Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4650 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 8 minuta, abarth_maniac je napisao:

Ja tu ne vidim problem, ni jednom nam nije stalo ni jedno vozilo, sem kad ga olupamo. :jee:

 

Nije stalo, nasilno se zaustavilo Voyilo.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2747 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
6 hours ago, Andrej_Hotstepper said:

... Njih dvojica da pišu knjige to bi bio best seller! 🤣

Kad mi propadne bizMis, pretvorim servis u stalu za ovce i pisem knjigu! :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova

Našao linearne opruge 8.5nm ali preko pa bih morao da poručim. Uklapam se pošto imam otprilike 80KG sa opremom. A šta predlažete za pločice? Na Kawi sam imao SINTER HH cini mi se i nisu se nikad pregrejale ili tome slično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4650 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 28 minuta, nikolavik je napisao:

Našao linearne opruge 8.5nm ali preko pa bih morao da poručim. Uklapam se pošto imam otprilike 80KG sa opremom. A šta predlažete za pločice? Na Kawi sam imao SINTER HH cini mi se i nisu se nikad pregrejale ili tome slično.

Vidi, ako ćeš i za ulicu i za stazu, SV nema kočnice, tako da će ti i semi sinter raditi posao. 

 

Par TD-ova sam vozio na Kyoto organskim da probam i čak je i to radilo posao na onom snažnom kočionom sistemu što imam. Samo su znale da se pregreju posle X krugova po jakom tempu.

 

BJBIKERS.COM

Tokom prošle sezone vožnje na stazi na Suzuki SV650S montirali smo TRW track sinter pločice, koje nisu preskupe, a pružaju dobre performanse

 

 

U tom tekstu ima par reči o kočnicama koje smo spremili za SV.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4650 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Ako hoćeš i konverziju na četvoroklipne čeljusti, javi nam se. @stalker92 ima još adaptera za Tokico čeljusti. Te čeljusti nisu nešto skupe, našao sam ih za mislim 70 e par, samo reparirao i gas.  

 

EDIT: U svakom slučaju ako ti bilo šta zatreba za SV, imamo dosta delova i dosta iskustva, jer smo svašta probali :D 

Promenio član Jovan Ristic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Beograd, Vladičin Han
  • Motocikl: sv650s

Pozdrav svima, pratio sam ovu temu dok sam trazio motor preko zime..

Pa evo da se upisem 🙂

 

 

IMG_8250.thumb.jpeg.64113ea1910cbe4e156826b7aff97160.jpeg

Promenio član GunnerHan
  • Sviđa mi se 14
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Beograd, Vladičin Han
  • Motocikl: sv650s

Hvala na lepim zeljama 😁

Evo jos neka fotka, juce vozao ceo dan, cini mi se da nisam pogresio, 2007 god, 43k km..

Vreme ce pokazati 😁

 

fee3b43f-bf4a-42c9-845f-aebeb4e17bba.thumb.jpeg.5d625ec5933e0081e0f57adacb7444af.jpeg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7145 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Lepo izgleda, samo ne znam šta bi Suzukiju da stavlja te ogromne auspuhe, (i na mom Banditu je gigantski) zato pod hitno da mu staviš neki mršaviji čunak i pod malo tupljim uglom, i uz to da prodiše malo da se čuje lepo V2 brundanje  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Beograd, Vladičin Han
  • Motocikl: sv650s
34 minutes ago, Disko Nindža said:

Lepo izgleda, samo ne znam šta bi Suzukiju da stavlja te ogromne auspuhe, (i na mom Banditu je gigantski) zato pod hitno da mu staviš neki mršaviji čunak i pod malo tupljim uglom, i uz to da prodiše malo da se čuje lepo V2 brundanje  :takoje:

Hvala lepo. 
Slažem se, imam isto mišljenje. Već listam po netu šta bi mu lepo leglo. Ako neko od kolega ima nešto zanimljivo da ponudi to bi bila dobra opcija 😃

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4530 postova
4 minutes ago, GunnerHan said:

Hvala lepo. 
Slažem se, imam isto mišljenje. Već listam po netu šta bi mu lepo leglo. Ako neko od kolega ima nešto zanimljivo da ponudi to bi bila dobra opcija 😃

Ako ne nadjes, pogleda Dominator auspuhe na netu, stizu sa sve potvrdom o homologaciji. Verovatno kod nas novo za te pare neces naci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Beograd, Vladičin Han
  • Motocikl: sv650s
38 minutes ago, Motorcyclist said:

Ako ne nadjes, pogleda Dominator auspuhe na netu, stizu sa sve potvrdom o homologaciji. Verovatno kod nas novo za te pare neces naci.


Bacio sam pogled na brzinu, reci mi samo, je l znas nekog ko je porucivao, da li moze direktno za Srbiju da se poruči? 
Cene su korektne i trenutno je neki discount. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4530 postova
32 minutes ago, GunnerHan said:


Bacio sam pogled na brzinu, reci mi samo, je l znas nekog ko je porucivao, da li moze direktno za Srbiju da se poruči? 
Cene su korektne i trenutno je neki discount. 

Sa oficijaonog sajta mislim da ne al jedan kolega je nasao sajt iz Holandije i oni salju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1179 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N
2 hours ago, GunnerHan said:

Hvala na lepim zeljama 😁

Evo jos neka fotka, juce vozao ceo dan, cini mi se da nisam pogresio, 2007 god, 43k km..

Vreme ce pokazati 😁

 

fee3b43f-bf4a-42c9-845f-aebeb4e17bba.thumb.jpeg.5d625ec5933e0081e0f57adacb7444af.jpeg

Lepo bi na ovaj motor legao stitnik motora ili ralica kako se vec zove. Ovako je motor nezasticen i ogoljen ikao da mutaj deo fali. Ja sam moju narucio iz Louisa original za taj motor. Pogledaj kako to izgleda.

Promenio član gox
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Beograd, Vladičin Han
  • Motocikl: sv650s
2 hours ago, gox said:

Lepo bi na ovaj motor legao stitnik motora ili ralica kako se vec zove. Ovako je motor nezasticen i ogoljen ikao da mutaj deo fali. Ja sam moju narucio iz Louisa original za taj motor. Pogledaj kako to izgleda.

Nije isključena ta opcija, za sad su prioriteti redovan servis, prednja guma i sve vise razmisljam o nekom auspuhu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: -

Pozdrav, na koji pritisak duvate gume za sv650s? Covek od kojeg sam kupio kaze 2.1, moj mehanicar 2.5 a video na netu da neko stavlja i 2.8 bar-a.

Danas sam naduvao na 2.1 bar i posle voznje od 20km sam proverio bilo je 2.3 bar-a. 

Inace gume su power pilot 3 2ct

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1179 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Ja sam na Transalpu zamenio auspuh, Arrow bas za transalp po meri. Potrosnja mi otisla litar vise.

Posle tog iskustva, na SV 650 ostavio sam čunak fabrički. Nista mi ne smeta izgled. Uzivam u pogledu na fabriku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7145 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Meni nikad ni na jednom motoru nije toliko skočila potrošnja posle zamene auspuha, bilo je zanemarljivo, ako je uopšte i skočila, možda zato što su to uglavnom bili četvorocilindraši, i nisam stavljao one preglasne male patrljke sa izlaznom rupom širine skoro kao i sam auspuh, već krštene auspuhe.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4650 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 13 sati, nemanja2 je napisao:

Pozdrav, na koji pritisak duvate gume za sv650s? Covek od kojeg sam kupio kaze 2.1, moj mehanicar 2.5 a video na netu da neko stavlja i 2.8 bar-a.

Danas sam naduvao na 2.1 bar i posle voznje od 20km sam proverio bilo je 2.3 bar-a. 

Inace gume su power pilot 3 2ct

Gume UVEK ali UVEK podešavaš prema preporukama proizvođača za tu specifičnu gumu koju koristiš. Gledao sam kako ljudi podešavaju pritisak prema preporuci koja stoji na motoru. Motori su često 15+ godina stari i iz fabrike su izašli sa drugim gumama.

 

Da ne tupim, za Pilot Power 3 je 2,2 - 2,3 napred, 2,5 pozadi na hladnim gumama.

 

Normalno je da ti je skočio pritisak sa 2,1 na 2,3 kad se guma zagrejala malo. 

 


EDIT: Da ne dođeš u zabunu kad tražiš podatke, tvoja guma je Pilot Power 3 (2CT je komponenta)

 

To ti kažem, jer je pre Pilot Power 3 postojala Pilot Power 2CT guma (koja je baš nosila oznaku 2CT). Da znaš kad tražiš preporučene pritiske. 

Promenio član Jovan Ristic
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A
14 hours ago, nemanja2 said:

na koji pritisak duvate gume za sv650s?

Moj SV, 2017, po preporuci fabrike, 2.25/2.5 bara. Ne dopada mi se bas kako se ponasa na izuzetno malim brzinama, pa sam poslusao savet iz Motorad testa i prednju vozim na 2.4. Zadnju gumu nisu pomenuli   pa na svoju ruku odlucio da pumpam na 2.6. To mu je kao nekih 5% vise od preporucene vrednosti fabrike. Posle voznje gume imaju neku finu temperaturu, tako da mislim da sam pogodio pritiske.

Inace, pre nekoliko godina naleteo sam, na netu, na neke preporuke (covek kao radio sa gumama u neki tim) i ide nesto ovako

- ako posle voznje guma ima veci pritisak za 5-7% , to znaci da su bile nedovoljno napumpane hladne

- ako je pritisak ispod tih 5-7% , to znaci da su bile prenapumpane na hladno.

Ne zaboravite da sa gumama ima vise varijabila i da nije samo matematika u pitanju.  Stil, brzina, podloga, suspenzija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja