Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

pu majku mu, opet! posle 130 i neki kilometar, uguši se malopre na pravcu od ušća ka jugi..., reko ajd da probam krug sa otvorenim čepom, al opet isto. sutra skidam rezervoar i vadim gorivo da vidim kako izgleda. skido sam vakum ventil pre mesec dana, onako preventivno, i nije bilo prljavštine...ovo je već deprimirajuće. definitivno se uguši kao kad mašina ostane bez goriva. taj osećaj znaju oni koji moraju ručno da prebace slavinu na rezervu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

skinuo danas rezervoar, oprao ga, i ajd ponovo da proverim pumpu; i ovog puta je skinem zajedno sa onim vakum crevcetom što ide iz zadnjeg usisnog grla. povučem vazduh radi, međutim vraća jedva. polako ko da ima neki otpor. ispostavilo se da je u tom crevcetu bila zaglavljena neka plastikica, koja je nekad bila crevce. i sad tzrošim ono gorivo što do sinoć pumpa nije mogla da povuče.

post-13916-0-68205300-1376143969_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Super, najbolje je kad se nadje konkretan problem, voznja posle postane pravo uzivanje!!!

Nigde nema konkretan podatak od koliko goriva je potrebna pumpa, pa bi znacilo bar ako

znas otprilike na koliko km od punog rezvoara se javljaju prvi simptomi?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

ja danas baš merio nivo goriva u rezervoaru; stavio providno crevo, provuko ispod rezervoara, vratio rezervoar u "vozni položaj" ispravio motor i; nivo goriva je bio otprilike u nivou pumpe za gorivo, možda u donjem nivou pumpe. istočeno gorivo, ako je kantas bila 0d 10L, otprilike sam istočio oko 6-7L, nisam tačno izmerio. čini mi se da je pumpa malo više postavljena od nivoa zadnjeg karburatora koji je višlji od prednjeg. treba uzeti u obzir i to da meni pumpa sa onom čepom skoro da i nije radila. kad napravim vakum, napravim ga sa mukom, ali membrana se pomeri relativno brzo. dok kad se vraća, vraćala se oko pola sekunde, možda malo preterujem, ali ladno gledaš u nju kako se polako spušta.

 

dAklem zavisi od načina vožnje; međugradska oko 160 km prvi simptomi, gradska oko 20km ranije. (ipak ja vozim babski pa nisam merodavan)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Bio sam ubedjen da pumpa dosta niže hvata... odnosno da preuzima napajanje gorivom jer nema pada, ali živ čovek svašta nauči!!! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4693 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Planiram da kupim vizir oko fara, pa me zanima koliko to poboljsava zastitu od vetra. :stabre:

Ako neko ima iskustva sa tim neka podeli sa nama !!! :Mina:

Vozio sam nekoliko motora sa takvim vizirom ali se ne secam razlike, mislim nisam obracao paznju.

 

Narucio sam pinjon kod Bere i dalje je 30 e, zahvaljijem se za inf. !!! :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Drugar vozi Horneta i ima taj vizir... jedan dan se vozali malo, on isao bez njega, kaze polomio ga vetar! Ni on nije mogao da poveruje da je bas tako ogromna razlika! Da li je isto i na SV ne znam, ali definitivno radi posao za sve novce!

 

(srecom ja imam fabicki pa ne brinem! :D )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4693 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Meni je trokirao kad mi je akumulator bio los.Sada imam nov Dynovolt od 9ah i radi kao sat.Znaci kupi nov akumulator...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Kod mene je montiran duzi akumulator, za novijeg sv-a 10ah, ali 120 ili 150A maksimalna struja, znam da je dosta veca nego na originalnoj. Nije mi trokirao ni sa starim (dok nije riknuo), pa sam sticajem okolnosti (greskom) kupio ovaj veci i mislim da ce mi i sledeci akumulator biti isti taj, nijednom nije zakazao za 2. godine, nijednom nisam morao da ga punim itd.... Da bi se montirao veci akumulator mora da se skine plastika sa osiguracima i relejima, sve je na zabice, izvadi se polako i posle toga sam zalepio te dve kutijice dvostranom samolepljivom trakom direktno na akumulator da se ne mrdaju.

Sve moze za minut da se vrati na fabricko stanje, a ovako funkcionise savrseno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ali nema potrebe za vecim akumulatorom, a i nisam siguran da mu prija....

 

Ja sam prvi kupio kratko nakon kupovine motora (motor je stajao dosta pre nego sto sam ga kupio, pa mi je aku bio vec mrtav), ali mi nije trokirao ni sa tim prvim crknutim.

 

Posle nekog vremena sam sjebao regler i prepunjavao je, tako da mi se aku pokrivio i crkao kad sam se vracao sa Rock misije, jos na Kopaoniku. Gurnuli motor, upalili, i stigao do Zrenjanina bez problema.

 

Kupio regler i novi akumulator (sad ima taman 2 godine) i vozam se od onda. Kupio u Temerinu u Andreji EXIDE.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Suzuki SV650S

Pozz,imam jedan problem.Motor imam 2 godine i desava mi se da kad je motor vruc i zelim da ga upalim on zavergla ali se muci i resetuje mi se ceo displej na motoru i zatim upali odmah .To se ne desava cesto,neki put upali sve kako treba.Kada sam kupio motor prosle godine posumljao sam u akumulator,pa sam odmah kupio nov Vartin.Proveravao sam akumulator vidim da je pun i da ga motor puni(ni sam proveravao voltaze pri punjenju).Da li je moguce da me alnaser zeza i da on pravi problem,te neki put otezano upali i resetuje mi displej na motoru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Pre svega naravno je predpostavka da je akumulator odgovarajuci i ispravan!!!!

 

P.S. a da li su kleme ciste i stegnute suvisno je napomenuti :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

I memi ponekad teško zavergla, kad mi se ugssi,kad sam u koloni...to sam ptipisivso tome da mašina malo presiše kad baš ideš sporo. Ali mislim da mi je upitanju i baterija.., kod mene je četvrta godina a ko zna koliko je stara. Izmeri bateriju ujutro pre prvog paljenja, ako je oko 12,6v, mislim da to nije dobro.javiće se već neko ko to bolje poznaje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja