Jump to content

Moto Zajednica

BJB Maxi Scooter Caffe

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Falio nam Silkan juče....Ali je došao da isprati drugare....Svaka čast majstore

 

Izvinjavam se kolegama što sam ih ranije napustio....Žao mi je što nisam probao Pantinu kafu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

Sjajan snimak Željko, odlična kamerica....odgledao sam i ostale tvoje snimke,neverovatno iskustvo je putovati motorom .....dobrodošli i na naredne Maxi scooter vožnje :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5820 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Video je extra, sad kad si nas "zarazio", moraćemo da svako dešavanje Maxi Scooter Cluba promovišemo i video materijalom. Svaka čast! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • REW/Hit The Road, 501 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA

Sjajan snimak Željko, odlična kamerica....odgledao sam i ostale tvoje snimke,neverovatno iskustvo je putovati motorom .....dobrodošli i na naredne Maxi scooter vožnje :takoje:

 

Hvala Boriša!0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • REW/Hit The Road, 501 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA

Video je extra, sad kad si nas "zarazio", moraćemo da svako dešavanje Maxi Scooter Cluba promovišemo i video materijalom. Svaka čast! :takoje:

 

Bez vidio i foto materijala memorije brzo izblede,a ovako uvek možemo da uživamo u našim vožnjama.

 

Samo napred, vozite, slikajte, snimajte i objavljujte da se neki novi klinci pravilno usmere i zavole ovaj naš neverovatno uzbudljiv hobi.

2BJB7.gif2BJB7.gif2BJB7.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Pozdrav drage kolege, evo stigoh i ja kući posle nepunih 450 km i nepunih 18 sati od polaska. :stabre: Super provod i druženje nažalost je imalo maleričan kraj. Prvo je Gishoni pokupio letvarsku ekserčinu od 5 cm u zadnju gumu Transalpa kojeg smo posle nepun sat "jebade" ostavili kod dobrog domaćina da prenoći, a zatim pola sata sata kasnije je Drakula nanišanio rupčagu površine metar kvadratni i prednja felna je pukla ko bundeva nekih skoro 30 cm. Sreća, nije bila brzina pa je ostao na motoru. Pošto sam bio začelni ostali smo suvozač Gishoni i ja da sačekamo motor_che-a sa kombijem i saobraćajnu patrolu za uviđaj. motor_che je stigao posle sat i nešto a patrola posle 2 i po sata da bi nam rekli da ako prave uviđaj, Drakula će da popase kaznu a Srbija put prijavu... :lud:

 

Sve u svemu svi smo stigli kući a to je najvažnije. Hvala svima na lepo provedenom danu i jedva čekam reprizu. Slike kačim sutra.

 

MAXI pozdrav svima!!! :zdravo:

 

:zbunjen: Nije mi jasno, zasto Drakula da dobije kaznu. Mora da sam previse glup za ovu zemlju Srbiju :stabre: !!! Objasni, molim te, kratko. Mozda ima jos pritupih kao sto sam ja, pa bi, elem, bilo korisno :lol::zdravo:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12277 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Objasniću ti ja :)

 

Prema novom ZOBS-u ( a i prema starom, samo su prepisali) postoji "kvaka 22" da te obavezno kazne za sve što se desilo pri bilo kakvoj ovakvoj nezgodi zato što si "ugrozio sigurnost", "vozio neprilagođenom brzinom uslovima saobraćaja" ili ako zbog blata ili rizle izletiš sa puta popaseš kaznu za "vožnju po zemljištu koje nije predviđeno za saobraćaj motornih vozila".

 

A ti se slobodno nađi šta te "kači" u ovakvim slučajevima kada naletiš na neobeleženu rupčagu, slomiš felnu i eventualno izletiš sa puta u jendek...>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12277 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Vidim da je bila odlična ekipa i dva "kerbera" :D (šalaaaaaaa :) ) pozadi - Mimi i Jahač koji su čuvali začelje i uživali u vožnji sa drugarima :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Objasniću ti ja :)

 

Prema novom ZOBS-u ( a i prema starom, samo su prepisali) postoji "kvaka 22" da te obavezno kazne za sve što se desilo pri bilo kakvoj ovakvoj nezgodi zato što si "ugrozio sigurnost", "vozio neprilagođenom brzinom uslovima saobraćaja" ili ako zbog blata ili rizle izletiš sa puta popaseš kaznu za "vožnju po zemljištu koje nije predviđeno za saobraćaj motornih vozila".

 

A ti se slobodno nađi šta te "kači" u ovakvim slučajevima kada naletiš na neobeleženu rupčagu, slomiš felnu i eventualno izletiš sa puta u jendek...:(

 

Hvala. Znao sam da to postoji, ali i ne da se doslovce primenjuje u svakom slucaju :(. A sudije za prekrsaje to u praksi uvek primenjuju tj. kaznjavaju ili ima i malo razumnih medju njima? Mozda je pandure mrzelo da rade zapisnik, pa je ta prica posluzila kao metod za "odvracanje" :zvizduk:?

 

Znaci, most se urusi pod tobom, tunel obrusi, padne stena sa neobezbedjene kosine iznad puta (sve se to kod nas i desavalo!), a ti si kaznjen sto si u pogresno vreme bio na pogresnom mestu :lud:.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Ja sam trazio uvidjaj i Beograd put je dobio prijavu, a ja odstetu od DDOR Novi Sad koji pokriva Beograd Put. Nikakva kazna mi nije stigla :)

 

Naravno saobracajci su mi rekli "da nema nista od toga" i pritom su insistirali na nekom znaku koji je postavljen, ali su progresno protumacili od kada vazi taj znak (ne odmah nakon postavljanja, nego nakon 200m).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Ja sam trazio uvidjaj i Beograd put je dobio prijavu, a ja odstetu od DDOR Novi Sad koji pokriva Beograd Put. Nikakva kazna mi nije stigla :)

 

Naravno saobracajci su mi rekli "da nema nista od toga" i pritom su insistirali na nekom znaku koji je postavljen, ali su progresno protumacili od kada vazi taj znak (ne odmah nakon postavljanja, nego nakon 200m).

 

:takoje: Dobro je, ipak nije sve tako crno. Ako nema znaka za ostecenje kolovoza, a nisi, naravno, prekoracio ogranicenje brzine :zvizduk:, nisu ni smeli da pisu prijavu sudiji za prekrsaje. Ostalo je veovatno pandurska "zvaka", pa ko im poveruje, ako ne :zdravo:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Postavili znak radovi na putu 7m pre rupe (koja je pritom nastala kao ostecenje kolovoza). Patrola koja je bila nije imala veze, ali po zapisniku sve je proslo kao sto sam mislio. Posle sam predao predmet Beograd Put koji su pokusali da se cenjkaju u fazonu "daj Boze da dobijete nesto".

 

Svi su u tom fazonu, ali nema sta, ako je nadlezni organ utvrdio da su krivi, nema sta da neko u Beograd putu ili u osiguranju pametuje da li su krivi ili ne.

 

Naravno, sve je to vidljiva materijalna steta, a uvek je pitanje sta se jos desilo. Jednom sam uradio u rupu i iskrivio ceo trap na skoro novim kolima (steta je bila 1300 evra) i tada nisam zvao za uvidjaj ali sam dobio popravku preko KASKO osiguranja. Od tada, lepo stanem i zovem za uvidjaj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5820 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Evo i našeg druženja iz mog ugla (aparata)...Pošto su u ovoj temi svi stavili svoje utiske sa druženja, staviću i ja, mada imamo temu za to... :aha:

 

Zorom ranom, brzom brzinom za BG i naravno sastajanje na Jugopetrolu kod Autokomande. Bogami izuzetan odziv i skuplja nas se 14 motora tj 17 ljudi: Vesna i sasha, unas, Usamljeni jahač, Lug, mimi vinca, Gishoni, Djuxy, AlexBGD sa curicom, novaklazović sa ženicom, Marre, Boriša, Drakula, Zeka Peka i alexanto. Lep gest od našeg brata motor_che-a koji je došao da nas isprati mada nije mogao sa nama. :care:

 

AFDB717D-CAA7-784C-9EA7-2F8394E2806D_thumb.jpg

 

Samo što smo krenuli AlexBGD je imao problem sa paljenjem Beverly-ja koji smo brzo rešili i nastavili dalje. Dan je bio izmišljen za vožnju i krivine su se same nameštale da uživamo po njima. Kratka pauza pre Topole za osveženje i dogovor sa "južnim ogrankom" Maxi Scooter Cluba...

 

80575EDD-3B4F-F34F-BC9A-666472C51385_thumb.jpg

 

144DB291-ACD4-3841-9E0B-8C8E4BA08997_thumb.jpg

 

26478F1B-9834-2D44-B926-4B9F5A084183_thumb.jpg

 

Dođosmo konačno i do Kragujevca. Pred Šumaricama nam se pridružio brat cobe a tamo su nas čekali Panta_kg i NeCi tako da se broj današnjih učesnika MAXI vožnje popeo na 20 ljudi odnosno 17 motora. MAlo smo se fotkali tu a zatim nas je KG tandem poveo do Borača.

 

6093319A-DC2B-684D-8B9F-685AC24157FC_thumb.jpg

 

E0BD1AB6-CA02-1447-8CC4-B65ACC1135CF_thumb.jpg

 

F0DF2AAB-BBB2-2148-8EC4-AB11150C14BF_thumb.jpg

 

532FBEA4-43DD-9448-9536-D046D011E980_thumb.jpg

 

570155EE-9010-6444-A23C-7CF872F45421_thumb.jpg

 

6652B3DB-C56F-C541-BE70-1A704913155C_thumb.jpg

 

23EFA97D-C4D7-6D47-9464-B08DA43688DA_thumb.jpg

 

Okupirali smo dvorište restorana sa svojim motorima i prepustili se uživanciji u razgovoru, zezanju ali i dogovaranju o daljim planovima Maxi Scooter Cluba. Naravno nezaobilazna tema: Transfagarašan sledeće leto...:moto3:

 

86124F7E-ADF1-C042-83AF-173734802989_thumb.jpg

 

7ED36A9F-A74C-EF48-A3F5-C7AB250C488C_thumb.jpg

 

63096E28-8B0A-0E4B-9395-6556CB594515_thumb.jpg

 

963BFAB2-396C-4649-8307-C3B894CF08A7_thumb.jpg

 

28D28366-C2A5-BA46-B99B-D32277FF0B0C_thumb.jpg

 

A1FD79D2-083B-D346-AF70-4070869D32EE_thumb.jpg

 

E4906492-FAEE-844A-AD21-DDBA4CE54499_thumb.jpg

 

54AEE822-489C-EB43-8B99-8646B48767E8_thumb.jpg

 

96913BAE-B389-C64D-AE7F-E8B161D87521_thumb.jpg

 

83677954-E818-D24E-9A3C-22027F8EFC74_thumb.jpg

 

Domaćin restorana se potrudio da nas lepo ugosti i mislim da smo dobili više nego korektnu cenu za pruženu uslugu. Hvala bratu Šipi-ju za preporuku. Posle klope smo se podelili u dve grupe: Jedna grupa je morala odmah nazad za BG a druga se odlučila uspentrati na neku čuku iznad sela. Još uvek se pitam šta mi je to trebalo. :grr: Drakula mi još nije oprostio ni onu šetnjicu do izvora na Lisinama a posle ovog planinarenja - prozivaće me dok sam živ. :neznam: Pojavila se ideja i da klub preimenujemo u MAXI planinarski. :stabre:

 

Uglavnom...

 

4C56CAAE-E967-8549-99D9-BE3AB97B04DF_thumb.jpg

 

8DC19138-90B7-E041-A157-E92230B29AB5_thumb.jpg

 

0CEBBF76-2BFB-4147-AA9F-AEFBB07F8369_thumb.jpg

 

E54E5388-B2EC-9948-83EA-CFB6A0286A9E_thumb.jpg

 

5E200B53-31B7-2241-84DB-AEFCE77AE1A1_thumb.jpg

 

A3A9D1D7-E93F-AC42-A4A6-3FC32777B16E_thumb.jpg

 

F1F7B2D9-CFC2-E84D-AA1E-5B899914762A_thumb.jpg

 

8061CC7D-8392-9D44-8A3B-B59E7FF753DB_thumb.jpg

 

3135C6B5-8991-6643-AA58-CE4240B96653_thumb.jpg

 

AFBD4925-4103-2A40-8226-8F6301B2FCA0_thumb.jpg

 

1DB1FB0C-F310-224E-8633-271AB9FBA71C_thumb.jpg

 

U povratku kućama, prvo je Gishoni zapatio ekser za letve od 5 cm a posle toga je Drakula overio ovaj krater na magistralnom :lud: putu. Već je opisano šta je sledilo po tom.

 

Sve u svemu do večeri, lepo proveden dan (uprkos planinarenju), dobro zezanje i druženje. Nadam se skorom ponovnom okupljanju MAXI ekipe! :takoje:

 

MAXI pozdrav svima ! :zdravo:

 

C1306E63-F8B8-4E42-BCB3-ED883F241C99_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5820 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

:zbunjen: Nije mi jasno, zasto Drakula da dobije kaznu. Mora da sam previse glup za ovu zemlju Srbiju :stabre: !!! Objasni, molim te, kratko. Mozda ima jos pritupih kao sto sam ja, pa bi, elem, bilo korisno :lol::zdravo:.

 

Evo ovako pa da više o tome ne polemišemo: Rupa se nalazi od sredine puta pa 90 cm prema kraju puta u našoj kolovoznoj traci. Prema ovom kretenskom ZOBS-u motociklisti moraju da se kreću uz desnu ivicu kolovoza do metar u levo. Dakle po zakonu NE SMEŠ da koristiš celu širinu svoje kolovozne trake. :lud: Ako mi izjavimo (tj drakula a gishoni i ja potvrdimo) da je opaučio u rupu prilikom preticanja drugog vozila onda nije prilagodio brzinu "stanju puta i uslovima saobraćaja". Rezime: Srbija put dobije prijavu od SUP-a za rupu na putu a Drakula zbog gore navedenih stvari.

 

To je to i mislim da na tu temu ne bi trebali više polemisati. Hvala svima! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

Bilo je vrh, na kraju sam se (opet) smrzao.....voznja je bila super, klopa je bila extra, druzenje ko i uvek...a pentranje'??to je druga pica!!

cek da vas pitam: jesmo mi moto klub ili Hiking klub??.....izjava dana je dotičnog maleroznog vampira Drakule, obraćajući se Sašinoj supruzi:

gospođo, upravo ste prevarili dvanaest ljudi!- misleci na to sto nas je nagovorila da se popnemo uzbrdo....

a ja se jos uvek pitam, kako je neko u srednjem veku mogao da zauzme to utvrdjenje...pa semenkama da su gađali napadace, poubijali bi se!0takoje.gif0takoje.gif0takoje.gif0takoje.gif...i druga stvar, ako ona dva klica sto su 4 sata sutirala loptu ne udju u reprezentaciju, ja ne znam ko hoce.....odakle im snage????!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Meni je vožnjica legla odlično :moto3: malo bilo hladno ali izdržalo se (kafa kod Mladenovca odlicno uradila posao) tj. sad znam šta od opreme moram kvalitetnije da kupim.

 

I moram se izviniti kolegama na većim kubikažama što sam malo zaostajao na pravcu Mladenovac - Avala ipak mi je prednja guma malko više istrošena pa nisam hteo da preterujem :zvizduk::D

 

A što se tiče Transfagarašan napisaću sledeće:

 

1. Marre

 

:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja