Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Fazer & Diversion klub

  

390 članova je glasalo

  1. 1. Koji model Fazera posedujete?

    • FZ1 Gen2 2006-
      35
    • FZ1 Gen1 2001-2005
      32
    • FZ8
      19
    • FZ6 S2 2007-2009
      46
    • FZ6 S1 2007-2009 (78KS)
      8
    • FZ6 2004-2006
      68
    • Starije verzije FZ (FZS600, FZS1000, ...)
      75
    • XJ6 2009-
      11
    • XJ900
      27
    • XJ600
      69
  2. 2. Koju varijantu imate?

    • Sa poluoklopom (ili dodatnim punim oklopom)
      276
    • Bez oklopa (naked)
      76
    • Sa punim oklopom (starije verzije)
      38
  3. 3. Da li bi bilo dobro da osnujemo klub vlasnika?

    • Da
      349
    • Ne
      41


Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 340 postova
  • Lokacija: NoviBeograd
  • Motocikl: BMW R45 Yamaha FZS 1000

Sta da ti kazem, ja ne pravim kompromis, sipam samo 300v, i menjam na 5000km.

Ako ga ne vrtis cesto iznad 8000rpm, idi na neku polusintetiku 10-40, a ako ima vise od 35000km 15-50w.

 

Snage ne fali, a udobnost je takva da se mozes pruziti do Padove za dan, ja probao.

 

Stavio sam mu pre par dan amortizer od r6, preporucujem!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1198 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R 1200 R

:takoje:

Imao, vozio, a možda ću i opet.

Imao sam i ovaj novi i to baš nov.

Ovaj stari mi je ostao u boljem sećanju što se tiče "sveukupnog dojma".

 

Neka je sa srećom !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 599 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Gavro, u zdravlje da te sluzi motor.

Jesi ga uzeo preko ovih kolega sa foruna (cafe racer i ekipa)?

 

Ja sam na starom fazeru stavljao Bardahl koji je Marko napisao, a na ovom novom sam hteo Motul 7100 (kazu da je sa njim menjac najtisi), ali, iskrsao mi po istoj ceni 300v, tako da sam se ipak za to opredelio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

nisam, vidim da momci dovoze fine motorcice ali ja ne zelim da platim motor vise nego sto kosta u celom svetu samo zato sto zivim u srbiji. Tako da retko kupujem na taj nacin motor ili preko oglasa. Yamahica je slucajno zavrsila kod drugara koji mi je ustupio u sasvim dobroj ceni.

Sto se tice ulja ni ja ne pravim kompromis, zato i bas zato vise u moje ruke a ni u motore nece uci motul. Em ga ima ponajvise falsh(ne verujem vise ni generalnim uvoznicima) Em je toliko precenjen i sam original da to nema smisla. Nije problem da dam i 20e za litru dobrog ulja ali za mene motul to nije. 300v Sam sipao u 3 motora (rsv,R1,sbr1100xx) i nemam nista lepo da kazem, motori koji nisu starog ulja trosili ni gram 300v su skidali kao da od njega prave mesavinu. Menjac je bio bucan i krljao pri saltanju. 5100 sam sipao u intrudera 750 i dragstar650 i ono je bio uzas, menjaci su bili tisi i meksi sa starim uljem. Tako da motul u ni jednoj opciji ne dolazi u obzir.

Motorex, silikone i slicno dolazi u obzir....

Jos jedno pitanje, da li je neko pravio kod Sebe sa foruma, nosace za sva tri kofera? Zeleo bih mozda da ih odradim ali bih voleo prvo da vidim kako to izgleda?! Ralicu sam nasao i mislim da ce mnogo lepse da izgleda sa njom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1071 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Drugari...

 

Pošto je meni hitno trebalo, napravio sam Yamaha Fazer Owners Club nalepnicu.

Ona je na nekoj PVC foliji koja je samolepljiva, na koju ne utiču sunce i kiša, i trpi veće temperature.

 

Izgleda ovako:

 

yamahafazerklub.jpg

 

 

Pošto je minimum za izradu 0,5 m2, sutra ću imati 20 nalepnica. (svaka nalepnica je veličine 24 cm x 10 cm)

 

Za sebe ću uzeti nekoliko komada, a ostale poklanjam. Ukoliko se nekome dopada, samo neka mi pusti podatke, adresu, i ja ću mu poslati.

 

Da nema kojim slicajem jos ovakvih nalepnica?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 599 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

 

Da nema kojim slicajem jos ovakvih nalepnica?

 

Mislim da mi je ostalo još dve-tri... Ako ima, javiću.

 

P.S. Danas odvozao prvih 1000 km sa novim motorićem.

Sreća, sreća radost!!! 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 340 postova
  • Lokacija: NoviBeograd
  • Motocikl: BMW R45 Yamaha FZS 1000

Evo ti Gavro slika distancera za bisage koje je Seba uradio.

Ja sam zadovoljan, lepo izgleda, ne skidam ih jer imaju i ulogu slajdera za ne daj Boze, letos mi je pomoglo da ne olupam rep.

 

img0329d.jpg

 

 

img0328h.jpg

 

 

img0326xj.jpg

 

 

img0325.JPG

 

A za ulje, mozda si u pravu, ja za drugo ne znam, kupujem samo 300v u Mass-u, i nikad nisam imao problema sa menjacem ili cudnim zvucima na drugom mestu.

Potrosi oko 300gr na 5000km, ali mislim da je to normalno, posto cesto volim da se masina zavrti.

 

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

da li si ti farbao plastiku oko sata i ispod sedista u belo ili je fabricki? mnogo je lepse belo nego kod mene crno. Verovtno i ja to uradim kad uzmem ralicu pa sve zajedno ofarbam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 340 postova
  • Lokacija: NoviBeograd
  • Motocikl: BMW R45 Yamaha FZS 1000

Sve je farbano.

 

A da se ne razumemo pogresno, nosac zadnjeg kofera je Givi-jev, Seba je pravio samo bocne distancere.

Mislim da je kostalo oko 40-50E.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

samo bocne distancere.

 

dobro rešenje, ali više izgledaju kao kreš barovi :D

 

koliko ti je širok rep kada postaviš torbe?

 

pitam jer sam naleteo na sliku posle montaže, deluju mi već poprilično široko.

post-10974-0-41577700-1365515218_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 340 postova
  • Lokacija: NoviBeograd
  • Motocikl: BMW R45 Yamaha FZS 1000

Mozda na ovoj sliKi deluju, pogledaj prvu opet u mom postu, ti su negde u ravni sa auspuhom.

Kad metnes torbe , pa sta znam, kao i sa tvrdim koferima kapiram, mora se voditi racuna u provlacenju.

 

Pola Slovenije sam presao 200 na sat, nije bilo refleksije loseg opstrujavanja na volanu.

Doduse sa suvozacem, mozda to nesto znaci?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

LJudi , probah Fazer 8 i ne odgovara mi polozaj sjedenja. Noge previse savijene. Isti sam problem imao i dok sam vozio fz6n .... Steta sto sjediste nije na 82-83cm , bio bi idealan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF650S

Ako neko ima šemu (da je pošteno i legalno) da mi se doveze Fazer 1000 iz engleske(tamo su ubedljivo najjeftiniji) može da se nađe kod dilerskih kuća na primer za 6000 hiljada Grafit sivi sa ABS-om da je prešao 4000 milja...daju garancije i sve živo ...a to je jedini motor koji želim i hoću da menjam za Bandita kojeg ću još ovu sezonu da teram...jer ja (bez da se neko ljuti) posedujem motorcikli da bi putovao sa njim..a ne da bi išao od kafića do kafića..sa Banditom (kupio sam ga novog oktobar 2008) sam obišao sve one destinacije koe sam želeo što se tiče ex yu i dobrog dela evrope...ostala mi je severna evropa francuska i španija.....A jedino velikog fazera vidim kao motor koji bi mi nadomestio manjak snage, kada putujem u dvoje(kada sam sam ne mam primedbi ni na badita (malog doduše-650)

Ako neko ima iskustva sa uvozom iz engleske neka mi se javi na PP ..hvala u napred.

P.S

Ako bi mi se finansijska situacija promenula na bolje , onda bi možda sledeće godine sam pošao do engleske Uzeo fazera i produžio na TT man...jer to se za života(sposobnog za vožnju motorcikla) mora videti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF650S

nisam, vidim da momci dovoze fine motorcice ali ja ne zelim da platim motor vise nego sto kosta u celom svetu samo zato sto zivim u srbiji. Tako da retko kupujem na taj nacin motor ili preko oglasa. Yamahica je slucajno zavrsila kod drugara koji mi je ustupio u sasvim dobroj ceni.

Sto se tice ulja ni ja ne pravim kompromis, zato i bas zato vise u moje ruke a ni u motore nece uci motul. Em ga ima ponajvise falsh(ne verujem vise ni generalnim uvoznicima) Em je toliko precenjen i sam original da to nema smisla. Nije problem da dam i 20e za litru dobrog ulja ali za mene motul to nije. 300v Sam sipao u 3 motora (rsv,R1,sbr1100xx) i nemam nista lepo da kazem, motori koji nisu starog ulja trosili ni gram 300v su skidali kao da od njega prave mesavinu. Menjac je bio bucan i krljao pri saltanju. 5100 sam sipao u intrudera 750 i dragstar650 i ono je bio uzas, menjaci su bili tisi i meksi sa starim uljem. Tako da motul u ni jednoj opciji ne dolazi u obzir.

Motorex, silikone i slicno dolazi u obzir....

Jos jedno pitanje, da li je neko pravio kod Sebe sa foruma, nosace za sva tri kofera? Zeleo bih mozda da ih odradim ali bih voleo prvo da vidim kako to izgleda?! Ralicu sam nasao i mislim da ce mnogo lepse da izgleda sa njom.

Ja moram da priznam da nisi jedini koji tu priču ima za MOTUL...ja sam u svoga Bandita od prvog dana(tj od prvog servisa jer je do prvog servisa u skoro svim novim motorima mineralno ulje, jer ono mnogo bolje vezuje za sebe opiljke koji se stvaraju od "uleganja" svih mehaničkih sklopova) sipao Silkolen 4T-Pro4, 10-40W full sintetiku, a sada poslednji put sam sipao Pro plus koji je 10-50w i zaista nemam nikakvih zamerki niti problema, niti na potrošnju, šaltanje na više bez kvačila mu je potpuno prirodno bez ikakvih dodatnih zvukova,šlkljocanja, krljanja i sl. (menjač radi posle...x hiljada kao prekidač) ništa se ne čuje iz korpe i sl..a imao sam nekoliko poznanika koji su trošili silkolen i onda ih je neko nagovorio da uzmu MOTUL ista priča kao tvoja..menjači postali bučni, lupaju kao prangije pri ubacivanju u prvu ... ista priča o potrošnji... ( izvinjavam se što ovde to pišem...ali postaću vlasnik fazera pa eto ...oprosti te mi ovog puta)

post-4961-0-24519100-1365967250_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 599 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Da nema kojim slicajem jos ovakvih nalepnica?

 

Mislim da mi je ostalo još dve-tri... Ako ima, javiću.

 

P.S. Danas odvozao prvih 1000 km sa novim motorićem.

Sreća, sreća radost!!! 1moto3.gif

 

Na žalost, ostala mi je još samo jedna nalepnica. :(

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

pa mozes da ga dignes,ja sam moj spustio 4 cm

 

To bi bilo fenomenalno. Kako da podignem sjediste ? Meni je Yamaha u srcu, i svi se cude sto prodajem Hondu Varadero da bih kupio Fazer 8 ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja