Jump to content

Moto Zajednica

HITNO!!! ZZR 500 ili mozda GPZ 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica

Pozdrav!Prodao sam MZ-a i sad se dvoumim izmedju ove dve makine.To mi je prvi veci motor,a imam 29 god.Nemam stalno zaposlenje i trazim motor do 2000 Eura.Posto se ne razumem u motore treba mi savet i pomoc prvenstveno od ljudi koji imaju ili su imali ove modele.Prednosti, mane,naravno troskovi odrzavanja i za koji se opredeliti?Jos nesto me interesuje, a to je koliko iznosi registracija za 500ccm?Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Pozdrav!Prodao sam MZ-a i sad se dvoumim izmedju ove dve makine.To mi je prvi veci motor' date='a imam 29 god.Nemam stalno zaposlenje i trazim motor do 2000 Eura.Posto se ne razumem u motore treba mi savet i pomoc prvenstveno od ljudi koji imaju ili su imali ove modele.Prednosti, mane,naravno troskovi odrzavanja i za koji se opredeliti?Jos nesto me interesuje, a to je koliko iznosi registracija za 500ccm?Hvala unapred![/quote'] oko 100E! Bolje je GPZ500... :idea:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest babyboy

Gpz ili EX500 ti nije los i mozes da ga nadjes u dobrom stanju za te pare, ali neocekuj previse. Ako ga uzimas, uzmi 94 pa na gore jer ispod 94god GPZ je bezveze, sa paknovima na zadnjem tocku i ne bas toliko lepim dizajnom repa i prednje maske. 94 ima i injection umesto karburatora. Masina je sa dva cilindra i u mirovanju se cuje kao neki coper, ali kad mu nabijes gas dobijas zujavca. Imas varijante sa 26 i 50 konja pa obrati paznju i na to! Nije los kao prvi veliki motor, osecaj dok ga vozis ti je kao da vozis VELIKOG MZa. Zavrsna izrada je losa, toliko losa da se kinezi mogu ponositi, pogotovo rep, koji se raspada, pomera i ispada. A za ZZRa od 500ccm nisam cuo, samo 400 i 600 (i veci), on izgleda sportskije dok GPZ daje utisak commutera ili allpurpouse bajka...ZZRa nisam vozio pa nek neko drugi dopuni thread...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Æao,

sto se tice gpz-a, ne bezi ni od modela pre 94, zato sto je izgled stvar ukusa, meni se stari model vise svidja, zavrsna obrada je sasvim ok, rep nije problematican, zadnja kocnica jeste dobos, ali nista ti drugo i ne treba. Gledaj samo da uzmes model sa dva diska napred. Ja imam gpz-a 91. i odlican je!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica

Ma da me ubijes neznam.Gledao sam Kawu ZXR400 1991god.Masina mi se svidja strasno,pa ako znate nekog ko prodaje ovaj motor javite mi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: ruma

druze razmisli o hondi cbr500,mnogo bolji motor od oba ta tvoja!ima jedan u sm,ako te interesuje javi se na 065 422 5222 pa cu ti objasniti,boza

pusti dexa verovatno je dobio neku kintu od kawe cim je toliko fali :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Mozes naci hondu cb 500 95g,za taj novac, a to je odlican izbor.

Cena registracije za cb 500 je 8700 din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Procunjaj po forumu, starije poruke 2005-2006 i ja sam se raspitivao za GPZ-a! Imam snimljen Dexterrov prevod u kome mozes saznati dosta o ovom bajku! Da ga ne kacim ovde, posalji mi email na pm da ti bacim fajl!! :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Sto se tice 500s-a, mislim da se model posle 94. bas i ne moze kupiti za 2000e. Model do '94 ima 60ks a ne 50. Sto se tice odluke oko toga dal uzeti zzr ili gpz, mislim da bi prevagnula 2 cilindra posto si rekao da je i cena odrzavanja vazna, a i deo za zzr-a pitanje gde ces naci, dok 500s-ova imas gomile. no i to sto nazad ima dobos, kolko se i koristi, dobra je. Vidi da nadjes model sa dva diska napred, i zadnja kocnica ti nece ni trebati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Obrenovac

EVO VAM TEKST!

 

Kawasaki GPZ 500

Tekst: Preuzeto sa www.motorcycleonline.com

Preveo: Dexterr

Upravo ste polozili A-kategoriju? Misici vam bas i nisu jaca strana? Mozda imate malo krace noge? Ispunjavate sva 3 navedena uslova??? Pa ovo je pravi bajk za vas! Sa visinom sedista od oko 70cm, ni najnizi vozaci nece imati nikakav problem da zajasu GPZ500-S, cak im ni tezina od oko 175kg nece biti problem.

Jos od predstavljanja 1987-me GPZ500 je stekao reputaciju veoma pouzdanog Kawasakijevog modela za 'male pare'. Jedino znacajno osvezenje je pretrpeo 1994-te, dok je stariji model i dan danas popularan medju mladjom (i laksom) populacijom ukoliko je, naravno, lepo ocuvan. Modeli od pre 1994.-e su kritikovani zbog malog odstojanja od tla kao i zbog preuske prednje gume. Noviji model je dobio 17'' tockove umesto starih 16'', kao i disk umesto dobosa pozadi sto je umnogome doprinelo boljem lezanju na putu, boljoj upravljivosti i poboljsalo kocenje.

Agregat na GPZ500 je nepromenjen od prvog dana proizvodnje - 498ccm 2 cilindra redno, 8 ventila i gura oko 60bhp pri 9.800rpm. Pristojan primerak GPZ-a bi trebalo da dohvati granicu od 200km/h... Ovaj motor je pozajmljen jos nekolicini Kawinih modela poput KLE500, EN500, ER-5, ali se i dalje najbolje oseca u svom originalnom odelu.

Instrument tabla je veoma pregledna i lako citljiva, sto je jako bitno za pocetnike. Retrovizori su podignuti na novijem modelu i dosta su pregledni. Motor je prakticno neunistiv i zahteva jako malo paznje ali u redovnim intervalima - oko 6.000km. Veoma brzo pokaze znake propadanja ako ga zaboravljate (kao neki italijanski automobili).

Kakav je u voznji? Pa, pocinje da vuce oko 3.000rpm, pa onda ima knedlu negde na 4.500rpm (koja se leci dodatkom gasa) kad malo i zavibrira, a stvarno lepo povuce posle 6.000rpm sve do crvenog polja na 11.000rpm. Ubrzanje ne cupa ruke iz ramena, ali je sasvim dovoljno da osamari vecinu automobila na nasim putevima. Brzina nize, gas i vec ste se probili kroz guzvu i sve ih ostavili za sobom. Mozete krstariti u bilo kom stepenu prenosa, ali da bi i vama i njemu bilo lepo najbolje je zabavljati se malo s menjacem. Kocnice su dovoljno jake za ovaj tip motora. Ogibljenje je solidno dok ste sami u sedlu. Upravlja se lagano, ali nedostaje povratna informacija sta se tacno desava s prednjim krajem pri malo ostrijoj voznji. Medjutim ako ste se izvestili toliko da vam ovo smeta, vreme je da predjete na nesto ozbiljnije! Setite se da je ovo model iz 80.-tih konstruisan pre skoro 20 godina...

Namestite se lepo i mozete se vozati po ceo dan sto se njega tice. Kruzing od oko 130km/h i neka lagana svakodnevna voznja po gradu ne proguta ni celih 5lit/100km, a ako ste bas krenuli da se istresete nedeljom pre podne, pa, mozda prebaci 6.5lit/100km a mozda i ne. U svakom slucaju gorivo vam nece trebati pre nego sto ste presli 250km u cugu, a tada bi ste vec mogli i malo da se protegnete ne bi li i sediste i guza povratili svoje prvobitne oblike.

Pa sta ce vam onda ovakav bajk. Mozete peglati auto-put tempom od preko 140km/h, mozete krivudati pejzaznim magistralama vikendom, mozete sprintati na posao kroz gradsku guzvu sledecih sto godina. I sve to skoro za dzabe !!!

 

Masina: 498ccm 2 cilindra u rednom rasporedu, DOHC 8-valve 74 x 58mm vodeno hladjen

Snaga: 60bhp / 9.800 rpm

Prenos: 6-brzina, sa pogonskim lancem

Ogibljenje: napred � 37mm viljuska; nazad � Uni-trak centralni amortizer

Tockovi i kocnice: 110/70x17 jedan disk napred; 130/70x17 jedan disk nazad

Tezina: 175 kg

Rezervoar: 18 litara

 

SRECNO :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Pametno!Uvek bi pre uzeo ZZR.Al cena im je oko 3000, dobro si ga nasao.I jaci i lepsi od GPZ, i ako se ne varam 4 cilinda, redna.NEK JE SA SRECOM!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja