Jump to content

Moto Zajednica

Kratke voznje

Recommended Posts

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Thun, CH
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Thun- Gruyères preko Jaunpass, nazad okolo skoro do Fribourga, na poslednje dve fotke se vide oblaci zbog kojih mi je zamalo presela voznja (ipak nije), polovinu voznje izuzetno jaka kisa tj pljusak/oluja, i pored kisnog odela i svega, mokar do gaca. Nema veze, vredelo je. Cak sam testirao Transalp kao amfibiju prosavsi kroz omanje jezero na putu, dubine bar 25-30cm (ucinilo mi se kao obicna bara :) ).

IMG-20230507-120735.jpg IMG-20230507-120824.jpg IMG-20230507-120839.jpg IMG-20230507-120848.jpg IMG-20230507-121328.jpg IMG-20230507-121345.jpg IMG-20230507-131609.jpg IMG-20230507-131624.jpg IMG-20230507-131908.jpg IMG-20230507-131917.jpg IMG-20230507-132124-01.jpg IMG-20230507-132245.jpg
Screenshot-20230507-213056.jpg

  • Sviđa mi se 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3187 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Kažu da je vežba majka svih treninga?!:)

Eto ja vežbam,valja biti u kondiciji za,nadam se ROM,Jadran i td.,svake godine se planira,treba se uklopiti sa odmorom i ostalim mogućim obavezama.Danas stigoh do mora...ma ne,samo po kilometraži-493:).

Reših tu želju u daljem tekstu...Odoh malo na jugo-istok.Krenuh sabajle,oko pola devet.Više neću da idem sam...jbt ja ne znam da stanem...ličak manje od 250km. u cugu,aj' da ubrzam malo te auto putem od Markovca do Paraćina,pa Zaječarcem do Rtnja okolo...

Par fotosa "piramide".

VAmkyVa.jpg

 

S9TN8HI.jpg

 

Sa druge strane...

Nu2MLWJ.jpg

 

Do Knjazevca-srpske Venecije...

v53ZRZx.jpg

 

BRoo9PA.jpg

 

K66gBpV.jpg

 

dBDyMX8.jpg

 

Lepuškast Knjaževac.Odmorio manje od sata,dosta...otišao do Gurgusovačke kule,ma jok nije mi zanimljiva,nego se uputih tamo gde mi je cilj i želja da je vidim...do Donje Kamenice i Bogorodične crkve...

OwvLeyd.jpg

 

Na nešto manje od petnaest kilometara od Knjaževca, na obali Trgoviškog Timoka, smešteno je selo Donja Kamenica.

Na prvi pogled – selo nalik desetinama drugih staroplaninskih sela: uzani most koji vodi preko mirne reke i prašnjavi put koji se nastavlja dalje ka centru sela – Bairu. Ipak, Donja Kamenica ni kom slučaju nije obično selo.

 

Seoskim trgom dominira neobična građevina – misteriozna Bogorodičina crkva za koju se pretpostavlja da je nastala krajem XIII ili početkom XIV veka.

Nije poznato ko je njen ktitor, da li srpski ili bugarski vlastelin. Iako je sasvim malena, dve kule koje dominiraju čine da izgleda grandiozno, pa zato neretko posetioci koji se po prvi put nađu pred crkvom ostanu bez reči.

Ja jesam!

ZWHSehw.jpg

 

lUfWKAq.jpg

 

kcifEvX.jpg

 

Srpski Notr Dam – kako često nazivaju ovu crkvu, privlači pažnju ne samo svojom arhitekturom, već i neobičnim freskama, od kojih su pojedine jedinstvene u srednjevekovnom slikarstvu na našim prostorima.

„Ono što je veoma specifično za Bogorodičinu crkvu jeste to da su lica na freskama oštećena, na svim freskama izuzev jedne. Jedina očuvana freska je prikaz Tajne večere. Rasprostranjeno je mišljenje da su ova oštećenja nastala u periodu turske vladavine. Međutim, postoje i tvrdnje da freske nisu oštetili Turci, već da su oštećenja proistekla iz paganskih verovanja. Naime, bilo je rasprostranjeno verovanje da ako se ošteti lice freske, na taj način može da se povrati vid članu porodice, ili bliskoj osobi”.

5j3YRfM.jpg

Uzane merdevine vode na gornji sprat Bogorodičine crkve. Na gornjem spratu crkve na freskama je, između ostalog, prikazan ciklus stradanja Svete Petke, a jedna od najneobičnijih fresaka je upravo prikaz Svete Petke obnaženih grudi.

To ne bih stavljao,nisam ni fotografisao.Dovoljno je lepa iznutra.

kxRJNk6.jpg

 

9GQFKIm.jpg

 

HG0uLhz.jpg

 

Na donjem spratu crkve kao specifična izdvaja se freska svetih ratnika Svetog Teodora Tirona i Svetog Teodora Stratilata koji zagrljeni jašu na konjima.

Upotreba vizantijsko plave boje svedoči o nameri ktitora da u Donjoj Kamenici izgradi svetinju koja će vekovima biti duhovno okupljalište. U srednjem veku nije bilo lako, a ni jeftino pribaviti prirodni plavi pigment koji je činio osnovu ove boje. Često je sama boja bila skuplja od zlata, upravo zato što se sirovina teško pribavljala, a i receptura pripreme boje bila je strogo čuvana tajna. U semantici boja, vizantijsko plavo je simbol nebeskog mira i nematerijalne svetlosti, pa otud i freske koje su naslikane ovom bojom zrače nezemaljskom svetlošću.

Bogorodičina crkva u Donjoj Kamenici biser je Timočke Eparhije, a pod zaštitom je države kao dobro od izuzetnog značaja.

1OOw7Gx.jpg

 

Upalih sveću za zdravlje,ostavih neki dinar,sedeh u bašti,pojedoh sendvič,fotografisah,oprah vizih od kacige na obližnjoj česmi-izvoru...ma još bi bio no vreme je za još 250km.

 

Aj' da se vratim na Bovansko jezero...ma jok,skrenuh ka "piramidi"kako i dođoh...

Još jedan fotos pa doma...

TTmeqn5.jpg

 

Puno srce...i duša:).

To je kraj za danas...idemo dalje!

  • Sviđa mi se 19

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 548 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Уграбих један леп а слободан дан за вожњу па реших да се провозам до чувене друмске кафане Кота555 на Руднику која је омиљено стециште моториста. Стандардна рута од Новог Сада до Београда старим путем па онда на Трошарину па одатле Авала, Раља а од Раље на локални пут који је врло слабог интензитета а прелеп за вожњу, препун кривина а горедолирања све оно што сваки мотораш воли а природа је прелепа а траса је туда до рудника водила кроз места, Дучина, Венчане, Даросава, Живковци, Белановица, Варнице и Острвица, пролазећи туда видех и уживо о чему пуно читах а то је брдо и њен чувени врх Острвица, мало је рећи да сам фасциниран тим врхом, читах да је успон на њега невероватан, али генерално не знам шта је горе успон или силазак, ја мислим за мене да би био силазак, боље да ја идем доле први да ако треба да настрадам само ја у лавини кад се скотрљам а не неко испред мене. У Коти добра пауза, ручак (из безбедносних разлога нисам сликао порцију гурманске пљеке) па несица па онда повратак преко Тополе, Младеновца, Космаја где је била пауза за слаџу па онда на Сопот, па опет Раља, Авала па Београд и онда опет досадном џадом ка Новом Саду. Све у свему, провозах прелепих 386 км а вала и опет би ишао ... али Србија има пуно прелепих крајева за обићи па ће ова траса ипак причекати за поновни одлазак тамо.
Снимах и камером вожњу цео ток од Београда (трошарина)-Кота555-Трошарина па то неком приликом кад уграбим времена да измонтирам.
image.jpeg.26f432624dc7dc77ffaee8a20a51d678.jpegimage.jpeg.2027a5b304044e843fb83a115a335887.jpeg

image.jpeg.8f40cd9d71ca1545da52c556f507d91e.jpegimage.jpeg.d64e139c701c63a5ef5b56b5cf9d90b9.jpeg

image.jpeg.a76d8bd3d3034f4c93c4a6fa50a3d5f8.jpegimage.jpeg.00a378c5c00033c0c3acc97d8679d90b.jpeg

image.jpeg.680fb070066fd74cf981b5dc745250c2.jpeg

image.jpeg.a2a04241a3697efc9cc6cbe1b83a0afb.jpegimage.jpeg.6eaf39e9b7f8e6f9ca06475145111939.jpeg

  • Sviđa mi se 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650

Gledam ovu aplikaciju za pracenje putanje.Ona je predvidjena za sport.Ima li nesto vise predvidjeno za motor? Predlozite mi koju aplikaciju da skinem da imam nesto ovako da pogledam na kraju dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1094 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Google Maps te prati, ne brini. Odeš na profil pa na timeline i ideš po danima u rikverc i gledaš kuda si išao. Ponekad GPS-preseče vazdušnom linijom, to može da se ispravi preko računara, ima opcija da se prilagodi ta linija stvarnim putevima. Nije idealno ali šljaka solidno. I samo prepoznaje da li si na motoru, biciklu, u kolima, u autobusu ili peške. Malo jezivo ako hoćeš da razmišljaš o tome. Ja neću. :-D

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 548 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
Pre 3 sati, dl minak je napisao:

Gledam ovu aplikaciju za pracenje putanje.Ona je predvidjena za sport.Ima li nesto vise predvidjeno za motor? Predlozite mi koju aplikaciju da skinem da imam nesto ovako da pogledam na kraju dana.

На андроид платформи за мобилне телефоне има обиље апликација за праћење вожњи, једна од најјачих је STRAVA али иако има у опцијама за снимање за моторе ја је не препоручујем јер она ради по сегментима које обично креирају спортисити којима је битно просечно време проласка кроз одређени сегмент а онда налети неко са мотором и поскида им најбоље резултате па је зато боље одабрати неке од апликација које то не раде. Моја најтоплија препорука за праћење и снимање трекова вожњи је управо је управо овај са којег је дељена слика "Sports Tracker" и генерално је најмањи потрошач батерије телефона. Оно што треба знати да све те аопликације имају своје бесплатне верзије али из њих се уз претплате може доћи и до про верзија које тек онда дају обиље могућности а једна од таквих је "Ride With GPS" која је по мени ако не и најбоље апликација за креирање рута а само регистрована верзија има опцију редукције тачака у мапи (ову ја користим и плаћам годишњи ПРЕМИУМ налог који је 80$ а може и 10$ месечно па ко како воли) ... додуше ја ту апликацију користим управо само за креирање рута а онда оптимизовану руту пребацујем на GARMIN MONTANA 680T уређај (актуелна верзија је 700 и цена нове је оko 700€ /код нашег увозника је 88.500 дин/ - без носача наравно, носачи се увек посебно купују), тај нови GARMIN MONTANA 700 је бруталан, он је и трекер и навигација, ради и на акумулаторску батерију или ако она цркне а немаш како напунити одеш у прву радњу купиш АА батерије и тераш даље, ал то на мотору и није проблем, уштекаш га преко УСБ конекције на мотор и шибај даље (генерално ми је бољи од GARMIN ZUMO уређаја који највише стављају на моторе)

Evo kako on kod mene stoji na motoru

 

image.jpeg.9ba6c7b7a7749cafb9b79d244a2c4ad6.jpeg

Promenio član ПИпезос

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: suzuki v strom 650xt
Gledam ovu aplikaciju za pracenje putanje.Ona je predvidjena za sport.Ima li nesto vise predvidjeno za motor? Predlozite mi koju aplikaciju da skinem da imam nesto ovako da pogledam na kraju dana.
Relive

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 548 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
pre 2 minuta, savavavan je napisao:

Relive

Добар је и он али само кад платиш ПЛУС  верзију за 7$ месечно

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: suzuki v strom 650xt
Добар је и он али само кад платиш ПЛУС  верзију за 7$ месечно
Jos nisam pokusao da platimzadovoljan i besplatnom.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
Gledam ovu aplikaciju za pracenje putanje.Ona je predvidjena za sport.Ima li nesto vise predvidjeno za motor? Predlozite mi koju aplikaciju da skinem da imam nesto ovako da pogledam na kraju dana.
Calimoto...odllčna app

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2347 postova
  • Motocikl: Umočiću...

Da li taj Calimoto moze da uradi sledece.

Kliknem pocetnu tacku,moja kuca.Krajnja tacka sta god.

I da mi izracuna rutu al da ispreskace sav asfalt koliko god je to moguce.

Bitno je samo da ne moram da idem kroz neciju kucu,ostalo cu se snaci.

 

Da,i da bude besplatno.Mozda do 5$ bi i platio ako bas bas mora

 

PS.Probao Calimoto,ne moze.Locus daje staze i bogaze,ovaj u svim opcijama isto.

Promenio član Bojan82

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9089 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Mi bili, bili mi :) 

 

Prekljuce spicismo krug od 520km, tockove protegli do komsija nam rumuna.

 

PA - Kovin - BC na kafu, prelaz Kaludjerovo

Screenshot-24.png

 

cilj nam je bio da dodjemo Ovde 

Screenshot-27.png

 

motore steknuli levo, mi odosmo do vode na dorucak

viber-slika-2023-05-07-23-40-27-729.jpg

 

sudzuk, suvo mesce, kobaja, koje kuvano jajce, crni lukac pero, domaci sir

iiiii i i i pogled, bistrimo zabavnik :) 

PSX-20230508-090305.jpg

 

dobar reset bese, dalje nastavljamo nac. parkom za Jablanicu

Screenshot-33.png

 

Screenshot-29.png

 

Orsava - Tekija pa dunavskom mag. kuci.

Sta je zanimljivo.... predjosmo kroz nac park skoro 100km bez i jedne budale da je zasla u nasu traku kao sto se moze kod nas videti na potezu topola - rudnik pride je 4x kraca distanca.

Prosto je bilo milina vozati, odlican asfalt.

 

to bi bilo to za dnevnik :) 

PSX-20230508-090331.jpg

  • Sviđa mi se 25

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 533 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Nastavak kratke voznje .Nakon 2 dana plovidbe uspesno smo se desantovali na Africki kontinent..Treci dan voznje i iza  mene se nalazi planina  Visoki Atlas a iza pustinja  ..moja trenutna nadmorska visina na slici je 2.650m..danasnja temperatura 33°,vozio sam sa podignutim vizirom,izgoreo sam po faci i njonjari ko licna ...Pozdrav bajkeri.

IMG_20230510_141325.jpg

  • Sviđa mi se 25
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750
On 7.5.2023. at 23:57, ПИпезос je napisao:

Уграбих један леп а слободан дан за вожњу па реших да се провозам до чувене друмске кафане Кота555 на Руднику која је омиљено стециште моториста. Стандардна рута од Новог Сада до Београда старим путем па онда на Трошарину па одатле Авала, Раља а од Раље на локални пут који је врло слабог интензитета а прелеп за вожњу, препун кривина а горедолирања све оно што сваки мотораш воли а природа је прелепа а траса је туда до рудника водила кроз места, Дучина, Венчане, Даросава, Живковци, Белановица, Варнице и Острвица, пролазећи туда видех и уживо о чему пуно читах а то је брдо и њен чувени врх Острвица, мало је рећи да сам фасциниран тим врхом, читах да је успон на њега невероватан, али генерално не знам шта је горе успон или силазак, ја мислим за мене да би био силазак, боље да ја идем доле први да ако треба да настрадам само ја у лавини кад се скотрљам а не неко испред мене. У Коти добра пауза, ручак (из безбедносних разлога нисам сликао порцију гурманске пљеке) па несица па онда повратак преко Тополе, Младеновца, Космаја где је била пауза за слаџу па онда на Сопот, па опет Раља, Авала па Београд и онда опет досадном џадом ка Новом Саду. Све у свему, провозах прелепих 386 км а вала и опет би ишао ... али Србија има пуно прелепих крајева за обићи па ће ова траса ипак причекати за поновни одлазак тамо.
Снимах и камером вожњу цео ток од Београда (трошарина)-Кота555-Трошарина па то неком приликом кад уграбим времена да измонтирам.
image.jpeg.26f432624dc7dc77ffaee8a20a51d678.jpegimage.jpeg.2027a5b304044e843fb83a115a335887.jpeg

image.jpeg.8f40cd9d71ca1545da52c556f507d91e.jpegimage.jpeg.d64e139c701c63a5ef5b56b5cf9d90b9.jpeg

image.jpeg.a76d8bd3d3034f4c93c4a6fa50a3d5f8.jpegimage.jpeg.00a378c5c00033c0c3acc97d8679d90b.jpeg

image.jpeg.680fb070066fd74cf981b5dc745250c2.jpeg

image.jpeg.a2a04241a3697efc9cc6cbe1b83a0afb.jpegimage.jpeg.6eaf39e9b7f8e6f9ca06475145111939.jpeg

Iskusna tura,izbegao si Aranđelovac, gužvu i video Šumadiju at is finest..mnogo lep kraj pogotovo deo pred Ostrvicu.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 548 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
pre 4 minuta, Džim Džarmuš je napisao:

Iskusna tura,izbegao si Aranđelovac, gužvu i video Šumadiju at is finest..mnogo lep kraj pogotovo deo pred Ostrvicu.

Ево нешто вечераске гледам видео од вожње, све гледам и не знам шта бих исекао а видео је 4 сата и 34 минута

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1299 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Sinoc se ubio ko majka kad sam cuo da se uvecavamo za jos jednog clana i da cu po 4.put postati deda.

 

Jutros se budim a u glavi odzvanjaju ćerine reci da se bacim u potragu za jos jednim o.tajmerom.

 

To sto mi se glavudza raspada od bolova mi nije smetalo.

 

Ah, te slatke muke. Najavljivali kisovito vreme al kolko vidim kroz prozor zvezda mu ga dala po sijanju a i razvedrilo se, oblaka ni na vidiku.

 

Svasta nesto planirao da radim od kucnih poslova. Voznja mi nije bila po planu.

 

Ali kako. Živci se rasturili i nema sanse da mi neki arbajt ide od ruke danas.

 

Žena cuti, nista ne govori.

 

Samo je dobacila tesko zabu u vodu naterati a razlog mi je najmanje bitan.

 

Kljuc u bravu a onda razmisljam gde sta kako ...

IMG-bf80854fff289319c6ede663a907ebc7-V.j

...

Pitam @the_doctor gde se danas pije kafa a on odgovori ide na neko veselje, nema tockarenja danas.

 

Ajde travelicu, mozgaj na koju cemo stranu.

 

Relativno skoro sam citao o caffe ZASTAVA 750. Vlasnik se bavi restauracijom starih vozila i uvek ima nesto na lageru. Taman da vidim i priupitam imal nesto zanimljivo za mene, neki krš pa da ga ja polako sredjujem za moju dusu. Do punoletstva cu ga sredim.

 

Eto razloga da krenemo na tu stranu.

 

Kurs STAJICEVO. Na glavmoj dzadi, malo ispred zrenjanina.

 

Nisam presao 70, kruziram lagano.

Bogu hvala imam o cemu da razmisljam.

 

Odjedared HOP ...

 

Plavci, jbt ... valjda je izvetrilo ono od sinoc, ako duvam naebo sam.

20230513-131601.jpg

...

Stanem i sva 4 popalim, ugasim motor i setim se onih iz kicbila. Ako su me tamo peglali ne moraju i ovde.

 

Niko da pridje, sta je ovo bre. Ajd izadjem kad ugledam ....

20230513-131747.jpg

...

Mislim se u sebi pa šabane jedan ti stigo.

Bi mi nekako lakse al nije to to, kad sam gledao reportazu o ovom mestu bilo je nekoliko primeraka ispred a sad sve prazno.

 

Aj bacimo oko na figuara, on je inace fabrikana plavac ali nije na prodaju.

Vkasnik pricao kako nude kule i gradove za njega ali jok.

 

Nije na prodaju.

20230513-131723.jpg

...

Udjem unutra i izdrinkam al nista ne pitam.

Slaba ponuda.

 

A unutra sve u retro stilo.

Nisam dzabe dolazio.

20230513-155415.jpg

...

Carska bara i restoran trofej mi ostali iza ledja par km, tu sam redovno svracao al odkako su upucali onog medveda u kavezu nisam bio.

 

Prisecam se predloga i reko ajd na tisu sto mi @Kadezi preporucio.

 

Krenem napred al jos sam zedan uprkos piću od malo pre.

Bem ti narezak, bio preslan.

 

Ma nema veze, tu je ispred kastel ečka pa će ponovimo drinkanje.

 

Prva druga, jedna krivina pa druga i eto ga.

 

Nesto se mulja vreme al neće valjda.

20230513-134330.jpg

...

Parking prazan,  bas se iznenadio.

Jeste da ovde nema guzve al bude po neki kavez uvek.

20230513-132956.jpg

...

Mir tisina .... prija.

Aj da obrnemo krug po parku.

20230513-133410.jpg

...

Astal uz fontanu, pa gde bi drugo nego tu.

E jes prijao onaj zubor vode, jos da je moglo dignuti noge na drugu stolicu i tako dremnuti bilo bi idealno.

20230513-133921.jpg

...

Ajde travelicu dizi dupe, nije ovo tvoj nivo.

Za tebe je klupa na livadi kraj sveta.

 

I sa tom namerom  krenusmo dalje.

 

Dok smo dolazili vamo u kastel, nesto na 4 tocka mi zapalo za oko.

 

Aj se vratimo i vidimo, onako na prvu mi delovao kao da moze biti kapitalac.

 

I bi .... SMB ....

 

20230513-135643.jpg

...

Ja tu vec zabalavio, kakav je ovo abart bio u svoje vreme ...

 

20230513-135653.jpg

...

To su bila vremena i kola .... kad su farovi bili stakleni i okrugli a ne ko danas plasticni al da izgledaju opasno kad se vide u retrovizoru.

 

Cuj, da budu opasni ...

Pa ovakav abart u punoj snazi bi ih jeo za dorucak ...

20230513-135708.jpg

...

A felne .... oridjidji njegove.

 

Sta reci ...

20230513-135718.jpg

...

Vec ja tu stojim par minuta i zagledam, zamjetio je i mene neko ko ja njega.

 

Izlazi covek a ja na prvu pitam ko je gazda .... jel na prodaju.

 

Kaze tu je gazda, pozvace ga.

 

 

Eh .... analogna obrtaljka. To je ono nasta mi ćuna reaguje. A to je vec pola posla do kupovine.

20230513-140138.jpg

...

A ispod haube SRBO ....

Jos jedan + ...

20230513-140313.jpg

...

Al kad vide dizalicu na njenom fabrikana mestu pišnuo sam u gace momentalno.

20230513-140334.jpg

...

Vlasnik i ja vec odavno sa poslovnog presli na neki drugi razgovor.

Zajebancija samo prsti ko da se znamo 100 godina.

 

Brat Mars. Bajker.

Danas mu 50. rodjendan i zove na slavlje.

Jebo kola, jebo biznis, jebo sve.

 

Kaze, njegov sam gost.

20230513-140659.jpg

...

Ajd lepo pred kapiju i upadaj.

Gledam u nebo, valjda nece kisa.

 

A i ako padne nije od secera da se istopi.

 

20230513-140845.jpg

 

...

A proslava rodjendana u mehanicarskoj radionici gde sve mirise na benzin i ulje.

 

Kakav bre fenseraj u kastelu ecka, ovde se travelic oseca ko kod kuce.

20230513-141348.jpg

...

20230513-145012.jpg

...

A corba ....

 

Riba sa 2.reke, iz begeja i iz tise.

 

Jedan brat je bio zaduzen za pecanje  drugi za vatru a treci za kuvanje ...

 

Drustvo je bilo zaduzeno za klopu.

20230513-145049.jpg

...

20230513-145342.jpg

...

A bratija :care: ...

Vlasnik ritma je Stiv Munja ...

 

Kako je mali svet, ispricali se o svemu pocev od toga kako smo obojca jahali kengure po australiji do toga da imamo zajednicke prijatelje.

20230513-141132.jpg

...

20230513-151601.jpg

...

Nastavak sledi ...

  • Sviđa mi se 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1299 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Svi za jednog, jedan za sve ...

20230513-151625.jpg

...

20230513-151632.jpg

...

Koliko je vremena proslo nemam pojma, u takvim situacijam vreme leti i gubi se svaki osecaj. Jos bih ostao al tmurni oblaci koji nadolaze mi ne daju mira.

 

Pozdravljamo se a onda iznenadjenje od brata Stiva ...

 

Kaze, sad si jedan od nas ...

20230513-143503.jpg

...

20230513-143511.jpg

....

Sta reći sem da nemam reči.

 

Zato cu i piskaranje zavrsiti samo sa jednim velikim 

 

HVALA :care: 

  • Sviđa mi se 17
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja