Jump to content

Moto Zajednica

KORNJACA misljenja i selekcija

Recommended Posts

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

imam kornjacu ( IXS-50evra) , ali kao sto rece Dirty , i ne koristim je bas cesto , tako da mislim da nije bas racionalno dati 150 evra za nju ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Ne znam da li ti jakna ima ubacen protektor za ledja, ali ako ima, siguran sam da se moze zameniti ako te ne zadovoljava. Po kojekakvim katalozima ces sigurno naci nekih protektora za ledja koji te zadovoljavaju, a mislim da nisu skupi kao kornjaca, lakse ih je nositi(samo obuces jaknu, umesto da se kopcas po sata). Da razmisljam o tom delu opreme, verovatno bi prvo to resenje potrazio.

 

P.S.- koristim Valvoline Dura Blend, ali nemoj da cicijasis, 3 litre mi stane u karter. Za filter cu vec sam da se snadjem :D .

P.P.S.- pazi da ne bude fals

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ja bih se samo kratko nadovezao na pricu o cizmama. Uzeo sam prosle godine u Maju CS (Nemacke Cycle Spirit) moto cizme, putne, klasicne, ojacane i bezveze ih obukao jedno vece u Oktobru ove godine kada sam izasao na jednu od poslednjih voznji na kraju sezone (ispostavilo se kao netacno jer sam se vozio do pre neki dan).

 

Epilog: Imao sam neki los osecaj pred polazak, inace mi je i kaciga ispala u stanu na pod(tepih). Proklizao sam sa Yamom na mokroj travi odmah nakon kise na Uscu i motor mi se sa jedno 5km/h srucio na cizmu!! Ok, divljao sam sa endurom po mokroj travi zasta i nije predvidjen...moja greska..

 

160kg na zglobu bi mi polomilo zglob ili ga makar ozbiljno sredilo. Ovako, ostao je samo mali bol i nagnjecenje koje je proslo za 2 meseca.

 

2ga stvar, naravno da leti ne nosim nista osim kacige i pojasa, a kad idem na adu i tamo stignem, sve to poskidam i uzivam u prizoru. Ali to je Ada i tu nema saobracaja, a ne mogu da barim zene ako imam kacigu i 100 stvari na sebi. Dakle sorts i majica.

 

I na kraju, pitajte za kornjacu nekoga ko se smrskao i ona ga je spasla. Kao npr ja, odlucio sam se da ce mi sledeca kaciga biti Arai, samo zato sto sam video na sajtu kako je momak prosao spasen i kako je ona izgledala nakon teskog udesa.

 

Oprema je BOG! 2 tocka nisu 4 tocka. Sa 2 tocka ides na prljav, vruc, ostar asfalt, bankinu, trotoar i slicno. I sundjerasti stitnici za kolena van grada su bolji nego nikakvi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd
I sundjerasti stitnici za kolena van grada su bolji nego nikakvi.

 

slazem se potpuno, mogao bih da svedocim iz prve ruke :mrgreen:

 

Anyway, verovatno ce biti uzet pravi tvrdi protektor tj umetak za jaknu, plus kasnije neka srednje skupa(jeftina) kornjaca za leto i, sto ti kazes, do Ade... samo sto ja svakako kad stignem tamo uvek pakujem sve zivo u kofer a vadim peskir, naocare za sunce i slicno 8) , pa mi je manje vise svejedno hocu li da pakujem samo kacigu, ili kacigu i kornjacu u kofernjacu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Upravo tako. Evo ti samo za info, kupio sam letnju probiker jaknu bez protektora. Pre 10ak dana mi je drug prodao nov Dainese protektor za lakat i podlakticu, sundjerast sa tvrdom plastikom preko, dakle 100% profy, i lepo sam ga malo obradio i stavio u predvidjen dzep u jakni.

 

Cena 10 eur. Znaci u radnji max 20 eur. Uostalom, u Centru S u BG imaju sve protektore i kornjace i nisu skupi. Takve stvari ne morate da kupujete Dainese posto je Suomy ipak svetski poznata firma.

 

Ako Biaggi koristi, zasto ne bih i ja...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Da se ne kaze kako se ja samo sprdam evo ti malo korisne informacije: u markosu imas 2 kornjace jedna je 6000 kinti a jedna 5300 obe izgledaju dobro ova jeftinija kao ima i neki kevlar. Ako jos razmisljas o tome svrati pa vidi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Zagreb
Malo èu se nadovezati na temu...preko 90%moto nesreæa se dešava na brzinama 30-50km/h.Smiješno ali istinito..zaboravite na padove sa 200 i više' date='tu je zona prezivljavanja vrlo mala,najveæi problem je grad i gradske vožnje..[u']svaki dio opreme koju stavite na sebe [/u]æe u datom momentu opravdati uloženi novac,budite sigurni... 8)8)

Ne pada mi napamet da obujem cizme , pantalone ili kornjacu, taman da znam da ce mi se nesto desiti.

Ovako razmislja veliki deo motorista.

Nazalost Dirty ne mogu se složiti s tvojim stavom ali poštujem odluku koju si donio.."ne pada mi na pamet itd...",,znaèi svi ima imamo pravo na informaciju i svi odluèujemo individualno da li æemo tu opremu koristiti ili ne.

Nazalost,dosta je motorista bez informacija što od opreme uopæe postoji pa vjerovatno misliš da tako razmišlja veæina...(nazalost kod nas je 2004.poginulo 35 motorista a 2005.se ta brojka popela na 93!!!!!)...

Iskreno,malo me iznenadilo tvoje mišljenje kao iskusnog motoriste..... 8) [/b][/u]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

svako ima pravo na svoje misljenje i svako svoje telo ceni razlicito...oni neki hazarderi misle da smo mi babe...a neke babe posle odnesu nekom frajeru cvet na groblje..nema tu veze ko bolje vozi i ko je veci baja...samo ko je pametan i ko ne..a da svako ima pravo da se ponasa kako hoce i nosi il` ne nosi na sebi sta hoce...pa to je normalno. Zive bile razlicitosti, zato je svet lep. Nije problem ocepiti masinu na 300, pamet je ocepiti je pametno na 300. Ja znam mnoge kojima oprema nije pomogla a i mnoge koji su prosli sa ogrebotinama sa padanjem na jako velikoj brzini sa samo osnovnom opremom.

 

Ipak....skidam kacigu samo u blizini veceg broja extra zgodnih maccaka..u strahinjica bana, na Adi, i na drugim simpa mestima.

 

I jos nesto.....jel nekog udario bumbar ili pcela u celo ili oko na 150,200kmh na putu....bez kacige.....to je ono kad suvozaci kazu:"PA ne znamo sta mu bi, samo je sleteo sa motorom van puta iz cista mira"...ta muva ili pcela udje kroz oko direkt u mozak na 200kmh...pa se vi posle zezajte...i zanosite glavu u stranu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
I jos nesto.....jel nekog udario bumbar ili pcela u celo ili oko na 150' date='200kmh na putu bez kacige ta muva ili pcela udje kroz oko direkt u mozak na 200kmh pa se vi posle zezajte i zanosite glavu u stranu[/quote']

Ko to ima mozak :shock: a da ga muva udari u golu glavu sa 200km/h :P Taj ima mozak????????? :twisted:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty

Vidi muggen , stvarno sam apsolutno zagovornik opreme i ponavljam ima sve sto je potrebno.Ali da li je moguce da ti mislis da je najnormalnija pojava voziti se po gradu koji ukupno neme preko 8 kilometara u svom precniku u full opremi i to na 40 stepeni .

Ja mislim da nema takvih ljudi, a i ako ih ima dobice toplotni udar Cool

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Zagreb

Dirty,nemoj me krivo shvatiti,razumijem ja tebe i opet kažem svatko ima izbor i svako odluèuje o sebi..samo,znaš,dosta sam svoje ekipe pokopao i dosta ekipe imam koja je prezivjela ali sa raznoraznim posljedicama (kolica,štake,ožiljci itd).Moje mišljenje je da svaki put kad se sjeda na motor,èovjek mora nabaciti opremu na sebe(naravno ovisno o god.dobu). Minimum je kaciga,jakna s protektorima,rukavice i moto-tenisice(poluvisoke do gležnja).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Zagreb
Ali da li je moguce da ti mislis da je najnormalnija pojava voziti se po gradu koji ukupno neme preko 8 kilometara u svom precniku u full opremi i to na 40 stepeni .

Ja mislim da nema takvih ljudi' date=' a i ako ih ima dobice toplotni udar Cool[/quote']

Gle,mi kad testiramo motore,najgore nam je kad se trebamo slikati.Vani gori asfalt,mi u kožnim kombinezonima a nadobudni fotoreporter ima viziju kako treba izgledati motor u zavoju.I onda jedan zavoj proðemo 20ak puta u oba smjera..vjeruj mi da skinemo po slikanju 2-3kg težine.. Ono što sam ti htio reæi,da bi se u tim momentima bih vrlo rado vozio gol a ipak ne skidam kombinezon..bez obzira na temperaturu.....nevolja doðe kad je se najmanje nadaš......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja mogu da razumem Dirtyja. I sam ponekad nabijem kacigu na lakat (na ovo inace povracam kad vidim da neko radi) da bih otisao do prodavnice ili se odvezao do ortaka koji zivi "prva levo, pa druga desno", ali gledam da manje-vise uvek imam opremu na sebi. Jakna sa protektorima i kaciga su mi obavezne, cizme sam tek kupio (dobio) tako da ih nisam nosio (da sam ih imao, nosio bih ih na svaku voznju duzu od 20ak km).

Ovaj momak mi je bio prijatelj (moji i njegovi roditelji se druze 30ak godina):

Hqs5u_untitled1copy1bm.jpg

 

U textu je greska, zvao se Nemanja Atanackovic. Poginuo je pre godinu i po tako sto je udario motorom u neko brdo nasutog peska/sljunka (stajalo je na sred ulice), odleteo sa motora i udario ledjima u banderu. Polomio je kicmu i ostao na mestu mrtav. Ne znam, ali mislim da bi mozda prosao mnogo bolje da je imao kornjacu.

To je bila obicna gradska voznja, nikakv put, izlet ili nesto tako.

Negde sam procitao da se najvise nesreca desava na neka 2,3km od kuce i to na putu kuci!! Nemanja je stanovao ni nepun kilometar odatle.

Uglavnom, poruka je samo jedna: oprema pa makar i do garaze!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty
Ali da li je moguce da ti mislis da je najnormalnija pojava voziti se po gradu koji ukupno neme preko 8 kilometara u svom precniku u full opremi i to na 40 stepeni .

Ja mislim da nema takvih ljudi' date=' a i ako ih ima dobice toplotni udar Cool[/quote']

Gle,mi kad testiramo motore,najgore nam je kad se trebamo slikati.Vani gori asfalt,mi u kožnim kombinezonima a nadobudni fotoreporter ima viziju kako treba izgledati motor u zavoju.I onda jedan zavoj proðemo 20ak puta u oba smjera..vjeruj mi da skinemo po slikanju 2-3kg težine.. Ono što sam ti htio reæi,da bi se u tim momentima bih vrlo rado vozio gol a ipak ne skidam kombinezon..bez obzira na temperaturu.....nevolja doðe kad je se najmanje nadaš......

Ma da slazem se sa tobom , samo stom razlikom sto ja kad vozim motor po gradu daleko smanjujem tempo.

Na kraju krajeva evo mozemo da napravimo anketu i ovde i na ostil forumima ukljucujuci i vas, koliko se ozbiljnih vozaca kojji se voze svakodnevo po gradu koriste kompletnom opremom

Naravno da na testiranjima , a pogotovo po stazi treba nositi full opremu pa makar napolju nilo plus hiljadu.Samo ocu posteno da kazem da je po gradskoj voznji gde dnevno hiljdau puta sidjes i sednes na motor kompletna oprema neizdrziva.

Da me neki koji me ne poznaju ne bi shvatili pogresno, apsolutno sam za nosenje opreme, ali adekvatne u odredjenom momentu.

Opet ponavljam KACIGA , JAKNA,RUKAVICE i po gradu.Naravno osudjujem svaku voznju u papucama i u sorcu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N
Opet ponavljam KACIGA , JAKNA,RUKAVICE i po gradu

Potpuno se slazem, probajte da hodate (makar i 200m) u koznom kombinezonu i cizmama, jako je zanimljivo! :lol: (da, probao sam, kad mi je nestalo goriva)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

Nosenje ili nenosenje opreme je INDIVIDUALNA stvar (iako je propisana zakonom). Mislim da bi stariji i iskusniji vozaci trebali da NOSENJEM iste daju primer mladjim i neiskusnijim.

Mi smo inace, poznati kao NAJPAMETNIJI, i sto je celom svetu normalno kod nas je BLAM.

Siguran sam (iako nisam probao) da najlepse voziti go golcat! :twisted:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Nosenje ili nenosenje opreme je INDIVIDUALNA stvar (iako je propisana zakonom). Mislim da bi stariji i iskusniji vozaci trebali da NOSENJEM iste daju primer mladjim i neiskusnijim.

Mi smo inace' date=' poznati kao NAJPAMETNIJI, i sto je celom svetu normalno kod nas je BLAM.

Siguran sam (iako nisam probao) da najlepse voziti go golcat! :twisted:[/quote']

 

Izvini, ali doklegod ide novac iz zajednièke kese (èitaj životnog i lekarskog osiguranja) oprema pojedinca motorista ne može da bude individualna stvar......bilo bi interesantno videti efekat na motoristima, ako bi država propisala leèenje povreda zadobivenih u saobraèajnoj nesreèi na vlastite troškove, ako motorista nebi nosio primerenu opremu......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

@andrejp.......kada budeš kupovao kornjaèu, obavezno obrati pažnju, da je dovoljno dugaèka (ne predugaèka)...preporuèljivo je imati i motor, kacigu i jaknu sa sobom, tako da možeš odma isprobati.....

inaèe za ljeto postoje i perforisane kornjaèe, kao ovo....

http://www.dainese.com/eng/articolo.asp?cat=1,2,3,7&nome=NEXTWAVE_MTB_1/2/3&articolo=3879512/13/14

 

http://www.dainese.com/eng/articolo.asp?cat=1,2,3,7&nome=Nextwave_1-2-3-4/05&articolo=4879590/91/92/93

 

a za ljeto po gradu.......samo nabaciš neku veliku malicu preko.....

 

http://www.dainese.com/eng/articolo.asp?cat=1,2,3,7&nome=SAFETY_JACKET_1/05-2/05-3/05&articolo=3879494/95/96

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Niš, SRBIJA
  • Motocikl: DR 650

Ja se slazem s Dirtyjem. Leti po gradu mi je stvarno nezamislivo da vozim u punoj opremi, jer bih kolabirao, a i stalno stajem, zavrsavam posao itd... Kacigu nosim UVEK, makar vozio do prvog coska i nazad! Pojas uvek, jaknu ne uvek. Znam da bi puna oprema bila najbolje resenje sto se bezbednosti tice(na otvorenom putu se podrazumeva) ali po gradu je(bar meni) neizdrzivo.. Ko moze i kome je zadovoljstvo po gradu u punoj opremi svaka cast.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada

Moje misljenje je da je je kod velikih vrucina mozda i opasnije voziti u punoj opremi, nego samo sa kacigom na glavi (kaciga mora biti na glavi). Razlog je bas neizdrziva vrucina koja motorciklistu moze dovesti do nesrece.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Zivotno osiguranje je dobrovoljno pa za njega ne ide novac iz zaj. kase. Znaci i dalje je ipak individualno. A kad dodjes da se lecis, saniraju najhitnije, a sve ostalo se placa i po novom zakonu i po dosadasnjoj praxi. Nazalost. Ne znam tacno kome sam odgovorio, mrzelo me da gledam..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja