Jump to content

Moto Zajednica

Moto sport vesti za sezonu 2011

Recommended Posts

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Neverovatno koliko vas sve slabo sluzi pamcenje. Pre samo nekoliko sezona Ducati sa Kapirosijem i Stonerom je imao domunantniji motor nego sto je sada Honda. Pa i sam Rosi je ispadao smesan na Yamahi zbog ocigledne razlike u brzini. Setite se naslova (Skrati pravac utece Ducati). Ma sta vise treba od cinjenice da ih je sve cika  Troy odrao na zadnjoj trci 2006. iako te godine nije vozio gp. Treba poklopiti mnogo faktora (ja bih to nazvao determinisanim haosom) , ups.ne zelim da se na silu pravim pametan al sta cu kad jesam, da neki tim postigne uspeh. Najbolji motor je samo jedan od njih.   ;)

 

Slabo te služi pamćenje. Samo je Stonerov Ducati bio dominantniji, Capirossi je završio u sredini tabele sa duplo manje bodova. U stvari te mnogo slabo služi pamćenje pošto uopšte nije isti motor u pitanju, taj je imao cevasti ram i nije imao preoblema s prednjim (a ni sa zadnjim) krajem.

post-7878-0-04055000-1324314750_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: 916 SP,

Pa normalno da su ta 2 Ducatija slicni kao boldorka i cbr. Nisi skapirao sta je pisac hteo da kaze. Ponovi gradivo pa ces dobiti dodatna pojasnjenja. (zima , dosada ne ljuti se sto ja pisem u AlanFordovskom fazonu) :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Dovizioso je početkom decembra imao nekoliko komentara koju su veoma zasmetali Valentinu Rossiu. Dovizioso je izjavio da bivši svetski šampion u 2012 neće biti dovoljno konkurentan na Ducatiu da bi se borio za titulu, a ono što je, čini se, Rossia posebno naljutilo je Doviziosova izjava da bi se Doktor sa današnjom konkurencijom mučio i na japaskoj mašini. Rossi je preko Twittera brzo odgovorio:

 

"Prava ličnost sportiste izlazi na videlo kada on osvoji nešto važno...problem je što on (Dovizioso) nije ništa osvjio."

Dovizioso odgovara Rossiu.

 

"Some people like to re-write the statements of others to cause problems - Dovi said on twitter - I'm just surprised that others, with more experience, still take the bait."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Meni je interesantna i ta teza koju zagovara Stoner da Rossi nije imao jaku konkurenciju kada je osvajao titule. To je nebuloza i mesanje baba i zaba. Nije mi uopste jasno kako neko moze da uporedjuje neciji raniji uspeh sa danasnjim vozacima, to je totalno drugi par cipela. Tada je konkurencija bila najjaca kakva je tada mogla biti i neko je pobedio, tj. u ovom slucaju pobedjivao. I sad posto neko drugi pobedjuje, ispade da ranije konkurencija nije bila jaka. :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Samo pogledaj sezonu koju je Rossi izjebao. Ko je uzeo titulu? Hayden. I pogledaj grid u dve-tri sezone pre toga.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Da, al poenta mog posta je da ne ide da nekome umanjis uspeh ranije uporedjujuci uslove tad sa uslovima sad. Prosto, tada su postojala odredjena pravila, odredjeni takmicari, drugaciji motori i opet je neko morao da bude za glavu iznad drugih da bi pobedio. Ne vidim nikakvu vrednost u tom poredjenju, osim pokusaja da se neciji uspeh relativizuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja rekoh vec , kad Rosi i Lorenco uzmu titulu pored Stonera onda tu nema konkurencije... A kad Stoner uzme titulu pored njih onda su mu oni strasna konkurencija... Aj dogovorite se vise...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Da, al poenta mog posta je da ne ide da nekome umanjis uspeh ranije uporedjujuci uslove tad sa uslovima sad. Prosto, tada su postojala odredjena pravila, odredjeni takmicari, drugaciji motori i opet je neko morao da bude za glavu iznad drugih da bi pobedio. Ne vidim nikakvu vrednost u tom poredjenju, osim pokusaja da se neciji uspeh relativizuje.

 

Ne radi se o umanjenju uspeha nego o realnom sagledavanju Rossi-a, Doohan-a, Raiyne-a, Lawson-a...

 

To što meni smeta je mlataranje brojevima i napabirčenim pobedama protiv no-ones and no-bodies i nipodaštvanje nekih podjednako dobrih koji nisu imali tu sreću.

 

 

@Scapolo: ne znam da li si to meni uputio, ako jesi upravo mi je to tema. Ovo što se dešava među njima trojicom je prava borba i vrhunska konkurencija. A nekako se i rasporedilo, Lorenzo se izlomio prve godine, Stoner se razboleo, Rossi se polomio prošle godine... Ja sam bio pred bacanjem GP-a u istu korpu gde sam odavno bacio F1 dok se nisu pojavili S. i L. da nam pokažu ko je ko. Ako bog da pa svi ostanu u GP videćemo odnose i na malo ujednačenijim motorima od 2013.

 

 

Rossi-evi navijači (mislim na prave ljubitelje moto-trka) imaju tu nesreću da se nalaze u moru retarda koji navijaju za:

1.Schumaher-a

2.Rossi-a

3.Federer-a

4.Loeb-a

5.Barcelonu

ne zato što umeju da cene njihove kvalitete nego zato što isti uvek pobeđuju pa im je tu udobno. Ponekad ove dve po sve različite grupe grupe koriste slične argumente pa je nekom kome je retarda pun q. teško da se suzdrži.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

 

Rossi-evi navijači (mislim na prave ljubitelje moto-trka) imaju tu nesreću da se nalaze u moru retarda koji navijaju za:

1.Schumaher-a

2.Rossi-a

3.Federer-a

4.Loeb-a

5.Barcelonu

ne zato što umeju da cene njihove kvalitete nego zato što isti uvek pobeđuju pa im je tu udobno. Ponekad ove dve po sve različite grupe grupe koriste slične argumente pa je nekom kome je retarda pun q. teško da se suzdrži.

 

Tako je, jes da volim Barsu i da sam ove godine prvi put navijao za Rossija zbog Ducatija (u principu nema nijedan vozac u gridu koji pored toga sto vrhunski vozi ima ono nesto sto je recimo imao Sena da navijam za vozaca, a ne za tim) potpuno se slazem sa tobom.

To su isti ljudi koji voze golfa 2 i aj necu da napisem koji motor ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Najbolji

Navijam za Rosija ( sta god da je vozio, i kako god da je vozio)

Navijam i za Loeba ( nekako mi je simpatican, ali ima ih jos)

Federer mi je ok ( ako nema nasih,ondak za njega)

Sumahera nikad ,ali nikad nisam mirisao ( mislim da nema harizmu velikuh sampiona)

Barselonu isto ne mirisem

 

eto ja mu dodjem nekih 60% retard :nanana:

 

salim se naravno

 

ali ti isti koji podrzavaju pobednike, sledece godine predju da navijaju za drugoga koji pobedjuje tada, :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

@to crank, svi ti vozaci su rasli i sazrevali u prilicno drugacijim uslovima i motorima i prosto ih ne mozes porediti. Svaki od njih je u svoje vreme bio najbolji i to je to. Svake godine je neko najbolji jer je pobedio konkurenciju. Brojevi i statistika jesu tu neki nacin merilo uspeha, ali to je sve veoma relativno. Kvalitet vozaca tokom neke sezone se jedino meri u odnosu na druge vozace u istoj klasi koji su imali relativno slicnu mikroklimu oko sebe, svako drugo poredjenje mislim nema smisla. Ali da ne tupim dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Meni je interesantna i ta teza koju zagovara Stoner da Rossi nije imao jaku konkurenciju kada je osvajao titule. To je nebuloza i mesanje baba i zaba.

Pablo, kada je to Stoner govorio da Rossi nije imao jaku konkurenciju kada je osvajao titule? Bio bih ti veoma zahvalan ako bi mi dao neki link. Casey se uglavnom uzdržava od negativnih komentara, pa čak i kada je u pitanju Rossi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd

to crank.. nikog ja nisam prozivao... pa valjda smo dovoljno zreli i prosli kroz zivot da smo shvatili da jucer i danas nisu isto... to je kao prica o Zvezdi i Partizanu... znas mi smo osvojili ovo a vi samo ono.. mi toliko titula a vi toliko.. mozemo da pricamo ko je uspesniji po rezultatima i to je to... nikad neces imati dva ista vozaca na istim motorima ni dva ista kluba sa identicnim timovima pa da kaze eh sad se vidi ko je bolji...

A o njihovim komentarima netreba rasptravljati..pa oni su konkurencija jedni drugima .. pa to je ljudski da se malo podj...ju.. nisu balerine, dobro ih placaju..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: 916 SP,

Ja stvarno ne shvatam oko cega se ubedjujete. Dal su vreme i prostor relativni. Evo pitanje za vas koje vam daje odgovor. Dal je Rosi iz vremena kad se laktao sa Biagijem obilazeci ga skoro po travi bolji od sadasnjeg Rosija i sadasnjeg Stonera. Jos jednom, mislim da u vasoj formuli za odredjivanje kvaliteta vozaca nije uzeta u obzir najvaznija nepoznata (vreme). :stabre:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Evo ispade i da smo retardi sto navijamo za Rosija. Svemu sam se nadao ali da ces da nas vredjas stvarno nisam. Mislio sam da si mnogo iznad takvih stvari, ali sam se zeznuo ocigledno.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ako pazljivo, rec po rec, procitas sta je Nikola napisao, videces da nije rekao da su Rosijevi navijaci retardi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Rossi-evi navijači (mislim na prave ljubitelje moto-trka) imaju tu nesreću da se nalaze u moru retarda koji navijaju za:

1.Schumaher-a

2.Rossi-a

3.Federer-a

4.Loeb-a

5.Barcelonu

ne zato što umeju da cene njihove kvalitete nego zato što isti uvek pobeđuju pa im je tu udobno. Ponekad ove dve po sve različite grupe grupe koriste slične argumente pa je nekom kome je retarda pun q. teško da se suzdrži.

Veoma lepo napisano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Ja stvarno ne shvatam oko cega se ubedjujete. Dal su vreme i prostor relativni. Evo pitanje za vas koje vam daje odgovor. Dal je Rosi iz vremena kad se laktao sa Biagijem obilazeci ga skoro po travi bolji od sadasnjeg Rosija i sadasnjeg Stonera. Jos jednom, mislim da u vasoj formuli za odredjivanje kvaliteta vozaca nije uzeta u obzir najvaznija nepoznata (vreme). :stabre:

Mislim da se diskutuje o kvalitetu konkurencije, a ne vozača. Niko ne umanjuje kvalitet vozača, već kvalitet konkurencije. Međutim, kada o već o tome diskutujemo, jasno je da je jedno od drugog u potpunosti zavisno. Mislim da vreme kao nepoznata ili faktor odnosno godine određenog vozača u toj priči ne igraju veliku ulogu. Dakle, ili si vozio i pobeđivao u vreme kada je konkurencija bila veoma jaka (Wayne Rainey) ili si vozio si vozio i pobeđivao u vreme kada je konkurencija bila slabija (Giacomo Agostini).

 

Ti već nekoliko puta pominješ kvalitet vozača u određenom vremenskom periodu, i misliš na ono što američki novinari vole da kažu "prime", odnosno ko je bolji; "najbolji" Rossi ili "najbolji" Stoner, ili možda "najbolji" Lorenzo. U ovom slučaju bi smo mogli da uzmemo vreme kao nepoznatu, dakle "najbolji" Rossi (radi primera - Rossi sa 25 godina) protiv "najboljeg" Stonera (radi primera - Stoner sa 29 godina), ali za ovakvo poređenje je neophodno da sva tri pomenuta vozača završe karijere. Međutim, i u ovom slučaju bi se gledala konkurencija. Ko je bolji; najbolji Rossi koji je npr. kao konkurenciju imao Biaggia i Gibernaua ili Stoner koji je kao konkurenciju imao Rossia, Lorenza i Pedrosu? Odgovor na ovo pitanje ćemo dobiti kada pomenuti vozači završe karijere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

@to crank, svi ti vozaci su rasli i sazrevali u prilicno drugacijim uslovima i motorima i prosto ih ne mozes porediti. Svaki od njih je u svoje vreme bio najbolji i to je to. Svake godine je neko najbolji jer je pobedio konkurenciju. Brojevi i statistika jesu tu neki nacin merilo uspeha, ali to je sve veoma relativno. Kvalitet vozaca tokom neke sezone se jedino meri u odnosu na druge vozace u istoj klasi koji su imali relativno slicnu mikroklimu oko sebe, svako drugo poredjenje mislim nema smisla. Ali da ne tupim dalje.

Meni ovo pije vodu...

Gledali smo King Kenija i Fast Fredija, posle toga Schwantza, Mick-a, Criville i za to vreme nismo znali za bolje

Moguće je da je sada konkurencija oštrija ali ovi su pobeđivali u svoje vreme

Možda se može komentarisati šta je nekome bila možda olakšavajuća okolnost ali to ne menja njegov record o pobedama i titulama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Rossi-evi navijači (mislim na prave ljubitelje moto-trka) imaju tu nesreću da se nalaze u moru retarda koji navijaju za:

1.Schumaher-a

2.Rossi-a

3.Federer-a

4.Loeb-a

5.Barcelonu

 

Procitao sam rec po rec i podvukao sta je napisao. Nije li pod dva upravo Rosi naveden, nije li napisao da se mi pravi ljubitelji moto trka koji navijamo za Rosija nalazimo u moru retarda(znaci i sami smo takvi).

Na zalost Lalajko, uvek sam vodio racuna sta pisem i kako pisem na forumu, pogotovo u temi u kojoj diskutujem sa Stonerovim navijacima, da ih licno ne uvredim ni jednim ostrom recju, pogotovo one koje licno ne poznajem.

Ali kao sto ste neobjektivni kad govorite o dostignucima sampiona kao sto je Rosi, tako Vam ni ovo objasnjenje ne pije vodu.

Pustam Vas na miru da velicate Stonera. :zdravo:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Meni je interesantna i ta teza koju zagovara Stoner da Rossi nije imao jaku konkurenciju kada je osvajao titule. To je nebuloza i mesanje baba i zaba.

Pablo, kada je to Stoner govorio da Rossi nije imao jaku konkurenciju kada je osvajao titule? Bio bih ti veoma zahvalan ako bi mi dao neki link. Casey se uglavnom uzdržava od negativnih komentara, pa čak i kada je u pitanju Rossi.

Čak šta više, on je uvek pričao da je nemoguće porediti vozače iz drugih era itd. On je zagovornik teze da je jedino moguće porediti vozače koji voze u istom vremenskom periodu. Ko je pratio njegove izjave tokom sezone sigurno se seća šta je govorio, a govorio je često jer su ga stalno poredili sa Doohanom. Evo šta je rekao kada je uzeo 12-ti pol u sezoni:

 

"I think it's pretty nice for the season we've put together so far to get 12 poles, but as far as the record books, Mick did his poles in a lot less races and a completely different time, era and everything, so there's really no way to compare it or anything,"

 

Stvarno ne znam odakle ti to što si napisao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Obrati pažnju na reči u zagradi, tu leži suština. Ja recimo, se nisam osetio povredjenim niti prozvanim kao navijač Rosija jer za njega ne navijam zbog drugih, tj. većine, tj. "retarda" kako ih je to crank nazvao. Ako si navijač iz nekih ličnih razloga, pa ti se dopada Rosijev stil vožnje, harizma ili nešto treće onda ne spadaš u veliku većinu koja navija za njega samo po inerciji rulje iz pomodarstva, a pritom nisu odgledali pet trka u životu.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja