ne komentarises ako vec ne znas ko je u kakvoj finansijskoj situaciji ;)

Ja sam tako reagovao jer si i sama rekla da ti je lanac otisao skroz...posto vozis i zimi, ja sam samo misljenja da treba brzo mjenjati.

 

Izvinjavam se na mom odgovoru. U buduce cu voditi racuna kome se obracam. Odoh sad na med i mlijeko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 490 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Evo da se upisem u klub.:takoje:

 

Lep ti motorcic! :takoje: Nego, brate ti taman naucis da vozis motor i odma prodajes, trazis drugi!? Ne smem da idem s tobom na voznju, stalno si pocetnik. :lol::nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Evo da se upisem u klub.:takoje:

 

Lep ti motorcic! :takoje: Nego, brate ti taman naucis da vozis motor i odma prodajes, trazis drugi!? Ne smem da idem s tobom na voznju, stalno si pocetnik. :lol::nanana:

 

Da znas...ahahaha...Nemiran duh...bolje da menjam motore nego zene...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja