Jump to content

Moto Zajednica

Super ili bezolovni

Recommended Posts

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F

Imam Suzuki GSX 600F iz 1995 godine u koji sam do sad sipao super benzin.Pa posto od pre par dana nema vise tog benzina ima samo bezolovnog.Interesuje me da li moze doci do nekih ostecenaj na motoru i da li treba da se sipaju neki aditivi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Vozila do 86-tog godišta idu na super,a preko na bezolovni.To važi za automobile,pa sigurno i za motocikle,tako da neće škoditi da mu sipaš bezolovni...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Taj motor je i napravljen za bezolovni. U belome svetu ne postoji olovni benzin ved preko 25god. To je samo kod nas ostala navika iz devedesetih da sipamo sta stignemo, sam,o da tera. :moto3:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Samo bezolovni!

Sad je pitanje i u kakvom ti je stanju katalizator (ako nije izvadjen) jer si sipao olovni benzin

 

Sad mu nije nista. :lol: :lol:

Sipaj bezolovni, i ne razmisljaj.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Sokolac
  • Motocikl: SUZUKI RM 250, CAGIVA 125

Svi motori sto imaju katalizator nesmije se sipati super, zato sto je jak i dolazi do topljenja katalizatora to jeste do zacepljenja a bezolovni je slabi malo slobodno ga sipaj neces nista zeznuti ugodna voznja na bezolovnom :moto3::moto3::moto2::moto2:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Navikli smo mi da sipamo Super pre svega sto manje trosi, a sad kad ni njega vise nema, je*ali smo se u dupe. :ups:

 

Koji aditivi postoje da bi malo ojacali bezolovni?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 754 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Davne 1987.god. u njemačkom časopisu MOTORRAD na jednoj reklami je pisalo otprilike ovako:

'Alle Suzuki motorische laufen mit bleifrei...'

To bi u prevodu značilo da u svoj Suzuki i nisi baš sipao odgovarajuće gorivo ;) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Svaki motor koji u izduvu ima katalizator (od sredine osmadesetih sva zapadno evropska, japanska i američka) predviđen je za bezolovni benzin. Sa drugom vrstom goriva šteti se katalizator.

 

Kod starijih motora mogući su problemi sa nasjedom ventila (vrlo rijetko ali moguće) jer se iz olova u benzinu od posljedica sagorjevanja na kapama ventila stvara tanak sloj koji ,,štiti'' ventil od udara te se smanjuje habanje ventila. Ipak, tehnologija izrade ventila je promjenjena mnogo prije i koriste se drugačije legure tako da od tog sloja koji se stvara na glavama ventila nema nikave koristi.

 

dakle, nikakve štete zbog prelaska sa olovnog na bezolovni dok se obrnuta operacija ne preporučuje ;)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Gile, odkud ti to da super manje trosi od bezolovnog ? Po mom iskustvu, trose se potpuno isto, nikakve razlike ni u potrosnji ni u ponasanju motora (tipa slabije vuce itd)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Necu da ti kazem celavi!!!
  • Motocikl: GPZ 500S

Gile, odkud ti to da super manje trosi od bezolovnog ? Po mom iskustvu, trose se potpuno isto, nikakve razlike ni u potrosnji ni u ponasanju motora (tipa slabije vuce itd)

 

Verovao ili ne, super stvarno trosi manje nego bezolovni,a to ce ti potvrditi mnogi.

Ali ta usteda je samo na papiru jer kad dodjes u situaciju da moras da menjas katalizator, onda shvatis da ustvari i nisi ustedeo vec izgubio1neznam.gif

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Gile, odkud ti to da super manje trosi od bezolovnog ? Po mom iskustvu, trose se potpuno isto, nikakve razlike ni u potrosnji ni u ponasanju motora (tipa slabije vuce itd)

 

Manje trosi to je naucno dokazano.

 

Verovao ili ne, super stvarno trosi manje nego bezolovni,a to ce ti potvrditi mnogi.

Ali ta usteda je samo na papiru jer kad dodjes u situaciju da moras da menjas katalizator, onda shvatis da ustvari i nisi ustedeo vec izgubio

 

O kom katalizatoru pricamo? Moja Tenera nema katalizator, tvoj GPZ? Katalizator imaju ovi noviji 2000god, (osim BMW-a naravno)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Gile, odkud ti to da super manje trosi od bezolovnog ? Po mom iskustvu, trose se potpuno isto, nikakve razlike ni u potrosnji ni u ponasanju motora (tipa slabije vuce itd)

 

Manje trosi to je naucno dokazano.

 

Verovao ili ne, super stvarno trosi manje nego bezolovni,a to ce ti potvrditi mnogi.

Ali ta usteda je samo na papiru jer kad dodjes u situaciju da moras da menjas katalizator, onda shvatis da ustvari i nisi ustedeo vec izgubio

 

O kom katalizatoru pricamo? Moja Tenera nema katalizator, tvoj GPZ? Katalizator imaju ovi noviji 2000god, (osim BMW-a naravno)

 

Eto greske, Maja Yamaha GTS '93 god ima katalizator. Tako da nije da nema. Ali vecina ipak nema. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • glavatar, 172 postova
  • Lokacija: burlingame, ca
  • Motocikl: gs500 '02

jes'' odgovoreno, ali nije zakljucano, a ja volim da se pravim pametan i zato:

 

gorivo koje sipamo u ljubimce je produkt procesa prerade sirove nafte, slican procesu dobijanja rakije iz voca :) tacan tehnoloski postupak je trenutno nebitan. bitno je da gorivo (benzin) kao jedan od derivata nafte u uslovima koji se nalaze u jednom cilindru kada motor radi (visoka temp. i pritisak) tezi samozapaljenju. i to uopste nije dobro zato sto za pravilan, pa i bilo kakav rad, eksplozije u cilindru ne sme biti. mora biti kontrolisanog talasa gorenja koje to sirovo gorivo neije u stanju da ispuni.

 

resenje ovog problema nestabilnosti goriva nadjeno je u olovnom jedinjenju tetra-etil olovo koje je dodavano gorivu, kompresija je mogla da raste, snaga motora da se povecava i potrosnja pada zbog efikasnosti koja je vecom kompresijom dobijena. a sve zahvaljujuci aditivima koji su koristeni da ukrote to divlje gorivo. u procesu sagorevanja olovo koje se nalazilo u jednom obliku u aditivima prelazilo je u neki drugi oksid i 'lepilo' se na neka mesta u motoru kao sto su sedista ventila, sami ventili i svuda po cilindru i izduvnoj grani. sto se pokazalo kao dobro posto taj olovni oksid ima podmazivacka svojstva kao i efekat hladjenja elemenata u cilindru. posebno ventila.

 

zasto i kako nije mi poznato, ali industrija je presla na druge aditive i zaboravila na tetra etil olovo. jedan od razloga je zagadjene zivotne sredine, posao koji olovo radi vrlo dobro, ali to nije jedini pa ni najbitniji razlog. vec cena efikasnost... kapitalizam.

 

kod bezolovnog goriva kao aditiv koji sprecava gorivo da podivlja, odnosno povecava mu oktansku vrednost i omogucava kontrolisano gorenje koristi se neko jedinjenje na bazi ugljenika i svasta nesto. glavna razlika je da sada vise nema tog tankog podmazivacko rashladnog sloja koji stvara olovni aditiv te su komponente (ventili pre svega) morali biti malo ojacani, i negde se spominje predpaljenje malo promenjeno, ali tu razlike u motorima prestaju.

 

olovni aditiv iz olovnog benzina takodje stvara sloj pri sagorevanju i preko svecice te joj time kroz neke vudu procese smanjuje zivotni vek, te je bezolovni tu u prednosti.

 

takodje olovni aditiv se vezuje za i prekriva povrsinu katalizatora te ga sprecava da vrsi svoju funkciju da skuplja neke gadne stvari iz gasova koji su nastali sagorevanjem.

 

te nije preporucljivo koristiti olovni benzin kod vozila s katalizatorom zato sto vrlo brzo isti postaje potpuno neupotrebljiv.

 

na kraju se ispostavilo da su i ti novi lepi aditivi otrovni i kancerogeni, ali eto. naivan je onaj ko je pomislio da iz auspuha izlazi medecina :D

 

problemi koji su se javili po prelasku na bezolovni su bili vrlo retki i javili su se kod nekih serija agregata kod bmw-a i jos nekih proizvodjaca (tako kaze net) jos davnih 80ih god.

 

od tada svi motori su sposobni da rade na obe vrste goriva sasvim srecno s tim da na bezolovnom svecice i katalizatori traju mnooogo duze.

 

 

i zapamtite gorivo sa vise oktana nije jace vec je u stanju da se ne samozapali u tezim uslovima vece kompresije sve dok to ne uradi svecica, zato gorivo sa mnogo oktana nema nikakvog smisla u jugu ili xt600tci ili mom gn u sa kompresijom od 9,5. jer ce jednostavno goreti isto kao i manje oktansko jeftinije, ali i te kako znaci mnogo kod nasviranog kawasakija sa kompresijom od 12,5 itd.

 

madaa mi u srbiji i nemamo neki izbor.

 

moderni agregati imaju senzore koji detektuju losije gorivo koje se samo pali pre nego ga svecica upali i shodno tome pomeraju tajming predpaljenja tako da to kompenzuju, u nekim granicama naravno.

 

prica je svakako kompleksnija od ove moje, ali odprlike to je sustina.

 

i kada god ste nesigurni sta sipati, procitajte knjizicu koju fabrika daje uz masinu.

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ovo je jedno od najboljih objasnjenja koje sam video skoro. Kao skaracena lektira ;) Sve si pojednostavio da svi skapiraju ali si stavio sve najbitnije odlike. odnosno prednosti i mane. U svakom slucaju mene bas zabole za ekologiju ali sta da se radi kada imam katalizator pa moram da guram bezolovni.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

U svakom slucaju mene bas zabole za ekologiju ali sta da se radi kada imam katalizator pa moram da guram bezolovni.

 

Izduvni gasovi iz olovnog benzina su kancerogeni, pa ti sad gledaj da li te zab... ili ne.

 

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/116185/Gradski-parkovi-puni-olova

http://www.google.com/search?q=olovni+benzin+kancerogen&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a

 

Ne znam koliko godina imaš, ali veruj mi da ne bi želeo da udišeš puno toga, a naročito ne bi voleo da to udiše tvoje dete, zato je bitno da okolinu održimo što zdravijom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

U svakom slucaju mene bas zabole za ekologiju ali sta da se radi kada imam katalizator pa moram da guram bezolovni.

 

Izduvni gasovi iz olovnog benzina su kancerogeni, pa ti sad gledaj da li te zab... ili ne.

 

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/116185/Gradski-parkovi-puni-olova

http://www.google.com/search?q=olovni+benzin+kancerogen&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a

 

Ne znam koliko godina imaš, ali veruj mi da ne bi želeo da udišeš puno toga, a naročito ne bi voleo da to udiše tvoje dete, zato je bitno da okolinu održimo što zdravijom.

 

Ma kapiram ja da je bitno. Ali kako kazu o moralu se ne diskutuje praznog stomaka. Neka se ekologijom bave bogate i velike zemlje.

Pa prva Amerika nece da potpise sporazum i Kjota. Kako je Americki predsednik rekao to bi bilo vezivanje ludacke kosulje Americkoj privredi. Pa sta mene briga onda. Kada Amerika i Kina ucestvuju sa gotovo 60% ukupnog svetskog zagadjenja. I nece nista da menjaju. A ona ja da se brinem, nemam ni para ni zivaca da o tome brinem. Pa mi svi u Srbiji da vozimo bajs nista se promenilo ne bi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja