Jump to content

Moto Zajednica

Prva Pomoc

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Novi Bgd
  • Motocikl: Transalp 650

Acime mora da si neko pivo popio. :jee:

Covek pita da li moze Prvu Pomoc (PP) tip B (za automobile) koristiti i za motor, da ne kupuje tip A koja je namenski radjena za motor. :)

 

Ajd pokusacu ja da budem pametan. Po meni nebi trebalo da bude problema da tip B koristis i za motor. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Nisam pio pivo, ali jesam pogrešio, priznajem. Mislio sam da je PP poznavanje propisa :lol:

 

Inače, slažem se sa tobom da bi prva pomoć za B trebalo da odgovara i za motor jer je to nadset prve pomoći za A, a obzirom da od viška glava ne boli (već od piva), to bi trebalo da je to :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Pa i ja ga tako cenim nego ove nase dahije mozda se donele neki podpropis da nam uzmu jos koju paru pa rekoh da pitam :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

I na kraju sta rekose jel ovo mora da se ima ili moze da se uzme i sledece godine? I ako mora gde ima najpovoljnije u BGu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

I na kraju sta rekose jel ovo mora da se ima ili moze da se uzme i sledece godine? I ako mora gde ima najpovoljnije u BGu?

 

Ako pročitaš temu od početka, pronaći ćeš 48 odgovora na toja pitanja :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Mozda jeste logicno da tip B odgovara i za A, ali kad je pa sta kod nas bilo logicno. Mislim da bi ovo trebalo pitati kad je neko recimo u prolazu pored Ljermontove (Ljermontovljeve by Scuba).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

I na kraju sta rekose jel ovo mora da se ima ili moze da se uzme i sledece godine? I ako mora gde ima najpovoljnije u BGu?

 

Ako pročitaš temu od početka, pronaći ćeš 48 odgovora na toja pitanja :zvizduk:

 

Procitah temu 48 puta i nigde ne videh jel ovo MORA da se ima SAD i ODMAH ili moze da se ceka do tog septembra.

Usput videh u Tempu za 2250din pa ako ko ima zelju i potrebu nek ode do tamo. Ja cekam konkretan odgovor nekog ko je upucen u trenutni zakon, pa ako mora otici cu i ja do radnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: 2005 Yamaha TMAX 500

Hteli mi to ili ne, moramo imati nekakvu prvu pomoć sa sobom, ma šta vozili.

Meni se ne daje taj novac za nešto što će mi samo stajati (iskreno se nadam), a još znam da nisu čista posla, pa je zbog toga i cena tolika...

U svakom slučaju, treba znati da je kod motocikala obavezna oprema (pored kacige) i taj preskupi paketić prve pomoći.

 

Da li skuterče od 124,6 kubika mora da ima prvu pomoć?

Inače, oni sa mašinom do 49 kubika ne moraju da imaju prvu pomoć.

(malo sam zbunjen zbog ovih novih kategorija)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Narucio sam iz Louisa za 10 eura. I to ce biti to. A to sto su neki izmslili fazone da treba bas to i to, tipa, dodali su jednu zihenadlu i musemu a to poBogu ima samo Galenika, je providna fora da bi samo njih kupovali za dobre pare. Sto se mene tice, ja sam bez brige :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Narucio sam iz Louisa za 10 eura. I to ce biti to. A to sto su neki izmslili fazone da treba bas to i to, tipa, dodali su jednu zihenadlu i musemu a to poBogu ima samo Galenika, je providna fora da bi samo njih kupovali za dobre pare. Sto se mene tice, ja sam bez brige :)

[/quoTE]

 

mozda si ti sto se tebe tice bez brige, ali od septembra si ti sto se policije tice u prekrsaju. E sad sto to i jeste smisljeno da se uzmu pare, to je vec neka druga prica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Narucio sam iz Louisa za 10 eura. I to ce biti to. A to sto su neki izmslili fazone da treba bas to i to, tipa, dodali su jednu zihenadlu i musemu a to poBogu ima samo Galenika, je providna fora da bi samo njih kupovali za dobre pare. Sto se mene tice, ja sam bez brige :)

[/quoTE]

 

mozda si ti sto se tebe tice bez brige, ali od septembra si ti sto se policije tice u prekrsaju. E sad sto to i jeste smisljeno da se uzmu pare, to je vec neka druga prica.

Moze i ovako. Otvorim komplet iz Louisa,imam spisak Galenikin,vidim sta fali i dodam. Kaznice me zato sto ne pise Galenika? Tuzicu ih posle :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

@Katran-nemoj tako da rezonuješ. Nije iznošenje činjenica reklamiranje Galenike, niti smo mi krivi ili možemo da utičemo na takvu, lošu situaciju. Na tržištu je u ponudi trenutno samo to, znači da se mora izabrati nešto što je manje gore od drugog. Zamisli da se povrediš sam radeći oko motora il neko dete se raseče pri padu sa bajsa i ti uzmeš zavoj iz No Name apoteke i rana se inficira pa dođe do gangrene. Usmeri revolt za neku drugu pozitivniju kreaciju. I ja sam ogorčen zbog cene i uopšte nasilnog administriranja al sigurno neću uzeti nebezbedan komplet, šta ću tako je.

Evo pozitivne kreacije.

Ko je kriv sto smo mi (vozaci) godinama upotrebljavali prvu pomoc koja nije bezbedna???

Dakle, ovi novi paketi su ok a ovi dosadasnji koji su godinama bili u upotrebi nisu i njihov sadrzaj nije bio sterilan i nije pravljen od odgovarajuceg materijala.Pa ko je kriv za to, ko ce da odgovara,i kome se inficirala rana od starog kompleta kome nije istekao rok upotrebe!?

E pa zainat necu galenikinu pa makar nikad ne seo na motor!!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Narucio sam iz Louisa za 10 eura. I to ce biti to. A to sto su neki izmslili fazone da treba bas to i to, tipa, dodali su jednu zihenadlu i musemu a to poBogu ima samo Galenika, je providna fora da bi samo njih kupovali za dobre pare. Sto se mene tice, ja sam bez brige :)

[/quoTE]

 

mozda si ti sto se tebe tice bez brige, ali od septembra si ti sto se policije tice u prekrsaju. E sad sto to i jeste smisljeno da se uzmu pare, to je vec neka druga prica.

Moze i ovako. Otvorim komplet iz Louisa,imam spisak Galenikin,vidim sta fali i dodam. Kaznice me zato sto ne pise Galenika? Tuzicu ih posle :)

 

Mozes da dopunis ti cime hoces, makar to bilo i bolje od onoga u pakovanjima koja su dobila licencu ti si u prekrsaju. Mozes i da ih tuzis i izgubices. Procitaj zakon.

 

Dakle jedina legalna, pred zakonom, varijanta jeste originalno pakovanje jednog od proizvodjaca koji su dobili licencu, i na kome jasno pise da ispunjava ovaj novi standard. Zakon, tj pravilnik je cak toliko gdlup da recimo i ako ti kupis tu prvu pomoc npr. Galenikinu i samo je prepakujes u tebi pogodniju kutiju opet si u prekrsaju.

 

Ovo su sve proverene informacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

thelord bez uvrede ali greshish, to nije zakon to se zove izdrkavanje i vadjenje glupe galenike iz dugova, koja da valja nechemu ne bi ni bila u tim dugovima!

Problem je samo shto trenutno nemamo nachina da se borimo protiv ovakvog nametanja, svaki put se preznojim koliko popizdim kad oni napishu takav bezobrazan zakon. Recimo Louis pomoch je radjena po EVROPSKOM standardu, NE! to nichemu ne valja jer nasha galenika je izmislila vanzemaljski standard koji samo mi imamo i to mora tako, shta oni u evropi znaju o pp? Nashi zavoji su takvi da mozhesh brod da uvezhesh za mol koliko su jaki i kvalitetni, PU!

p.s. opet se preznojih... <_<

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Nema uvrede samo ne vidim u cemu gresim.

Sve sto sam napisao stoji.

 

A sad dal je to izdrkavanje, i dal smo mi svi ovce i kako to da nesto sto zadovoljava evropske standarde ne zadovoljava nase, to je vec neka druga prica i tu se slazem sa vecinom iznetih komentara. Nit je nasa prva pomoc bolja od neke druge niti sve ovo oko nje ima smisla. Pa mozemo presecnom, pa i nadprosecnom stanovniku ove zemlje da damo komplete kakve nose u hitnoj pomoci pa ne bi znali nista da urade sa njom pri nekoj situaciji na putu. Slazem se da je sve u cilju otimanja para, ali to nije tema vec PRva pomoc na motoru, odnosno kako biti ispravan u saobracaju, pa je glupo da ljudi misle da ce biti legalni sa PP iz Louisa ili dopunjenom starom ili tom iz Louisa itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Thelord je u pravu, mora da se kupi.

Ako neko zna gde moze da se kupi pp nekog drugog proizvodjaca (ne galenika)a da je ispravna pred zakonom neka javi.Dolazi u obzir Pozarevac,Smederevo, Beograd, a moze i druga mesta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

thelord bez uvrede ali greshish, to nije zakon to se zove izdrkavanje i vadjenje glupe galenike iz dugova, koja da valja nechemu ne bi ni bila u tim dugovima!

Problem je samo shto trenutno nemamo nachina da se borimo protiv ovakvog nametanja, svaki put se preznojim koliko popizdim kad oni napishu takav bezobrazan zakon. Recimo Louis pomoch je radjena po EVROPSKOM standardu, NE! to nichemu ne valja jer nasha galenika je izmislila vanzemaljski standard koji samo mi imamo i to mora tako, shta oni u evropi znaju o pp? Nashi zavoji su takvi da mozhesh brod da uvezhesh za mol koliko su jaki i kvalitetni, PU!

p.s. opet se preznojih... <_<

Bas tako. Stvar je principa. Mafija je to kad tako rade i to organizovana i na vrhu... Ne dam im iz principa 10 eura vise. Neka me kazne sto nemam njihovu. Ceracemo se do Strazbura... Inace sam lekar. Moze neko imati i neznam kakvu prvu pomoc, ja sam u prednosti :))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

I da ne zaboravim, da li su pocele da se prodaju prazne galenikine kutije od prve pomoci na buvljaku za 50-100 dinara. Ne dam vise :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Ne znam sto ste toliko zapeli za Galeniku kad je nekoliko firmi prijavilo svoje komplete za Prvu pomoc npr MBS tehno, Tosama, ..

Svako moze da se bavi time: sakupi to sto zakon nalaze, prijavi se na kontrolu Ministarstvu zdravlja,i, ako je sve u skladu sa zakonom, dobije licencu i pocne sa prodajom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Da ne trazim zakon, neka neko citira sta pise konkretno. Malo smo polemisali upravo o tome da ja mogu da ga kompletiram da bude pravi al neko rece, dzaba, mora da pise na kutiji to i to... Zato mi pade na pamet prazna kutija Galenikina :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

I da ne zaboravim, da li su pocele da se prodaju prazne galenikine kutije od prve pomoci na buvljaku za 50-100 dinara. Ne dam vise :D

 

I ja ovo cekam. Staru sam dopunio po propisu ( kupio ssve u apoteci, sterilno ) ali kazu ljudi ne moze. Sad iz principa necu uzeti do septembra a do tada cekam da neko pocne da prodaje praznu kutiju. Nije mi jasno kako se niko jos nije nasao da je napravi. Nije da izigravam zakon ili da nemam 2000 din ali kada je njima bitnija forma od suštine, onda cu i ja da gledam sta mi je jeftinije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja