Jump to content

Moto Zajednica

KORNJACA misljenja i selekcija

Recommended Posts

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Dakle:

 

Razmatram kupovinu "kornjace" odnosno full ledjnog protektora. Osnovna upotreba bi mu, naravno, bila prilikom tura i voznji van grada (jerbo sam poznat kao rizican, jel`te), medjutim mislim da joj je i gradska voznja veoma bliska, odnosno da i u gradu ima itekako smisla nositi je - drugo je pitanje da li nekoga mrzi ili ne mrzi da je stavlja stalno (mene ne mrzi). Takodje, moze li se "spakovati u GIVIjev repni kofer cca 40es` i kusur litara zapremine?

 

Interesuje me kakva su iskustva drugih, na sta obratiti paznju prilikom kupovine, koje stvari treba staviti kao prioritetne karakteristike tj osobine itd.

 

Posebno, zamolio bih za misljenje forumase koji su koristili ovakve ledjne protektore, dakle iskustva "iz prve ruke'...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: 2020 GSXS 1000F

to je prava svar :roll:

kod Rajka u KGu imas dainese za nekih 50-60e.

a letos sam kod njega video ALPINSTAR sa nekim silikonskim jastucima,za koj sam citao da je sam vrh :D8) a kosta samo 100e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 541 postova
  • Lokacija: Zagreb

Super stvar,ukoliko te ne bude smetala i budeš ju stalno koristio!I kad je vruæe,naravno!Preporuèam Dainesse-ovu kornjaèu!cca 150 eura,ali se ne znoje leða toliko! :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd
napomena: molim kolege Dexterra i Pecu da mi ne savetuju umesto kornjace kupovinu protektora za koleno - to ide u sledecoj turi sopinga :wink: :mrgreen:

 

Pa za sta nas ti smatras znamo mi da si ti overio koleno i sad prelazis na druge delove tela(pupupu pomerio sam se sa mesta) :lol:

 

Dobro si me podsetio treba da kupim protektore za kolena i laktove. Jel ima neko neku preporuku?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

hmmm.. ajd manje vickastih odgovora a vise konkretnih... valjda je jos neko na forumu koristio ili koristi kornjacu? Ako je dobra zasto je dobra (mada je to po meni ocigledno), ako je losa zasto je losa?

 

Na sta obratiti paznju pri kupovini? Ima li ozbiljne razlike u kvalitetu izmedju proizvodjaca slicne cene? Ima li neki preporuceni model?

Sta mislite da je bitno pri izboru ovih protektora? Da li (sem cene) ima drugih razloga koji vas odbijaju od kupovine i koji su?

 

Motoristi iskazite se

PS Peco i Kvarisa kupicu vam po litar ulja da ne kenj.te :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Atina

Alo bre Andrej, ne kupujes nov motor nego KORNJACU :)

 

Kupi prvu pravu (ojacanu) kornjacu na koju naidjes i bices zadovoljan. Ne mora da prekriva cela ledja, ali neka bude toliko velika koliko mislis da ti nece praviti muku da je nosis ili pakujes u torbu. Takodje, kad ih budes isprobavao gledaj da li mozes lako da ih navuces bez icije pomoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd
Alo bre Andrej, ne kupujes nov motor nego KORNJACU

 

ama znam, ali sta cu kad sam detaljan po prirodi... sorry, znam da sam vec pitao uzivo ili telefonom par vas sta ko misli ali eto, da kupujem bajk bilo bi piece of cake, prosto zato sto mi je tu sve mnogo definisanije... za kornjacu nisam siguran pa pitam :oops:

 

eh, da: uzeo sam sinoc pantalone od Rajka, Dainese model 2005/06 (Djuro imas "stari" model, PRC!) :wink: .. izgleda da ce Dainese postati sponzor BJB ekipe, koliko artikala se nosi... (DAJ BOZE!)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Jofama i mene ledja vise ne bole! A i lepo izgleda.

www.jofama.se

140 Evrica

 

Sta je tebi Smajseru?! Pa on ne bi dao 140EUR za kombinezon koji je Rossi upravo skinuo sa sebe bre!

Kakvih 140eur?!?!

Da vam pojasnim neke stvari' date=' predlozite coveku kornjacu ali do 30,40EUR MAXIMALNO!

 

Neznam , da li ti je to uopste potrebno

 

Ja mislim da je to koristan komad zastitne opreme a i vidis da je covek rizican... :)

 

Meni je ovo OK kupovina a i u Louisu je snizenje sa 100 na 60EUR (a i ima 'integrisan' pojas) CLOVER:

 

kx0BQ_20019145320fr051ke.jpg

 

a ako hoces da das malo vecu lovu (mada ne vidim potrebu), Dainese:

 

FKH6B_20019010320fr041et.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty
Jofama i mene ledja vise ne bole! A i lepo izgleda.

www.jofama.se

140 Evrica

 

Sta je tebi Smajseru?! Pa on ne bi dao 140EUR za kombinezon koji je Rossi upravo skinuo sa sebe bre!

Kakvih 140eur?!?!

Da vam pojasnim neke stvari' date=' predlozite coveku kornjacu ali do 30,40EUR MAXIMALNO!

 

Neznam , da li ti je to uopste potrebno

 

Ja mislim da je to koristan komad zastitne opreme a i vidis da je covek rizican... :)

Dok god je rizican treba mnogo da vodi racuna , a i posle toga.Na kraju krajeva to je komad opreme koji ce retko nositi veruj mi.

Baca pare

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd
Sta je tebi Smajseru?! Pa on ne bi dao 140EUR za kombinezon koji je Rossi upravo skinuo sa sebe bre!

Kakvih 140eur?!?!

Da vam pojasnim neke stvari, predlozite coveku kornjacu ali do 30,40EUR MAXIMALNO!

 

Djuricu ne kenj.j mnogo ... ali kad vec pominjemo cifru, mislim da je OK cifra za taj komad opreme npr 60-80 evrica, mada ako mi se neka extra dopadne dacu i vise... nesh` ti bre da me prozivas! :wink: :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty
Sta je tebi Smajseru?! Pa on ne bi dao 140EUR za kombinezon koji je Rossi upravo skinuo sa sebe bre!

Kakvih 140eur?!?!

Da vam pojasnim neke stvari' date=' predlozite coveku kornjacu ali do 30,40EUR MAXIMALNO! [/quote']

 

Djuricu ne kenj.j mnogo ... ali kad vec pominjemo cifru, mislim da je OK cifra za taj komad opreme npr 60-80 evrica, mada ako mi se neka extra dopadne dacu i vise... nesh` ti bre da me prozivas! :wink: :D

Juju ju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Evo da i ja kazem svoje misljenje: Za 80-100e mozete vec kupiti jaknu sa protektorima, koja je po meni bolja investicija, lakse se nosi a zastita je priblizno jednaka ako ne i ista (razmislite, pa ne vozite po gradu 200 na sat pa da vam treba sad tu neki titaniumski oklop 8):lol: )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty
Evo da i ja kazem svoje misljenje: Za 80-100e mozete vec kupiti jaknu sa protektorima' date=' koja je po meni bolja investicija, lakse se nosi a zastita je priblizno jednaka ako ne i ista (razmislite, pa ne vozite po gradu 200 na sat pa da vam treba sad tu neki titaniumski oklop 8):lol: )[/quote']

Po meni se podrazumeva da svako ima jaknu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd
Evo da i ja kazem svoje misljenje: Za 80-100e mozete vec kupiti jaknu sa protektorima, koja je po meni bolja investicija, lakse se nosi a zastita je priblizno jednaka ako ne i ista (razmislite, pa ne vozite po gradu 200 na sat pa da vam treba sad tu neki titaniumski oklop

 

jakna se (kao sto rece Dirty) podrazumeva, i ima ful protektore, medjutim jakna je jakna a kornjaca je kornjaca - pa sad kako se kome svidi ili ne.. Maki zamisli da ne daj boze pri nekom padu motorista ledjima tresne o znak, ili nesto ostro ili sta god - jakna mu nista nece pomoci, a protektor mozda i hoce. Slazem se da sreca tu igra dosta veliku ulogu, ali znas kako, po mom misljenju treba sve uciniti da se faktor srece minimizuje...

 

NPR - da sam ja imao adekvatnu opremu letos na Ibarskoj, samo bi ustao i nikom nista; da je Dirty na pancevcu imao adekvatne cizme verovatno bi isto bolje prosao; da sada ne nabrajam dalje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty
Evo da i ja kazem svoje misljenje: Za 80-100e mozete vec kupiti jaknu sa protektorima' date=' koja je po meni bolja investicija, lakse se nosi a zastita je priblizno jednaka ako ne i ista (razmislite, pa ne vozite po gradu 200 na sat pa da vam treba sad tu neki titaniumski oklop[/quote']

 

jakna se (kao sto rece Dirty) podrazumeva, i ima ful protektore, medjutim jakna je jakna a kornjaca je kornjaca - pa sad kako se kome svidi ili ne.. Maki zamisli da ne daj boze pri nekom padu motorista ledjima tresne o znak, ili nesto ostro ili sta god - jakna mu nista nece pomoci, a protektor mozda i hoce. Slazem se da sreca tu igra dosta veliku ulogu, ali znas kako, po mom misljenju treba sve uciniti da se faktor srece minimizuje...

 

NPR - da sam ja imao adekvatnu opremu letos na Ibarskoj, samo bi ustao i nikom nista; da je Dirty na pancevcu imao adekvatne cizme verovatno bi isto bolje prosao; da sada ne nabrajam dalje...

Da , ali opet necu leti nositi cizme po gradu i do Beograda.Nemam nista protiv full opreme, ali onda to vuce mnoge druge stvari.Nista manje onda nije neophodan ni kozni kombinezon od kornjace

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Zagreb

Malo èu se nadovezati na temu...preko 90%moto nesreæa se dešava na brzinama 30-50km/h.Smiješno ali istinito..zaboravite na padove sa 200 i više,tu je zona prezivljavanja vrlo mala,najveæi problem je grad i gradske vožnje..svaki dio opreme koju stavite na sebe æe u datom momentu opravdati uloženi novac,budite sigurni... 8)8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty
Malo èu se nadovezati na temu...preko 90%moto nesreæa se dešava na brzinama 30-50km/h.Smiješno ali istinito..zaboravite na padove sa 200 i više' date='tu je zona prezivljavanja vrlo mala,najveæi problem je grad i gradske vožnje..[u']svaki dio opreme koju stavite na sebe [/u]æe u datom momentu opravdati uloženi novac,budite sigurni... 8)8)

Slazem se sa tobom, ali postavimo stvari realno.Meni konkretno je motorcikl glavno letnje prevozno sredstvo, dnevno imam hiljadu zaustavljanja i kretanja, toliko savestan nisam da nosim bukvalno svaki deo opeme koji imam , a naravno da imam svaki deo .Nosim kacigu zbog tih gradskih sranja , kao i raznog kamenja i insekata.Rukavice nosim iz navike , a i za nedaj boze da ne struzem asfalt dlanovima. I vrlo cesto i jaknu kada nije pretoplo.

Ne pada mi napamet da obujem cizme , pantalone ili kornjacu, taman da znam da ce mi se nesto desiti.

Ovako razmislja veliki deo motorista.

Naravno totalno je druga prica kada se krene negde van grada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja