Jump to content

Moto Zajednica

Kom se carstvu privoleti - Transalp ili Afrika

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Sad, za slavlje će pregovaramo, jel ja il Vi.

 

Picanio ja prenos na skuteru u trkaćoj garaži i dojadio i sebi i drugima naravno, al ne odustajem. Dođe drugar i reče, Lemi, daju stotku da te odvedem. Reko, daće oni dve da im kažem kad napravim, i svi se krstiše kad su probali skuterić i naravno, došli na moje i samo čekam kad će oni mene da "smaraju" da im ofiram caku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Ajde malo da osvežimo, posle Dedamrazijade sam se naprzio kao mladi majmun na voznju/veliki motor. Imam isto trilemu kao I Mile, samo sto je kod mene trougao TA-F650gs-F650st. Ili iber ili nesto minimalno(matoro, pa sta bude). Djunta, ako planiras uvoz, ima jedan u najavi(ja) da se pridruzi. Posto smo iz istog kraja, namena je ista, za off road nemam afiniteta a ni kosti nisu vise tako mekane. Znaci asvalt 100%, osim sto se tesim da pojas za spasavanje nije prepreka, hehe. I da, ipak ce biti neki sqter u rezervi za brza gradska provlačenja. Moji kriterijumi su da nadjem nesto gde se necu druziti sa majstorima u radionici, vec u kafani.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Kako god okreneš i izbereš, majstor ne gine i daj Bože da ne budu u množini. Jednostavno, sve su to motori u poodmaklim godinama i uz ne vrhunsko održavanje, mada se vozaju. Ako imaš visok kriterijum, onda uvoz. Ja sam još u nadi da ću naći ovde nešto razumno, a ako ne baš me briga, mogu i skuter ponovo da uzmem pošto sam prodo Outlooka.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Kazem, u trlemi sam, ali cek da prvo obradim kategoriju, vrv da ce nesto i izleteti, samo je pitanje ko ce biti brzi :hej: . Ako se ipak odlucis na uvoz kao resenje i ako ne nadjem nesto da mi odgovara, lakse nam je u dvojcu da veslamo do Talije nego svako za sebe :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ma to svakako, mada mislim da je bolje pregovarati sa nekim od trgovaca jer nije lako naći jeftin motor, odnosno, treba vremena ili sreće da se naleti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

dunta, znam da nisi jos kupio, al jesi li se bar odlucio koji ces :moto3: deset strana kume, a jos se vode ozbiljni razgovori :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

za skutere imam jednu apriliju leonarda 125,taze ocarinjena! kako je vozio kako nije,ali mislim da je vozena samo po lepom vremenu,nije padano u extra stanju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

dunta, znam da nisi jos kupio, al jesi li se bar odlucio koji ces :moto3: deset strana kume, a jos se vode ozbiljni razgovori :lol:

 

 

Pa načelno jesam, prvenstveno TA sa diskom pozadi, znači ono 91-95, čisto da jeftinije prođem za prvi motor pa da ne bude ono, slabo mi pa opet gubioza..., a potom i AT i čak ST, sve zavisi šta će da naleti. Trenutno ništa ozbiljno. Ima neka 2 TA potencijalna, jedan ga prodavao po istoj cenu pre godinu dana, a i ovaj drugi ima sličnu, plus neće da mi se javi, a ja nisam voljan ikoga da molim, mada sam mu se 2 puta obraćao. AT ima jedna RD 04 al po ceni za sedmicu, što ne dolazi u obzir. Iskreno, nisam ovih dana češljo oglase, čekam da otera kupac skuter iako sam dobio kaparu, a pošto je iz Kikinde, treba mu prevoz al da ne košta ko pola skutera. Kad ispraznim garažu, onda nemam kud nego u lov.

 

Skuter je neka tamo rezervna alternativa na kraju i to samo 250 pa na više i 16 cola točak. Kupiću ga samo ako je ekstremno povoljno jer jedino tako ima smisla za gradski prevoz.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

dunta, znam da nisi jos kupio, al jesi li se bar odlucio koji ces :moto3: deset strana kume, a jos se vode ozbiljni razgovori :lol:

 

 

Pa načelno jesam, prvenstveno TA sa diskom pozadi, znači ono 91-95, čisto da jeftinije prođem za prvi motor pa da ne bude ono, slabo mi pa opet gubioza..., a potom i AT i čak ST, sve zavisi šta će da naleti. Trenutno ništa ozbiljno. Ima neka 2 TA potencijalna, jedan ga prodavao po istoj cenu pre godinu dana, a i ovaj drugi ima sličnu, plus neće da mi se javi, a ja nisam voljan ikoga da molim, mada sam mu se 2 puta obraćao. AT ima jedna RD 04 al po ceni za sedmicu, što ne dolazi u obzir. Iskreno, nisam ovih dana češljo oglase, čekam da otera kupac skuter iako sam dobio kaparu, a pošto je iz Kikinde, treba mu prevoz al da ne košta ko pola skutera. Kad ispraznim garažu, onda nemam kud nego u lov.

 

Skuter je neka tamo rezervna alternativa na kraju i to samo 250 pa na više i 16 cola točak. Kupiću ga samo ako je ekstremno povoljno jer jedino tako ima smisla za gradski prevoz.

 

ako imas preporuku za transalpa, javi na pp. drugar se interesuje da ga kupi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

đunta brate, ne mogu da verujem da još postoji ova tema i da još nisi kupio motor.. i još ajde da se premišljaš oko ne znam kojih motora nego si uzeo 2 najpouzdanija motora...pa pošto motorima ništa ne fali u fabričkom smislu, ti nekako uvek naletiš na neko smeće koje je imalo neke dorade, prepravke i ne znam šta. a transalpova i afrika sada ima koliko hoćeš po oglasima..za 2500 evra ne znaš koji da kupiš...daj čoveče! :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

dunta, znam da nisi jos kupio, al jesi li se bar odlucio koji ces :moto3: deset strana kume, a jos se vode ozbiljni razgovori :lol:

 

 

Pa načelno jesam, prvenstveno TA sa diskom pozadi, znači ono 91-95, čisto da jeftinije prođem za prvi motor pa da ne bude ono, slabo mi pa opet gubioza..., a potom i AT i čak ST, sve zavisi šta će da naleti. Trenutno ništa ozbiljno. Ima neka 2 TA potencijalna, jedan ga prodavao po istoj cenu pre godinu dana, a i ovaj drugi ima sličnu, plus neće da mi se javi, a ja nisam voljan ikoga da molim, mada sam mu se 2 puta obraćao. AT ima jedna RD 04 al po ceni za sedmicu, što ne dolazi u obzir. Iskreno, nisam ovih dana češljo oglase, čekam da otera kupac skuter iako sam dobio kaparu, a pošto je iz Kikinde, treba mu prevoz al da ne košta ko pola skutera. Kad ispraznim garažu, onda nemam kud nego u lov.

 

Skuter je neka tamo rezervna alternativa na kraju i to samo 250 pa na više i 16 cola točak. Kupiću ga samo ako je ekstremno povoljno jer jedino tako ima smisla za gradski prevoz.

 

ako imas preporuku za transalpa, javi na pp. drugar se interesuje da ga kupi.

 

Pa da imam, već bi po svojoj preporuci kupio za sebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

đunta brate, ne mogu da verujem da još postoji ova tema i da još nisi kupio motor.. i još ajde da se premišljaš oko ne znam kojih motora nego si uzeo 2 najpouzdanija motora...pa pošto motorima ništa ne fali u fabričkom smislu, ti nekako uvek naletiš na neko smeće koje je imalo neke dorade, prepravke i ne znam šta. a transalpova i afrika sada ima koliko hoćeš po oglasima..za 2500 evra ne znaš koji da kupiš...daj čoveče! :stabre:

 

Jesu fabrički pouzdani, al ovi polovnjaci su daleko od toga a ja sam pican i sve mora bude 100% i ispravno mehanički i lepo za oko..., a to što neko vozi sa slabim kočnicama, il sa luftom u lageru kormana..., je neću. Sve to može da ide al kod mene ne. Bilo je par kupoprodaja tokom septembra i oktobra i formirale se neke reper cene i ja nemam nameru da kreiram nove, višlje i to u ovo doba. Imao sam gomilu ponuda al su to sve bile želje da se proda po sistemu, ako mi neko da tu cenu prodaću... A i nisam nešto listo oglase ovih dana, nešto mi misli na drugu stranu a i teret mi skuter, taj me gnjavio danima i sad našo po snegu a ne može da ga vozi.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

ti bi đunta da jebeš al da ne platiš...e pa ne može...ti bi da kupiš motor koji je star 15 godina i kojeg je neko potpuno razmontirao i sve lepo zamenio što se zameniti može i onda ga je dao u oglas po ceni kao da nije ništa od toga uradio. lepo si mogao da do sada kupiš sebi jednu afriku za manje pare pa lepo uložiš oko 700 evra u nju preko zime kda majstori ionako nemaju puno posla i znao bi da tvom motoru apsolutno ništa ne fali...ovako ti bi da dobiješ ribu koja se dobro kreše a da pritom se nikad nije jebala ranije...e pa đunta ne može brate...

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Mile je perfekcionista..

 

A ima i dovoljno godina da iskulira nagon za jahanjem novog magareta..

 

Ali pojavice se i sesirdzija za Rajka ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Alo ljudi, prvo, niko Vas ne tera da čitate i besmisleno minusirate. Drugo,Vi imate svoj aršin a ja svoj. Ja nikoga ne prisiljavam da proda ni za koju cenu, samo imam svoj reper po već obavljenim prodajama i što bi ja platio nešto i skuplje ili lošija, zato što tema prešla deset strana.

 

Ja da kupim motor kome treba generalka i sva ostala mehanika neću, odnosno ako treba na osnovnu cenu da dodam gomilu para pa da me motor košta ko nešto staro svega par godina, ne dolazi u obzir, jer nisam ni Transalpoman, ni Afrikomanjak ni Tenerozatucanik, ... To što misle vlasnici pomenutih motora da svi treba da im tapšemo što su nas počastvovali svojim oglasom, za mene se sigurno ne važi.

 

Neću da spominjem cene po kojima su konkretni primerci prodti, al kad budu tu negde, kupiću neki. Dva puta sam se obraćao jednom prodavcu, ne odgovara, a mislim da bi mogli da se uklopimo. Šta bi hteo, da ga molim, pa neću, makar vozio ponovo Frija.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Balkan Hard Enduro, 600 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sherco SER 300 Factory, Beta 300RR, Husqvarna Te300i

Treba videti u kakvom je motor stanju,a ako je dobar,cena je vise nego korektna.Tezina kao TA..za nijansu cak i laksa,xrv650

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Trojku ne bi ma kako je ko smatrao ne prevaziđenom. Prodao Mirko iz NS mislim isto trojku, ja mu odno jedan kofer, ima celo storija na forumu pa i cena. Dosta imam ja godina, još mi samo fali matorac od motora.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Balkan Hard Enduro, 600 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sherco SER 300 Factory, Beta 300RR, Husqvarna Te300i

Razumeo bih ovo da trazis motor 2000god i noviji,pa da neces "matorca",a ti i trazis koliko sam skapirao matorce od 90-95god TA,ST,AT ..to je mala razlika u god.,i tu pored naravno ocuvanosti motora (a recimo npr. da su priblizno ocuvani),gledas tehnicku stranu i kvalitet modela,pogotovo zato sto su u tih 15-ak god proizvodnje motori konstrukcijski maltene identicni.

Ali ok,svako ima svoj kriterijum..i svako se uci uglavnom na svojoj kozi.U svakom slucaju srecno ti bilo u odabiru motora. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5966 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Alo ljudi, prvo, niko Vas ne tera da čitate i besmisleno minusirate. Drugo,Vi imate svoj aršin a ja svoj. Ja nikoga ne prisiljavam da proda ni za koju cenu, samo imam svoj reper po već obavljenim prodajama i što bi ja platio nešto i skuplje ili lošija, zato što tema prešla deset strana.

 

Ja da kupim motor kome treba generalka i sva ostala mehanika neću, odnosno ako treba na osnovnu cenu da dodam gomilu para pa da me motor košta ko nešto staro svega par godina, ne dolazi u obzir, jer nisam ni Transalpoman, ni Afrikomanjak ni Tenerozatucanik, ... To što misle vlasnici pomenutih motora da svi treba da im tapšemo što su nas počastvovali svojim oglasom, za mene se sigurno ne važi.

 

Neću da spominjem cene po kojima su konkretni primerci prodti, al kad budu tu negde, kupiću neki. Dva puta sam se obraćao jednom prodavcu, ne odgovara, a mislim da bi mogli da se uklopimo. Šta bi hteo, da ga molim, pa neću, makar vozio ponovo Frija.

 

Đunta brate, ne daj na sebe ! Javljaj gde su ti minusi da ih "nuliramo"... :Hitman:

 

Vratićeš se ti nama u skuteraše - ja ti kažem... :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja