Jump to content

Moto Zajednica

Hocu veliko a kratke mi noge :(

Recommended Posts

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Ja sam visok 170 Cm

 

Vozim F 800 GS, moram prinati da je bilo muke u početku..

 

Sedište je izdubljeno i korigovao visinu na prednjim štapovima za 27 mm, sad je sve ok.

 

Vozio sam Jagerovu Africu lepo sam vladao s njom al na Vlajkovu teneru nisam ni smeo da sednem.

 

Sve je u glavi, al moraš biti spreman da ćeš u početku imati par padova u mestu, prilikom manevrisanja.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Druze vidim da si u slicnoj situaciji kao ja nekad. I ja sam vozio Intrudera 125 i kada je doslo vreme da ga promenim hteo sam samo endura. Od Canyona, F650 i Pegasa stigoh na Super Teneri koja je ala. S obzirom da si dosta stariji od mene (7god) verovatno si i razvijeniji. Neretko mi se desi da mi motor pobegne na stranu u mestu pa ga zadrzim uz osecaj cepanja kostiju nogu i prsljena kicme. Velika tezista imaju enduro motori i to ne predstavlja nikakav problem dok je u pokretu. Visok sam 180cm i isto ne dodirujem celim stopalom tlo, da sam laksi (a tezak sam) jedva bih prstima dodorivao, ali eto spasava me sto mi motor vise legne zbog same moje tezine.

 

Savetovao bih ti da ne kupujes motor na kome se ne osecas udobno i nad kojim nemas potpunu kontrolu, naravno i meni je bilo malo cudno sa malog kruzera na ovoliku alu, ali se brzo privikavas. Najvaznije je naravno zelja i ljubav prema istom i svaka su ti vrata otvorena kao i bezbroj mogusnosti u kojima mozes uzivati istim.

 

Da li si dorastao motoru od preko 200kg koji ti moze polomiti noge pri najmanjoj nepaznji?

 

TVqmy_16102010243.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Ja sam visok 170 Cm

 

Vozim F 800 GS, moram prinati da je bilo muke u početku..

 

Sedište je izdubljeno i korigovao visinu na prednjim štapovima za 27 mm, sad je sve ok.

Vozio sam Jagerovu Africu lepo sam vladao s njom al na Vlajkovu teneru nisam ni smeo da sednem.

 

Sve je u glavi, al moraš biti spreman da ćeš u početku imati par padova u mestu, prilikom manevrisanja.

 

 

 

Velika je razlika izmedju Afrike i Tenere, Afrika mi se cini kao dosta upravljivija i niza od Super Tenere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12765 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Da li si dorastao motoru od preko 200kg koji ti moze polomiti noge pri najmanjoj nepaznji?

E jebi ga sad!!

Pa i u  Golfu dvojci možeš da pogineš a da nisi bio nepažljiv. Da ne pričam o kineskonm skuteru od pola konja.

 

Jedini problem kod ljudi sa malo manje dugačkim nogama je manevrisanje u mestu. Pogotovu na nekim nagnutim

parkinzima, oko ivičnjaka i u nervoznom stanju. Kad sprava krene lagana je ko perce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Tocrank, Aman covece slozi malo kockice..

 

Sustina se svodi na isto, ovo je opasan sport kojim se bavimo i sve ima svoje. Ako ne vladas R-ovom brzinom, tezistem i losim kocnicama endura, kruzerovim... (ne pada mi napamet sad sta konkretno), uvek ces povuci kraci kraj.

 

I onoi sto si me citirao ne trebaju drugi isto kao ti da shvataju prozivkom ili necim losem, vec izazovom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

A jesi li razmišljao o BMW F650GS ?

Nisam ga probao , ali kad sam tražio enduro za sebe , od njega su me odvratili rekavši da je to mali motor za moju visinu (187) ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Ja imam nesto preko 170 cm i vozim SCARVERA. Mogu reci samo KAO DA JE PRAVLJEN ZA TU VISINU! Znaci,idealan. Samo sto je skup...i...paaa...da tako kazem...malo specificnog izgleda  ;)

 

 

Oće čovek enduro...

 

 

Oce...al' oce i Versys-a...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
Oce...al' oce i Versys-a...

 

hehe tako je :) Ili enduro ili tako neki putni ili kako li se zove vec ta kategorija u kojoj je versys :)

 

 

A jesi li razmišljao o BMW F650GS ?

 

Jesam ali nikada nisam imao prilike da sednem. izgleda mi kao da je u rangu sa ostalim nabrojanim. Mozda manji od stroma ali lici na ostale. Izgleda da bi mi bilo pametno da uhvatim prvi moto skup i da molim ljude da mi daju da sednem na razne masine, pa da vidim kako mi sta odgovara :D Od price mala vajda.

 

 

Da li si dorastao motoru od preko 200kg koji ti moze polomiti noge pri najmanjoj nepaznji?

 

Ne znam. Verovatno ne s obzirom na to moje "iskustvo". Imam 25 godina a tek sam poceo da vozim. Jos uvek sam pomalo krut. Iza mene tek 10 000km.

 

prelomi i kupi ono sto ti se svidja

Vrlo moguce da ce i ovako da se zavrsi. Neki strom sa rollbarovima pa polako :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

svaki motor mozes da spustis za par centimetra,i prednji i zadnji kraj,

za pegasa ima delova,nuje tacno da ih nema.

ja sam 168cm,pa vozah super teneru,africu,i nekad nisam imao taj  problem sa visinom,pa verovatno neces ni ti,

sve je stvar navike... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Vako!! Visok sam 169,al se valim da sam 170, ;D , a vozim kle-a!! Pa ti vidi!! Borba je malo po gradu,na nagibima,bilo je i prevaljivanja u stranu!!Ali sve manje i manje takvih stvari!! Planiram da mu mjenjam dog bouns,i spustim na vilici!! A inace sam na prstima!!Ali cim izadjem iz grada sto mi je glavni cilj,sve se zaboravi!! Sjeo sam na stroma 650 i mogu reci da je mozda i nizi od Kle-a,samo malo tezi,ali kad ga dignes u centar kao beba je!! Ti ocjeni,meni da je tvoja visina....eeee gdje bi mi bio kraj!!  8)

 

 

Au bre Mina sto izruzi Kawu!! Ali uglavnom probaj sve i jedan bajk kojeg se mozes docepati!! I nek srce odluci!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12765 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

a i 40kg je laksi i 4cm nizi :D

Možda bez točkova, rezervoara i viljuške je 40kg lakši.

 

 

BMW 650 GS  pun rezervoar 192kg    i  50 ks  obično sedište - 820mm  spušteno - 750mm

V Strom 650  pun rezervoar  197kg  i  67ks  obično sedište - 820mm  spušteno - koliko ga spustiš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

BMW 650 GS  pun rezervoar 192kg    i  50 ks   obično sedište - 820mm   spušteno - 750mm

 

Standardna visina sedišta je 780 mm , a opcionalno se moglo naručiti povišeno - 820 mm ili sniženo - 750 mm

 

V Strom 650   pun rezervoar  197kg   

 

V Strom 650 , dry weight - 189 kg ... a zapremina rezervoara -22 l ... plus ulje i ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

malo sam zajebao brojeve ali na ovo sam naisao

 

gs: Dry weight:  175.4 kg (386.7 pounds)

strom: Dry weight:    194.0 kg (427.7 pounds)

 

gs: Seat height: 780 mm (30.7 inches) If adjustable, lowest setting.

strom: Seat height:    820 mm (32.3 inches) If adjustable, lowest setting.

 

Ali uglavnom probaj sve i jedan bajk kojeg se mozes docepati!! I nek srce odluci!!

 

Tako je. Za sada u igri: Strom, f650GS, TA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12765 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

V Strom 650 , dry weight - 189 kg ... a zapremina rezervoara -22 l ... plus ulje i ...

 

Po Motorrad katalogu još gora situacija za stroma 197 dry weight + 22 litra rezervoar + ko zna šta...

jedno 30kg razlike. Ipak je Đorđe u pravu!

 

 

edit: greška u litrima benzina ispravljena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

ona je najvisa..

 

Licno mi je iz nekog neznanog razloga, lakse u mestu da manevrisem Afrikom, nego KLE-om, kao da joj je nize teziste, jbm li ga, a vozi je drugar koji je tu oko 170cm... Bez problema, vec tri godine... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Ma probala sam ja Kawu i dalje kazem, ne volem je bre  ;D (bez uvrede vlasnicima iste, neko voli, neko ne voli)

 

 

A inache ne mogu sad da trazim citat...al chini mi se da je Gile napisao... Da li ce moci da izace na kraj sa 200kg (+) ...

 

Opet samo moje iskustvo ... Kakve veze ima koliko je tezak motor ? Odmah da vam kazem da ja NE MOGU da podignem TA kada se preturi na stranu, kao ni AT kao ni ST kao ni F800, ma ne mogu bre nijedan motor da podignem (ne rachunajuci one kros prdavce  ;D ) ... I shta sad, jel ja zbog toga shto ne mogu da ga podignem kad se preturi na stranu treba da ga ne vozim i ne kupim ??

Uvek, ali uvek se nadje neko da ti pomogne da podignesh motor.

Jedini problem je onaj koji je Johan chini mi se naveo, a to je da kada samo vrhovima prstiju dodirujesh tlo, morash da pazish gde se parkirash, kakav je nagib ulice itd... sve ostalo nemoj da te uzbudjuje, svi smo se mi preturili u mestu bar jednom u zivotu !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja