Jump to content

Moto Zajednica

Svedska cegrtusa-HUSABERG

Recommended Posts

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Primetih da vlasnici i ljubitelji skoro svih moto-brendova imaju temu u kojoj mogu razmeniti misljenja i iskustva o svom miljeniku pa bi bilo lepo da i o HUSABERG-u nesto napisemo.Pa izvolite...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Igrom slucaja mi je na raspolaganju vec dve godine jedan lep primerak FS650E,2007.Dovezen iz CH sa 700 km.Tad sam vozio WR450 i prvo sedanje na Husaberga je bilo veoma prijatno.Motor raspolaze sirovom snagom,72ks,zulja-melje-struze kao da ce klipnjaca ispasti ali ide! Radijalna kocnica  FTE sa debelim nazubljenim diskom izvrce na nos.Ja nisam vozio jaci jednocilindras ( KTM 690 jos nisam probao!!!).Ali,kad se strasti smire i pogledas sta sve ima na tom motoru pomislis u momentu da je neko na KTM-u napisao Husaberg.Magura korman i kvacilo,prekidaci,sat,izduvna grana sa urezanim KTM,BEHR tockovi,WP vila i zadnji amortizer...i na  kraju pitanje: Da li mogu Austrijanac i Svedjan biti braca blizanci? ??? :-\

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Berg je eksperimentalni motor KTM-a, prvo se inovacija pojavi na njemu, pa ako prodje, nece proci kao

berg nego kao KTM. Vozio sam 650 supermoto, sprava nije sa ovog sveta. A gotovo sam siguran da negde

oko cilindra ima pregradu za sitninu, posto definitivno cujem da nesto skace tamo dole  ;D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Berg je eksperimentalni motor KTM-a, prvo se inovacija pojavi na njemu, pa ako prodje, nece proci kao

berg nego kao KTM. Vozio sam 650 supermoto, sprava nije sa ovog sveta. A gotovo sam siguran da negde

oko cilindra ima pregradu za sitninu, posto definitivno cujem da nesto skace tamo dole  ;D.

Pogledaj,nema pregradu.. :)

post-8673-12879098108992_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

nisam vozio ali cisto sumnjam da je jaci od 690

pa ne bi ktm sam sebe ujebao

 

ali takodje znam da bi ga rado vozio ne zbog hp (u sta sam skoro siguran da nije tacna info) vec zbog ovog:  Dry weight: 112.0 kg  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Berg je eksperimentalni motor KTM-a, prvo se inovacija pojavi na njemu, pa ako prodje, nece proci kao

berg nego kao KTM. Vozio sam 650 supermoto, sprava nije sa ovog sveta. A gotovo sam siguran da negde

oko cilindra ima pregradu za sitninu, posto definitivno cujem da nesto skace tamo dole  ;D.

Pogledaj,nema pregradu.. :)

 

QQ sitni delića ;D ;D ;D ;D ;D ;D ko će to sklopiti :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Berg je eksperimentalni motor KTM-a, prvo se inovacija pojavi na njemu, pa ako prodje, nece proci kao

berg nego kao KTM. Vozio sam 650 supermoto, sprava nije sa ovog sveta. A gotovo sam siguran da negde

oko cilindra ima pregradu za sitninu, posto definitivno cujem da nesto skace tamo dole  ;D.

Pogledaj,nema pregradu.. :)

 

QQ sitni delića ;D ;D ;D ;D ;D ;D ko će to sklopiti :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Javljam cim ga sklopim. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: FZ1N

e da se vratimo na temu:  UFF-ov KTM je najjaci jednocilindricni motor

 

Nije  ;)

Uffov KTM 690 Supermoto 46,8 kW i 65 Nm

Malo jači je KTM 690 Duke 48 kW i 67 Nm

ali ima dalje, stvarno najjači je KTM 690 Duke R 51,5 kW i 70 Nm, čekamo još jači  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Husaberg su osnovali ljudi koji su radili u Husquarni,

izdvojili se i osnovali firmu za sebe,nakog cega je

postale deo KTM grupacije.

 

Kod nas redak motor,ali bi isto kao i vecina ovde

voleo da cujem iskustvo o istom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

Vozio jedan. To koliko ko napise konja nema veze sa onimna putu. Ktm moram da cimam da bi digao na zadnji , a ovo cudo je problem voziti na dva. Kada prolupa nista se ne promeni, ista zvonjava ostane. Lepo je za voziti, ali ako se ne odrzava ili ako se odrzava srpski lako umre. I to jako.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Vozio jedan. To koliko ko napise konja nema veze sa onimna putu. Ktm moram da cimam da bi digao na zadnji , a ovo cudo je problem voziti na dva. Kada prolupa nista se ne promeni, ista zvonjava ostane. Lepo je za voziti, ali ako se ne odrzava ili ako se odrzava srpski lako umre. I to jako.

 

Potpuno si u pravu.Nisam vozio slabiji primerak ali ovaj 650 je brutalan,sa 623 kubika primetno jaci od KTM-ovih 625.Servisi na svakih 10 moto sati a ako  preskocis koji dobro ces isprazniti dzepove za nove delove.  Npr:

post-8673-12879098428188_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 560 postova

e da se vratimo na temu:  UFF-ov KTM je najjaci jednocilindricni motor

 

Nije  ;)

Uffov KTM 690 Supermoto 46,8 kW i 65 Nm

Malo jači je KTM 690 Duke 48 kW i 67 Nm

ali ima dalje, stvarno najjači je KTM 690 Duke R 51,5 kW i 70 Nm, čekamo još jači  ;D

 

TM factory 700 SMX - 99.2hp;

Maico 685 Enduro - 85hp;

Maico MMX 700 - 100hp;

Honda Xr680r - 72hp;

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja