Jump to content

Moto Zajednica

Hocu veliko a kratke mi noge :(

Recommended Posts

  • Drug član, 1897 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Djordje ja sam kupio ST posle jedne sezone na TDR-u. Nisam presao do tada cak ni 10k km koliko si ti sa ybr-om. Visok sam 178-179cm. Stojim na vrhovima prstiju na ST. TO je toliko tezak motor da kad sam seo na stroma imao sam utisak da je DUPLO laksi. Pao mi je motor samo jednom skoro u mestu i to mojom krivicom a ne zato sto je visok. Jedino sto pazim (naucio iz sopstvenog iskustva  ;D ) je da ne parkiram tako da moram da vratim motor posle u rikverc na uzbrdici. To je nemoguca misija.

Prosto mi je nemoguce da ti je strom visok. Mozda je taj primerak sto si probao bio malo podignut? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Za stroma znam da ima dosta nacian da se spusti. neko je vec slao link sa onim sto ga zovu links, ne znam nas naziv. Onda, gumeni odstojnici ispod sedista i trouglovi. Tu je i oblikovanje sedista ili kupovina drugog nizeg, ali to je vec ozbiljno ulaganje.

 

inace, zaboravio sam da pomenem da bih od pocetka morao da mislim i na saputnicu. Verujem da je malo nezgodno kad motor drzite na prstima dok se neko penje na njega. Zbog toga definitivno cu uzeti nesto sa cim mogu fabricki da spustim noge.

 

Za sad pegaso strada ili 650gs. Oba su za kratkonoge. a i laksi su od ostalih.

 

posle toga cu se osecati sigurnije da uzmem nesto vece i teze.

 

verovatno zvucim kao kukavica, posebno pred lepsim polom, ali volim obe noge cvrsto na zemlji, bar jos nekih 20000km :D posto jos nemam 100% oformljen stav prema tome sta bih najvise voleo da vozim, taman dobijam na vremenu par godina pa cu onda da kupim ono sto mi se bude svidjalo i to novo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Mislim da ti je F650GS ipak bolji izbor od Stroma.

 

Jel?

 

Moje lično mišljenje je da je bolji. E sad, ne mora svako sa time da se složi, naravno....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV

Pozdrav.

Ja imam 185 cm i meni je moj motor nizak.Razmisljam da promenim sediste ono vislje.To mi je jedini problem.

Mislim da je za tvoju visinu izmisljen.

Da ne bude zablude ja ne prodajem motor.

Ako ti treba pomoc u smislu da probas da li je to za tebe,na raspolaganju sam.

Pozdrav. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

zato i postoji ova tema :)

 

a sem toga, ne bih naked-e i r-ove. pisao sam ranije o tome.

 

A bilo bi lepo i da obrazlozis to, posto ovde i jesam jer nemam nikakvo iskustvo. Ukazi mi na greske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12765 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Jebi ga, teško je iskobeljati se iz lažnih naziva koje daju motorima. GS i VStrom nemaju ama baš ništa sa endurom.

To su "mali motori za putovanje" + grad. Nit im je težina enduro, niti vešanje. S druge strane ako planiraš da putuješ

sa saputnic(k)om, tih 50 GS-ovih konja je blago rečeno, slabo! Ako pak ne planiraš da putuješ onda ti za grad treba

nešto drugo. Na ove što ih je sszgo preporučio možeš i CBF600 da dodaš. OK, ako je stvar estetske prirode onda uzmi

šta ti se sviđa i nemoj da brineš oko visine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Evo i nekog clipa da pogledas ;) Nadam se da ce ti bar malo pomoci!

Zajednicka im je samo kubikaza. Totalno 3 razlicita motora. BMW 650GS je po mom misljenju enduro-offroad-touring, Kawasaki Versys street sport, i  V Strom touring-enduro... Probaj sve motore. Ima dosta normalnih forumasa sa kojima mozes popiti kafu i uzeti koji krug...

 

Kawasaki:

   

Specifications Details and Features Awards and Reviews Awards and Reviews

Check it out from all sides

Print this page

Engine     Four-stroke, liquid cooled, DOHC, four-valve per cylinder, parallel twin

Displacement     649 cc

Bore x Stroke     83.0 x 60.0 mm

Compression Ratio     10.6:1

Cooling System     Liquid

Fuel System     Digital fuel injection with two 38mm Keihin throttle bodies

Ignition     Digital CDI

Transmission     6-Speed

Final Drive     O-Ring Chain

Frame Type     Semi-double cradle, high-tensile steel

Rake/Trail     25 degrees/4.3 in.

Front Tire Size     120/70-17

Rear Tire Size     160/60-17

Wheelbase     55.7

Front Suspension / Wheel Travel     41mm hydraulic telescopic fork with stepless adjustable rebound and preload / 5.9 in.

Rear Suspension / Wheel Travel     Single offset laydown shock with 13-position adjustable rebound damping and adjustable spring preload / 5.7 in.

Front Brakes     Dual 300mm petal discs with two-piston caliper

Rear Brakes     Single 220mm petal disc with single-piston caliper

Fuel Capacity     5.0 gal.

Seat Height     33.1

Curb Weight     454.1 lbs.

Overall Length     83.7 in.

Overall Width     33.1 in.

Overall Height     51.8 in.

 

BMW:

 

BMW's profilation of this bike

Asphalt, gravel or sand¿ The BMW F 650 GS is at home on every surface. Whether winding alleys in town, sweeping bends on country roads or gravel tracks – this enduro bike is a good for beginners and professionals alike.

 

General information

Model: BMW F650GS

Year: 2007

Category: Enduro / offroad

Rating: 74.8 out of 100. Show full rating and compare with other bikes

Engine and transmission

Displacement: 652.00 ccm (39.79 cubic inches)

Engine type: Single cylinder, four-stroke

Power: 50.00 HP (36.5 kW)) @ 6500 RPM

Torque: 62.00 Nm (6.3 kgf-m or 45.7 ft.lbs) @ 5500 RPM

Bore x stroke: 100.0 x 83.0 mm (3.9 x 3.3 inches)

Valves per cylinder: 4

Fuel system: Injection. Electronic fuel injection

Cooling system: Liquid

Gearbox: 5-speed

Transmission type,

final drive: Chain

Clutch: Wet, multi-disk

Fuel consumption: 4.30 litres/100 km (23.3 km/l or 54.70 mpg)

Greenhouse gases: 99.8 CO2 g/km. (CO2 - Carbon dioxide emission)

Chassis, suspension, brakes and wheels

Front suspension: 41 mm telescopic fork

Rear suspension: Swingarm

Front tyre dimensions: 100/90-S19

Rear tyre dimensions: 130/80-S17

Front brakes: Single disc

Front brakes diameter: 300 mm (11.8 inches)

Rear brakes: Single disc

Rear brakes diameter: 240 mm (9.4 inches)

Physical measures and capacities

Dry weight: 175.0 kg (385.8 pounds)

Power/weight ratio: 0.2857 HP/kg

Seat height: 780 mm (30.7 inches) If adjustable, lowest setting.

Overall length: 2,175 mm (85.6 inches)

Wheelbase: 1,479 mm (58.2 inches)

Fuel capacity: 17.30 litres (4.57 gallons)

 

Suzuki V Strom:

 

Zapremina (ccm)   645

Snaga (KS/kW pri o/min) 67/49 pri 8.800

Najveći okretni moment (Nm pri o/min) 60 pri 6.400

Broj i položaj cilindara 2, V

2T/4T 4T

Hlađenje motora TEČNOŠĆU

Prečnik/hod cilindra (mm) 81,0 X 62,6

Broj ventila po cilindru 4, DOHC

Broj brzina 6

Prenos snage LANAC

Međuosovinsko rastojanje (mm) 1540

Kočnice napred DISK (DUPLI)

Kočnice pozadi DISK

Pneumatici napred 110/80 R19

Pneumatici pozadi 150/70 R17

Visina sedišta (mm) 820

Zapremnina rezervoara (L) 22

Masa (kg) 194

Nadam se da znas eng :D Moj glas ide V Stromu ;)

Srecno

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Na ovom forumu ogromni enduro motori imaju kultni status, pa nemoj da se čudiš što ti ljudi savetuju da uzmeš kamion, ali da mu posle brenerom skraćuješ viljuške i voziš bez sedišta. "Nema veze što ti noge ne dodiruju tlo, dosta su samo vrhovi prstiju..." Alo???

Ovo pišem da ti skrenem pažnju na to da NEMA sportskog motora sa kojim možeš da udobno voziš devojku više od par kilometara. Gornji deo sedišta je uvek pod nagibom, devojka klizi napred, ti se gnječiš na rezervoar, a ruke ti otpadaju pokušavajući da zadržiš dupli teret pri svakom kočenju. Pre kupovine motora, probajte ZAJEDNO motor. Ili računaj na novo sedište (Boban, Zemun, 80 eur, vidi moj post u "Garaža - sedišta").

I na kraju, potpuno svestan da sledi linč old-school enduraša i super R sportista, savetujem ti da probaš ER-6. Mali, nizak, lagan, moderan, jeftin, vuče iz svake brzine, 72 ks, 200 na sat (malo li je?). U gradu, ostavićeš 99% motora i skutera daaaaleko iza sebe. Ima ga i sa oklopom. Ima ga i u oglasima (računaj na novo sedište, ekstendere za retrovizore i kreš barove).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Pravi motor je za tebe TA

 

Man se italijanskog fena..

 

Inace, kada sam poludeo za enduro varijantom..trazio sam od dosta drugara da probam..

 

visina se da nastelovati..meni je ST sa 177 malo visoka..stojim na pola stopala..to cui resiti sedistem..ali to mi nije bio problem za off.. stavis i krash barove i teras..

 

A autobus ima svojih veelikih prednosti..udoban, visoka tacka preglednosto..osecaj je mnogo bolji nego na f motoru..

Fala bogu da ima suvozacica..onda stvarno treba veci motor..

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

...I na kraju, potpuno svestan da sledi linč old-school enduraša i super R sportista, savetujem ti da probaš ER-6....

 

A što bi sledio linč? ;)

 

Naravno da treba da proba sve što mu može doći pod ruku (ili stražnjicu :) )

Gotovo je nemoguće da će mu prvi motor koji bude kupio odgovarati 100%. Promenuće ih nekoliko, to je valjda svima jasna :) Veliko je i pitanje, koji segment vožnje motora će ga najviše privući? Gradska vožnja? Duge ture po asfaltu? Makadam? Blato? Sa suvozačem ili ne?

 

Ovo su sve pitanja na koja treba znati tačno dati odgovor, pa tek onda možemo da u sitna crvca tražimo i preporučujemo nekome motor. Do tada su ovo sve samo paušalne preporuke. Svaki od navedenih modela NEKOME odgovara. Da li odgovara baš i osobi kojoj se preporučuje, veliko je pitanje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

...I na kraju, potpuno svestan da sledi linč old-school enduraša i super R sportista, savetujem ti da probaš ER-6....

 

A što bi sledio linč? ;)

 

Naravno da treba da proba sve što mu može doći pod ruku (ili stražnjicu :) )

Gotovo je nemoguće da će mu prvi motor koji bude kupio odgovarati 100%. Promenuće ih nekoliko, to je valjda svima jasna :) Veliko je i pitanje, koji segment vožnje motora će ga najviše privući? Gradska vožnja? Duge ture po asfaltu? Makadam? Blato? Sa suvozačem ili ne?

 

Ovo su sve pitanja na koja treba znati tačno dati odgovor, pa tek onda možemo da u sitna crvca tražimo i preporučujemo nekome motor. Do tada su ovo sve samo paušalne preporuke. Svaki od navedenih modela NEKOME odgovara. Da li odgovara baš i osobi kojoj se preporučuje, veliko je pitanje :)

Slazem se ;) Svi mu nudimo autobuse jer je rekao cove koji bi motor voleo da vozi i u kojoj kategoriji  ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

raspravljate tu na 4 strane kad je jasno kao dan:

covek je nizak i nema iskustva, sta drugo nego R1. ;D

 

p.s.pravi motor je za tebe onaj koji ti legne, a to neces nauciti

ovde na forumu...nego od oglasa do oglasa, pa gledaj te motore

a fala Bogu i znas da vozis, pa ces neki i probati.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
sta drugo nego R1.

 

:)

 

 

koji segment vožnje motora će ga najviše privući? Gradska vožnja? Duge ture po asfaltu? Makadam? Blato? Sa suvozačem ili ne?

 

Evo odgovora: Pored moje zelje da se ide u blato, realnost je da je 90% mojih voznji asfalt i to medjugradski putevi. Saputnica je tu u 80% voznji, hteo ja to ili ne :D Nadje se tu pored asfalta i pokoji seljacki put ali ne previse. Do sad je bilo tura od po 350km. Valjalo bi da se ta brojka duplira :D Recimo onda da je "duge ture po asfaltu" najbitnija stavka. Za blato cu gledati sledeci motor ako budem to zaista zeleo, a mozda padne i neki quad ako cale ostane dobrog raspolozenja :D

 

 

Promenuće ih nekoliko, to je valjda svima jasna

 

Da, to i jeste cilj. Ne planiram da po svaku cenu iz prve pronadjem sta mi u potpunosti odgovara. Voleo bih samo da prelaz bude sto bezbolniji, a ne odmah da sedam na nesto gde su mi velike sanse da padam i slicno.

 

 

Ako saputnica ulazi u igru onda prednost malom stromu ispred malog GS-a i Pegasa.

Pegaso izbacen. Iskreno od starta me nista osim te njegove visine nije ni privlacilo. E sad, imajte u vidu da sam sa sve saputnicom pravio turice od po 300-350km na ybr. Moze li posle toga nesto da izgleda sporo i nejako? Tad je i 80km/h brzo... verujem da jedno 2 godine sigurno ne bih osetio nedostatak snage posle ybra. Ipak sam jos u fazi ucenja...

 

 

dr.sharba, od toga snimka su i pocele najvece dileme :) Opet, GS mi po njihovim komentarima deluje kao najneozbiljnija masina ali najbolja za pocetnika. Strom najprostraniji i udobniji, a versys najagilniji i najzanimljiviji.

 

prvo cu da gledam stroma i gs. Valjda ne fgresim previse..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5497 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja na mom stromu imam aftermarket sediste do koga sam dosao slucajno na e-bayu trazeci neko udobno poput bagster-a.  To je Suzukijevo sediste i nize je sigurno 3 cm, a mozda i vise. U pocetku mi se nije svidelo, manje je udobno od originalnog, ali sam brzo osetio da se motor bolje vozi jer je nize teziste i od kako sam ga stavio vise nisam vratio originalno, a isao sam na ture od po nekoliko hiljada sa saputnicom. Slike sedista sam postavio u nekoj temi o Stromu, mozes da potrazis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4697 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

STROM 650 za tri dana vozićeš ga kao da si se rodio na njemu !!!  ;D

Jako je dobro što si terao 125 ccm neko vreme, nek je sa srećom kupovina ali nemaš potrebe da žuriš, dugačka je zima !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja