Jump to content

Moto Zajednica

Umago..

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

Èitava Istra je oznaèena dvojezièno. Svaki Istranin pored Hrvatskog teèno govori Italijanski. To je prva impresija koju smo na ovom fenomenalnom putu iskusili. U meni je probudila neka stara, pomalo zaboravljena seæanja. Otud naziv teme..

 

Èetvrtak.. Napokon polazak. Svi odavno zapakovani, trese nas danima putna groznica, u mislima veæ par dana odsutni, èekamo da Uroš završi sa poslom i da veæ jednom kreæemo.. Sastanak na Lukoil pumpi malo posle aerodroma, 15:00. Dex došao da nas isprati i poželi sretan put. Iskoristili smo ga za jednu fotku..

OkJHz_dscf3242ws4.jpg

 

Kreeeæeemoo!! Putna brzina oko 140. Prva stanica MOL pred samu granicu. Punimo do vrha, i bez pauze nastavljamo..

Granica. Preko reda smo se malo progurali, pitali jednu BG Astru da nas pusti, i došli na šalter. Predali pasoše, odgovorili na pitanje kuda idemo, dobili peèat, i sreæan put.. Krajnje jednostavno.

Idemo dalje. Hrvatski Autoputevi su fenomenalni. Svih 560 km do Rijeke su kao onih par km nedavno otvorenih na deonici Beška-NS. Na naplatnoj rampi uzimamo kartice, i opet gas..

Sledeæa stanica 60 km ispred Zagreba, malo više od 200 od granice. Gorivo, sendviè, cigara, i idemo..

Naplatna rampa ZG. Putarina 105kn ili 14.5 EUR.

Nastavljamo. Pratimo tablu Rijeka. Obilaznica oko ZG je odavno napravljena. Grad nam u daljini ostaje sa desne strane..

Ulazimo na Autoput ZG-RI. Malo je uži nego prethodni. Do Karlovca pravac, a odatle.. Prolazi se kroz prelepe šumovite i brdovite predele, Autoput je sav u dugim krivinama, veliki broj osvetljenih tunela, mostova..

Samo jedna pumpa od ZG do RI (160km). Odmorište Ravna Gora, pumpa Tiffon. Stajemo da napunimo, oèistimo vizire, i idemo dalje.

Poèinje sumrak.. Još samo malo do RI. Ulazimo u tunel za tunelom, i na izlasku iz jednog, potpuno neoèekivano, sa leve strane, dole, ne tako daleko, more.. Još nije mrkli mrak, puèina se presijava od meseèine, na obali hiljade malih svetleæih taèkica, grupisanih u naselja, treperi.. Osetili smo pobedu, ponos, zadovoljstvo, adrenalin za sledeæih 180km, koliko nas je još kroz Istru èekalo.

Spuštamo se do RI, putarina 56kn ili oko 7.xx EUR. Prolazimo naplatnu rampu. Grobnik je odmah tu pored Autoputa. Mrak je veæ pao, ništa od fotke..

Oko Rijeke takoðe obilaznica. U jednom trenutku, na nekom iskljuèenju stali smo uz put, upalili sva 4, supili se oko Yocine karte, i mozgamo gde da se iskljuèimo. Nismo ni primetili narandžasti kamionet koji je stao iza nas.. Rijeèki putari..

Momci, kaj ste se izgubili..?

Ljubazno nam je objasnio kuda dalje, poželeo sreæan put, i otišao. Tako nešto nismo oèekivali. Iznenaðeno smo se gledali još koji tren, stavili kacige, i gas..

Pratimo table Trst, Pula. I kroz èitavu istru ima nešto kao Autoput, magistrala sa veoma širokom trakom, i polovinom zaustavne trake, ogranièenje 100.

Stižemo do tunela Uèka. Prolazak se plaæa 28kn, oko 4 EUR. Tunel je dugaèak 7,xx km. Posle tunela skretanje za Buzet. Umorni smo, mrak je, nepoznat put, smanjujemo tempo. U Umag stižemo oko 22:30.

Petak. Yo, Ernesto, Goran-Bgd, sasaumag i ja kreæemo da nas smesti u bungalove i da vidimo kamp.

404.jpg

D1Qs0_dscf3256ud4.jpg

SjaNw_dscf3262wc5.jpg

 

Noæenje u ovim, luksuzno opremljenim 4-krevetnim apartmanima, sa velikom terasom i kaminom za roštilj je 50kn (6.6 EUR) po osobi za vreme trajanja moto-skupa!!

Prvi komšija nam je igor-gs iz Banjaluke, sa ekipom..

Prevlaèimo se i kreæemo ka kampu. Sam kamp je do detalja osmišljen, isplaniran i organizovan. Velike zelene površine za šatore, ulaz za motore, ulaz za pešake, wc kompleks sa tuš kabinama, potpuno ograðen deo oko bine i šatora da ne može da se uðe motorom, skine auspuh, podigne prednji kraj kanapom i puca..

na ulazu nas èekaju nasmejani i srdaèni rokeri, sa medovaèom za dobrodošlicu. Prvi je prišao Mario (oldbiker), predsednik Staarih Rokera, poželeo nam dobrošlicu.. Momci su odmah pored ulaza ogradili jedan deo da gosti iz Srbije parkiraju svoje motore, i ne razmišljaju o njima!! Svaka èast!

AvxQb_dscf3278uv9.jpg

exQjP_dscf3286dy3.jpg

vN2Ob_dscf3287oz8.jpg

Kc51Y_dscf3289jy3.jpg

UuGNB_dscf3293wv9.jpg

dpAEf_dscf3298kv8.jpg

 

Taj dan smo odluèili da napravimo mali izlet do Rovinja. Poreè, Vrsar, Novigrad, Limski zaliv i Rovinj. igor-gs je sa svojom ekipom krenuo sa nama, pa smo posle u Rovinju svako na svoju stranu.

qOfus_dscf3306om6.jpg

404.jpg

xczsX_dscf3330en6.jpg

 

Rovinj..

404.jpg

Rk9gT_dscf3366vg9.jpg

Ydwh9_dscf3374ql8.jpg

404.jpg

3YBQT_dscf3385qo2.jpg

 

Limski zaliv..

404.jpg

vP7uK_dscf3430xm6.jpg

 

Uveèe u kampu.. Hiljade ljudi i motora.. Prilaze nam kad vide tablice ili Ernestov prsluk, srdaèni, pitaju kako smo putovali, kako nam se dopada, kako je kod nas, kako bi i oni želeli da doðu..

Svi smo se prijatno iznenadili. Jednostavno, takav prijem nismo oèekivali.

Koncert Zabranjenog Pušenja, pivo 0.4l 10kn (110din), medovaèa na ulazu (kakvi smo mi Srbi, ulazili smo i izlazili po 20 puta :mrgreen: )

pridružio nam se i ere031. Došao je i Daèa Arhangel.. Sve nas je više..

404.jpg

hDKNU_dscf3470dv1.jpg

tTqXq_picture021dj1.jpg

USVdC_dscf3682fu0.jpg

X7Nr7_dscf3688av0.jpg

 

nastaviæe se..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Shta nastavitje se... :shock: daj nastavak odmah ! :D Extra putopis, extra slike !

 

Sad tju skochim s ovog petog sprata i pojedem se ziva shto nisam otishla :cry: :cry: :cry:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom
Shta nastavitje se... :shock: daj nastavak odmah ! :D Extra putopis' date=' extra slike !

 

Sad tju skochim s ovog petog sprata i pojedem se ziva shto nisam otishla :cry: :cry: :cry:[/quote']

samo nemoj da te isprovociraju :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

Subota..

Ustao sam u 9:00 sa teškom glavoboljom. Pivo, medovaèa i domaæe istarsko vino nemojte kod kuæe da mešate :mrgreen:

U 14:00 je defile. Imam vremena da skoknem do Trsta na kafu i doruèak..

Trst je 40ak km od Umaga. Slovenac u èudu kad je video moj pasoš. Verovatno ga na tom prelazu nikada nije ni video. Provera u kompjuteru, skeniranje vize, i.. sretan put.. Kroz SLO ima nekih 20ak km. Ali kakvih.. Široki putevi, krivine, pejzaž zelen i brdovit.. Jedan izlet u SLO pod obavezno.

Ulazim u Kopar.. Seæanja.. Koliko je samo vremena prošlo od poslednjeg puta..

Par samoslikanja, i ajmo dalje..

23nSv_picture042pc2.jpg

w9Qxd_picture044yu1.jpg

 

Trst. Bio sam jednom kao mali. Nièeg se ne seæam. Kao pravi turista pratim table za centar, pronalazim ga, parkiram se na parking za motore, šetam, samoslikam se.. nije ni èudo što su mi prilazili crnci da mi prodaju suvenire i upaljaèe. Samo mi je još dvogled falio.. :roll:

XVAUe_picture028ve9.jpg

404.jpg

404.jpg

xhXB5_picture036rl0.jpg

 

Žurim nazad u kamp. Stižem u 13:45. Nalazim se sa ostalima. Kreæemo u defile. Vožnjica je bila kroz centar, pa krug okolnim seocima oko Umaga, sa dva organizovana stajanja, gde se služilo besplatno pivo i pica na parèe. Šta je organizacija do detalja.. Rokeri, još jednom, Svaka Èast!!

bUEt6_picture051gd1.jpg

hnhBm_dscf3501am2.jpg

404.jpg

404.jpg

M3x76_dscf3578fg5.jpg

 

Mikka, ovaj isti ko tvoj, ili.. :misli:

otzng_dscf3582aw1.jpg

 

dalje..

404.jpg

HZH3t_dscf3599mx4.jpg

404.jpg

 

Posle defilea malo plaža..

t34HS_dscf3609up1.jpg

 

Malo po Umagu..

YH8rN_dscf3604yl5.jpg

NKu7L_dscf3623dt2.jpg

ZNtgb_dscf3628ph0.jpg

404.jpg

 

Subota u kampu.. Upoznali smo TomuB.

XJKPW_dscf3653ts5.jpg

 

Nedelja..

Moramo da krenemo. Užas.. Nikom se ne ide..

Štrukle za doruèak :food:

404.jpg

 

Pozdrav za kraj..

28h8x_dscf3697ea5.jpg

 

Nazad delimièno izmenjenom trasom. Do tunela Uèka, zatim skretanje za Opatiju. Tu smo sreli momke iz Šibenika koje smo upoznali na skupu, popili piæe sa njima, i razmenili kontakte. Na kvarno je jedan od njih otišao do šanka i platio raèun. Pozdrav momci!!

uxQ8O_dscf3700ye8.jpg

FxtPQ_dscf3709or9.jpg

 

Preko Rijeke, Kantrida..

ZmRV7_dscf3713zb5.jpg

 

Pored mora smo se vozili do Krka, pa gore uzbrdo ponovo na autoput ka ZG.

Uroš na pauzi..

404.jpg

 

Još jedna pauza, na naplatnoj rampi kog ZG..

lAOjO_picture097na5.jpg

 

Nazad smo putovali 13 sati. Okolo-naokolo, sa pauzama, bez žurbe. Kad sam ušao u garažu i ugasio motor, na satu je stajalo 1.702 km

 

Prepuni smo utisaka, doživljaja, poznanstava.. Imamo preko 2 Gb slika.. Nemoguæe je sve impresije sažeti u jedan putopis. Užasno mi je bilo teško da proberem slike i dogaðaje, da ih pretopim u putopis, pošto ih ima nebrojeno..

Želeo bih da se zahvalim Yomanu i Ernestu na svemu. Bili smo fenomenalan tim, složni, bez svaðe, odvajanja, incidenta, uvek jedan tu za drugog, na ovom predivnom putovanju.. Hvala vam

Želeo bih da se zahvalim Staarim Rokerima, na èelu sa Mariom i Sašom. Bili ste više nego dobri domaæini, uèinili ste da doživimo nezaboravne trenutke.. Hvala

Pozdravio bih sve ljude koji su bili sa nama, i koje smo tamo upoznali: moje cimere Gorana-Bgd, ere031, Daèu, zatim igora-gs, TomuB, i sve ostale..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Subota..

Slovenac u èudu kad je video moj pasoš. Verovatno ga na tom prelazu nikada nije ni video.

 

Video je moj prosle godine tacno 6 puta tu, nego se folira govnar :mrgreen:

 

Bojane, sjajan putopis, super slike! Kao da sam bio sa vama.

 

Odlican 5!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Lepa prilika za dobar provod! Na leto moram obavezno u tom pravcu. Hvala za detaljan opis!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

E .ebote, ovo je bas strava! Aaaaaa kao da sam bio tamo. Bojane bwe svaka ti cast za ovo. Zao mi je sto nisam mogao...grrrr

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Svaka èast, tebi na putopisu, ekipi na poziranju na slikama, (posebno bi istakao sliku "Yoman i samo 6 èaša piva" :lol:), rokerima koji su vas doèekali, putarima koji su vam pomogli, motorima koji su vas prevezli i ovoj jebeno sjajnoj stvari koja je omoguæila da se svi poupoznajemo i družimo.

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Covjece super si ovo napisao!

Znam kako je tesko izdvojiti samo neke detalje a opet ne pretrpati putopis suvisnim stvarima(ako ih je uopste bilo ) da publika ne zaspi....!

Ja sam se toliko navukao da cu sad odmah da palim kola i za vikend vodim zenu i malu na kupanje u Crikvenicu!

To je blizu Rijeke !

 

Pozdrav za SAV FORUM bez kojeg vjerovatno ne bi ni bilo kontakta sa Starim Rokerima a vjerovatno ni odlaska (bar ne u ovom broju)!

 

Zivio FORUM! I BJbikersiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

 

Ljudi javljajte se kad se ide negdje .........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Sta reci nego svaka cast! Sutra idem da otvorim racun u banci da stedim keke za skup u Umagu sledece godine :) :) Mislim da kod nas nema skupova sa takvom organizacijom (izuzetak par na kojima nisam bio a cuo sve najbolje - Ada itd...) i bolje otici na 2 DOBRA skupa nego na 10 losih!!!

 

P.S.

Jel ovo YO bojkotovao dorucak? :)

 

404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Sjajno Boki, bas si se raspisao!

 

Samo jedna napomena: NIKADA ali nikada ne putujte sa dva nepusaca! Uz to i kavu ne piju, ma kakvi su to ljudi?!?!? :mrgreen: Predjoh 700km bez kave! Ejjj 700 a ni kratki espreso!

 

Salim se naravno! Ekipa je bila bas kao sto je napisano i naravno

 

VIDIMO SE I DOGODINE U UMAGO! :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Slin, balav, zazub, smrc !!!

Uhhhhhh ! bas vam zavidim !

 

 

Mikka' date=' ovaj isti ko tvoj, ili.. :misli:

eGE0m_dscf3582aw1.jpg

 

A ne, moj je bolji i lepsi !!! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Mačvanska Mitrovica

svaka cast...strava voznja...pamtice se dugo...bojane uz to sto imas dobro oko za fotke,imas i smisla za pisanje i docaravanje utisaka...jos jednom ti cestitam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom
Sta reci nego svaka cast! Sutra idem da otvorim racun u banci da stedim keke za skup u Umagu sledece godine :) :) Mislim da kod nas nema skupova sa takvom organizacijom (izuzetak par na kojima nisam bio a cuo sve najbolje - Ada itd...) i bolje otici na 2 DOBRA skupa nego na 10 losih!!!

 

P.S.

Jel ovo YO bojkotovao dorucak? :)

 

404.jpg

nije,on je prvi pojeo pa se uhvatio za fotoaparat

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja