Jump to content

Moto Zajednica

Moto sport vesti za sezonu 2011

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12094 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Da, opet ta statistika. Za one koje mrzi da otvore link - u sezoni 2011 vozeno 413 krugova. 218 od njih je vodio Stoner a u cak 382 je bio medju prva tri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Manite se uboge Honde,brzog Stonera i call me front end Rosija,dajte nesto vise o Suzuki Rizla timu! Hoce li se Suzuki smilovati i razviti agregat od 1000cc ili ostaju na 800cc,ali bez Bautiste? Da li ce imati jednog ili dva vozaca? Hoce li uopste nastupati u Moto GP-u? Ili je ovo vestacko odrzavanje jos jednog japanskog brenda na aparatima kako se takmicenje ne bi vodilo izmedju Jamahe i Honde uz prasinare (Dukce) u pozadini? Ima li bar 1% sanse da vidimo Kavasaki u blizoj buducnosti u najprestiznijoj klasi? Da li Toni Eli(j)as ostaje ili..? Zasto LCR sa onako bednim mehanicarima,diktatorskim rezimom i mini budzetom i dalje opstaje u ovoj klasi? Itd,itd..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4895 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

dajte nesto vise o Suzuki Rizla timu! Hoce li se Suzuki smilovati i razviti agregat od 1000cc ili ostaju na 800cc,ali bez Bautiste? Da li ce imati jednog ili dva vozaca? Hoce li uopste nastupati u Moto GP-u? Ili je ovo vestacko odrzavanje jos jednog japanskog brenda na aparatima kako se takmicenje ne bi vodilo izmedju Jamahe i Honde uz prasinare (Dukce) u pozadini?

Evo ti pa čitaj - http://www.motorcycl...-motogp-future/

 

Ima li bar 1% sanse da vidimo Kavasaki u blizoj buducnosti u najprestiznijoj klasi?

Nema.

 

Da li Toni Eli(j)as ostaje ili..?

Čisto sumnjam.

 

Zasto LCR sa onako bednim mehanicarima,diktatorskim rezimom i mini budzetom i dalje opstaje u ovoj klasi?

Verovatno zbog Playboy zečica. http://www.gpone.com...ource=GPone.com

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12765 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

dajte nesto vise o Suzuki Rizla timu! Hoce li se Suzuki smilovati i razviti agregat od 1000cc ili ostaju na 800cc,ali bez Bautiste? Da li ce imati jednog ili dva vozaca?

Mislim da je pitanje da li će biti jedan ili nijedan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Nešto sam tražio, pa sam slučajno naišao na jedan članak koji je objavljen pre početka sezone u kojem piše da je Valentino Rossi nazvao Stonera 'ludakom' koji 'stalno ponavlja iste greške'. Izjava dostojna velikog šampiona, nema šta.

 

Isti sajt je napisao i odličnu kritiku o situaciji koja se desila na Jerezu. Oni smatraju da je Stoner u pravu što je izblamirao Rossia.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Suzuki za Maleziju ponovo uvodi Hopkinsa kao wildcard!

Nadam se da ce nadoknaditi propusteno od prosli put jer vidim da je Hoper u najboljoj fizicko- psihickoj formi u karijeri. Postizao je odlicna vremena poslednji put na GSVR-u pre pada i nazalost,odustajanja od trke.

Motivisan je kao nikada u karijeri i ako Suzuki ne potpise sa njim (sto rece Crank,ako potpise sa bilo kim) izgubice mnogo! Dvojac Bautista-Hopkins je odlicna kombinacija. Suzuki je dosao do nivoa Kawasakija pre odustajanja, ne racunajuci par zadnjih trka gde su pokazali odlican napredak. Pocetak 2012. sa agregatom od 800cc,ako uopste i bude bilo,katastrofalan ali opet mislim da ce dati dobre rezultate i da nece dugo cekati sa razvojem masine 990cc.

 

Hoper je bio vise nego odlican u BSB-u iako je bio rookee,ucio staze i protivnike. 2011. je definitivno Hoper upravo moj heroj !

Uzivanje je bilo gledati ga kako se "rise from the ashes" i voleo bi da nastavi istom motivacijom i jacinom!

 

John Hopkins:

“I’m heading to Sepang with only MotoGP on my mind! When I went to Brno I was still in the middle of the BSB season and that was my main priority, but now I am totally focused on doing the best I can for Rizla Suzuki, the team and myself. I want to get back into MotoGP full-time and I cannot wait to get on the bike and show what I can do. I’ve seen Álvaro’s performances in recent races and the GSV-R looks like a great piece of kit now, it seems like the factory and the crew have done a good job and I just can’t wait to get on it. My finger is still sore, but that won’t hold me back, I’m so happy to be back here and it’s where I want to stay!”

2aan47m.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Preskacem postove gde vidim ime Rosi i Stoner zajedno u postu. Please guys,no more!

@ Spdzlla,meni taj događaj nije bio blamirajuci vec sam samo zamislao kamenog kako sve vreme od "pada" ili ako nekome vise odgovara,izbacivanje Stonera iz trke od strane Rosija, sedi i smislja sta ce i kako ce da kaze Rosiju a da to ima neverovatnu tezinu sa ciljem da ga izblamira. Rossi jeste teatralno usao u Repsol garazu ali mi se cini da su njega mediji pratili a da nije on njih vijao i skupljao po stazi da vide kako je fer. Po meni tinejdzersko ponasanje sa obe strane i tu bi se zaustavio. Show must go on!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Videćemo, kad izbace torent i skinemo trku.

 

9l1sr_wtfhxs.jpg

 

A sta mislite da se tu desilo? Bas me interesuje, nebitno sto je to Rossi. Premalo tezine na prednjem tocku, bilo zbog rasporeda tezine, bilo zbog manje gasa nego sto je trebalo? Ili lose podeseno ogibljenje? Nije guma, zagrejala se do tad vec... Gledao sam trku, pao je kad je vec presao Bautistu i uhvatio liniju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Kazu iz Ducati-ja da su gledali grafiku i 1neznam.gif

Gledam i ja sada snimak i ponavljam par puta. Pazljivo gledam u desnu šaku i to je tacno taj trenutak kada pusta kocnicu i krece ka gasu.! (?)

 

WSBK Haslam-Melandri,prvi utisci o BMW 2012. http://www.crash.net...m_melandri.html

Mislim da ce iskustvo Melandrija postaviti BMW na odlican nivo!

Laverty prezadovoljan prvom voznjom RSV4 postavljajuci najbrze vreme tog dana http://www.crash.net...be_so_fast.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Preskacem postove gde vidim ime Rosi i Stoner imena zajedno u postu. Please guys,no more!

@ Spdzlla,meni taj događaj nije bio blamirajuci vec sam samo zamislao kamenog kako sve vreme od "pada" ili ako nekome vise odgovara,izbacivanje Stonera iz trke od strane Rosija, sedi i smislja sta ce i kako ce da kaze Rosiju a da to ima neverovatnu tezinu sa ciljem da ga izblamira. Rossi jeste teatralno usao u Repsol garazu ali mi se cini da su njega mediji pratili a da nije on njih vijao i skupljao po stazi da vide kako je fer. Po meni tinejdzersko ponasanje sa obe strane i tu bi se zaustavio. Show must go on!

Pa 0K, tebi nije blamirajuć, meni jeste, imamo različita mišljenja. Ko se još izvinjava sa kacigom? To je totalno neozbiljno. Lep tekst u svakom slučaju. Treba ga pročitati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12094 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Videćemo, kad izbace torent i skinemo trku.

 

ubR8f_wtfhxs.jpg

 

A sta mislite da se tu desilo? Bas me interesuje, nebitno sto je to Rossi. Premalo tezine na prednjem tocku, bilo zbog rasporeda tezine, bilo zbog manje gasa nego sto je trebalo? Ili lose podeseno ogibljenje? Nije guma, zagrejala se do tad vec... Gledao sam trku, pao je kad je vec presao Bautistu i uhvatio liniju.

 

Ih, kad bi se znalo sta je JB bi castio ceo BJB vecerom! :) U Ducatiju kazu da su proveravali svu telemetriju, a da brzina prolaska kroz tu krivinu nije bila veca nego prethodnih krugova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12765 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Desilo se isto što se Stoneru dešavalo. Preko neke granice "a leap of faith".

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4895 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Hoper je bio vise nego odlican u BSB-u iako je bio rookee, ucio staze i protivnike. 2011. je definitivno Hoper upravo moj heroj!

Uzivanje je bilo gledati ga kako se "rise from the ashes" i voleo bi da nastavi istom motivacijom i jacinom!

 

Ovo mi je bio najsmešniji trenutak prvenstva.

 

 

 

 

I naravno nezaboravni zadnji krug - komentator BES Džek Brnikl je skroz zapenio!

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=MjePvNcu8n4

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12765 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
U Ducatiju kazu da su proveravali svu telemetriju, a da brzina prolaska kroz tu krivinu nije bila veca nego prethodnih krugova.

Ovo što je probao da uradi protiv Bautiste i onda protiv Stonera je deo njegove mađije. Mislim da ga to najviše nervira, da nešto što ga je dovelo na vrh sada ne radi uopšte. Corner entry. Ako možete negde da nađete na tim torentina ili možda na youtube, Sepang krivina br. 9. Sa koje razdaljine se zabada(o) vozaču kog zobilazi, misliš (nadaš se :nanana: ) sigurno pada a ono cvrc. E sad, sa ovim krntijom za koju se naivno uhvatio od toga nema ništa. Živo me zanima šta će da uradi u Sepangu, to mu je omiljena staza.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5352 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

PA1021058.jpg

 

Ovog "svemirca" ćemo i sljedeće godine gledati u Moto 2, pošto je odlučio da mu je to najpametnije. Kako kaže, u Moto 2 svaku trku nauči nešto novo, pa je bolje još jedna godina da ostne u ovoj klasi. Bio je težak izbor, ali misli da je napravio pravu odluku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4895 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Nešto mi ovo miriše na patku. Probaću da nađem taj interview na netu. Ogromna lova je u igri i Rossi je i dalje najveća zvezda, stvarno sumnjam da bi stari yes-man JB tek tako po svom štićeniku.

 

edit: u isečku iz interview-a na superbikeplanet.com nema ni reči o ovome a na tom sajtu su ludi za tračevima. Mislim da je neko pogrešno razumeo JB-a, on kritikuje Ducati a ne Rossi-a.

Skinuo trku, nema tog intervjua ali sam našao transkript na tviteru, znači taj deo koji je bitan - evo ga:

 

"... probably a lot of research and a lot of discussion and finally the little bits and pieces will probably come out that we need to refine were just not getting the information perhaps from him that we need and ah when the penny drops i think we'll move forward."

 

To je sve što sam našao - neko iz Australije (Steve@gsxrboy Perth) je ovo poslao Dejvidu Emetu. Intervju je bio pred samu trku na ostrvu Filip a zaključak komentatora je - Steve Parrish (komentariše za BBC i za Australiski kanal 1-10) "I think that VR is too old and too rich to go and break himself riding a bike he's not comfortable with" .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4895 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Nešto mi ovo miriše na patku. Probaću da nađem taj interview na netu. Ogromna lova je u igri i Rossi je i dalje najveća zvezda, stvarno sumnjam da bi stari yes-man JB tek tako po svom štićeniku.

 

edit: u isečku iz interview-a na superbikeplanet.com nema ni reči o ovome a na tom sajtu su ludi za tračevima. Mislim da je neko pogrešno razumeo JB-a, on kritikuje Ducati a ne Rossi-a.

Skinuo trku, nema tog intervjua ali sam našao transkript na tviteru, znači taj deo koji je bitan - evo ga:

 

"... probably a lot of research and a lot of discussion and finally the little bits and pieces will probably come out that we need to refine were just not getting the information perhaps from him that we need and ah when the penny drops i think we'll move forward."

 

To je sve što sam našao - neko iz Australije (Steve@gsxrboy Perth) je ovo poslao Dejvidu Emetu. Intervju je bio pred samu trku na ostrvu Filip a zaključak komentatora je - Steve Parrish (komentariše za BBC i za Australiski kanal 1-10) "I think that VR is too old and too rich to go and break himself riding a bike he's not comfortable with" .

 

Našao!

 

http://www.youtube.com/watch?v=W9X1P_ubaPk

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Ma ko je bre taj Burgess, i šta glumi? Šta bre on misli da je? Šta je on (to) osvojio, (i sa kim sve) pa da može da priča da Rossi ne daje dobre inpute?! Da li on uopšte zna šta je 'input'? Prosto je strašno šta sve čovek ne može da 'iskopa' na netu. Drugari, nikako ne verujte u ovo, ovo je sigurno nameštaljka. Svi su se urotili protiv Valentina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4895 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

po Gpone.com-u na poslednjoj trci u sezoni moglo bi da startuje svega 12 vozača.

 

http://www.gpone.com...a-Valencia.html

 

01) Casey Stoner

02) Andrea Dovizioso

03) Dani Pedrosa

04) Valentino Rossi

05) Nicky Hayden

06) Alvaro Bautista

07) Cal Crutchlow

08) Randy De Puniet

09) Karel Abraham

10) Hector Barbera

11) Toni Elias

12) Loris Capirossi

 

 

 

Marco Simoncelli

Colin Edwards

Jorge Lorenzo?

Ben Spies?

Hiroshi Aoyama?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja