Jump to content

Moto Zajednica

Umago..

Recommended Posts

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo
Jel ovo YO bojkotovao dorucak? :)

 

Na dijeti je pa ne doruckuje! :lol:

 

Sram Vas bilo....A ko je sliko 2 gb slika... :roll:

Mooore..!!!

 

:lol::lol::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Svaka cast, odlicno putovanje, odlican skup!

 

Taj higijenski cvor... :shock: :shock: :shock: Prosto neverovatno da bude istinito!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Sve je odlicno, i putovanje i slike , organizacija cista 10-ka, ali jedna stvar me muci:

Sta su to STRUKLE. (cuo, ali nikad video pa bih voleo da znam od doticnih kako to prija stomaku, i gde moze da se kupi :food: ) i da li ide uz pivo :pivo: . Neka neko pojasni :prayer:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

bojan.p je još jednom lijepo objasnio zašto najviše volim rubriku putovanja, izleti...

 

hoću i ja... :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo
YO' date='zaboravio sam te pitati,jesi li balansirao gumu u Umagu?[/quote']

Jesam djoku..kako si me odveo tako sam i balansirao!!!

Nego,neshto mi pade na pamet...

Poshto ce sad kada budem stavljao "ove nove" Tadic da me odere sve po stavkama, mozzda bi mogao tu lovuda stavim u dzep pa da je upotrebim za putarinu,pa...samo sam pomislio... :oops:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom
YO' date='zaboravio sam te pitati,jesi li balansirao gumu u Umagu?[/quote']

Jesam djoku..kako si me odveo tako sam i balansirao!!!

Nego,neshto mi pade na pamet...

Poshto ce sad kada budem stavljao "ove nove" Tadic da me odere sve po stavkama, mozzda bi mogao tu lovuda stavim u dzep pa da je upotrebim za putarinu,pa...samo sam pomislio... :oops:

rijeseno,javi kada kreces,a ja spremam strukle :idea:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

Taj higijenski cvor... :shock: :shock: :shock: Prosto neverovatno da bude istinito!

 

stvarno covjece, ovo sam i ja primijetio.. ja bi tamo vrecu za spavanje postavio kako djeluje cisto 8)

 

Bojane, tacno ti se vidi u kakvom si stanju bio po Trstu zbog provedene noci, i to KAKO provedene noci ;)

svaka vama cast na vrhunskom putovanju i provodu, a i Staaarim Rokerima na organizaciji. 10tka studentska!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Momci ekstra vam zavidim a organizatorima svaka cast ,ovo je sablon kako organizovati motoskup,na zalost kod nas to izgleda jos uvek nece biti moguce dok se ne promeni svest ljudi jer Umag je sigurno manji grad od recimo Nisa gde je skoro bio motoskup i sigurno ima manji budzet ali ima mnogo pametniju gradsku upravu koja nam je dala jednu livadu pored Nisave i rekla evo dozvoljavamo vam pravite taj vas skup, tako da kad se ima to u vidu cika Rendi bolje nije ni mogao ali nadamo se da ce biti bolje sledeci put do9laze nove snage.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: uzice
  • Motocikl: Harley big twin
Momci ekstra vam zavidim a organizatorima svaka cast ' date='ovo je sablon kako organizovati motoskup,na zalost kod nas to izgleda jos uvek nece biti moguce dok se ne promeni svest ljudi jer Umag je sigurno manji grad od recimo Nisa gde je skoro bio motoskup i sigurno ima manji budzet ali ima mnogo pametniju gradsku upravu koja nam je dala jednu livadu pored Nisave i rekla evo dozvoljavamo vam pravite taj vas skup, tako da kad se ima to u vidu cika Rendi bolje nije ni mogao ali nadamo se da ce biti bolje sledeci put do9laze nove snage.[/quote']

 

Umag ima 12000 stanovnika i 140clanova kluba, kao i turisticku organizaciju koja zna sta je moto susret i koja je to lova na 5ooo motora+pesaci. Staari rokeri imaju samo za sebe prihod od ulaznica a motori ne placaju a i to video si ide u dobrotvorne svrhe. Sve ostalo uzima turisticka organizacija ili prihod od klope i pica a kad pogledas 10000ljudi kolko popije i pojde dobro su oni to sracunali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo
Jedina zamjerka je sto niste jeli skoljke u Limskom kanalu

Kad smo stigli,bilo je kasno...vec su sve zatvorili. Waoo,a bili smo tako gladni! :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

samo da zaokruzim nas moto-susret

darovali smo 25000 kuna za operaciju jedne curice

25000 kuna za operaciju druge curice

15000 kuna za dom zdravlja Umag(za kupnju medicinskog instrumenta)

UKUPNO 65000kuna (9000€)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650
Tome sluze moto susreti. Navecer cuga po danu voznja. Bravo.

Jedina zamjerka je sto niste jeli skoljke u Limskom kanalu

Skojlke nismo stigli od rakije koja se sluzi na vidikovcu iznad kanala :D

Ernesto je prvi provalio za ovaj rakijaski SHtek a mi smo to u povratku obilato iskoristili!

Ja inace ne pijem ali na insitiranje "mladjeg gospodina" koji prodaje neki med i slatku rakiju (od nekih lishajeva sa drveca) nismo mogli da odolimo i tako je otislo pola litra! :D

On je rekao ako nas panduri cimaju da se samo pozovemo na njega i kao bice sve OK! :D:D

..e da smo jes jeli skoljke PEGLA bi bila zgarantovana+ one krivine :pivo: =P~

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

E cudo je ta medica.... jakooo pitka, (ka liker slatki) a sto udara.... posebno posle 7-8....

 

Rakiju "krali" ovde:

 

9DD6u_medicalb9.jpg

 

@ linza: Skoljke u Limskom kanalu - upisano za sledecu godinu :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova
  • Lokacija: CG
samo da zaokruzim nas moto-susret

darovali smo 25000 kuna za operaciju jedne curice

25000 kuna za operaciju druge curice

15000 kuna za dom zdravlja Umag(za kupnju medicinskog instrumenta)

UKUPNO 65000kuna (9000€)

 

Svaka èast, majstore...

To je to... 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER 6F

Znam da je proslo dosta vremena od Umaga, ali jbg prvo net mi nije radio, pa jos masa drugih stvari se izdesavalo i sad cvrsto odlucih da posaljem i ja par slicica i utisaka sa puta.

 

Krenuo sam sam oko 10 casova lepo ispracen kafom, guaranom i pozdravom :)

Pitanje zasto sam, kad je deo ekipe kretao poslepodne.. Pa jednostavan odgovor :) za put sam se spremao dugo bas dugo, bilo je raznih kombinacija i na kraju jednostavno nisam mogao da sacekam da mi produzetak ledja vidi put. Jedva sam doceako dan da svane a jos do popodne da cekam, umro bi skroz. :)

 

Ovako natovaren krenuh.

 

404.jpg

 

Do granice voznja je bila malo kontrolisana po pitanju brzine skroz, maximalno sam 140 vozio, nekako mi je to pravilo kad na duze staze vozim..

Prvi odmor bio je neposredno pred granicu, a onda granica. Elegantno sam i sa nase i Hrvatske strane zaobisao kolonu i stao negde treci u red da disciplinovano sacekam :) Na granici prijatno iznenadjenje, potkapu nisam skodao ni kacigu i niko od policajaca nije komentarisao, cak mi je Hrvatski policajac rekao da ne skidam kacigu kad sam hteo da se pokazem:) Malo popricali o motorima, gde idem i pozeleo mi srecan put i lepo vreme. Cak ni zeleni karton nije trazio. Usput sam stajao samo na benzinskim pumpama, dva tankanja jedno pre Slavonskog broda i drugo oko Karlovca. Cigaret pauza i mali odmor. Putna brzina bila je oko 140, brze nisam isao poucen iskustvima drugih o kontroli policije u Hrvatskoj. Moram da kazem da nigde ih nisam video kako rade, osim par puta i to u povratku kako su zaustavili neka vozila i to autom koji ne lici na policijski.

Sam put do Karlovca dosadan do bola, sve ravno i nako pravo. E od Karlovca do Rijekeo dlucih da idem novim putem i mogu reci da je tu vec bilo lepo voziti, krivine blage, put sjajan a priroda predivna. Puno tunela jako dobro obelezenih i osvetljenih i dosta guzve na putu..Onda u pola 5 popodne udjoh u Opatiju..

 

404.jpg

 

Grad prelep ne puno izmenjen od kad sam poslednji put bio.

Od Opatije za Umag kroz tunel Ucka koji dug je 5 km, stvarno cudan i lep objekat. Usput ka Umagu za mene najinteresantniji je Motovun gradic iznikao na brdu, koji treba videti. Evo ga.

 

404.jpg

 

Ovaj put od Ucke do Umaga (starim putem sam isao) je bio interesantan za voznju, puno lepih krivina uz jednu napomenu svima koji tamo budu isli, a posebno za puteve uz more i u svim gradovima u Istri pocev od Opatije preko Rovinja, Poreca i Umaga. Put je jezivo klizav i kad je suvo. Kad kisa padne da ne govorim. Krajnje oprezno treba kociti, pazljivo dodavati gas posebno kad se izlazi iz krivine, a i na pravcu. Desavalo mi se da na 90 u trecoj dodam naglo gas i da zadnji tocak krene da seta..Onda je dosao Umag.

 

404.jpg

 

Detalje koji su ostali naveli preskocicu, osim sto bi istakao opet sjajan

docek svih a posebno Sase i hvala jos jednom za sve.

Sledi mesto gde se skup odrzavao jos uvek ne zaposednuto od gostiju

 

WPs7m_07poglednakampmy5ru8.jpg

Petak popodne krenusmo za Porec a znate vec ko je sve isao.

 

404.jpg

 

Ja sam tamo ostao da sretnem neke meni drage ljude koje dugi niz godina nisam video i bilo je vise nego lepo ponovo ih sresti.

Zelena laguna deo revijere koji treba videti

 

404.jpg

 

Celo drustvo dok su cekali da brat dodje, po mene pa su posle za Rovinj otisli kao sto znate.

 

404.jpg

 

Vece petak pravo je bilo, puno ljudi i interesantnih prica sa mnogo njih koji su prilazili. Mozda razlog ovo je bilo... veseli i pravi clanovi ekipe i Srbija :)

 

404.jpg

 

U subotu vec pomenuti defile, puno puno motora, ljudi i druzenja.

 

404.jpg

 

Ekipa Beogradska cela sa pridruzenim clanom iz Uzica :)

 

404.jpg

 

Evo predlog nacina kako zastiti motor od losih izduvnih gasova:)

 

404.jpg

 

Defile je isao i uz obalu..Bojan i more :)

 

404.jpg

 

Popodne posetili smo Umag i iz mnogo fotografija ovu bih izdvojio :)

 

404.jpg

 

Pozdrav morski svima koji bili nisu

 

404.jpg

 

Ovako tesko cete obuci kupace gace kad vam ih neko na nevidjeno kupi a jos ste malkice veci nego sto je standard :)

 

404.jpg

 

Jos malo bazencic sa morkom vodom.

 

404.jpg

 

Naprava ili ti stroj za pucanje, vidi se od cega i kako je napravljen, prava stvar :)

 

404.jpg

 

Kamp vec opisan samo malo jos da docaram ovom slikom

 

404.jpg

 

Subota vece isto sjajna je bila a slika dovoljno drugi su postavili pa ja ne bi.

 

Nazad krenuo sam zajedno sa Dacom iz Obrenovca oko 10 casova, isli smo lagano i opusteno putna brzinaq oko 120 km/h

Pauza posle Zagreba

FvsjY_25dacanaputunazadfu4.jpg

 

Negde oko 100 km pre granice smo se razdvojili jer sam ja zbog nekih unapred planiranih obaveza morao da ubrzam.

 

Kaciga prava posle puta od Umaga do Bgda :)

 

cGrQJ_26kaciganakrajuputazq1.jpg

 

Jos jednom hvala organizatoru, posebno Sasi i Mariu za pelepe trenutke.

Na kraju da dodam da je sve bilo divno, put, druzenje, novi i stari ljudi..Nikavih neprijatnosti bilo kog tipa nije bilo i mogu da kazem da samo prelepe utiske nosim i ako sve bude kako treba dogodine Umag je opet cilj. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja