Jump to content

Moto Zajednica

Svedska cegrtusa-HUSABERG

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: FZ1N

Za ovaj TM znam da ne može da se registruje pa nema šta da traži u ovoj priči, a za ove druge voleo bih da znam u kojoj radnji mogu da se kupe novi godišta 2009 ili 2010.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 560 postova

Za ovaj TM znam da ne može da se registruje pa nema šta da traži u ovoj priči, a za ove druge voleo bih da znam u kojoj radnji mogu da se kupe novi godišta 2009 ili 2010.

 

Montiras far,stopaljku,sirenu i mozes da registrujes bilo koji motor.

 

XR se normalno registruje.

http://cdn.bjbikers.com/images/imported/Tf/NkVFc_p41100574011183.jpg/

 

Maico 685 Supermoto,ima sve potrebno za registraciju,takodje.

Inace,tezak je101kg.

RI04e_maico.jpg

 

TM SMM 530.

http://img.photobucket.com/albums/v79/SpikeHammer/TM530SMM.jpg

 

TM SMX 660.

http://www.motos.gr/gare%202009/sm_nazionale_italiko_4os_2009/serafini_mail.jpg

 

TM SMX 700.

fgvCh_tm1k.jpg

 

 

Inace,naslov teme je Husaberg i koliko sam ja razumeo autora ove teme,odnosi se na sve modele(Cross/Enduro/SuperMoto) ovog proizvodjaca,bez obzira na model i godiste.

Takodje,Husaberg se ne moze kupiti nov u prodavnici,kod nas.

 

Spontano je pocelo,uporedjivanje Husaberg motora sa drugim proizvodjacima.

Ti si nabrojao nekoliko KTM-ova,ukljucuji i svoj motor,naveo njihovu snagu i pitao,ima li neki jaci...

Ja ti dao par primera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 560 postova
  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Husaberg su osnovali ljudi koji su radili u Husquarni,

izdvojili se i osnovali firmu za sebe,nakog cega je

postale deo KTM grupacije.

 

Kod nas redak motor,ali bi isto kao i vecina ovde

voleo da cujem iskustvo o istom.

Mislim da su to bili inzenjeri koji se tad nisu mogli pomiriti prodajom Husquarne i osnovali novu firmu a na kraju opet ih progutao KTM.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Ivane ja skroz zaboravio da Maico postoji,stvarno odavno nisam cuo za njega i nisam znao da i dalje rade.Naravno da sam mislio na sve tipove (Cross/Enduro/SuperMoto) pa ocekujem da neko iznese utiske o svakom po malo.Novi jednocilindrasi 390,450,570 su uveli novine u konstrukciji,polegnut cilindar,smanjene ziroskopke sile,centralizovana i manja masa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Ljudi pa o cemu vi pricate?

ne moze se porediti takmicarski i ulicni motori

nije isto kad ulje i servis radis na radne sate i na 5000km pa nije ni logicno da isto idu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Ljudi pa o cemu vi pricate?

ne moze se porediti takmicarski i ulicni motori

nije isto kad ulje i servis radis na radne sate i na 5000km pa nije ni logicno da isto idu

Ja samo iznosim detalje. 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Loznica

Gledao sam nesto na phsupermoto, kazu da ovi 625/640/660 opasno podivljaju kad im se izvadi ta balans osovina, ako sam dobro razumeo, ali im se naravno servisni intervali i zivotni vek dosta skracuju i dosta dosta vise vibriraju, tako da ne cudi sto ide tako dobro ako nema balans osovinu i jos nema ni elektrostarter(mislim na husaberga).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sam danas provozao KTM 450 EXC preradjen u sm i motor ide skoro isto ko i moj

tj poteze u startu malo jace jer ima dosta veci zadnji lancanik ali zato na vecim obrtajima nema snage

 

jedina stvar koja mi se svidela je tezina tj osecaj je kao da vozim nekih 250ccm ili manje jer se tih 35kg razlike bas osete

ali to je velika prednost na offroadu i uzevsi u obzir servisne intervale ne vidim razlog zasto bi to neko radije kupio nego 690 osim ako ga nije namenio bas za stazu pa nece mnogo da ga vozi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Husaberg su osnovali ljudi koji su radili u Husquarni,

izdvojili se i osnovali firmu za sebe,nakog cega je

postale deo KTM grupacije.

 

Kod nas redak motor,ali bi isto kao i vecina ovde

voleo da cujem iskustvo o istom.

Mislim da su to bili inzenjeri koji se tad nisu mogli pomiriti prodajom Husquarne i osnovali novu firmu a na kraju opet ih progutao KTM.

 

Ukratko istorijat ove marke:

 

Kada je Husqvarna prodala svoje moto odeljenje Cagivi 1988 godine vrlo brzo je premještena proizvodnja u Italiju jer je Husqvarna postala dio MV Aguste (tada i ona pod vlasništvom Cagive)

 

Neki inžinjeri koji su ostali da žive u Švedskoj a radili su u Husqvarni, na čijem čelu je bio Thomas Gustavsson, odlučili su da sami počnu da prave motocikle.

 

Da bi pokazali da su šveđani svi Husaberg motocikli imaju plavo-žutu boju (boje sa švedske zastave)

 

Kao maloj kompaniji trebalo im je nešto sa čime bi se pobili na tržište. Tako su prvi počeli raditi nešto do tada nezamislivo, lagane četvorotaktne takmičarske motocikle.

 

Kao maloj kompaniji non stop je bilo problema sa likvindošću, a u tim uslovima, iako tehnički odlični motocikli, sa kvalitetom se nisu mogli pohvaliti, tako da ih 1995 godine preuzima KTM.

 

Godine 2003 godine kompletna proizvodnja seli se u Austriju u KTM-ove pogone, ali trkačko odelenje ostaje u Švedskoj.

 

Švedska vojska je koristila neke Husaberg motocikle u svojim redovima.

 

Od prošle godine prvi nude u sepermoto/enduro klasi koncepciju sa položenenim jednim cilindrom.

 

 

Zanimljivost: KTM preuzima njihovu kraticu: ,,rady to race'' te je od tada kratica za Husaberg: ,,4 stroke force''

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Nije samo što je jak nego je i 40 kila lakši od spomenutog UFF-ovog i 20-ak od istog godišta LC4-660 supermoto. Ova generacija ima origanalne Husabergove motore. Malo dorađene za par godina pod KTM-om. Za iste pare mogu da kupim RMZ-a pa da ga sam motardujem ili par godina starijeg motardovanog. Isto važi i za CRF-a i YZ-F-a. A kilaža tu negde. U Madžarskoj su 2700 do 3000 poslednje godište FS650. I pojavljuju se po 1 - 2. Bio je jedan za 2500 navodno "kao nov" ( :takoje: ) ali je nestao dok si reko piksla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

Ima na polovnimautomobilima jedan 96o god FE600 supermoto za 2k eur. Husaberg mi deluje baš hardcore i orijentisan samo za stazu a kolko sam gledao cene novog ispadne čak i skuplji od ktma. Rado bih ga provozao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: Honda CBR929RR

Imao sam priliku da vozim bas taj motor vise puta.... ja sam odusevljen, nemam komentara.... tesko da bi mu na crtu mogo stati bilo koji sm u toj klasi! CUDO OD MOTORA :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Imao sam priliku da vozim bas taj motor vise puta.... ja sam odusevljen, nemam komentara.... tesko da bi mu na crtu mogo stati bilo koji sm u toj klasi! CUDO OD MOTORA :)

Nemoj tako,nisi probao druge...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: Honda CBR929RR

pa dobro to si upravu... ali sam citao o njemu dosta... mogu da zakljucim da je u samom vrhu.. medju prvih 5 sm! ;) to je neko moje misljenje, mozda gresim!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

pa dobro to si upravu... ali sam citao o njemu dosta... mogu da zakljucim da je u samom vrhu.. medju prvih 5 sm! ;) to je neko moje misljenje, mozda gresim!

Ne gresis,zezam se ja... :takoje:

Mozda ga za vikend opet provozas... :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja