Jump to content

Moto Zajednica

Kom se carstvu privoleti - Transalp ili Afrika

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6494 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Hvala Bogu i Vama, kupih i stigoh po ledu doma. Krenuo prvom, posle 10m prešalto u drugu i istog časa patosiro asfalt, odlično, razbio maler odma. Tačno na čašicu i da nisam imo štitnike kolena, sad bi bilo kuku lele. Vido Tadija iz ulaza, dotrča unezveren. Posle mi slao SMS sa molbom da ne padnem nizbrdo videvši kud sam pošo.

 

Napolju je -3,8, bilo veselo sa Bežanijske Kose, umesto na Auto put ja na nizbrdo na Tošin Bunar, lagano kvačilom, samo ovlaš zadnja i nekako se spusrtih i zaustavih na semaforu. Bi lakše kad se dečepah Gazele i sve lepo mekano, šaltanje nešto ranije na više da motor ide na unter turi jer tako teže proklizava. Kočenje motorom, kvačilo polako, gasa malo, korman ko da dirkam onu... samo si sufliram SMOOTH, SMOOTH,...ono čuveno Lazino iz škole dobre vožnje. Do ispred zadnje uzbrdice pred kućom,tu malo zašlajfa al već se steklo iskustvo i stigoh do zaleđenog platoa ispred garaže, tu onako oštro skretanje uz hupser, i stadoh, pa motor na ruke ugurasmo. Telefoni mi zvonili non stop, a mene stisla prpa, ladno a ćelepenka sva mokra. Vizir se ne magli, al se kondenzuje po ivicama, otvorim kad stanem na semaforu, al vuna da pustim korman i spustim ga, zvokot veliki. Al eto, prođoh vatreno krštenje, odma pa of, pritisak po fuzasteru za malu korekciju smera kako objasniše one Ofadžije. I sigurno jedina budala koja je terala motor po ovom kijametu, svi me onako gledahu ko utvaru da vide. Supruga nije mogla da sačeka, izašla na ulicu.

 

Da mi neko kazao nekad da ću ovako mator da vozim motor, da kupujem na -°C, da vozim po ledu, ma reko bi mu da su mu svrake mozak popile. Nudio mi drugar kombi, Mojsa oće on kad sam ljosnuo, reko ne, teram, misleći u sebi,makar se skršio i ja i motor.

 

Supruga nije mogla da sačeka, izašla na ulicu. Mnogo joj se sviđa motor a uistinu, i ja sam želeo ovakav belo sivi.

 

Motor je uzet od sjajnog momka, sa foruma, i jedini prodavac koji je sve ispričao istinito i do detalja i nije se pravio nevešt i blesav ko ostali. Njemu je ispala prilika za nešto što je želeo, i eto, oboma nam se ispunile želje. Mnogo je lepo kad se ovako nešto obavi sa obostrano lepim željama, nek te služi dobro ko mene.

 

Primerak je najbolji od svih što sam probao, tj, poteže osetno bolje od ostalih, dobroćudan, reaguje na komandu odmah. Sa njim sam pregovarao još sa početka, al sam mislio da ću naći nešto bolje, al ne. Zaista sam i presrećan prezadovoljan.

 

Evo malko ekskluzivnih paparaco slika, malo da odmorim pa kasnije da sredim glasno utiske.post-6989-0-39270800-1295895583_thumb.jpg

Spremanje opreme.

post-6989-0-13210000-1295895651_thumb.jpg

Za svaki slučaj, brisač naprstak.

post-6989-0-16831700-1295895702_thumb.jpg

Marko montira aku a ja grejem uši.

post-6989-0-96805300-1295895792_thumb.jpg

Smet na motoru.

post-6989-0-26031200-1295895909_thumb.jpg

Pripreme.

post-6989-0-39964200-1295895999_thumb.jpg

Marko proverava pred ispraćaj.

post-6989-0-13367000-1295896056_thumb.jpg

Moj prvenac spreman za premijeru.

post-6989-0-70100700-1295896118_thumb.jpg

Razbijanje treme pred polazak.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: Vfr 750

Ma je l' stigao kući po ovom kijametu?

 

Ma kakav kijamet ovo vreme je za djuntu maciji kasalj ...kako je vozio nisam mogao da ga stignem kolima ;)

 

 

evo djunta me prestize sa porukom :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6494 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Mnogo je lepo što se dvoje različitih generacija sa osmehom rastaju da bi se opet sreli na forumu, nekoj družbi BJB-a,... ko da nismo kupac i prodavac.

 

post-6989-0-37975700-1295896269_thumb.jpg .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12286 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

2BJB3.gif2BJB3.gif2BJB3.gif2BJB3.gif2BJB3.gif

 

Sreća, sreća, rados'

 

 

Neka te služi kao i ovaj moj pa ćeš biti oduševljen! Srećno i mnogo kilometara!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

nek'je sa srecom i da te lepo sluzi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Aaaaaaaa NE!

Đunto, mislim da bi trebalo da vratiš motor. Ne valja. Crk'o mu je žiroslop očigledno. Ebeš motor sa kojeg se pada odma' posle par metara... Mislim da te prodavac debelo zeznuo, ali punoletan si ti, šta da ti ja sad tu pametujem...

 

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica
  • Motocikl: Piaggio typhoon 80

Eto kao spanska serija. Vencase se na kraju. Smrc. Da ne bude na prolece nastavak? Ko zna, DJunta je za godinu dana od Freeja dogurao do ovog krosera.;):zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

svaka čast đunta, stvarno je lep ko slika! :takoje:

 

ali nekako kao da će mi nedostajati ova tema..skoro pa mi je žao što si konačno pazario motor.. :nanana:

 

ma zezam se...uživaj i sve najbolje! :moto3::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Neka je sa srecom, puno bezbednih kilometara!

Bas je lep! 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja