Jump to content

Moto Zajednica

Moto sport vesti za sezonu 2011

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5343 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Odgledah malopre Twist of the wrist II i prepoznah na filmicu malog Petera Lenza koji je poginuo prosle godine cini mi se. Bedak. Takav je ovo sport, nema sta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12819 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Rainey’s return to Misano

The three time 500cc World Champion will be present at the upcoming Gran Premio Aperol di San Marino e della Riviera di Rimini this weekend, his first visit to the Misano World Circuit since his career-ending crash on September 5, 1993.

 

Living legend Wayne Rainey will visit the Misano circuit for the first time in nearly 18 years to see next weekend’s GP at the Misano World Circuit. The former World Champion will find an extensively modified track that now holds races in the opposite direction.

 

Rainey suffered a career-ending crash in the 1993 Italian GP while well on his way to a fourth-consecutive World title. He was leading the Championship and the race when he crashed and slid into a rutted gravel trap designed as a safety feature for car racing. The high speed tumble against the raked surface fractured the sixth thoracic vertebra in his spine, resulting in paralysis from the chest down.

 

Rainey’s return will be honored in the paddock on Friday, September 2nd from 6:30 pm to 8:30 pm, with Yamaha organizing a special event for the unforgettable rider.

 

http://www.youtube.com/watch?v=_Ihy0n0Grvc

post-7878-0-61727100-1314777621_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2309 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Slazem se mixa. Ova sezona je bila mucenje.

On u karijeri ima 99 podijuma. Na konferenciji se obratio vozacima i rekao "Nadam se da ce me drugari pustiti da dodjem do 100 podijuma".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12819 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Pa bilo bi lijepo. Isto tako bi volio da Edwardsa puste do pobjede prije nego ode, zasluzio je.

E prosto da ne verueš da nema ni jednu pobedu!

 

Kakvi su sve dunsteri imali po par pobeda a Edwards-u ništa. Ima još nade, neka polu kiša, srećan izbor trenutka za promenu guma...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2309 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Verovatno niko negleda sbk jer je motogp ovog vikenda.

Dobro je krenula trka, Haga je pomahnitao posto prati Checu u stopu.

A da, posto Biagi ne vozi danas moze slobodno da se oprosti od titule.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova

Verovatno niko negleda sbk jer je motogp ovog vikenda.

Dobro je krenula trka, Haga je pomahnitao posto prati Checu u stopu.

A da, posto Biagi ne vozi danas moze slobodno da se oprosti od titule.

ARES, ti bi trebao da znaš, ima li kakve šanse da se popravi situacija sa prenosom (ili barem snimcima) BSB na eurosportu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2309 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Verovatno niko negleda sbk jer je motogp ovog vikenda.

Dobro je krenula trka, Haga je pomahnitao posto prati Checu u stopu.

A da, posto Biagi ne vozi danas moze slobodno da se oprosti od titule.

ARES, ti bi trebao da znaš, ima li kakve šanse da se popravi situacija sa prenosom (ili barem snimcima) BSB na eurosportu?

 

Sta da ti kazem.. Koliko ja znam bice kao i sada. Znaci molimo boga da se nedeljom ne zadesi tenis, atletika, auto sport... U tom slucaju ide live. Sto se snimaka tice posto imam raspored unapred pisacu ovde kada budu reprize ili posto skidam trke sa torrenta da ih kacim na rapidshare pa da ih skidate.

Do kraja oktobra sam van zemlje tako da i ja jurim linkove za stream za sve moto grane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3348 postova
  • Lokacija: Debrc
  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Dovizioso: Ducati? A nice idea but...

Ducati's biggest problem at the moment is a lack of "sex appeal" since the arrival of Valentino Rossi. While some might have had their doubts about Marco Melandri and virtually ever other rider who has struggled on the Desmosedici, nobody can doubt the ability of Valentino Rossi. His reputation as a bike developer, along with that of Jeremy Burgess, has been tarnished somewhat, but that's another story.

Valentino has actually come to realize that a good rider, or rather a great rider, is still at the mercy of the engineers and the factory.

 

That said, it seemed clear at Misano that Ducati and their principle sponsor have decided the best way to close the gap is with a new project; the one that Rossi tested today at Mugello. But is it enough to convince the other riders?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Valentino has actually come to realize that a good rider, or rather a great rider, is still at the mercy of the engineers and the factory.

 

OK, on je shvatio, jos samo da to urade i najnapaljeniji rosijevci :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova

Valentino has actually come to realize that a good rider, or rather a great rider, is still at the mercy of the engineers and the factory.

 

OK, on je shvatio, jos samo da to urade i najnapaljeniji rosijevci :)

To nikada neće biti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Koliko sam razumeo da je Ducati "maskiran" oklopom da se ne vidi ram. Ako je istinita trvdnja """"""Unofficial reports claim that Rossi's best lap was a 1.48.5, which is better than the 1.49.902 he posted when qualifying 12th """"""""",onda se stvarno nesto radikalno desava! Na stranu "napaljene" Rosijevce kako ih je nazvao kolega bilo bi lepo videti malo vise konkurentnijih motora na gridu sledece godine. Bice tu jos svega i svacega. Necu zaboraviti Haydenovu izjavu " Ja vec dugo pricam o neupravljivosti Ducatija ali kao da pricam u vetar. Ipak zahtevi Valea i Brdzisa imaju vecu tezinu..."

Razumem da Ducati hoce da uvede novinu u moto svetu,karboni i agregat kao noseci ali kad ne ide,ne ide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2309 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Engleski komentator je rekao to ovako.

Japanci naprave nesto a onda ga fino doteruju, seckaju polako kao bonsai drvo. a ono raste u pravom smeru.

A italijani hoce motornom testerom da rade gravuru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Razumem da Ducati hoce da uvede novinu u moto svetu,karboni i agregat kao noseci ali kad ne ide,ne ide.

 

Nije to novina, evo i moj motocikl nema ram mnogo pre GP9.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja