Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Fazer & Diversion klub

  

386 članova je glasalo

  1. 1. Koji model Fazera posedujete?

    • FZ1 Gen2 2006-
      34
    • FZ1 Gen1 2001-2005
      31
    • FZ8
      19
    • FZ6 S2 2007-2009
      46
    • FZ6 S1 2007-2009 (78KS)
      8
    • FZ6 2004-2006
      68
    • Starije verzije FZ (FZS600, FZS1000, ...)
      74
    • XJ6 2009-
      10
    • XJ900
      27
    • XJ600
      69
  2. 2. Koju varijantu imate?

    • Sa poluoklopom (ili dodatnim punim oklopom)
      273
    • Bez oklopa (naked)
      76
    • Sa punim oklopom (starije verzije)
      37
  3. 3. Da li bi bilo dobro da osnujemo klub vlasnika?

    • Da
      346
    • Ne
      40


Recommended Posts

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Pre 11 sati, Mali Ika je napisao:

Zdravo ljudi, Yamaha mi je oduvek bila u srcu, i sad merkam FZ6 kao drugi motor. Zanima me da li je to dobra odluka ili ipak uzeti nesto slabije? Gledam FZ6 i V Stroma 650 najvise za sad. Cini mi se da je Yamaha zanimljivija i sa boljim kocnicama, ali je Strom vise za putovanja, kojih tesko da ce biti na duze od 2-3 dana, za sta smatram da je ovo dovoljno udobno. Uglavnom bi to bila gradska voznja kroz BG guzve.

Bacio sam oko na ovaj primerak 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha fazer S2 600, 2008. godište, Touring, vozilo prešlo 53000 km, Beograd. Cena 3.800 € - Motori -...

 

Zanima me na sta treba obratiti paznju, sta proveriti koliko se to moze uciniti na licu mesta? Hteo sam da listam temu ali ima 115 strana pa bih voleo da izbegnem to koliko god je moguce. Hvala unapred na odgovorima.

Овако преко слика, осим изгребаног декла све је на свом месту.
Сад зависи зашто је изгребан, да ли је пао у месту или је клизао.
И да, обично преко слика буде једно а уживо сасвим друго.
Ако ти је близу одеш погледаш, све се види одмах.
Цена је, у односу на актуелне, прихватљива.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 181 postova
  • Lokacija: Selevac
  • Motocikl: F800GS
12 hours ago, Mali Ika said:

Zdravo ljudi, Yamaha mi je oduvek bila u srcu, i sad merkam FZ6 kao drugi motor. Zanima me da li je to dobra odluka ili ipak uzeti nesto slabije? Gledam FZ6 i V Stroma 650 najvise za sad. Cini mi se da je Yamaha zanimljivija i sa boljim kocnicama, ali je Strom vise za putovanja, kojih tesko da ce biti na duze od 2-3 dana, za sta smatram da je ovo dovoljno udobno. Uglavnom bi to bila gradska voznja kroz BG guzve.

Bacio sam oko na ovaj primerak 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha fazer S2 600, 2008. godište, Touring, vozilo prešlo 53000 km, Beograd. Cena 3.800 € - Motori -...

 

Zanima me na sta treba obratiti paznju, sta proveriti koliko se to moze uciniti na licu mesta? Hteo sam da listam temu ali ima 115 strana pa bih voleo da izbegnem to koliko god je moguce. Hvala unapred na odgovorima.

Pa msm da ti Strom nije bas za grad. FZ je dobar za grad. Dodaj jos malo i evo ti moja FZ8S :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Ninja 250r '08
Pre sat vremena, Vitez Koja je napisao:

Pa msm da ti Strom nije bas za grad. FZ je dobar za grad. Dodaj jos malo i evo ti moja FZ8S :)

Rado bih ja, ali mislim da je prevelik skok sa 250cc na 780cc. Jos par godina pa mozemo da se dogovaramo :D 

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 181 postova
  • Lokacija: Selevac
  • Motocikl: F800GS
24 minutes ago, Mali Ika said:

Rado bih ja, ali mislim da je prevelik skok sa 250cc na 780cc. Jos par godina pa mozemo da se dogovaramo :D 

Ma nije, ako si normalan u glavi onda nemas brige :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Kapedunum
  • Motocikl: Voge 525 DSX + (još uvek) FZ6 S2

Ja vozim fz6 S2, provozao sam i 8icu... Razlika u smislu snage, brzine je marginalna.. Ova deluje ok, i cena prihvatljivo.

Sent from my CPH2305 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Ninja 250r '08
Pre 7 sati, Vitez Koja je napisao:

Ma nije, ako si normalan u glavi onda nemas brige :)

Posalji oglas u private pa cu da razmislim, mada nista ne obecavam :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Да ти понудим и ја моју хиљадарку?
Нема много разлике у односу на шестицу.😅

  • Hvala 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Ponudite meni .

Može i FZ8 i FZ1.....pod ovim uslovom...."dodaj još malo" 😄

Pre 17 sati, Vitez Koja je napisao:

Pa msm da ti Strom nije bas za grad. FZ je dobar za grad. Dodaj jos malo i evo ti moja FZ8S :)

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Kapedunum
  • Motocikl: Voge 525 DSX + (još uvek) FZ6 S2

I ja ću verovatno prodavati moju S2 (ima ABS), ali cena će biti jača od ove što si gledao (u skladu i sa tržištem), ali zato i moja nudi dosta više...Ovih dana treba da uradim mali servis, zamenim semeringe napred (ariete) i lanac(did), delovi spremni. Imam komplet tri kofera, crash bar, maglenke, kratki i produženi vizir, fabrički stock i fabrički prerađen auspuh, rezervne bobine, iridijum svećice + rezervne, odlične Conti gume, nov akumulator (stavljen na Božić), indikator stepena prenosa, podignut korman, poluge kvačila i kočnice, led projektore u oba fara... Prošle godine preštelovani ventili, zamenjeno ulje u kočnicama, antifriz... Ako budem prodavao ili ide u kompletu sve ili nastavljam da vozim. A razmišljam intezivno o prelasku na adv segment.

Promenio član Don_Kihot
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Ninja 250r '08
On 20. 2. 2024. at 8:18, Don_Kihot je napisao:

I ja ću verovatno prodavati moju S2 (ima ABS), ali cena će biti jača od ove što si gledao (u skladu i sa tržištem), ali zato i moja nudi dosta više...Ovih dana treba da uradim mali servis, zamenim semeringe napred (ariete) i lanac(did), delovi spremni. Imam komplet tri kofera, crash bar, maglenke, kratki i produženi vizir, fabrički stock i fabrički prerađen auspuh, rezervne bobine, iridijum svećice + rezervne, odlične Conti gume, nov akumulator (stavljen na Božić), indikator stepena prenosa, podignut korman, poluge kvačila i kočnice, led projektore u oba fara... Prošle godine preštelovani ventili, zamenjeno ulje u kočnicama, antifriz... Ako budem prodavao ili ide u kompletu sve ili nastavljam da vozim. A razmišljam intezivno o prelasku na adv segment.

Kad se odlucis javi, rado bih kupio od nekog sa foruma :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA

Evo i ja da se javim. Posle 3 godine na SV-u, bilo je vreme za promenu. Prezadovoljan. Zamenio filtere, ulja, plocice, svecice. Ostao jos magnet da se uradi preventivno. :yamaha:

20240203_142518.jpg

Promenio član djuraz
  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Yamaha FZ6 S2, CFMOTO 850xc EPS
On 2/25/2024 at 5:59 PM, djuraz said:

Evo i ja da se javim. Posle 3 godine na SV-u, bilo je vreme za promenu. Prezadovoljan. Zamenio filtere, ulja, plocice, svecice. Ostao jos magnet da se uradi preventivno. :yamaha:

20240203_142518.jpg

Prelep 👌

Verovatno ću da pređem i ja na fz8 nakon fz6 u narednih godinu dve..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 94 postova

Zdravo drugari,

 

Nisam nesto vican previse oko odrzavanja motora, vrhunac mog znanja je zatezanje lanca... Upustio bih se u avanturu zamene damper gume, kolike su sanse da nesto krene po zlu? :D
Koliko sam shvatio treba olabaviti kretanje tocka sa osovinom (kao kad podesavam zategnutost lanca), treba skinuti osovinu i lanac sa lancanika. Onda kad sam vec skinuo tocak, srafove koje drze lancanik odsrafiti, skinuti stare damper gume, vratiti nove i sve nazad. Valja li tu nesto podmazivati i cime...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Kapedunum
  • Motocikl: Voge 525 DSX + (još uvek) FZ6 S2

Ako znaš da zategneš lanac, lagano ćeš zameniti damper gume... popusti šraf za zatezanje lanca skroz, izvadi zadnju osovinu i moćićeš da skineš lanac sa lančanika i izvučeš zadnji točak, pazi samo na zadnju kandžu. Kada skineš točak, ništa ne popuštaš više. Samo povuci lančanik i odvojićeš ga od felne. Tu ćeš videti i damper gume. Mene zanima zašto ih menjaš, i gde si ih nabavio?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 94 postova
10 minutes ago, Don_Kihot said:

Ako znaš da zategneš lanac, lagano ćeš zameniti damper gume... popusti šraf za zatezanje lanca skroz, izvadi zadnju osovinu i moćićeš da skineš lanac sa lančanika i izvučeš zadnji točak, pazi samo na zadnju kandžu. Kada skineš točak, ništa ne popuštaš više. Samo povuci lančanik i odvojićeš ga od felne. Tu ćeš videti i damper gume. Mene zanima zašto ih menjaš, i gde si ih nabavio?

Najcesce na nizim brzinama izrazeno, svako dodavanje ili oduzimanje gasa desava se da motor cimne na neki nacin, ne umem da objasnim lepo, uglavnom trzaj se javi samo u tom prvom momentu pri dodavanju ili oduzimanju gasa. Nabavio sam na kupujem prodajem na nekom oglasu.

 

Samo sam prvi put otkako sam kupio motor platio zamenu ulja, razmislio da za tako osnovne stvari ne moram da placam i od tada sve sto mogu sam uradim. Ako je nesto bas komplikovanije onda kod majstora, mada nije bilo potrebe do sada.

Promenio član Darkoniii

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Kapedunum
  • Motocikl: Voge 525 DSX + (još uvek) FZ6 S2

Ako te ne mrzi pošalji mi oglas u poruci, možda zatreba. Baš me zanima da li ćeš dobiti nešto zamenom, ali mislim da ne. Zameni za početak, javi utiske pa da vidimo za dalje. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

@Darkoniii dok motor stoji na ćopavoj, izbaci na prazno i probaj da pomeriš zadnji lančanik napred nazad (kao što ga lanac pomera) rukom. Ako nema nekog velikog lufta teško da ćeš nešto dobiti zamenom.
Ali svakako si već kupio, a lako se menja, pa probaj :)

Promenio član živke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 94 postova
12 minutes ago, živke said:

@Darkoniii dok motor stoji na ćopavoj, izbaci na prazno i probaj da pomeriš zadnji lančanik napred nazad (kao što ga lanac pomera) rukom. Ako nema nekog velikog lufta teško da ćeš nešto dobiti zamenom.
Ali svakako si već kupio, a lako se menja, pa probaj :)

Ovako kao sto si mi rekao, dok je na copavoj i menjac u N, probao sam da okenem lancanik i ne okrece se ni 1 milimetar u odnosu na tocak. Dakle tu luft ne postoji verovatno.

Stavio sam motor na centralni stender i menjac u 1. Lanac i lancanik se okrece zajedno sa tockom mozda 1cm-2 prazan hod dok lanac ne zategne, cim lanac zategne nema lufta nikakvog.  Istegnut lanac, ili nedovoljno zategnut?
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
22 minutes ago, Darkoniii said:

Ovako kao sto si mi rekao, dok je na copavoj i menjac u N, probao sam da okenem lancanik i ne okrece se ni 1 milimetar u odnosu na tocak. Dakle tu luft ne postoji verovatno.

Da, verovatno nećeš dobiti ništa zamenom, tj uzrok tog cimanja je negde drugde. Ako je motor sa EFI (ne piše u profilu koji motor voziš) - to je poznat problem od kog nažalost pate mnogi motori.

Evo prvo što mi pada na pamet je da je Neša skoro pisao nešto na tu temu, pa prelistaj:

https://forum.bjbikers.com/topic/150816-suzuki-gsx650f/page/98/#comment-2950110


A i ja sam imao, tj i dalje imam taj problem, ali sam uspeo da ga dosta ublažim:

https://forum.bjbikers.com/topic/98609-xt660z-tenere/page/3/#comment-2685915

 

Promenio član živke
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 94 postova

Ako samo jedan milimetar zavrtim rucicu gasa pre ubrzanja onda nema tog trzaja. I kad se na to doda moj prelaz sa skutera na kom sam zavrtao i odvrtao rucicu gasa bas onako momacki a reakcija skutera bila u ravni sa pokretom mrtvog konja onda je to to. Navikao sam na drugaciji odnos prema gasu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Kapedunum
  • Motocikl: Voge 525 DSX + (još uvek) FZ6 S2

Moraš se navići na to, tj prilagoditi zglob...ja recimo vozim skoro bez lufta na sajli gasa, meni lično olakšava i više prija i mnogo lakše kontrolišem. Stavio sam i TPS (senzor položaja gasa) u veći stepen otvorenosti, ali to je i dalje primetno. Najviše pomaže kontrola zgloba. Lanac samo iskontroliši da ti nije pretegnut...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Kapedunum
  • Motocikl: Voge 525 DSX + (još uvek) FZ6 S2

Da se nadovezem malo na ovo prethodno, ja sam zimus lanac narucio da zamenim. Stari je bio na granici sto se tice istegnutosti, ali bio je ok. Jednako istegnut, nije imao krutih linkova, ali nov je nov. Nisam ni slutio kolika ce biti razlika u voznji. Danas sam provozao prvi put sa novim lancom i neverovatno koliko je motor pitomiji u svakom smislu... Cut off je i dalje tu, ali je to razlika nebo i zemlja.

Sent from my CPH2305 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja