Jump to content

Moto Zajednica

suzuki intruder 250cc

Recommended Posts

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Suzuki LS650

Evo jos malo se dvoumim oko kupovine motora. polovni motori su otpali, hocu samo nov. Dakle sad se jos samo dvoumim izmedju Hyosung aquill GV250 i suzuki intruder 250. Oba su nova jedino je razlika 1000eura.

Dali je suzuki zaista toliko kvalitetniji, i bolji ili je to jedino samo zbog imena?

Molim vas pomozite?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

hm , svakako je bolji Suzuki... ako nista drugo a ono zbog dalje prodaje

jer cruiser od 250ccm ces prerasti za jednu sezonu i pozeleces nesto vece , a Suzuki ces sigurno bolje i lakse prodati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
hm ' date=' svakako je bolji Suzuki... ako nista drugo a ono zbog dalje prodaje jer cruiser od 250ccm ces prerasti za jednu sezonu i pozeleces nesto vece , a Suzuki ces sigurno bolje i lakse prodati...[/quote'] ... i sigurno više izgubit para zbog veæe poèetne cene! :wink: Ako æeš ga vozati godinu dve uzi Hyosung, a ako æeš ga zadržati, Suzu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 203 postova
  • Lokacija: Patkovgrad
  • Motocikl: Yamaha Virago

Sta da ti kazem.

Po meni Suzuki je proverena firma.

E sad razlika u novcu, mislim da to i nije razljika

oko koje treba da se dvoumis,pogotovo sto prodati polovan motor

koji je nepoznat nije nimalo lako.

A pogotovo ne daj boze ako se bilo sta pokvari.

Moj savet je plati vise da ne boli glava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

ma da, a koliko vekova treba da protekne da bi i Hyosung bio proverena firma?

 

Sto se mene tice, Hyosung ionako ima razvijene vlastite agregate i iz istog agregata ima i verziju snage koja itekako konkurise svuda na drumovima svim konkurentima. Izmene su samo u programu ubrizgavanja, to ce reci da se neko debelo trudi da pruzi kvalitet svim kupcima ove firme. Da bi nesto bilo proglaseno za lose, slabo ili neprovereno, neophodno je da ne protekne izvesna "kriticna masa" godina i da se desi ekstremneo velik broj problema/kvarova/udesa usled fabricke greske itd. Sta je od tih uslova zadovoljeno?

 

Nista, zadovoljena je samo nespremnsot da se prihvati da i ostatak sveta ima potencijale, oni koji su poceli motore da voze posle japanske pune afirmacije u moto svetu, ne znaju kako su svojevremeno laverdasi, beemcejasi, harlijevci itd. zagovornici "starih i proverenih" proizvodjaca, karakterisali japansku veliku cetvorku. Isto toliko skepse i vlastite nesposobnosti da se sagleda potencijal koji je sa Istoka donosio nove brendove. Naravno, kao i uvek, donosio ih je uz strategiju proboja trzista baziranu na nizoj ceni. I isto je i tada niza cena bila isti ovakav argument, ma sve isto sto i danas.

 

A sta onda reci kada je, recimo, VN900 jedva 50% skuplji od Intrudera od 250 ccm. Ne valja sad onda ni Kawasaki?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

ma suzuki je suzuki kakvi songovi pingovi i ostala sra*a ... ko ce da ti posle kupi to ? Tesko a tek delovi ? A pouzdanost ? Tesko da su na nivou japanaca a i kad stanes negde i pitaju sta vozis neces morati da po 30-tak puta ponovis ime da bi pravilno culi kako se izgovara a nekima ces morati i na papir da pises a komentar ce biti : Ma to jedan od onih kineza...

 

mislim da je ovo veoma dobar listing razloga zasto izbegavati za sad nepoznate azijate

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Suzuki samo i iskljucivo zbog dalje prodaje, mnogo ces ga lakse prodati kad ga prerastes za jednu do dve sezone, a prerasces ga sigurno.

 

Jeste da si naglasio da hoces samo nov motor, ali ipak razmisli jos jednom koliko ces izgubiti na njemu kad za 1-2god resis da ga prodas ? Nemoj nikako da mislis da ti je 250cc dovoljno za duze vreme, nikom nije bilo pa nece ni tebi. Jos kad uzmes u obzir i pocetnicke greske, neiskustvo i eventualne padove... sve to mnogo vise boli na novom motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Suzuki LS650

Danas prilikom odlaska do prodavnice da narucim novi suzuki intruder 250cc, sam ispred jednog servisa za motore ugledao jednog chopera, i stanem ja da vidim koji je model, i bio je suzuki marauder 125cc. kazem vlasniku servisa da hocu da kupim chopera, suzuki intrudera od 250cc. Kaze on meni da ima jedan njegov prijatelj upravo uvezenog intrudera od 600cc koji je u carinskom skladistu zbog carinjenja ali mi on moze pokast motor ako sam zainteresovan. Kazem da jesam i da zelim da vidim motor.

Kad sam usao u hangar a motor jos uvek na prikolici vezan, ali u perfektnom stanju, ocuvan, cak mu ni izduvne grane nisu pozutele. Pitam coveka koje je godiste motor, koja kilometraza? Kaze godiste je 95 ali presao je samo 5000km.

Motor izgleda izvanredno, jedino mi ga nije upalio ali kaze da ako ne upali iz prvog onda ce mi ga dat za dzabe.

Sve u svemu, covek mi rekao da ce mi javit chim prodje carinjenje da mogu da dodjem po motor. Cena je 4000eura sa placenom carinom.

Sad se samo molim bogu da me nece prevarit i prodat motor nekom drugom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Cena je mozda malo previsoka..bez obzira na kilometrazu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Cena je mozda malo previsoka..bez obzira na kilometrazu..
...koja je blago reèeno diskutabilna! malo cenkanje, ovo, ono...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

kako kaze Deki, ne znam da li je ljduima milije oko srca kada kupe motor sa koga prakticno nece silaziti ali tako da se na njega prakticno jos niko nije penjao...valjda te kilometraze zvuce lepo, da opravdaju visoku cenu, sta li....

 

Nov, dakle, brand new VN900 kosta 7000 eura kod nas a takodje nov Eliminator sa doduse svega 125 ccm, kosta celih 2800 eura...pa kada bi ove cene pokusao da opravdas kilometrazom (4000 za intrudera koji presao svega nesto vise kilometara nego sto "vredi" eura za svega tuce godina do sada), naprosto bi taj posteni prodavac morao da i tih 5000 kilometara morao da stavi sa negativnim predznakom, kao da ce tek da predje toliko pre negoli pocne da se odbrojava kilometraza.....

 

....kao kad Mujo vide na Fatu:

Gde si ti odsinoc??!!

- Ne pitaj, strasno, uhvatili me neki mangupi i silovali dva dana bez prestanka...

- Pa tek si sinoc "nestala" ???

- Eee, ma ja sam sad dosla samo da ti se javim, moram nazad.....

 

Tako i ovi sa postenim kilometrazama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja